Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Το ανάκτορο... της Στησιχόρου είχε προβληματικό ανελκυστήρα....
Και εμένα μου έκανε εντύπωση. Ίσως να μην είχαν δώσει ιδιαίτερη σημασία στο θέμα, αφού απέναντι υπήρχε σταθμός της πυροσβεστικής κατά τα γραφόμενα, οπότε με τις κραυγές των εγκλωβισμένων υπήρχε άμεση ανταπόκριση και κινητοποίηση! Μου αρέσει που αναγράφονταν και τα ονόματα των πυροσβεστών. Δεν γνωρίζουμε αν τους δόθηκε τιμητική διάκριση, επειδή διέσωσαν την εθνική μας σταρ! Αντοχή όμως και αυτή να κραυγάζει, παρά τους πόνους, για 25 λεπτά ζητώντας βοήθεια!
 
Γέλασα με το σχόλιο του Ελέφαντα γιατί θυμήθηκα τις φωτογραφίες στο σπίτι της Μαριάννας Τόλη, ένα γουτσου γουτσου στυλ διαμέρισμα που η ιδιοκτήτριά του έλεγε ότι είναι και το σπίτι του Σνούπυ. Ας πούμε ότι η τροτέζα ήταν κόντρα ρόλος για την Μαριάννα.
 
Γέλασα με το σχόλιο του Ελέφαντα γιατί θυμήθηκα τις φωτογραφίες στο σπίτι της Μαριάννας Τόλη, ένα γουτσου γουτσου στυλ διαμέρισμα που η ιδιοκτήτριά του έλεγε ότι είναι και το σπίτι του Σνούπυ. Ας πούμε ότι η τροτέζα ήταν κόντρα ρόλος για την Μαριάννα.
Εχουμε δει και χειροτερα. Τον Γαρδελη συμβολο του σεξ, ας πουμε. :D
 
Φωτογραφία της Ζωής Λάσκαρη στη δεκαετία του 1960. όταν είχε επισκεφτεί στρατιωτική Μονάδα στην Κύπρο.

Προβολή συνημμένου 208518
Ως συνήθως πανέμορφη! Μου θυμίζει την Marilyn Monroe που είχε εμφανιστεί και τραγουδήσει στους φαντάρους στην Κορέα το 1954.
 
Ειχε παραγινει το κακο με τα διαφημιστικα κολπα στην Ελλαδα του '60. Ξεκινησε στα τελη εκεινης της δεκαετιας και συνεχιστηκε και το '70, αλλα οχι τοσο εντονα. Δεν τολμουσε κανεις να βγαλει μια ενδιαφερουσα ειδηση και αμεσως επεφταν διαφοροι απο πανω και λεγανε πως ειναι διαφημιστικο κολπο. Η φωτογραφια πρεπει να ειναι απο 1978 - '79 και ακομα μιλανε για κατι τετοιο.
Η απολυτη χαζομαρα.
 
Διοργανώνοντας το φωτογραφικό αρχείο! Η πρώτη φωτογραφία είναι στο δημοτικό του Π. Φαλήρο (το δεύτερο εξάμηνο για να πάρω το πιστοποιητικό ώς κατ΄οίκον μαθήτρια), έτος 1947. Στην κάτω σειρά, στη μέση με τη ποδιά. Η δεύτερη φωτογραφία είναι στο μπαλκόνι του Αμερικανικού Κολεγίου Ελληνικού, τελειόφοιτες, 1954. Η δεύτερη αριστερά.Pari website pics 8447 (3).jpg
Pari website pics 8574 (5).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα