Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

Nαι τα επεισοδια ανα κυκλο οπως τα γραφει ειναι σωστα με αυτη την σειρα ακριβως παιχτηκαν.Οσο για το επεισοδιο εκδικηση απο πουθενα δεν εχω πληροφοριες για τετοιο επεισοδιο ουτε καν απο το βιβλιο που σε ειπα που το θεωρω οτι ποιο επισημο μπορω να εχω απο διαφορα στοιχεια οπως και για τον Συριωτη που πουθενα δεν αναφερεται πως εχει παιξει στην σειρα ανατομια ενος εγκληματος.Τα επεισοδια ειναι 74 συνολικα και γω για παραδειγμα στην κατοχη μου εχω 72 και λειπουν μονο τα δυο μερη του επεισοδιου εκρηξη.
 
Μάλιστα... Οπότε αναμένουμε την προβολή από τον αντ1. Προσωπικά θα την γράφω γιατί πολλά από τα βιντεο στο yt έχουν θέματα με τον ήχο και την εικόνα.

Αυτή την "τρέλα" την είχες και με τις επόμενες σειρές του Κοκκινόπουλου; Καμία βέβαια δεν ήταν σαν την Ανατομία. Ίσως λίγο πιο κοντά ο Κόκκινος κύκλος.
 
Με ολες της σειρες του εχω τρελα και με κοκκινο κυκλο και με 10η εντολη και με 3ο νομο και με ου φονευσεις αλλα και με παλαιοτερες που δεν ειναι σαυτο το στυλ οπως διπλη αληθεια η νυχτερινο δελτιο.Καλα θα κανεις και θα τα γραψεις αν δεν τα εχεις σε καλυτερη ποιοτητα και γω αλωστε θα περιμενω το επεισοδιο εκρηξη αλλα οπως ειπα πρεπει να ειναι αναλλοιωτα τα επεισοδια.Αν εχουν κομμενες σκηνες,μπιπ και εκτος επεισοδιων πχ τον βαλτινο τοτε χιλιες φορες απο το youtube να τα εχεις παρα την κακη σε γενικες γραμμες αναλυση.
 
Γιατί να είναι εκτός επεισοδίων ο Βαλτινός; Δεν νομίζω να έχει μπιπ τέτοια ώρα. Θεωρώ ότι δεν θα έχουν καμία αλλαγή.
 
Δεν ξερω τι παιζει με τα πνευματικα δικαιωματα φιλος και με φανηκε και παραξενο οταν διαβασα την ειδηση πως θα παιξει ο Ant1 την ανατομια ξανα γιατι ηξερα πως ειχαν θεματα με τον κοκκινοπουλο.Απλα λεω για τον βαλτινο γιατι δεν ξερω αν παιζουν και με αυτον τιποτα πνευματικα δικαιωματα απλα υποθεσεις κανω δεν γνωριζω κατι.Μακαρι παντως να τα δειξουν κανονικα γιατι αν γινουν αλαγες τοτε τζαμπα η προσπαθεια.
 
Για Κοκκινόπουλο το θυμάμαι κι εγώ, για Βαλτινό πρώτη φορά το ακούω. Και δεν στέκει γιατί ο Βαλτινός έπαιξε και σε νέα σειρά του Αντ1 τον Έρωτα (που επίσης παίζει μεταμεσονύχτια επανάληψη).

Για την Ανατομία, έχω να αναφέρω και κάτι που δεν βλέπω να είχε προσέξει κανείς. Κάποια στιγμή (το 2010) στο web tv του Αντ1 είχαν ανέβει τα πρώτα 10 επεισόδια του α' κύκλου της Ανατομίας σε πολύ καλή ανάλυση, τα οποία είχα κατεβάσει . Μέσα σε 2 μήνες τα είχε αφαιρέσει. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Αυτό βέβαια αποδεικνύει ότι μάλλον δεν θα ανέβουν στο web. Θα παιχτούν μια φορά και τέλος. Αν παιχτούν κιόλας. Μπορεί τελευταία στιγμή να αλλάξει το πρόγραμμα.
 
Τελικα τι εγινε ξεκινησε να προβαλεται η ανατομια βαση του προγραμματος η μουφα παλι η δουλεια; αν προβληθηκε τελικα ποιο επεισοδιο επαιξαν πρωτο το κανονικο η καποιο αλλο και υπαρχουν μπιπ και περικοπες η οχι;
 
Τελικα τι εγινε ξεκινησε να προβαλεται η ανατομια βαση του προγραμματος η μουφα παλι η δουλεια; αν προβληθηκε τελικα ποιο επεισοδιο επαιξαν πρωτο το κανονικο η καποιο αλλο και υπαρχουν μπιπ και περικοπες η οχι;
σήμερα ξεκινάει 02.30 τη νύχτα
 
σήμερα ξεκινάει 02.30 τη νύχτα
Ευχαριστω φιλος.Τελικα αλαξαν ημερομηνια γατι ηταν για 24.Μακαρι να ειναι αυτο το μονο που θα αλαξουν οσον αφορα την σειρα....
 
Λοιπον εκατσα να δω τι θα γινει με την ανατομια και εχω να πω τα εξης.Πολυ καλη ποιοτητα εικονας,ο βαλτινος υπαρχει κανονικα δεν εκαναν καμια βλακεια να μην υπαρχει ο προλογος του και τα μπινελικια ακουγονται κανονικα χωρις μπιπ.Αφου λοιπον περιμενα να επιβεβαιωσω και το θεμα μπιπ και μπινελικια δε βλεπω αλλο χιλιες φορες τα εχω δει εξαλου.Το μονο που θελω να ποσταρει οποιος δει ολοκληρο το επεισοδιο ειναι αν υπαρχουν διαφημισεις η αν δειχνουν μονορουφι το επεισοδιο.Αντε και καλη αρχη μπας και τα παιξουν ολα η τουλαχιστων ας παιξουν την εκρηξη και μετα ας κοψουν το λαιμο τους.
 
Nαι τα επεισοδια ανα κυκλο οπως τα γραφει ειναι σωστα με αυτη την σειρα ακριβως παιχτηκαν.Οσο για το επεισοδιο εκδικηση απο πουθενα δεν εχω πληροφοριες για τετοιο επεισοδιο ουτε καν απο το βιβλιο που σε ειπα που το θεωρω οτι ποιο επισημο μπορω να εχω απο διαφορα στοιχεια οπως και για τον Συριωτη που πουθενα δεν αναφερεται πως εχει παιξει στην σειρα ανατομια ενος εγκληματος.Τα επεισοδια ειναι 74 συνολικα και γω για παραδειγμα στην κατοχη μου εχω 72 και λειπουν μονο τα δυο μερη του επεισοδιου εκρηξη.
Καλημέρα φίλε μου.
Το σύνολο των επεισοδίων είναι 77. Δηλαδή:
Κύκλος 1ος: 26
Κύκλος 2ος: 32
Κύκλος 3ος: 19
Εκτός εάν δεν λαμβάνεις υπόψη τα επεισόδια με 2 μέρη. Εάν είναι έτσι τότε ορθώς τα υπολογίζεις 74. Εάν όχι, τότε σου λείπουν, εκτός από τα 2 επ. του 2ου Κύκλου με τίτλο "ΕΚΡΗΞΗ" (μου λείπουν και σε 'μένα), τα 3 τελευταία επεισόδια του 3ου Κύκλου τα οποία κατέχω. Δηλαδή:
17. Η Παρτίδα
18. Λούνα Πάρκ
19. Όρια (τελευταίο)

τα οποία δεν αναφέρονται στη σελίδα: www.retrodb.gr
 
Καλημέρα φίλε μου.
Το σύνολο των επεισοδίων είναι 77. Δηλαδή:
Κύκλος 1ος: 26
Κύκλος 2ος: 32
Κύκλος 3ος: 19
Εκτός εάν δεν λαμβάνεις υπόψη τα επεισόδια με 2 μέρη. Εάν είναι έτσι τότε ορθώς τα υπολογίζεις 74. Εάν όχι, τότε σου λείπουν, εκτός από τα 2 επ. του 2ου Κύκλου με τίτλο "ΕΚΡΗΞΗ" (μου λείπουν και σε 'μένα), τα 3 τελευταία επεισόδια του 3ου Κύκλου τα οποία κατέχω. Δηλαδή:
17. Η Παρτίδα
18. Λούνα Πάρκ
19. Όρια (τελευταίο)

τα οποία δεν αναφέρονται στη σελίδα: www.retrodb.gr
Καλημερα και σε σενα φιλαρακι μου και χιλια ευχαριστω για το post σου.Οχι δεν τα εχω βαλει σαν ενα τα διπλα επεισοδια αλλα σαν διπλα κανονικα και αφου τα εχεις κιολας τα επεισοδια που αναφερεις τα 3 τελευταια δηλαδη τοτε δεν τιθεται θεμα και εισαι η ποιο αξιοπιστη πηγη.Το περιεργο της υποθεσης ομως ειναι γιατι δεν εμφανιζονται αυτα τα επεισοδια πουθενα.Δηλαδη οτι πηγη και αν εχω ψαξει οτι ερευνα και αν εχω κανει οτι κουβεντα και αν εχω κανει με τρελαμενους με την σειρα κανεις δεν εχει αναφερει αυτα τα επεισοδια παρα μονο την εκρηξη που λειπει σχεδον σε ολους μας.Ακομα και στο βιβλιο που ανεφερα με τα τηελοπτικα προγραμματα το οποιο το θεωρουσα οτι ποιο αξιοπιστο δεν υπαρχουν αυτα τα τρια επεισοδια και ο τριτος κυκλος τελειωνει με το επεισοδιο εκπτωτος αγγελος το οποιο ειναι διπλο και προβληθηκε 17/2/1995.Αν γνωριζεις γιατι αυτα τα επεισοδια δεν αναφερονται πουθενα και ειναι σαν να μην υπηρξαν ποτε γραψτο ετσι να με λυθει η απορια.
 
Επίσης το πρόγραμμα προβολής της σειράς από τον ANT1,σύμφωνα με το πρόγραμμα είναι:
ΚΥ 26/4 (ξημερώματα ΔΕ): 02:30-03:30
ΔΕ 27/4 (ξημερώματα ΤΡ): 02:30-03:30
ΤΕ 29/4 (ξημερώματα ΠΕ): 02:00-03:00
ΠΕ 30/4 (ξημερώματα ΠΑ): 02:00-03:00
ΣΑ 2/5 (ξημερώματα ΚΥ): 02:30-03:30
ΚΥ 3/5 (ξημερώματα ΔΕ): 02:45-03:45
ΔΕ 4/5 (ξημερώματα ΤΡ): 02:30-03:30
ΤΕ 6/5 (ξημερώματα ΠΕ): 02:00-03:00
ΠΕ 7/5 (ξημερώματα ΠΑ): 02:00-03:00

Καλημερα και σε σενα φιλαρακι μου και χιλια ευχαριστω για το post σου.Οχι δεν τα εχω βαλει σαν ενα τα διπλα επεισοδια αλλα σαν διπλα κανονικα και αφου τα εχεις κιολας τα επεισοδια που αναφερεις τα 3 τελευταια δηλαδη τοτε δεν τιθεται θεμα και εισαι η ποιο αξιοπιστη πηγη.Το περιεργο της υποθεσης ομως ειναι γιατι δεν εμφανιζονται αυτα τα επεισοδια πουθενα.Δηλαδη οτι πηγη και αν εχω ψαξει οτι ερευνα και αν εχω κανει οτι κουβεντα και αν εχω κανει με τρελαμενους με την σειρα κανεις δεν εχει αναφερει αυτα τα επεισοδια παρα μονο την εκρηξη που λειπει σχεδον σε ολους μας.Ακομα και στο βιβλιο που ανεφερα με τα τηελοπτικα προγραμματα το οποιο το θεωρουσα οτι ποιο αξιοπιστο δεν υπαρχουν αυτα τα τρια επεισοδια και ο τριτος κυκλος τελειωνει με το επεισοδιο εκπτωτος αγγελος το οποιο ειναι διπλο και προβληθηκε 17/2/1995.Αν γνωριζεις γιατι αυτα τα επεισοδια δεν αναφερονται πουθενα και ειναι σαν να μην υπηρξαν ποτε γραψτο ετσι να με λυθει η απορια.
Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρονται πουθενά. Ίσως υπάρχει κενό πληροφόρησης όπως συμβαίνει συνήθως. Πάντως εγώ τα είχα γράψει στο video από τον ANT1 gold κάποια στιγμή. Γι αυτό τα έχω. Χι Χι Χι!!! Η ΕΚΡΗΞΗ μου διέφυγε. Εάν τα θέλεις στείλε μου email στο sibbilio@yahoo.gr να σου τα στείλω.
 
Aν τα θελω λεει μιλαμε εχω πεσει απο τα συνεφα τωρα χωρις αλεξιπτωτο.Σε ενα λεπτο εχεις mail φιλος σευχαριστω πολυ.
 
...[edit] copyrights [edit].Τελικα τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα εχω πει και γραψει και πραγματικα με φανηκε πολυ παραξενο που ανεφερες αυτα τα 3 επεισοδια και απο τα τελη του 90 που αρχισα να τα ψαχνω δεν ειχα ακουσει πουθενα γιαυτα.Απλα το ολο θεμα εχει να κανει με τον τιτλο του επεισοδιου γιατι σε πολλες πηγες αναφερονται λαθος.

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Το επεισοδιο που αναφερεις ως 19 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''ορια'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 4 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''χωρις αλλοθι''.

Το επεισοδιο 18 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''Λουνα παρκ'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 3 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''Το κουτι της πανδωρας''.

Το επεισοδιο 17 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''Η παρτιδα'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 25 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''Κλειστο κυκλωμα''.

Αυτα ειναι λοιπον τα επεισοδια και οι κανονικες ονομασιες τους οποτε γυρναμε ξανα στα γνωστα που ξερω τοσα χρονια πως το μοναδικο η καλυτερα τα μοναδικα επεισοδια που λειπουν ειναι το α και β μερος απο το επεισοδιο ''Εκρηξη''.
 
[edit] copyrights [edit] Τελικα τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα εχω πει και γραψει και πραγματικα με φανηκε πολυ παραξενο που ανεφερες αυτα τα 3 επεισοδια και απο τα τελη του 90 που αρχισα να τα ψαχνω δεν ειχα ακουσει πουθενα γιαυτα.Απλα το ολο θεμα εχει να κανει με τον τιτλο του επεισοδιου γιατι σε πολλες πηγες αναφερονται λαθος.

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Το επεισοδιο που αναφερεις ως 19 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''ορια'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 4 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''χωρις αλλοθι''.

Το επεισοδιο 18 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''Λουνα παρκ'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 3 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''Το κουτι της πανδωρας''.

Το επεισοδιο 17 του τριτου κυκλου με την ονομασια ''Η παρτιδα'' στην ουσια ειναι το επεισοδιο 25 του δευτερου κυκλου με την ονομασια ''Κλειστο κυκλωμα''.

Αυτα ειναι λοιπον τα επεισοδια και οι κανονικες ονομασιες τους οποτε γυρναμε ξανα στα γνωστα που ξερω τοσα χρονια πως το μοναδικο η καλυτερα τα μοναδικα επεισοδια που λειπουν ειναι το α και β μερος απο το επεισοδιο ''Εκρηξη''.
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο για τα επεισόδια (17,18,19). Υποκλίνομαι και ζητώ συγγνώμη για την αναστάτωση. Είχα αυτή την εντύπωση για αυτά τα επεισόδια. Έχεις δίκαιο. Θα δούμε λοιπόν στην προβολή του ANT1 εάν τα προβάλλει όλα.
 
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο για τα επεισόδια (17,18,19). Υποκλίνομαι και ζητώ συγγνώμη για την αναστάτωση. Είχα αυτή την εντύπωση για αυτά τα επεισόδια. Έχεις δίκαιο. Θα δούμε λοιπόν στην προβολή του ANT1 εάν τα προβάλλει όλα.
Eδω ημαστε φιλος για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Μακαρι να τα δειξει ολα να τα εχουμε και σε καλυτερη αναλυση και φυσικα την εκρηξη να τελειωνουμε επιτελους με αυτο το ρημαδοεπεισοδιο που μας εχει βγαλει την ψυχη:p:p:p:p
 
Φιλε μου και παλι χιλια ευχαριστω που με εστειλες τα επεισοδια αλλα θα σε στεναχωρησω γιατι φυσικα τα εχω και γω.Τελικα τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα εχω πει και γραψει και πραγματικα με φανηκε πολυ παραξενο που ανεφερες αυτα τα 3 επεισοδια και απο τα τελη του 90 που αρχισα να τα ψαχνω δεν ειχα ακουσει πουθενα γιαυτα.Απλα το ολο θεμα εχει να κανει με τον τιτλο του επεισοδιου γιατι σε πολλες πηγες αναφερονται λαθος.

Έτσι είναι γιατί θυμάμαι ξεκάθαρα τα επεισόδια να είχαν ανέβει στο yt με την πρώτη φουρνιά και τίτλους "όρια, λουναπαρκ, η παρτίδα". Τώρα δεν υπάρχουν. Λογικά ο ant1 gold τα είχε παίξει με ό,τι να ναι τίτλους. Κάτι παρρόμοιο με τη σειρά αεροπορικών δυστυχημάτων mayday που το κάθε επεισόδιο έχει παίξει με 2-3 διαφορετικούς τίτλους.
 
Έμεινα ξύπνιος για να ξαναδώ επιτέλους Ανατομία στην tv.Τελικά άρχισε στις 3 παρά (τέλεια ώρα για Ανατομία :)). Το επεισόδιο ήταν το 'μοιραία σχέση' με Μηνά Χατζησάββα και Νάντια Δεληγιάννη (τί απέγινε αυτή η ηθοποιός?) Το μόνο που με ξένισε λίγο ήταν η επεξεργασμένη εικόνα,θα προτιμούσα δηλαδή την αυθεντική και πιο σκοτεινή εικόνα των 90ς που κι αυτή ήταν μέρος της μαγείας της σειράς.Πάντως θυμηθήκαμε και λίγο τα 90ς,αισθητική,δραχμές,ο γιος του Χατζησάββα να παίζει φλιπεράκι και gameboy,επίσης ωραία σκηνή πατέρας και γιος να παίζουν μαζί NES και η μάνα να τους κλείνει την τηλεόραση :) Γενικά δεν ήταν και απ'τα πιο τρομακτικά επεισόδια.
 
Πίσω
Μπλουζα