Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

την σειρα την εχω πιασει τωρα και την βλεπω.. δεν εχω δει ακομα αυτα τα επεισοδια που αναφερεις... ομως θα ηθελα πολυ να μας δωσεις την λιστα με τα επεισοδια που εχεις στην διαθεση σου
 
Agahnim είπε:
την σειρα την εχω πιασει τωρα και την βλεπω.. δεν εχω δει ακομα αυτα τα επεισοδια που αναφερεις... ομως θα ηθελα πολυ να μας δωσεις την λιστα με τα επεισοδια που εχεις στην διαθεση σου
Μαγικος ερωτας Καθαρτηριο

Τυφλη εκδικηση Καταδιωξη

Αδιεξοδο Μεχρι θανατου

Ο επαγγελματιας Νυχτα τρομου

Poveri fiori Ο Γαλαζιος φακελος

s.o.s Ο δρακος

sorry τζιμ O κυνηγος

αγγελικη εκδικηση Ο ξενος

Αγγελοι θανατου Ο σωφερ της κυριας θαλειας

Αμοκ Οι καταραμενοι

Αντιστροφη μετρηση Οργη

Αραβωνες Προσωπειο

Βραχυκυκλωμα Σαλωμη

Γορδιος δεσμος Σκηνικο θανατου

Διπλη αληθεια Σκοτεινη διαδρομη

Δηλητηριο Σονυα κριλοβιτς

Διπλο παιχνιδι Τελευταια σταση

Εν βρασμω ψυχης Το αγαλμα

Ενας ησυχος ανθρωπος Το κουτι της πανδωρας

Ενοικειαζεται Το πενθος της ηδονης

Εστι δικης οφθαλμος Φουλ της νταμας

Ζηλεια Χωρις αλλωθι

Η εκδρομη Χωρις ελεος

Η εξαφανιση Διπλη ταυτοτητα

Η πτωση του οικου γαζη Η φωτογραφηση

Συνολο 52 επεισοδια και οχι 50 οπως εχω γραψει καταλαθις σε παραπανω post.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Agahnim είπε:
την σειρα την εχω πιασει τωρα και την βλεπω.. δεν εχω δει ακομα αυτα τα επεισοδια που αναφερεις... ομως θα ηθελα πολυ να μας δωσεις την λιστα με τα επεισοδια που εχεις στην διαθεση σου
Μαγικος ερωτας

Τυφλη εκδικηση

Αδιεξοδο

Ο επαγγελματιας

Poveri fiori

s.o.s

sorry τζιμ

Aγγελικη εκδικηση

Αγγελοι θανατου

Αμοκ

Αντιστροφη μετρηση

Αραβωνες

Βραχυκυκλωμα

Γορδιος δεσμος

Δηλητηριο

Διπλη αληθεια

Διπλο παιχνιδι

Εν βρασμω ψυχης

Ενας ησυχος ανθρωπος

Ενοικειαζεται

Εστι δικης οφθαλμος

Ζηλεια

Η εκδρομη

Η εξαφανιση

Η πτωση του οικου γαζη

Καθαρτηριο

Καταδιωξη

Μεχρι θανατου

Νυχτα τρομου

Ο Γαλαζιος φακελος

Ο δρακος

O κυνηγος

Ο ξενος

Ο σωφερ της κυριας θαλειας

Οι καταραμενοι

Οργη

Προσωπιο

Σαλωμη

Σκηνικο θανατου

Σκοτεινη διαδρομη

Σονυα κριλοβιτς

Τελευταια σταση

Το αγαλμα

Το κουτι της πανδωρας

Το πενθος της ηδονης

Φουλ της νταμας

Χωρις αλλωθι

χωρις ελεος

Διπλη ταυτοτητα

Η φωτογραφηση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστηχως τα υπολοιπα δεν υπαρχουν πουθενα σε προσβασιμη πηγη και υπαρχουν μερικα πολυ ωραια επεισοδια μεσα σαυτα.
 
υπαρχουν πολλοι στα αναλογα γκρουπς στο facebook που δηλωνουν πως εχουν γραψει αρκετα επεισοδια που μεχρι τωρα δεν ειχαμε την δυνατοτητα να δουμε!
 
Πολλοι μπορει να υπαρχουν εμεις δεν μπορουμε να τα εχουμε τα επεισοδια δυσατηχως.
 
μετα απο μεγαλη αναζητηση που εκανα, βρηκα πως στο retrodb μερικα επεισοδια ειναι καταχωριμενα με λαθος σειρα, συγκεκριμενα στην δευτερη σεζον, το επεισοδιο με τιτλο Χωρίς Άλλοθι προβληθικε ακριβως πριν απο το επεισοδιο Αδιέξοδο

 


επισης το επεισοδιο
Τυφλή Αφοσίωση προβληθικε μετα το επεισοδιο Το Τίμημα αλλα και πριν το επεισοδιο Έστι Δίκης Οφθαλμός.

 


αυτο που ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε μπορω να βρω, ειναι το επεισοδιο με τιτλο Προσωπειο ποτε ακριβως προβληθικε


 


μεταλΚαντυ θα σου στειλω σε πμ μερικες ...πληροφοριες για την σειρα
 
Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα να βλέπω τη σειρά. Δεν είχα δει κανένα επεισόδιο και δεν ήξερα καν ότι ήταν του Κοκκινόπουλου. Έτσι εφόσον έχω δει τα περίσσότερα από Κόκκινο κύκλο, 10η εντολή και 3ο νόμο, τώρα ήρθε η ώρα και τούτου εδώ.
 
λοιπον εχω να σας αναφερω οτι η σειρα μεχρι πριν λιγα χρονια ηταν ευκολο να βρεθει... ομως δυστυχως η αδιαφορια μας σταθηκε εμποδιο...

η σειρα εκτος απ την αρχικη της προβολη, προβληθηκε σε επαναληψη απο τον Αντ1 Gold το 2002 (για οσους ειχαν Νοβα τοτε), μπηκαν τα 10 πρωτα επεισοδια στη σελιδα webTV του Αντ1, ξανα προβληθηκε στο καναλι Αντ1 Κυπρου το 2011 ενω φαινεται πως κυκλοφορισε ΚΑΙ DVD με ολα τα επεισοδια του πρωτου κυκλου. αναρτω σχετικη φωτογραφια που βρεθηκε1174932_375235842579983_1893916057_n.jpg

οι ευκαιριες ηταν παρα πολλες... χλωμο το βλεπω ομως να ξαναπροβληθει
 
Κάτι παίζει με τα δικαιώματα,γι'αυτό δεν ανέβηκαν άλλα επεισόδια στο web tv.Και στο youtube όποιος ανεβάσει κάποιο επεισόδιο του το μπλοκάρουν!
 
Στο youtube υπαρχουν ανεβασμενα ενα σωρο επεισοδια δεν ισχυει αυτο πως τα μπλοκαρουν.Οσο για το web tv ειχαν ανεβει ολο κιολο 10 επεισοδια αν θυμαμαι καλα απλα επειδη τα δικαιωματα τα εχουν και καποιοι αλλοι ους το απαγορεψαν και τα κατεβασαν και αυτα τα 10.
 
το youtube οντως μπλοκαρει επεισοδια μερικες φορες επειδη ακουγοντε μεσα στα επεισοδια διαφορα γνωστα τραγουδια ξενων καλητεχνων. ομως τα περισσοτερα τα επιτρεπει.

ετσι κι αλλιως το μεσω δεν εχει ιδιαιτερη σημασια...
 
καλησπερα και καλη ανασταση επικοινωνισα με τον αντ1 και μου ειπε λογω πνευματικων δικαιωματων δεν μπορει να ανεβει η σειρα ,πιστευω οτι ηταν η καλητερη σειρα του κοκκινοπουλου τις τελευταιας εικοσαετιας γιατι απο αποψη σεναριου και σκηνοθεσιας ηταν αψογη
 
δεν νομιζω πως λενε αλιθεια, τοσες φορες την εχουν προβαλει σε επαναληψη. ολα τα δικαιωματα τα εχει το καναλι
 
Μπορεί να έχασε τα δικαιώματα από το 2011 και μετά,γι'αυτό και διαγράφηκαν τα επεισόδια από το web tv!
 
Αναφερω καποια πραγματα που παρατηρησα στην RetroDB της ανατομιας ενος εγκληματος που χρειαζονται διορθωση οποτε οποιος ειναι υπευθηνος γιαυτο ας το κανει.

Τα επεισοδια χωρις αλλοθι και αδιεξοδο ειναι αναποδα συγκεκριμενα ειναι του δευτερου κυκλου οπως πολυ σωστα αναγραφεται αλλα το χωρις αλλοθι ειναι τεταρτο και το αδιεξοδο πεμτο και οχι το αντιθετο.

Το επεισοδιο με το ονομα τυφλη αφοσιωση ειναι στην πραγματικοτητα το δωδεκατο επεισοδιο του δευτερου κυκλου και οχι το εστι δικης οφθαλμος.Το εστι δικης οφθαλμος ειναι το επεισοδιο νουμερο 13 του δευτερου κυκλου κατω απο την τυφλη αφοσιωση.Απο κει και κατω τα επεισοδια στην RetroDB ειναι σωστα.

Το επεισοδιο με τον μπεζο που το ξερουμε και σαν ο μολυβενιος στρατιωτης δεν ονομαζεται παιχνιδι με τον θανατο αλλα παιχνιδια θανατου.

Η λιστα του πρωτου κυκλου ειναι σωστα ολοκληρωμενη οποτε το η λιστα επεισοδιων δεν εχει ολοκληρωθει πρεπει να σβηστει.
 
metalcandy αυτες τις πληροφοριες τις εδωσα κι εγω μια σελιδα πριν :D αναρωτιεμαι αντλησαμε τις πληροφοριες απ την ιδια πηγη

news: ειμαι σε θεση να γνωριζω πως ο Κοκκινοπουλος συζηταει το θεμα με τον Αντ1 ωστε να ξαναπροβληθει η σειρα ΜΑΛΛΟΝ μεσα στο καλοκαιρι που ερχετε.. ετοιμαστε τα rec σας
 
Φιλαρακι δεν πηρα χαμπαρι πως τα εγραψες για την λαθος σειρα των επεισοδιων.Οσο για την πηγη εγω εχω ενα φιλαρακι που εχει ενα βιβλιο αγορασμενο και εχει λεπτομερερειες για ελληνικες σειρες της ελλαδας για κανα δυο,τρεις δεκαετιες και μολις με το ειπε τον ρωτησα για την ανατομια ενος εγκληματος σκαναρε εκει που ελεγε για την σειρα αυτη και με το εστειλε.Οσο για το αν ξαναπροβληθει αυτον τον παπα τον ακουμε απο το 2002 που παιχτηκε τελευταια φορα και ποτε δεν γινετε κατι.Μεχρι και και μια φιλη τρελαμενη ειχα που ειχε επικοινωνηση καποτε με Ant1,frenzy films κλπ και της ειπαν πως βρισκονται σε συζητησεις κλπ αλλα ολα ηταν παραμυθια της χαλιμας.Μακαρι να γινει πραγματικοτητα και να το ξαναδειξουν και μαλιστα ολα τα επεισοδια γιατι τα επεισοδια που μας λειπουν δεν τα ειχαν δειξει ουτε το 2002.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τις πληροφοριες του βιβλιου που λες, τις εχει σε αυτο το λινκ http://lefobserver.blogspot.gr/2010/02/72-52-1-17-1992-1995-47-8-8-9-24-13-7-5.html

καλα εκανες και το ξαναγραψες ομως μπας και το δουν αυτοι που πρεπει και διορθοσουν τις λαθος πληροφοριες απ το ρετροδβ.

καλα δεν εχεις κι αδικο σε αυτο που λες.. πανε πολλα χρονια που προβληθηκε η σειρα... και ολο ακουμε οτι γινονται συζητησεις και τελικα κανενα αποτελεσμα.

συγκεκριμενα, πριν λιγες ημερες επικοινωνισε καποιος με τον κοκκινοπουλο μεσω facebook και ο ιδιος ο κοκκινοπουλος του ειπε οτι "το συζηταμε με τον αντ1"...

ποιος ξερει...
 
Πίσω
Μπλουζα