Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Μα έγραψα ¨ΣΑΝ ΝΑ αναρωτιέται". Όχι ότι αλήθεια το έκανε.
 
Στην πρώτη φωτό ο γαμπρός είναι σοβαρός, ο κουμπάρος(?) σύννους, η νύφη με ελαφρό χαμόγελο. Στη δεύτερη ο γαμπρός χαμογελάει λίγο αλλά η νύφη είναι καταχαρούμενη. Και ας μην πάω πιο πίσω - ήδη σχολίασα το ζεύγος Διαβάτη-Τσακίρογλου. Γιατί οι νύφες στους γάμους είναι συνήθως πολύ πιο χαρούμενες από τους γαμπρούς? (Μετά τον γάμο είναι άλλη ιστορία).
 
Μια φωτογραφία από το 1959 παρουσιάζεται εδώ και είναι η Χλόη Λιάσκου. Είναι όμως πολύ σημαντικό να διαβάσουμε και τα σχόλια που παρατίθενται σχετικά με το πως προέκυψε το επίθετο και το όνομα της όμορφης ηθοποιού.
 
Μια φωτογραφία του Νίκου Ξανθόπουλου με την πρώτη του σύζυγο Ελένη Καρπέτα και τον γιο τους Παναγιώτη παρουσιάζεται εδώ.
 
Η Μπονέλου ήταν ωραίο κουκλάκι στα νιάτα της, Κακογέρασε η δόλια.

Ο κύριος δίπλα στον Μουστάκα είναι ο κουμπάρος; Τον γνωρίζουμε;
 
Η Λιάσκου/Λάσκου/Ποδηματά στο πόστι του μουτσούν-τεφτέρ που δίνει η ARETARA πόσο είναι; 12; 11; Καλέ μαζεύτε το το ανήλικο, έχει σκολειό αύριο!
Όμορφη κοπελλούα, δε λέω, αλλά πολύ κόκαλο ρε παιδί μου. Σου χώσει μια αγκωνιά αυτή...
 
Η Χλόη Λιάσκου (Ποδηματά), με την Λουίζα Ποδηματά..καποια συγγενική σχέση;;;
 
Πωπω απίστευτο βλέμμα η Γεωργία Βασιλειάδου! Πολύ γοητευτικό.
 
Απίστευτη η φωτό της Βασιλειάδου... Μου θυμίζει τρομερά την Κατερίνα Ζιώγου, την τρελοΝτορίτα του Ντόλτσε Βίτα...
 
Η Αλεξάνδρα Παλαιολόγου σε μία από τις πρώτες τηλεοπτικές της εμφανίσεις ως παρτενέρ του τραγουδιστή Κώστη Καράλη στο πασίγνωστο κομμάτι "Άννα" σε στίχους Γιάννη Καλαμίτση και μουσική Τάκη Μπουγά. Έτος παραγωγή video: 1989.

 
Ωραίο τραγούδι! Όμορφη η νεαρή Αλεξάνδρα Παλαιολόγου μα πάρα πολύ όμορφο και συγκινητικό το μήνυμα που περνάει το βίντεο κλιπ ειδικά μετά το 3:40..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Την αναγνωρισα αμεσως, προτου διαβασω το ονομα της. Τελικα δεν υπηρξε ωραια ουτε στα νιατα της.

@bambinella 100 Bambi είναι σχετικό αυτό που γράφεις βασικά δεν ξέρω αλλα όπως και ο/η @laura ingalls την θεωρώ γοητευτική προσωπικότητα και θα συμφωνήσω και σε αυτό που γράφει για το γοητευτικό βλέμμα της..

Μιας και την αναφέρουμε διαβάστε και και ένα πολύ ωραίο άρθρο της Χριστίνας Τερζή που έχει και φωτογραφικό υλικό απο την νεαρή ηλικία της Γεωργίας Βασιλειάδου .

(διαβάζω πολλά απο τα άρθρα της Χριστίνας Τερζή γιατί είναι και αυτή Retrolover :) και φίλη του παλιού ελληνικού κινηματογράφου).
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Always Somewhere Οπωσδηποτε ειναι σχετικη η ομορφια, παντα μεχρι ενος σημειου βεβαια.
Αυτο το γοητευτικο βλεμμα εγω δεν το βλεπω, αλλα και να το εβλεπα, ειναι αλλο πραγμα η ομορφια και αλλο η γοητεια.
Δηλαδη αμα ηταν ωραια η Βασιλειαδου, η Ορνελα Μουτι τι ειναι;
 
@Always Somewhere Οπωσδηποτε ειναι σχετικη η ομορφια, παντα μεχρι ενος σημειου βεβαια.
Αυτο το γοητευτικο βλεμμα εγω δεν το βλεπω, αλλα και να το εβλεπα, ειναι αλλο πραγμα η ομορφια και αλλο η γοητεια.
Δηλαδη αμα ηταν ωραια η Βασιλειαδου, η Ορνελα Μουτι τι ειναι;

Οφθαλμαπάτη είναι! :)

Βρες μου τώρα εσύ που είναι η ασχήμια και που η οφθαλμαπάτη στην Βασιλειάδου μέσα απο την ομορφιά. Στο τέλος θα δεις ότι υπάρχει μόνο η γοητεία της μέσα απο την δική της ξεχωριστή της προσωπικότητα που μας έδειξε μέσα απο τους ρόλους της.

Αυτό εκπέμπει γοητεία στην παραπάνω φωτογραφία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οφθαλμαπάτη είναι! :)
Βρες μου τώρα εσύ που είναι η ασχήμια και που η οφθαλμαπάτη στην Βασιλειάδου μέσα απο την ομορφιά. Στο τέλος θα δεις ότι υπάρχει μόνο η γοητεία της μέσα απο την δική της ξεχωριστή της προσωπικότητα που μας έδειξε μέσα απο τους ρόλους της.
Αυτό εκπέμπει γοητεία στην παραπάνω φωτογραφία.
Στους ρολους της ηταν γοητευτικοτατη. Το παραδεχομαι!
Κατα τα αλλα, στην παραπανω φωτογραφια βλεπω μια ασχημουλα με συγκλινοντα στραβισμο.
 
Ε χμ ας πω και γω την αποψή μου. Ωραία δε λες αυτή τη μύτη ( της Βασιλειάδου εννοώ). Όμως το βλέμμα είναι άλλο πράγμα. Τι να το κάνεις το πράσινο αμυγδαλωτό μάτι άμα είναι άψυχο το βλέμμα; Ή μοιάζει χαζό;
Τώρα εδώ η Βασιλειάδου έχει το αβαντάζ της δροσιάς που εχουν τα νειάτα. Η οποία δροσιά βέβαια δεν εχει και καμμία σχέση με τα αρυτίδιαστα σιδερωμένα μούτρα. Η δροσιά ειναι δροσιά. Μπορεί και να σαι πιο όμορφη στην ωριμότητά σου αλλά η δροσιά είναι αλλιώς.
Η γοητεία επίσης είναι άλλο πράγμα. Σε καλεί να φλερτάρεις να κερδίσεις το άλλο πρόσωπο χωρίς να το κοιτάς στα μπράτσα, στα οπίσθια, στο στήθος. Σου στέλνει "αέρα" και θέλεις να το κατακτήσεις οπωσδηποτε αυτό το πρόσωπο.
Ας πούμε γοητευτικός είναι ο Κλάιβ Οουεν. Άντρακλας. Όμορφος είναι ο Μπραντ Πιτ. Ε εγώ προτιμώ τον Κλάιβ τον βρίσκω πολύ πιο γοητευτικό. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι η ομορφιά του Μπραντ Πιτ είναι υπό αμφισβήτηση.
Κατά τη γνώμη μου το βλέμμα παίζει μεγάλο ρόλο στην γοητεία ενός ανθρώπου. Και νομίζω ότι η Βασιλειάδου είχε γοητευτικό βλέμμα. Το οποίο δεν το έβλεπες όταν ήταν μεγάλη γιατί έβλεπες τις βαθιές ρυτίδες, γέλαγες με τις ατάκες της και με τα ρούχα που φορούσε.
 
Πίσω
Μπλουζα