Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

Δεν ξέρω τι λέει απλα το έβαλα σαν πηγή στην φωτογραφία της Μπούλοκ!

Η φωτογράφοι πάντως κάνουν θαύματα... Σε αυτή την φωτογραφία φαίνεται πραγματικά πώς είναι η Μπούλοκ.
Τι λες βρε παιδί μου πω πω και στην ταινία φαινότανε πιτσιρικα
 
Κάτω τα χέρια από την Μπούλοκ! Είναι μάναρος.
Καλά, και ο άλλος ο Μαγικός Μάικ από δίπλα επίσης αλλά τώρα αγαπάμε Μπούκλοκ. Μάικ, άλλη ώρα.
 
Κάτω τα χέρια από την Μπούλοκ! Είναι μάναρος.
Καλά, και ο άλλος ο Μαγικός Μάικ από δίπλα επίσης αλλά τώρα αγαπάμε Μπούκλοκ. Μάικ, άλλη ώρα.
Είναι η ενέργεια της πάνω από όλα αλλά βγήκαμε πολύ εκτός θέματος. Και η Αλίκη είχε ενέργεια να τα λέμε και αυτα
 
Αναρρωτιέμαι πόσα βαφτιστήρια είχε κάνει αυτή η γυναίκα....σαν τους πολιτικούς ένα πράγμα...
1. τον ανιψιό της Γιάννη Βουγιουκλάκη (γιο του αδερφού της, Τάκη)
2. τον ανιψιό της Αιμίλιο Βουγιουκλάκη (γιο του αδερφού της, Αντώνη)
3. τον Παύλο Αρζόγλου (γιο του Κώστα Αρζόγλου κι της Ελενας Ακρίτα)
4. το παιδι του δημοσιεύματος
Είχα ακούσει κι για βαφτιστήρια στο Θεολόγο...
(Για να μην πω για τις κουμπαριές σε γάμους, Φόνσου, Κρικέλας Θεσσαλονίκης, Ζαβερδινού κλπ...)

Mια πολύ σπάνια φωτό της από Χαλκίδα με εκείνη νονά. Καλά τα χρόνια κάπως κρύβονται το ύψος όμως ;
Προβολή συνημμένου 240283
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αναρρωτιέμαι πόσα βαφτιστήρια είχε κάνει αυτή η γυναίκα....σαν τους πολιτικούς ένα πράγμα...
1. τον ανιψιό της Γιάννη Βουγιουκλάκη (γιο του αδερφού της, Τάκη)
2. τον ανιψιό της Αιμίλιο Βουγιουκλάκη (γιο του αδερφού της, Αντώνη)
3. τον Παύλο Αρζόγλου (γιο του Κώστα Αρζόγλου κι της Ελενας Ακρίτα)
4. το παιδι του δημοσιεύματος
Είχα ακούσει κι για βαφτιστήρια στο Θεολόγο...
(Για να μην πω για τις κουμπαριές σε γάμους, Φόνσου, Κρικέλας Θεσσαλονίκης, Ζαβερδινού κλπ...)
Καλά έκανε , ήταν διάσημη , ήταν πλούσια, ήταν σταρ οπότε τα παιδάκια θα τα είχε και πως δεν θα τα είχε. Ποιος δεν θα την ήθελε για νονα
 
 
Καλά έκανε , ήταν διάσημη , ήταν πλούσια, ήταν σταρ οπότε τα παιδάκια θα τα είχε και πως δεν θα τα είχε. Ποιος δεν θα την ήθελε για νονα
Εγώ πάντως δεν θα την ήθελα ούτε για νονά μου ούτε για νονά των παιδιών που δεν έχω.
 
Εγώ πάντως δεν θα την ήθελα ούτε για νονά μου ούτε για νονά των παιδιών που δεν έχω.
Aς μην ρωτήσω το γιατί καλύτερα:shocked:αν είχα κοριτσάκι θα την ήθελα για νονα διακαώς. Όχι γιατί ήταν πλούσια η διάσημη αλλά γιατί ήταν σύμβολο της αθωωτητας
 
Προβολή συνημμένου 240293
Παιδια αν η Μπούλοκ μου έλεγε ότι είναι 48 ετών θα το πίστευα άνετα ( είναι 57 ετών άλλο που έχει ενέργεια 25 αράς, είναι θεά η γυναίκα) αν μου έλεγε πως είναι 1, 75 δεν θα το πίστευα, την έχω γύρω στο 1,67. Το ύψος φαίνεται τι να λέμε. Πέντε έξι χρόνια τα κρύβεις, το ύψος φαίνεται πχ έχω δει από κοντά την Λεχου είναι 1,78 γυναίκα σίγουρα.
Δεν φαίνεται με τίποτα για 57
 
Σε κάθε περίπτωση το 1937 είναι εξόφθαλμο ψέμα, οπότε πιστεύω η Αλίκη γεννήθηκε το 1931.
Το 1937 ετσι κι αλλιως αναιρεθηκε απο την ιδια οταν το 1994 σε συνεντευξη που εδωσε στον Χατζηνικολαου ειπε πως το 1952 που μπηκε στο Εθνικο ηταν 16 και μισο.
Κατ' αρχας, αυτο το μισο δεν ξερω πως προκυπτει απο τη στιγμη που η Αλικη ειχε γεννηθει Ιουλιο και μπηκε στο Εθνικο Σεπτεμβριο. Αντε να ηταν 16 και δυο μηνων, δηλαδη ουσιαστικα 16 σκετο. Ακομα και σε αυτη την περιπτωση ομως, και παντα συμφωνα με την ιδια, ετος γεννησεως βγαινει το 1936.
 
Δεν φαίνεται με τίποτα για 57

Παιδί μου, εδω παταει και κει βρίσκεται. Τους επισκίασε όλους και να χουν και την μισή ηλικία της. Θα μου πεις σταρ του Χόλιγουντ αλλά καμία στα 57 της ηθοποιός δεν θα μπορούσε να παίξει τον ρόλο και να χει αυτή την ενέργεια.
 
Παιδί μου, εδω παταει και κει βρίσκεται. Τους επισκίασε όλους και να χουν και την μισή ηλικία της. Θα μου πεις σταρ του Χόλιγουντ αλλά καμία στα 57 της ηθοποιός δεν θα μπορούσε να παίξει τον ρόλο και να χει αυτή την ενέργεια.
Την πρωτοείδα το 1993 η 94 όντας μαθητής λυκείου στο Speed. Θα ήταν 28 με 29 η Σάντρα τότε. Και γενικά όταν την βλέπεις να παίζει στο πανί νομίζεις βλέπεις καμία 30αρα και έτσι... Απ' τις αγαπημένες μου ηθοποιούς και παίζει ωραία και κωμικούς ρόλους
 
Την πρωτοείδα το 1993 η 94 όντας μαθητής λυκείου στο Speed. Θα ήταν 28 με 29 η Σάντρα τότε. Και γενικά όταν την βλέπεις να παίζει στο πανί νομίζεις βλέπεις καμία 30αρα και έτσι... Απ' τις αγαπημένες μου ηθοποιούς και παίζει ωραία και κωμικούς ρόλους
Eχει μπέιμπι φεις αυτή και η Γουινόνα Ράιντερ(αγεραστη και αυτή). Είναι νομίζω οι γυναίκες- παιδιά για πάντα
FB_IMG_1649523817685.jpg
 
Έχεις δίκιο αλλά μου φαίνεται η Σάντρα πιο μικρή δείχνει ακόμη κι απ' την Γουινόνα ή ιδέα μου ;
 
...το 1994 σε συνεντευξη που εδωσε στον Χατζηνικολαου ειπε πως το 1952 που μπηκε στο Εθνικο ηταν 16 και μισο...
Καλά αυτό που οι περισσότερες πια (της γενιάς εκείνης) μπήκαν στη δραμματική σχολή 14, 15, 16 ετών...
Δεν ξέρω για τις ιδιωτικές σχολές του τότε (κι τι είδους "σχολές" ήταν) αλλά στο Εθνικό (ανέκαθεν) δεν μπορεί να εισαχθεί κάποιος αν δεν έχει συμπληρώσει τα 18.

(*Κι η Ε.Λαμπέτη είχε πει ότι ήταν γεννημένη το 1926 κι ότι μπήκε το 1941 στη νεοιδρυθείσα τότε σχολή της Κοτοπούλη σε ηλικια 15-16 ετών. Πριν την Κοτοπούλη όμως είχε δώσει στο Εθνικό κι την απέρριψαν αλλά όχι για την ηλικία της! πως είχε δώσει στο Εθνικό 15 ετών;; :whistle:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα