Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

Mακαρι να γινει το περιμενω πως και πως απο το 2002 αλλα να δειξουν ολοι την σειρα και οχι οπως τοτε.Τωρα facebook δεν εχω δεν ασχολουμαι μαυτα αλλα οπως ειπα μακαρι να γινει πραξη αυτο και να αποκτησουμε ολοκληρωμενη αυτη την καταραμενη σειρα.
 
τα 14 επεισοδια που μας λειπουν απο ανατομια ειναι τα εξεις:

-1ος κυκλος-


Παιχνίδι με το Θάνατο (A+B)



Τρις εις Θάνατον



Ενοχές



Πέπλο Σιωπής


-2ος κυκλος-


Τιμωρία



Ανασκαφή



Απλή Οικογενειακή Ιστορία



SOS



Το Τίμημα



Τυφλή Αφοσίωση



Έκρηξη (A+B)



Χωρίς Θεό



ενω δεν γνωριζουμε εαν ειναι υπαρκτά επεισόδια οι τιτλοι "Η εκδίκηση" και "Τελική αναμέτρηση".


 


Αρκετες σελιδες πριν, το 2011, το μελος Normal Bytes ειχε δηλωσει οτι εχει το επεισοδιο Ανασκαφη, και πολλα αλλα. Θα τα ανεβαζε εαν καποιος τα ηθελε, ομως κανεις δεν ενδιαφερθηκε... ...



 
Ειναι δεδομενο πως πολυς κοσμος εχει στην κατοχη του ολα τα επεισοδια ειμαι 100% σιγουρος γιαυτο αλλα δεν σημαινει πως ολος αυτος ο κοσμος γνωριζει απο τεχνολογια απο ιντερνετ κλπ ωστε να φτιαξει το βιντεο και μετα να το ανεβασει σε καποιο site η στο youtube.Oποτε το μονο πραγμα που περιμενουμε ειναι να φιλοτιμηθουν καποια στιγμη στον Ant1 και να τα βαλουν καποια στιγμη.
 
metalcandyman είπε:
Ειναι δεδομενο πως πολυς κοσμος εχει στην κατοχη του ολα τα επεισοδια ειμαι 100% σιγουρος γιαυτο αλλα δεν σημαινει πως ολος αυτος ο κοσμος γνωριζει απο τεχνολογια απο ιντερνετ κλπ ωστε να φτιαξει το βιντεο και μετα να το ανεβασει σε καποιο site η στο youtube.Oποτε το μονο πραγμα που περιμενουμε ειναι να φιλοτιμηθουν καποια στιγμη στον Ant1 και να τα βαλουν καποια στιγμη.
Ένας γνωστός μου λέει πως έχει όλα τα επεισόδια σε VHS. Χρυσό τον έχω κάνει , τον παρακαλάω , να του τα φτιάξω έστω εγώ , του εξήγησα πως ίσως χαλάσουν οι κασσέτες (αν δε χάλασαν ήδη) , χρυσό τον έχω κάνει αλλά τίποτα...τι να πεις... :(
 
Agahnim είπε:
καλα εκανες και το ξαναγραψες ομως μπας και το δουν αυτοι που πρεπει και διορθοσουν τις λαθος πληροφοριες απ το ρετροδβ.
Για διορθώσεις που αφορούν την RetroDB υπάρχει σχετικό θέμα http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?13078-RetroDB-%C4%E9%EF%F1%E8%FE%F3%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%D0%F1%EF%F3%E8%DE%EA%E5%F2-%F3%E5-%EB%DE%EC%EC%E1%F4%E1

Οπότε ότι πληροφορίες υπάρχουν ή διορθώσεις το ποστάρετε εκεί για να το δουν και τα παιδιά που αναλαμβάνουν να κάνουν τη δουλειά αυτή.
 
καλημερα εστειλα μυνημα στον κοκκινοπουλο και μου απαντησε οτι ειναι θεμα του αντ1 γιατι εχειι κανει την παραγωγη της σειρας
 
tonytony είπε:
Ένας γνωστός μου λέει πως έχει όλα τα επεισόδια σε VHS. Χρυσό τον έχω κάνει , τον παρακαλάω , να του τα φτιάξω έστω εγώ , του εξήγησα πως ίσως χαλάσουν οι κασσέτες (αν δε χάλασαν ήδη) , χρυσό τον έχω κάνει αλλά τίποτα...τι να πεις... :(
μα ειληκρινα 1 λογο που να μην θελει; 1; λες και θα του φας τις κασσετες :xm: προσπαθησε περισσοτερο να τον πεισεις... εαν δεν πειθετε με τιποτα, μαλλον σου λεει ψεματα.

metalcandyman είπε:
Ειναι δεδομενο πως πολυς κοσμος εχει στην κατοχη του ολα τα επεισοδια ειμαι 100% σιγουρος γιαυτο αλλα δεν σημαινει πως ολος αυτος ο κοσμος γνωριζει απο τεχνολογια απο ιντερνετ κλπ ωστε να φτιαξει το βιντεο και μετα να το ανεβασει σε καποιο site η στο youtube.Oποτε το μονο πραγμα που περιμενουμε ειναι να φιλοτιμηθουν καποια στιγμη στον Ant1 και να τα βαλουν καποια στιγμη.
ισχυει αυτο που λες και δυστυχως πεφτουμε παντα σε ατομα που ειτε δεν ξερουν να τα ψηφιοποιησουν, ειτε δεν θελουν να τα μοιραστουν, ειτε τα πουλανε σε εξωφρενικες τιμες (ενας στο fb πουλαει 1000 ευρω λεει το καθε επεισοδιο...)
οσο σκεφτομαι οτι πριν 2-3 χρονια υπηρχαν ενα σωρο τροποι να τα αποκτησουμε, νευριαζω με τον εαυτο μου!

φαινεται πως αυτη η σειρα ειναι καταραμενη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρά των επεισοδίων διορθώθηκε.

Το επεισόδιο "Παιχνίδι με το θάνατο", ήταν αρχικά γραμμένο ως "Παιχνίδια θανάτου". Με βάση το πρόγραμμα της "Καθημερινής" (αν θυμάμαι καλά) διορθώθηκε.

Η επιβεβαίωση μπορεί να γίνει πια μόνο βλέποντας τον τίτλο.
 
Περσυ το καλοκαίρι ανακάλυψα αυτή τη σειρά και μπορώ να πώ πως με συγκλόνισε. Είναι από τις καλύτερες-ισως και η καλύτερη ελληνική-που έχω δεί.

 


Τα επεισόδια
τρείς εις θάνατον και απλή οικογενειακή ιστορία τα έχω δεί στο youtube. Πριν από 4 μήνες βέβαια, δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα, με μια γρήγορη ματιά που έριξα δυστυχώς δεν τα βρήκα. Πάντως κάποιος τα είχε ανεβάσει και θυμάμαι ότι ήταν καινούριο κανάλι, αλλά δεν συγκράτησα το όνομα. Τί κρίμα που ενώ υπάρχει κόσμος που έχει όλα τα επεισόδια δεν θέλει να τα μοιραστεί...

 


Διαβάζοντας το θέμα σκέφτηκα ότι αν υπήρχε ζήτηση ίσως να μπορούσε ν' αγοράσει τη σειρά το ΤV Mακεδονία (ή κάποιο άλλο από τα κανάλια που συνεργάζονται με τον ΑΝΤ1) και να τη δείξει εκεί. Το έχει κάνει και με άλλες παλιές σειρές του ΑΝΤ1. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα ήταν εφικτό εφ' όσον υπάρχει θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα.
 
Αυτη την στιγμη εχουν βρεθει αρκετα απο τα επεισοδια της ανατομιας απο τα τσακαλια που υπαρχουν και ασχολουνται με την ανατομια επεισοδια που δεν υπηρχαν πουθενα ανεβασμενα ωστε να μπορεσει να τα δει καποιος και δεν μιλαω για direct downloads,torrents Κλπ.Καποια απο αυτα τα σπανια επεισοδια που ανεβηκαν με νουμερο ενα απο ολα αυτα ειναι ''Παιχνιδια θανατου/ο μολυβενιος στρατιωτης,τρις εις θανατον,τιμωρια,ενοχες,τριτη εντολη (ολοκληρο πλεον και οχι μισο) και καποια αλλα.Αυτη την στιγμη τα μονα επεισοδια που λειπουν απο την κοινοτητα ολων εμας των φανατικων οπαδων της σειρας για να ειναι ολοκληρωμενη ειναι τα εξης: Eκρηξη πρωτο και δευτερο μερος,ανασκαφη,s.o.s,απλη οικογενειακη ιστορια.

[edit] σόρρυ, Βασίλη.... Παρά την αγαθή σου πρόθεση, είναι copyrighted υλικό... [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΟΚ Μαριανα κανενα προβλημα :)
 
Thank you, Bill! :) Αν πάντως πέσει στην αντίληψή σου να έχουν ανέβει από το κανάλι (επειδή τα παρακολουθείς), pls ρίξε λινκ. Όλοι ενδιαφερόμαστε - είναι κορυφαία σειρά! :)
 
Μπα μαριανα εχει θεμα το καναλι και δεν ανεβαζει τιποτα εδω καποτε 10 επεισοδια ανεβασε και τα κατεβασε μανι μανι.Εδω τους παρακαλανε να το ξαναδειξουν αλλα δεν μπορουν γιατι αλλα δικαιωματα εχουν αυτοι αλλα η frenzy films με τον κοκινοπουλο και γενικα ειναι ενα μπαχαλο.Μακαρι καποια στιγμη να το δειξουν αλλα πολυ χλωμο να γινει αυτο.
 
ταεπεισοσεια που λειπουν ειναι εκρηξη α,β μερος ,ανασκαφη ,πεπλο σιωπης,τιμημα, ολγα,εκδικιση,ολγα,σος,απλη οικογενειακη ιστορια
 
Tα επεισοδια που λειπουν ειναι 5 και τα εγραψα και γω στην προηγουμενη σελιδα.Τα πεπλο σιωπης και τιμημα υπαρχουν εχουν βρεθει και απλα δεν ανεβηκαν ακομα σε youtube η παρομοιο site απο τον ανθρωπο που θα κανει αυτη την δουλεια.Επεισοδιο ''ολγα'' στην ανατομια δεν υπαρχει οσο μπορω να γνωριζω και ασχολουμαι με την ανατομια ολα αυτα τα χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ανεβηκαν [edit] και να ναι καλα το παιδι επιτελους μετα απο χρονια ειδα το παιχνιδια θανατου (τον μολυβενιο στρατιωτη δηλαδη)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφού διαβασα οτι όντως υπάρχουν νέα επεισόδια ( :thanx2: metalcandyman), σήμερα είδα την τρίτη εντολή και ομολογώ ότι έπαθα σοκ. Ξέρει κανείς αν πρόκειται γι' αληθινό γεγονός;
 
Crimson Moonlight είπε:
Αφού διαβασα οτι όντως υπάρχουν νέα επεισόδια ( :thanx2: metalcandyman), σήμερα είδα την τρίτη εντολή και ομολογώ ότι έπαθα σοκ. Ξέρει κανείς αν πρόκειται γι' αληθινό γεγονός;
Από όσο έχω διαβάσει πρόκειται για την υπόθεση της Ηγουμένης Μάριαμ Σουλακιώτη που συνέβη το 1950. Λεπτομέρειες εδω :

http://pluton22.blogspot.gr/2011/12/blog-post_13.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tzias57 είπε:
Από όσο έχω διαβάσει πρόκειται για την υπόθεση της Ηγουμένης Μάριαμ Σουλακιώτη που συνέβη το 1950. Λεπτομέρειες εδω :http://pluton22.blogspot.gr/2011/12/blog-post_13.html
Eυχραριστώ! Αν και είχα την ελπίδα ότι ίσως να μην ήταν κι αυτό αληθινό γεγονός. Στην πραγματικότητα απ' ότι διαβάσα ήταν δυστυχώς πολύ χειρότερα απ' αυτό που παρουσίασε η σειρά.
 
Χαίρετε και πάλι.

Πληροφορώ ότι έχω καταγεγραμμένα σε DVDs (από ΑΝΤ1 Κύπρου) σε αρκετά καλή ποιότητα τα πιο κάτω επεισόδια:

S01E01 Διπλή αλήθεια

S01E02 Μοιραία σχέση

S01E03 Αντίστροφη μέτρηση

S01E04 Εν βρασμώ ψυχής

S01E05 Ένας ήσυχος άνθρωπος

S01E06 Πολιορκία

S01E07 Τυφλή εκδίκηση

S01E08 Σχέσεις αίματος

S01E10 Διπλή ταυτότητα

S01E11 Εκδρομή

S02E02 Ανασκαφή

S02E13 Έστι δίκης οφθαλμός

S02E15 Άγγελοι θανάτου

S02E28 Χωρίς θεό

S02E30 Σκηνικό θανάτου

S03E04 Δηλητήριο (από αυτό που υπάρχει στο YouTube λείπουν κάτι δευτερόλεπτα στην αρχή όπου η Διαβάτη μαγειρεύει).

S03E07 Μέχρι θανάτου

S03E11 Το πένθος της ηδονής

S03E12 Νύχτα τρόμου

S03E13 Η φωτογράφιση

S03E14 Σαλώμη

[edit] παρά την καλή διάθεση να μοιραστείς τα επεισόδια, δυστυχώς υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα [/edit]

Θα επικοινωνήσω σύντομα με ΑΝΤ1 Κύπρου για να υποβάλω ερώτηση σχετικά με το αν θα προβληθεί ξανά σε επανάληψη η σειρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα