Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

Πρωτος κυκλος επεισοδιο 5 ονομα επεισοδιου ''Ενας ησυχος ανθρωπος''.Η υποθεση που κρυβεται πισω απο αυτο το εξαιρετικο επεισοδιο ειναι η υποθεση του Σπυρου μπεσκου του δρακου της παραλιακης με το Autobianchi A 112.O μπεσκος ηταν φυσιοθεραπευτης στο επαγγελμα παντρεμενος με συναδελφο του και ειχε και ενα παιδι ο ανθρωπος της διπλανης πορτας δηλαδη και υπερανω πασης υποψιας.Επερνε ιεροδουλες αλλα και γενικα γυναικες που με διαφορους τροπους της εβαζε στο μπλε Autobianchi του της πηγαινε σε ερημικη τοποθεσια και της βιαζε αλλα και προσπαθουσε να της σκοτωσει.Τελικα κατηγορηθηκε για τον θανατο δυο γυναικων και για αποπειρα δολοφονιας 15 γυναικων αλλα και βιασμου στης περισσοτερες απο αυτες.Το 1985 καταδικαστηκε σε δις εις θανατον ασχετα που ειχε καταργηθει η θανατικη ποινη και στην δευτερη δικη στο εφετειο καταδικαστηκε σε δις ισοβια καθειρξη και σε συνολικα 340 χρονια φυλακη κατι που τελικα εγινε 25 χρονια που ηταν η ανωτατη ποινη.Μετα απο 25 χρονια τα περισσοτερα απο αυτα στον κορυδαλλο βγηκε απο την φυλακη το 2008 και δεν απασχολησε ξανα της αρχες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρώτα από όλα θα ήθελα να συγχαρώ όσους είχαν την ιδέα να δημιουργήσουν αυτό το θέμα. Πρόκειται για μια πραγματικά φοβερή σειρά του 90'! Οταν αρχισε ημουν παιδακι....Εχω δει όλα τα επεισόδια....  Αυτό που μπορω να πω ως νεος πια..... είναι οτι σου βγάζει ποικιλα συναισθήματα, δεν σε αφηνει χωρις αγωνια και σασπενς, σε κανει να το ζεις και εσυ ο ιδιος το επεισοδιο....με απολυτη αληθοφανεια.... Εντυπωσιαζουν οι καταπληκτικες ερμηνειες ηθοποιων, οι πολυ καλες υποθεσεις, το ωραιο σεναριο και σκηνοθεσία.... Με μια λεξη....Αριστουργηματικη!  Ετσι καταλαβαινεις απλως και την ασχημη...εγκληματικη....σκοτεινη πλευρα  της ανθρωπινης κοινωνιας.... Ολες οι υπολοιπες καλες , φιλοτιμες προσπάθειες που εγιναν (Κοκκινος κυκλος,10η εντολη,3ος νομος,Ου φονευσεις) δεν σου βγάζουν παντοτε τα ιδια αισθήματα. Δυστυχως....εγκληματα εγιναν, γινονται και θα γινουν. :)
 
Το επεισόδιο "Η έκρηξη" είναι το μόνο που δεν είδαμε! Υπάρχει κάπου ανεβασμένο? Τι παίζει?
 
Προς το παρον το επεισοδιο εκρηξη δεν υπαρχει πουθενα.
 
Τελικά μόνο το Έκρηξη λείπει ακόμα από τα επεισόδια που ξέρουμε. Και φυσικά υπάρχουν επεισόδια που λείπουν από τη λίστα στο retrodb. Πολλοί θα είχαν τρέλα με τη συγκεκριμένη σειρά, δεν μπορεί να μην έγραφαν κάπου τους τίτλους. Εγώ π.χ. όταν είχαν τρέλα με Κόκκινο κύκλο, 10η εντολή εκτός ότι τα έγραφα στο βίντεο, έγραφα σε τετράδιο τίτλους επεισοδίων και ημερομηνίες προβολής. Παλιές καλές εποχές... Πιστεύω ότι θα ολοκληρωθούν οι λίστες της Ανατομίας. Αρκεί φυσικά όποιος ξέρει να μπορέσει να επικοινωνήσει με την ομάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρά θα επαναπροβάλεται από τις 23/4 (μεσάνυχτα προς 24/4) στις 2:00 μετά από πολλά χρόνια. Φαίνεται ότι τα βρήκε ο Κοκκινόπουλος με τον ANT1 για τα δικαιώματα
 
Η σειρά θα επαναπροβάλεται από τις 23/4 (μεσάνυχτα προς 24/4) στις 2:00 μετά από πολλά χρόνια. Φαίνεται ότι τα βρήκε ο Κοκκινόπουλος με τον ANT1 για τα δικαιώματα
Απριλίου δηλαδή; Που το είδες τόσο προχωρημένη ημερομηνία; Στη σελίδα του ΑΝΤ1 το πρόγραμμα φτάνει ως αρχές Απριλίου
 
Πολυ καλη φαση και εξαιρετικα νεα.Μακαρι να προβληθουν ολα τα επεισοδια και καποιο αλανι να γραψει το επεισοδιο ''Εκρηξη΄' και να το ανεβασει πουθενα για να εχουμε επιτελους ολοκληρωμενη την κορυφαια αυτη σειρα.
 
Φαίνεται ότι ο φίλος πιο πάνω παίζει με τον πόνο μας. Το πρόγραμμα του Αντ1 δημοσιεύτηκε για τις 23-4 και δεν υπάρχει καμία Ανατομία. https://www.antenna.gr/tvguide/23-04-2020
 
Τελικά μάλλον ισχύει...από 24 Απριλίου...

2020-04-10_0-18-23.png
 
Τελικά μάλλον ισχύει...από 24 Απριλίου...

Προβολή συνημμένου 210342

Πωπω, ευτυχώς που το τσέκαρες. Απογοητεύτηκα τόσο που δεν θα το ξανατσέκαρα. Εννοείται ότι κάποιος πρέπει να τα γράψει γιατί η ποιότητα που υπάρχουν στο yt είναι...χάλια! Άντε επιτέλους να δούμε και ποιά λείπουν από τη λίστα. θα είναι μόνο το Έκρηξη άραγε;
Live streaming εννοεί ότι θα παίζει και στο web, ε;
 
Πωπω, ευτυχώς που το τσέκαρες. Απογοητεύτηκα τόσο που δεν θα το ξανατσέκαρα. Εννοείται ότι κάποιος πρέπει να τα γράψει γιατί η ποιότητα που υπάρχουν στο yt είναι...χάλια! Άντε επιτέλους να δούμε και ποιά λείπουν από τη λίστα. θα είναι μόνο το Έκρηξη άραγε;
Live streaming εννοεί ότι θα παίζει και στο web, ε;
λογικά ναι...
 
Κανενα αλλο δεν λειπει παρα μονο η εκρηξη.Ολα τα υπολοιπα επεισοδια οσοι ψαξουν πολυ η λιγο στο τελος θα τα βρουν.Ενταξει μπορει η ποιοτητα να μην ειναι τελεια αλλα και μονο που μπορουμε να εχουμε αυτη την απιστευτη σειρα στην κατοχη μας εμενα με φτανει και με περισευει.
 
Κανενα αλλο δεν λειπει παρα μονο η εκρηξη.Ολα τα υπολοιπα επεισοδια οσοι ψαξουν πολυ η λιγο στο τελος θα τα βρουν.Ενταξει μπορει η ποιοτητα να μην ειναι τελεια αλλα και μονο που μπορουμε να εχουμε αυτη την απιστευτη σειρα στην κατοχη μας εμενα με φτανει και με περισευει.

Σίγουρα λείπουν κι άλλα (που δεν τα ξέρουμε/θυμόμαστε) γιατί αν δεις στο retrodb γράφει στους 2 πρώτους κύκλους "η λίστα επεισοδίων δεν έχει ολοκληρωθεί". Έχουμε τη μοναδική ευκαιρία λοιπόν.
 
Φιλε μου την Ανατομια ενος εγκληματος την ψαχνω απο το 1997-98 μεχρι και πριν καποια χρονια που καταφερα να συγκεντρωσω ολα τα επεισοδια με την υπερπολυτιμη βοηθεια διαφορων ανθρωπων.Οχι απλα εχω τρελα αλλα λατρεια μεχρι και τα εγκληματα που βασιζεται το καθε επεισοδιο εψαχνα και εγραφα και σε λεω για να μην περιμενεις κατι αλλο πως τα επεισοδια ειναι ακριβως αυτα που αναφερει η retrodb και με την σωστη σειρα που παιχτηκαν.Τωρα οποιος εχει γραψει και εχει βαλει σε παρενθεση πως η λιστα επεισοδιων δεν εχει ολοκληρωθει ας ποσταρει τον λογο που το εκανε αν και γω πιστευω πως υπηρχε απο την αρχη που προσθεταν νεα επειδοδια οταν εβρισκαν καποιες πληροφοριες και απλα οταν ολοκληρωθηκε η σειρα δεν εσβησαν την συγκεκριμενη φραση της παρενθεσης.Αυτα ειναι τα επεισοδια και το μοναδικο η καλυτερα τα μοναδικα που λειπουν και δεν υπαρχουν καπου να τα βρει καποιος ειναι το επεισοδιο ''Εκρηξη'' που στην ουσια ειναι δυο επεισοδιο Α και Β μερος.

Παντως για να εχει αξια το εγχειρημα του Ant1 πρωτον πρεπει να δειξει κανονικα ολα τα επεισοδια της σειρας και το σημαντικοτερο να ειναι τα επεισοδια αναλλοιωτα και να υπαρχει κανονικα ο βαλτινος στην αρχη και στο τελος και να μην τον κοψουν αλλα και να μην αρχισουν τα μπιπ και τα μπιπ σε τυχον βρισιες οπως και να μην κοψουν καποιες αγριες σκηνες που υπαρχουν στα επεισοδια.Αν κανει ολα αυτα που αναφερα τοτε ας κατσουν να την δουν μονοι τους και χιλιες φορες να εχω τα επεισοδια σε VHS και ακομα χειροτερη αναλυση αλλα να ειναι σωστα και με τα παντα παρα καλη ποιοτητα και κουτσουρεμενα επεισοδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φιλε μου την Ανατομια ενος εγκληματος την ψαχνω απο το 1997-98 μεχρι και πριν καποια χρονια που καταφερα να συγκεντρωσω αλα τα επεισοδια με την υπερπολυτιμη βοηθεια διαφορων ανθρωπων.Οχι απλα εχω τρελα αλλα λατρεια μεχρι και τα εγκληματα που βασιζεται το καθε επεισοδιο εψαχνα και εγραφα και σε λεω για να μην περιμενεις κατι αλλο πως τα επεισοδια ειναι ακριβως αυτα που αναφερει η retrodb και με την σωστη σειρα που παιχτηκαν.Τωρα οποιος εχει γραψει και εχει βαλει σε παρενθεση πως η λιστα επεισοδιων δεν εχει ολοκληρωθει ας ποσταρει τον λογο που το εκανε αν και γω πιστευω πως υπηρχε απο την αρχη που προσθεταν νεα επειδοδια οταν εβρισκαν καποιες πληροφοριες και απλα οταν ολοκληρωθηκε η σειρα δεν εσβησαν την συγκεκριμενη φραση της παρενθεσης.Αυτα ειναι τα επεισοδια και το μοναδικο η καλυτερα τα μοναδικα που λειπουν και δεν υπαρχουν καπου να τα βρει καποιος ειναι το επεισοδιο ''Εκρηξη'' που στην ουσια ειναι δυο επεισοδιο Α και Β μερος.

Παντως για να εχει αξια το εγχειρημα του Ant1 πρωτον πρεπει να δειξει κανονικα ολα τα επεισοδια της σειρας και το σημαντικοτερο να ειναι τα επεισοδια αναλλοιωτα και να υπαρχει κανονικα ο βαλτινος στην αρχη και στο τελος και να μην τον κοψουν αλλα και να μην αρχισουν τα μπιπ και τα μπιπ σε τυχον βρισιες οπως και να μην κοψουν καποιες αγριες σκηνες που υπαρχουν στα επεισοδια.Αν κανει ολα αυτα που αναφερα τοτε ας κατσουν να την δουν μονοι τους και χιλιες φορες να εχω τα επεισοδια σε VHS και ακομα χειροτερη αναλυση αλλα να ειναι σωστα και με τα παντα παρα καλη ποιοτητα και κουτσουρεμενα επεισοδια.
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου στο κομμάτι της μετάδοσης γιατί αυτό το κακό με τις επαναλήψεις το έχουνε να τα κόβουν και να τα ράβουν όπως τους βολεύει , πάντως θέλω να πιστεύω πως για να παιχτούν τόσο άγριες ώρες μάλλον (και ελπίζω) να μην κόψουν τίποτα...
 
Τωρα οποιος εχει γραψει και εχει βαλει σε παρενθεση πως η λιστα επεισοδιων δεν εχει ολοκληρωθει ας ποσταρει τον λογο που το εκανε αν και γω πιστευω πως υπηρχε απο την αρχη που προσθεταν νεα επειδοδια οταν εβρισκαν καποιες πληροφοριες και απλα οταν ολοκληρωθηκε η σειρα δεν εσβησαν την συγκεκριμενη φραση της παρενθεσης.Αυτα ειναι τα επεισοδια και το μοναδικο η καλυτερα τα μοναδικα που λειπουν και δεν υπαρχουν καπου να τα βρει καποιος ειναι το επεισοδιο ''Εκρηξη'' που στην ουσια ειναι δυο επεισοδιο Α και Β μερος.

χιλιες φορες να εχω τα επεισοδια σε VHS και ακομα χειροτερη αναλυση αλλα να ειναι σωστα και με τα παντα παρα καλη ποιοτητα και κουτσουρεμενα επεισοδια.

To retrodb από όσο ξέρω, το διαχειρίζεται το ρετρομανιαξ. Εφόσον λες ότι την Ανατομία την έψαξες για να την βρεις , όπως κι εμείς όπως και το retrodb κλπ, πώς γίνεται να είσαι τόσο απόλυτα σίγουρος ότι δεν λείπουν επεισόδια; Και γιατί το retrodb που προσωπικά θεωρώ πολύ αξιόπιστο και πάντα όταν ολοκληρώνεται μια σειρά, δεν γράφει ότι λείπουν επεισόδια, να κάνει εδώ τέτοιο σφάλμα...ξεχνώντας να αφαιρέσει τη φράση; Δεν μπορώ να πιστέψω κάτι τέτοιο. Πώς μπορείς να αποδείξεις αυτό που λες; Παίχτηκαν σε κάποια επανάληψη όλα τα επεισόδια και κρατούσες σημειώσεις;

Για το vhs που λες, δηλαδή τα έχεις όλα γραμμένα; Και την έκρηξη;

Εκτός το Έκρηξη, ούτε το επεισόδιο που είναι στα "ανένταχτα" με τίτλο H Εκδίκηση υπάρχει στο yt. Και μάλλον δεν ανέβηκε ποτέ γιατί λείπουν και πληροφορίες όπως πρωταγωνιστές που στα υπόλοιπα υπάρχουν. Οπότε φίλος, αν έχεις γραμμένα όλα τα επεισόδια, παρακαλώ να συμπληρώσεις τα κενά στο retrodb λέγοντας μας τους πρωταγωνιστές αυτών των επεισοδίων...
 
Τελευταία επεξεργασία:
To retrodb από όσο ξέρω, το διαχειρίζεται το ρετρομανιαξ. Εφόσον λες ότι την Ανατομία την έψαξες για να την βρεις , όπως κι εμείς όπως και το retrodb κλπ, πώς γίνεται να είσαι τόσο απόλυτα σίγουρος ότι δεν λείπουν επεισόδια; Και γιατί το retrodb που προσωπικά θεωρώ πολύ αξιόπιστο και πάντα όταν ολοκληρώνεται μια σειρά, δεν γράφει ότι λείπουν επεισόδια, να κάνει εδώ τέτοιο σφάλμα...ξεχνώντας να αφαιρέσει τη φράση; Δεν μπορώ να πιστέψω κάτι τέτοιο. Πώς μπορείς να αποδείξεις αυτό που λες; Παίχτηκαν σε κάποια επανάληψη όλα τα επεισόδια και κρατούσες σημειώσεις;

Για το vhs που λες, δηλαδή τα έχεις όλα γραμμένα; Και την έκρηξη;

Εκτός το Έκρηξη, ούτε το επεισόδιο που είναι στα "ανένταχτα" με τίτλο H Εκδίκηση υπάρχει στο yt. Και μάλλον δεν ανέβηκε ποτέ γιατί λείπουν και πληροφορίες όπως πρωταγωνιστές που στα υπόλοιπα υπάρχουν. Οπότε φίλος, αν έχεις γραμμένα όλα τα επεισόδια, παρακαλώ να συμπληρώσεις τα κενά στο retrodb λέγοντας μας τους πρωταγωνιστές αυτών των επεισοδίων...
Φιλαρακι εδω μεσα εγω δεν ειμαι για να σε κανω τον εξυπνο και ουτε εχω κανα γκαιλε να καθομαι και να τα αναλυω ολα αυτα.Απλα σε εκοψα πως και συ εχεις τρελα με κοκκινο κυκλο,δεκατη εντολη,ανατομια κλπ και γιαυτο εκατσα και τα εγραψα ετσι πληροφοριακα ολα αυτα αλλα και για να μη νομιζει κανεις πως υπαρχουν και γω δεν ξερω ποσα αλλα και καλα επεισοδια που δεν ειναι γραμμενα στην retrodb και περιμενει τα ξημερωματα για να τα δει οταν παιχτουν και αν παιχτουν φυσικα κανονικα απο τον Ant1.Λοιπον για να τελειωνουμε οπως εχω πει εχω κανει ερευνα για τα επεισοδια τα ψαχνω απο το 1997-98 οπως και τα εγκληματα απο καθε ιστορια οπως και το ποτε παιχτηκαν κλπ και τα περισσοτερα επεισοδια τα εχω βρει απο ατομα που τα εγραφαν και οταν τα ειχα στην κατοχη μου τα περασα σε dvd.Καποια λιγα επεισοδια που δεν μπορεσα να βρω τα απεκτησα απο διαδικτυακο φιλο που εκανε και αυτος την ιδια δουλεια.Τα επεισοδια εκρηξη Α και Β μερος δεν τα εχω ουτε γω αν και τα βρηκα πριν χρονια ομως το ατομο που τα ειχε μολις ειδε την τρελα μου με πουλουσε την κασσετα 500 ευρω οποτε για να μην πλακωθουμε στης μπουνιες τον ξεχεσα και εφυγα οποτε και γω περιμενω μπας και το δειξει ο Ant1 για να ολοκληρωσω την σειρα.

Η λιστα των επεισοδιων υπαρχει σε διαφορα sites οπως και βικιπαιδεια ομως και γω δεν ηξερα αν ειναι οντως ολα αυτα τα επεισοδια η οχι οποτε καποια στιγμη σε κουβεντα που ειχα με φιλο φανατικο με τηλεοπτικα προγραμματα κλπ που συλλεγει χρονια περιοδικα με προγραμματα τηλεοπτικα και παλια και νεοτερα με αναφερε για ενα βιβλιο που ειχε και που ονομαζεται ''Ελληνικη τηλεοραση οδηγος τηλεοπτικων εκπομπων 1967-1998'' το οποιο πωλουνταν κανονικα και δεν ξερω αν πωλειται και τωρα η ειναι εξαντλημενο και πως εκει μεσα ειχε λιστες επεισοδιων,λεπτομερειες για σειρες κλπ και περιειχε και την ανατομια ενος εγκληματος οποτε αφου σημειωσα την λιστα να την εχω αφου ηταν ποιο εγκυρο απο οποιοδηποτε site και forum σιγα σιγα με τα χρονια και αφου μαζεψα τα επεισοδια και τα διασταυρωσα καταλαβα τελικα πως αυτα ηταν τα επεισοδια και δεν υπηρχε κατι αλλο περα απο την εκρηξη.Οσο για το επεισοδιο ''Η εκδικηση'' τετοιο επεισοδιο δεν υπαρχει πουθενα και το μονο που θυμιζει τετοιο τιτλο ειναι το επεισοδιο ''Τυφλη εκδικηση'' με την καραμπετη και τον λιαντο και αν δεις στην retrodb που αναφερεις γραφει πως επαιζε ο θοδωρος συριωτης ενω αν μπεις και δεις το βιογραφικο του παλι απο την retrodb θα δεις πως πουθενα δεν υπαρχει η ανατομια στης σειρες που εχει παιξει.

Τελως παντως επειδη βαριεμαι να γραψω αλλα εγω τα στοιχεια που εχω ειναι απο διασταυρωση ολων τον επεισοδιων που εχω σε συνδιασμο με την λιστα επισημου βιβλιου και οχι απο site κλπ και αυτα πιστευω γιατι κατι αλλο δεν εχει εμφανιστη ολα αυτα τα χρονια.Τωρα τι γραφει η retrodb και η καθε retrodb λιγο με νοιαζει εγω εμπιστευομαι μονο πραγματα που εχω διασταυρωσει εγω ο ιδιος με οσο το δυνατων ποιο επισημο τροπο οπως για παραδειγμα ενα βιβλιο που κυκλφορησε γιαυτην ακριβως την δουλεια.
 
@metalcandyman

Χρήσιμη η πιο αναλυτική σου απάντηση, μου λύνει πολλές απορίες. Άρα, λες ότι το επεισόδιο "Η Εκδίκηση με τον Θόδωρο Συριώτη" που αναφέρει η ρετρο δεν υπάρχει. Πολύ σημαντικό. Ξέρεις αν τα επεισόδια με τη σειρά που τα γράφει ανά κύκλο, αν όντως έτσι παίχτηκαν;
 
Πίσω
Μπλουζα