Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

vasilia, εδώ εκφράζουμε κόσμια τις απόψεις μας και φροντίζουμε να μην προσβάλλουμε τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε με τις προτιμήσεις σου ούτε να διαβάζουμε φράσεις του τύπου "κάνε μας τη χάρη". Καλή Ανάσταση σε όλες και όλους!
 
Πρέπει να είναι στις αρχές της σχέσης τους και όντως να είναι φουλ ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι.
 
Vasilia δεν ξέρω αν τρολάρεις ή τι άλλο, αλλά αυτό το στυλάκι έχει καταντήσει πραγματικά κουραστικό...
 
Vasilia δεν ξέρω αν τρολάρεις ή τι άλλο, αλλά αυτό το στυλάκι έχει καταντήσει πραγματικά κουραστικό...
Απλώς μου φαίνεται αστείο οτι βλέποντας μια φωτο αναλύετε, ασχολειστε και βγάζετε τοσα συμπεράσματα. Και οτι τσιμπάτε σε μια ψευτικη εικόνα.
 
Απλώς μου φαίνεται αστείο οτι βλέποντας μια φωτο αναλύετε, ασχολειστε και βγάζετε τοσα συμπεράσματα. Και οτι τσιμπάτε σε μια ψευτικη εικόνα.

Σεβαστή η άποψη σου. Μήπως μπορείς να μου γράψεις απο που το συμπέρανες αυτό; Γιατί αν δεν μου πείς, αυτό που αναφέρεις θα μου φανεί αστείο αλλα και στους περισσότερους εδώ το ότι αναλύεις κάτι που δεν μπορείς να το τεκμηριωσεις...

Εγώ σου εξήγησα το σκεπτικό μου και θέλω να μου εξηγήσεις με επιχειρήματα όμως πως καταλαβαίνεις ότι είναι ψεύτικη η φωτογραφία (όχι εικόνα όπως γράφεις). Πως το κατάλαβες εσύ και βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απλώς μου φαίνεται αστείο οτι βλέποντας μια φωτο αναλύετε, ασχολειστε και βγάζετε τοσα συμπεράσματα. Και οτι τσιμπάτε σε μια ψευτικη εικόνα.
Mια αγάπη που της έχεις της Αλίκης πάντως, Βουγιουκλάκη λες και γεμίζει η γλώσσα σου μελλι
 
Σεβαστή η άποψη σου. Μήπως μπορείς να μου γράψεις απο που το συμπέρανες αυτό; Γιατί αν δεν μου πείς, αυτό που αναφέρεις θα μου φανεί αστείο αλλα και στους περισσότερους εδώ το ότι αναλύεις κάτι που δεν μπορείς να το τεκμηριωσεις...

Εγώ σου εξήγησα το σκεπτικό μου και θέλω να μου εξηγήσεις με επιχειρήματα όμως πως καταλαβαίνεις ότι είναι ψεύτικη η φωτογραφία (όχι εικόνα όπως γράφεις). Πως το κατάλαβες εσύ και βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα;
Μα από τα γεγονότα. Οι συγκεκριμένοι τσακώνονταν μονίμως. Και επίσης είναι διαπιστωμένο ότι η βουγιούκλω ζουσε για την εικόνα της, εννοείται οτι ήθελε να προβάλει το προφίλ ευτυχισμένου ζευγαριού. Τι άλλο θες.
 
Μα από τα γεγονότα. Οι συγκεκριμένοι τσακώνονταν μονίμως. Και επίσης είναι διαπιστωμένο ότι η βουγιούκλω ζουσε για την εικόνα της, εννοείται οτι ήθελε να προβάλει το προφίλ ευτυχισμένου ζευγαριού. Τι άλλο θες.
Το πρόβλημα δεν είναι αν και κατά πόσο αληθινή ήταν η Βουγιουκλάκη και η σχέση της με τον Παπαμιχαήλ. Το πρόβλημα είναι ότι είσαι εριστική και προσβλητική απέναντι στα μέλη. Ούτε εγώ έχω σε υπόληψη τη Βουγιούκλω αλλά το λέω με τρόπο, χωρίς να επιτίθεμαι στους υπόλοιπους.
 
Είχε περάσει πολύ άσχημα η Κατερίνα Παπουτσάκη τότε το είχε πει επανειλημμένως
Αφού τόλμησε να αγγίξει το ιερό τοτέμ που λέγεται Βουγιουκλάκη... Μεταξύ μας, όποια και να την υποδυόταν θα τα άκουγε. Εκτός αν εννοεί περιστατικά στην προσωπική της ζωή/υγεία κλπ.

Πρόσφατα είδα σε βίντεο την απόδοση των χτυποκαρδίων με την Γερονικολού. Άγγιξε θα έλεγα το μωρούδισμα της Βουγιούκλως αλλά κάτι με χάλασε άγρια και δεν μπόρεσα να καταλάβω τι. Εννοείται ότι βαρέθηκα
 
Και αφού την θεωρείς την Αλίκη αταλάντη , Βασιλεία ασχολησου με Λαμπέτη, Μερκούρη που είναι οι αγαπημένες σου. Έχουμε εδώ θέματα , μπορείς να ανοίξεις και δικά σου.
 
Παραθέτω εκ νέου ένα προηγούμενο σχόλιό μου για να καταλάβουν επιτέλους κάποιοι ότι τα πράγματα μπορεί να τα βλέπει διαφορετικά κάποιος άλλος.

Ένα σχόλιο του Ηλία Καζάν όπως μου το περιέγραψε η μέχρι πρότινος αφεντικίνα μου, η οποία είναι πρώην εστεμμένη (όχι με τον τίτλο της ΣΤΑΡ ΕΛΛΑΣ) και μεγάλη πια σε ηλικία. Μετά την στέψη της έφυγε για την Αμερική και σπούδασε στο ACTOR'S studio για κάποιο διάστημα. Θυμάται αυτή την εποχή με νοσταλγία και μου εξιστορoύσε διάφορα περιστατικά που της συνέβησαν. Εκεί γνώρισε τον Ηλία Καζάν με τον οποίο απέκτησε πολύ φιλικές σχέσεις. Τον είχε φιλοξενήσει και εδώ σε μία βίλα που είχε στο Πόρτο Γερμενό. Απ' ότι μου έχει πει, σε κάποια συζήτησή τους σχετικά με ταλέντα, της είπε επί λέξη "Μαρία, Παξινού βρίσκουμε πολλές, Βουγιουκλάκη ΔΕΝ ξαναβρίσκεται"!!!!! Πραγματικά, παρόλο που εγώ βλέπω τις ταινίες της Βουγιουκλάκη πολύ ευχάριστα και τη θεωρώ πολύ καλή στην κωμωδία, απόρησα με το σχόλιο και της το είπα. Και τότε εκείνη μου απάντησε ότι η άποψη του Καζάν ήταν ότι δραματικές ηθοποιοί υπάρχουν πολλές. Όλοι νομίζουν ότι είναι εύκολο να κάνεις τη γατούλα με τόση επιτυχία. Κι όμως είναι εξαιρετικά δύσκολο. Κι εδώ που τα λέμε δεν έχει άδικο. Όσες το επιχείρησαν μετά από εκείνη (παραδείγματα έχουμε πολλά στις ταινίες) απλά δεν το πέτυχαν, παρ'όλες τις φιλότιμες προσπάθειές τους. Αλλά τώρα θα μου πείτε, τι ήταν ο Καζάν? Σιγά τον γνώστη. Εδώ υπάρχουν φωστήρες που κατέχουν όλες τις γνώσεις και απαξιούν οποιαδήποτε άλλη άποψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μα από τα γεγονότα. Οι συγκεκριμένοι τσακώνονταν μονίμως. Και επίσης είναι διαπιστωμένο ότι η βουγιούκλω ζουσε για την εικόνα της, εννοείται οτι ήθελε να προβάλει το προφίλ ευτυχισμένου ζευγαριού. Τι άλλο θες.

Στις αρχές μιας παθιασμένης σχέσης εξελίσσονται όλα με αληθινα συναισθήματα γεμάτα έρωτα, αγάπη που πάντα μα πάντα φωτίζει το ζευγάρι με ευτυχία.. τόση ευτυχία που φαίνεται απο μακριά επειδή είναι τόσο αληθινό όλο αυτό και μπορεί να αναγνωριστεί και να αποτυπωθεί ακόμα και σε μια άψυχη φωτογραφία απο το χαμόγελο και την γλύκα των προσώπων του ζευγαριού.

Για αυτό έγραψα ότι είναι στην αρχή της σχέσης τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρόσφατα είδα σε βίντεο την απόδοση των χτυποκαρδίων με την Γερονικολού. Άγγιξε θα έλεγα το μωρούδισμα της Βουγιούκλως αλλά κάτι με χάλασε άγρια και δεν μπόρεσα να καταλάβω τι. Εννοείται ότι βαρέθηκα

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Έκατσα να δω την παράσταση με πολύ θετική διάθεση αλλά ήταν απλά φρικτή. Και γέλασα πολύ με ένα σχόλιο στο Youtube που έγραψε : "Η Γερονικολού με την ερμηνεία της μας απέδειξε πόσο καλή ηθοποιός ήταν η Βουγιουκλάκη¨. :D
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Έκατσα να δω την παράσταση με πολύ θετική διάθεση αλλά ήταν απλά φρικτή. Και γέλασα πολύ με ένα σχόλιο στο Youtube που έγραψε : "Η Γερονικολού με την ερμηνεία της μας απέδειξε πόσο καλή ηθοποιός ήταν η Βουγιουκλάκη¨. :D
Εγώ της το πα, η Παξινού ήταν η Παξινου και η Βουγιουκλάκη, η Βουγιουκλάκη. Δεν μπορεί να κάνουμε όλοι το ίδιο. Σε αυτό που έκανε η Αλίκη ήταν εξαιρετική.
 
Πίσω
Μπλουζα