Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

Αφροδίτη Γρηγοριαδου: Πολύ όμορφη γυναίκα. Δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή τον τίτλο της ταινίας που έχω κατά νου. Που είναι παντρεμένη με τον Πάλλη κ πάει αυτός στην Πάτρα(;) και νομίζει αυτή πως την απατάει... Ε σε αυτήν την ταινία τη θυμάμαι και τη βρίσκω πάρα πολύ σέξι. Στα συν οτι μεγάλωσε υπέροχα. 8

Ισμήνη Καλέση: Μανίερα κι αυτήν δυστυχώς όπως πολλοί της γενιάς της. Συμπαθέστατη φυσιογνωμία αλλά σέξι δε μου φαίνεται. Είχε όμως ζουμερό σώμα κ θα πάρει 6.

Ντίνος Καρύδης: Δε μου άρεσε ούτε ως νέος, ούτε μεγαλύτερος. ¨οχι τόσο η εμφάνιση -στην οποία δε δίνω κ μεγάλη σημασία έτσι κι αλλιώς- όσο η φωνή του. Η φωνή του δε μου άρεσε. Μιλούσε κάπως σα να μουρμούριζε στις σειρές & στις ταινίες που τον θυμάμαι. 3

Βαγγέλης Πρωτοπαππάς: Είναι στην κατηγορία «γεννήθηκα 40άρης». Άλλης εποχής άνδρας σίγουρα, αλλά μια χαρά τον βρίσκω και θα πάρει και το 7άρι του.
 
Οι αριθμοί μιλούν μόνοι τους.
 
Ας μπω και εγώ στο παιχνίδι :D
Αφροδίτη Γρηγοριαδου: Μία "κλασσατη" γυναίκα που όσο ωριμαζε τόσο γοητευτικοτερη γίνονταν. Ειχε και μια απίστευτη σπιρτάδα το βλέμμα της. Υποψιάζομαι πως τις δεκαετίες του 70 κ 80 θα γοητευε καρδιές αρκετών κυρίων. Ναι ήταν με τον τρόπο της sexy. Από εμένα 6
Ισμήνη Καλέση
: Respect σε μια γυναίκα που αποτέλεσε ερωτική φαντασίωση πολλών νεαρών αγοριών εκείνα τα χρόνια. Προσωπικά λάτρευα το στυλ της καλόκαρδης "σουρλουλους" που είχε. Δεν θα ξεχάσω επίσης πως για πολλά χρόνια διαφήμιζε κρέμες σύσφιξης στήθους με αποκαλυπτικες πόζες. Από εμένα 8
Ντίνος Καρύδης:
Ωραίο υπερβολικα δεν τον έλεγες, όμως αυτό το μουστάκι που ειχε στη δεκαετία του 70 σε συνδυασμό με το ξανθό μαλλί το είχαν αρκετοί Γερμανοι και Αμερικανοί πορνοσταρ της εποχής. Οπότε -για τα δεδομένα της εποχής πάντα- τον έλεγες σεξυ. Επιπλέον εμένα μου αρέσει η χροιά της φωνής του (ήταν πολλά χρόνια μεταγλωττιστης). Από εμένα 6
Βαγγέλης Πρωτοπαππας:
Δεν τον έχω δει νέο, οπότε δεν μπορώ να έχω πλήρη εικόνα. Στη δεκαετία του 50 ήταν ήδη πατημένα 40, και μάλλον όχι και η ωραιότερη εκδοχή 40αρη. Από έμενα 2 (Αφήνω ένα μικρό ενδεχόμενο μην τυχόν ως 20άρης ήταν καλύτερος και δεν βάζω 1 η 0)
 
Τελικά πολύ μου αρέσει το συγκεκριμένο thread, πρόσφατα το ανακάλυψα και διάβασα με πελώριο χαμόγελο και τις 22 ήδη σελίδες του. :)
Να προτείνω λοιπόν και εγώ μια τετράδα, εάν δεν υπάρχει πρόβλημα?
Λοιπόν...πολύ θα μου άρεσε να ακούσω γνώμες ως προς τη γοητεία και το σεξ'απίαλ των εξής:
1. Μπέττυ Αρβανίτη
2. Έλλη Φωτίου
3. Νίκος Βασταρδής
4. Μιχάλης Νικολινάκος


Εντός διημέρου θα γράψω και εγώ την άποψή μου....:) :midfinger:
 
Aφροδιτη Γρηγοριαδου. Οταν ειχα δει την Αφροδιτη στην ταινια της Φινος Φιλμ, Εγωισμος, που υποδυοταν την εξαδελφη της Λασκαρη, μου ειχε κανει πολυ κακη εντυπωση η εμφανιση της. Και μετα την ειδα στο Ποτε δεν ειναι αργα, ταινια γυρισμενη τεσσερα χρονια αργοτερα, και επαθα πλακα, ιδιως στις σκηνες που η Αφροδιτη αφηνει τους επαρχιωτικους τροπους και μεταμορφωνεται σε κοσμικη κυρια. Μακρυνε τα μαλλια της, τους ανοιξε το χρωμα και εγινε κουκλα. Ε, απο εκει και περα ολα τα χρονια που ακολουθησαν ηταν μια παρα πολυ ωραια γυναικα και ωραια παρεμεινε μεχρι τελους. Αντι δηλαδη να ειναι ωραια στην πρωτη νιοτη της, ηταν ωραια στη δευτερη και στην τριτη! Απο σεξ απηλ μια χαρα και της δινω 7.
Ισμηνη Καλεση.
Κατ' αρχας μου ειναι πολυ συμπαθης. Ωραια δεν υπηρξε ποτε, αλλα μου αρεσε το ακρως θηλυκο της σωμα με τις καμπυλες μονο εκει που επρεπε να βρισκονται. Προσπαθησε και αυτη δυστυχως να παραστησει την σεξυ, αλλα πως να το παραστησεις αυτο το ατιμο το πραγμα αν δεν βγαινει απο μεσα σου; Γλυκια, χαριτωμενη η Ισμηνη, ωραιο και το ονομα της, αλλα δεν μπορω να της βαλω πανω απο 4.
Ντινος Καρυδης.
Για τα νιατα του δεν το συζητω καν. Αισχος. Μετα, με τα χρονα αρχισαν και στρωνανε τα πραγματα και ο Ντινος κερδιζε σεξαπηλικους ποντους. Οχι τιποτα τι ιδιαιτερο, αλλα απο το τιποτα....Μπορω να πω μαλιστα οτι στον Τιμοθεο Κωνστα ηταν στα καλυτερα του σ' αυτο το ζητημα. Αντε, ενα 4.
Βαγγελης Πρωτοπαππας.
Ο Ελληνας Αντονι Περκινς. Μου τον θυμιζει εμφανισιακα. Οχι φτυστος σιγουρα, αλλα του φερνει του Αντονι και οποτε βλεπω τον εναν σκεφτομαι τον αλλον. Πολυ ωραιοι αντρες κι οι δυο. Αφηνω ομως τωρα τον Αντονι και ασχολουμαι αποκλειστικα με τον Βαγγελακη: Με εξαιρεση την φωνη του που δεν ηταν και το καλυτερο του, θα τον χαρακτηριζα σουπερ σεξυ αντρα. Στις περισσοτερες ταινιες του αλλαζει την εμφανιση του λογω του ρολου του και μπορει αυτο να ειναι που σας χαλαει. Στο Ενα βοτσαλο στη λιμνη κανει το μαλλι του γκριζο, στο Δεσποινις ετων 39 κανει παλι τον ηλικιωμενο, στο Ουτε γατα ουτε ζημια γινεται αγνωριστος υποδυομενος τον τρελο του χωριου και στο Ενας ηρωας με παντουφλες αλλαζει και παλι ως γλυπτης Λυμπεριαδης ο Ναξιος.
Και ερχομαστε στο Σαντα Τσικιτα και στον Ζηλιαρογατο και βλεπουμε εναν μελαχρινο κουκλο. Οχι τιποτε αλλο δηλαδη, αλλα για να μη λετε...:) Περα απο ολα αυτα, μου ηταν παντοτε και εξαιρετικα συμπαθης και οταν γερασε τον συμπαθησα ακομα περισσοτερο. Λιγο καλυτερη φωνη να ειχε και θα του εβαζα δεκαρι γιατι ειναι ο τυπος του αντρα που θα παντρευομουν. 9.
 
1. Μπέττυ Αρβανίτη
2. Έλλη Φωτίου
3. Νίκος Βασταρδής
4. Μιχάλης Νικολινάκος
Και η Μπετυ Αρβανιτη εχει μπει και ο Νικολινακος και η Χρονοπουλου και ο Κουρκουλος και η Βουγιουκλακη μεσα στο παρον θεμα.
Δεν φαινονται ομως τωρα πια τα ονοματα τους γιατι προπερσι τετοια εποχη, αρχες Οκτωβριου, το σαϊτ επεσε σε χακερ και εμεινε κλειστο για περισσοτερο απο ενα μηνα. Δυστυχως, οταν επανηλθε ειχαν χαθει παρα πολλες σελιδες του απο ολα τα θεματα του φορουμ και μαλιστα ανεπιστρεπτι. Γι' αυτο και δεν φαινονται πλεον τα ονοματα που ανεφερα παρ' ολο που τα ειχα βαλει για βαθμολογηση.
Εαν πας στη σελιδα 6 του παροντος θεματος θα δεις οτι λειπουν σχολια και οτι απο την 7η Οκτωβριου παμε κατευθειαν στην 11η Νοεμβριου με φανερα κενα.
Δεν πειραζει ομως. Απο τη στιγμη που εβαλες αυτα τα ονοματα και εφοσον πλεον δεν υπαρχουν πουθενα εδω μεσα βαθμολογιες για αυτους τους ηθοποιους, εγω πολυ συντομα θα τους (ξανα)βαθμολογησω και ελπιζω να πραξουν το ιδιο και αλλα μελη.
 
Και η Μπετυ Αρβανιτη εχει μπει και ο Νικολινακος και η Χρονοπουλου και ο Κουρκουλος και η Βουγιουκλακη μεσα στο παρον θεμα.
Δεν φαινονται ομως τωρα πια τα ονοματα τους γιατι προπερσι τετοια εποχη, αρχες Οκτωβριου, το σαϊτ επεσε σε χακερ και εμεινε κλειστο για περισσοτερο απο ενα μηνα. Δυστυχως, οταν επανηλθε ειχαν χαθει παρα πολλες σελιδες του απο ολα τα θεματα του φορουμ και μαλιστα ανεπιστρεπτι. Γι' αυτο και δεν φαινονται πλεον τα ονοματα που ανεφερα παρ' ολο που τα ειχα βαλει για βαθμολογηση.
Εαν πας στη σελιδα 6 του παροντος θεματος θα δεις οτι λειπουν σχολια και οτι απο την 7η Οκτωβριου παμε κατευθειαν στην 11η Νοεμβριου με φανερα κενα.
Δεν πειραζει ομως. Απο τη στιγμη που εβαλες αυτα τα ονοματα και εφοσον πλεον δεν υπαρχουν πουθενα εδω μεσα βαθμολογιες για αυτους τους ηθοποιους, εγω πολυ συντομα θα τους (ξανα)βαθμολογησω και ελπιζω να πραξουν το ιδιο και αλλα μελη.
Εννοείται ότι θυμάμαι τη φάση με το χακάρισμα, και συνειδητοποιώ ότι πολύ υλικό τελικά από διάφορες ενότητες έχει χαθεί. Anyway.... και εγώ λίαν συντόμως θα βαθμολογήσω....
 
Δε θυμάμαι καθόλου τι είχα πει γι αυτούς, ελπίζω να μη θυμόσαστε κι εσείς :)
1. Μπέττυ Αρβανίτη¨: Δεν τη θεωρώ σέξι. Πρωτα πρώτα ήταν πολύ αδύνατη κι είχε πολλές γωνίες. Νομίζω φαινόταν μεγαλύτερη από την ηλικία της (ίσως λόγω αδυνατισιάς). Όμορφη γυναίκα κατά τα άλλα, κάπως νευρική κι αγχώδης. Από μένα ένα 6.
2. Έλλη Φωτίου: Καλή ηθοποιός, το ακριβώς αντίθετο του σέξι. Ενδεχομένως και να μπορούσε να είναι, μην ξεχνάμε πως ξεκίνησε την καριέρα της ήδη σύντροφος του Ληναίου. Δεν ξέρω, 4.
3. Νίκος Βασταρδής: Απαπαπαπαπαπαππα. Δεν έχω δει πιο αντιπαθή χαρακτήρα από το Βασταρδή στο Έλα στο Θείο. Μόνο αυτό αρκεί να τον χαντακώσει. Στο τεμπελόσκυλο καλύτερος. Δε μου αρέσαν τα μάτια του. Οπότε ότι και να πούμε από εκει και πέρα, χαμένος κόπος. 4
4. Μιχάλης Νικολινάκος: Ναι, μάλιστα. Τι λέμε τώρα παιδιά; Ο Νικολινάκος περπατούσε κι έκλεινε η κυκλοφορία. Το απόλυτο αρσενικό, να προσθέσουμε πως ήταν και ζωγράφος, και σε περίπτωση που αναρωτιόσαστε γιατί το επισημαίνω αυτό, να σας πω πως δε μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα, θα αυτολογοκριθώ λοιπόν. Καλλιτέχνης, αισθαντικός, κούκλος, ψηλός, νομίζω το 10 είναι λίγο. Ξέρω κι εγώ; πάρε 20, πάρε 40, πάρε 100....
 
Νίκος Βασταρδής: Απαπαπαπαπαπαππα. Δεν έχω δει πιο αντιπαθή χαρακτήρα από το Βασταρδή στο Έλα στο Θείο. Μόνο αυτό αρκεί να τον χαντακώσει. Στο τεμπελόσκυλο καλύτερος. Δε μου αρέσαν τα μάτια του. Οπότε ότι και να πούμε από εκει και πέρα, χαμένος κόπος. 4
Ο @Αρμαγεδών δεν θα σου το συγχωρεσει ποτε αυτο. Θυμησου μονο τι εκανε στη Λαμψη και ετοιμασου να πληρωσεις.
 
Ο @Αρμαγεδών δεν θα σου το συγχωρεσει ποτε αυτο. Θυμησου μονο τι εκανε στη Λαμψη και ετοιμασου να πληρωσεις.
Η karapiperim είναι ο Γιάγκος Δράκος; :eek::eek::eek: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:
Αλλά και να είναι, τι σημασία έχει, αφού με σκότωσε στο επεισόδιο 853 της Τρίτης 3 Ιανουαρίου 1995:D:D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιατι, μονο τον Γιανγκο εφαγες; Κανεναν αλλο;
Μισό λεπτό να κάνω απολογισμό :D Έχω και τεράστιο βιογραφικό :D

5 από τους μεγαλύτερους βιομήχανους του κόσμου
2 προέδρους (!!) των μεγαλύτερων καρτέλ πετρελαίου (!!)
1 σεΐχη
1 πρόεδρο αφρικανικής χώρας (δεν θυμάμαι ποιας :D )
2 πρωθυπουργούς

3 αστυνομικούς
1 άστεγο

και
τον σοφέρ του Δράκου
και έναν μοτοσικλετιστή της αστυνομίας

Μούμπλε-μούμπλε, 17 άτομα εν συνόλω :D :D
 
1. Μπέτυ Αρβανίτη: Ωραία και κλασσάτη γυναίκα υπήρξε σίγουρα και εννοείται εξαιρετικά καλή ηθοποιός (ειδικά στο θέατρο). Όμως όποτε την έχω ακούσει να μιλάει αλλά και στις γραπτές τις συνεντεύξεις, μου βγάζει ένα είδος "αυταρέσκειας" να το πω, "σας βλέπω ολίγον αφ' υψηλού" να το πω (είναι και Λέων στο ζώδιο παναθεμά την, οπότε καταλαβαίνετε), οπότε κάπου όλο αυτό τουλάχιστον σε εμένα υποβιβάζει το όποιο σεξ'απίλ της. Στην πιο σεξυ εκδοχή της πάντως ήταν το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 70 (ειδκά στη "Γαλήνη" και στο "Ποιός πληρώνει το βαρκάρη") Από εμένα 6.
2. Έλλη Φωτίου:
Πώς μπορεί μια φινετσάτη και ωραία γυναίκα να είναι και μετρημένη παρουσία και ταυτόχρονα απίστευτα σέξυ? Η απάντηση για μένα είναι μία: "Έλλη Φωτίου"! Την λατρεύω ως ηθοποιό, ως παρουσία, ως γυναίκα, ως όλα!!! Στον Φόβο του Κώστα Μανουσάκη ειδικά την είχα ερωτευτεί!!!. Κυρία Έλλη, από εμένα απλόχερα 10 ....
3. Νίκος Βασταρδής:
Στις ταινίες της δεκαετίας του 60 και γενικά στα νιάτα του no way.....Αργότερα και ειδικά στους ρόλους εποχής που έπαιξε τόσο στην τηλεόραση όσο και στο θέατρο, με τα μούσια, χμμ.... κάτι γίνεται...Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι το όποιο σεξαπίλ του ήταν περισσότερο αντανάκλαση της εικόνας των ρόλων του, και όχι τόσο εκ φυσικού. Κατά τα άλλα εννοείται ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ! Του βάζω ένα 5 λοιπόν λόγω των παραπάνω αμφιβολιών μου
4. Μιχάλης Νικολινάκος: Φινέτσα, αρρενωπότητα, θεικό χαμόγελο, ωραία κορμοστασιά....γενικώς "πέφτω τα ανάσκελα¨, και γενικώς ΘΕΟΣ! Με μια υποσημείωση: δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου η χροιά της φωνής του, ενώ αν δεν με γελούν τα αυτιά μου, του ξεφεύγει και ένα ολίγον accent locale σε κάποιες περιπτώσεις. Εννοείται πως υπήρξε και διακεκριμένος ζωγράφος και γενικά μου έβγαζε έναν ευαισθητοποιημένο άνθρωπο για πολλά θέματα. Γενικώς και ως άντρα τον έβρισκα πολύ σέξυ, και τον "πήγαινα με χίλια" σαν παρουσία συνολικά. Του βάζω 8 (θα του έβαζα 10, αλλά του αφαιρώ 2 βαθμούς λόγω φωνής και accent που ανέφερα :) )
 
Τελευταία επεξεργασία:
Aφροδιτη Γρηγοριαδου. Οταν ειχα δει την Αφροδιτη στην ταινια της Φινος Φιλμ, Εγωισμος, που υποδυοταν την εξαδελφη της Λασκαρη, μου ειχε κανει πολυ κακη εντυπωση η εμφανιση της. Και μετα την ειδα στο Ποτε δεν ειναι αργα, ταινια γυρισμενη τεσσερα χρονια αργοτερα, και επαθα πλακα, ιδιως στις σκηνες που η Αφροδιτη αφηνει τους επαρχιωτικους τροπους και μεταμορφωνεται σε κοσμικη κυρια. Μακρυνε τα μαλλια της, τους ανοιξε το χρωμα και εγινε κουκλα. Ε, απο εκει και περα ολα τα χρονια που ακολουθησαν ηταν μια παρα πολυ ωραια γυναικα και ωραια παρεμεινε μεχρι τελους. Αντι δηλαδη να ειναι ωραια στην πρωτη νιοτη της, ηταν ωραια στη δευτερη και στην τριτη! Απο σεξ απηλ μια χαρα και της δινω 7.
Ισμηνη Καλεση.
Κατ' αρχας μου ειναι πολυ συμπαθης. Ωραια δεν υπηρξε ποτε, αλλα μου αρεσε το ακρως θηλυκο της σωμα με τις καμπυλες μονο εκει που επρεπε να βρισκονται. Προσπαθησε και αυτη δυστυχως να παραστησει την σεξυ, αλλα πως να το παραστησεις αυτο το ατιμο το πραγμα αν δεν βγαινει απο μεσα σου; Γλυκια, χαριτωμενη η Ισμηνη, ωραιο και το ονομα της, αλλα δεν μπορω να της βαλω πανω απο 4.
Ντινος Καρυδης.
Για τα νιατα του δεν το συζητω καν. Αισχος. Μετα, με τα χρονα αρχισαν και στρωνανε τα πραγματα και ο Ντινος κερδιζε σεξαπηλικους ποντους. Οχι τιποτα τι ιδιαιτερο, αλλα απο το τιποτα....Μπορω να πω μαλιστα οτι στον Τιμοθεο Κωνστα ηταν στα καλυτερα του σ' αυτο το ζητημα. Αντε, ενα 4.
Βαγγελης Πρωτοπαππας.
Ο Ελληνας Αντονι Περκινς. Μου τον θυμιζει εμφανισιακα. Οχι φτυστος σιγουρα, αλλα του φερνει του Αντονι και οποτε βλεπω τον εναν σκεφτομαι τον αλλον. Πολυ ωραιοι αντρες κι οι δυο. Αφηνω ομως τωρα τον Αντονι και ασχολουμαι αποκλειστικα με τον Βαγγελακη: Με εξαιρεση την φωνη του που δεν ηταν και το καλυτερο του, θα τον χαρακτηριζα σουπερ σεξυ αντρα. Στις περισσοτερες ταινιες του αλλαζει την εμφανιση του λογω του ρολου του και μπορει αυτο να ειναι που σας χαλαει. Στο Ενα βοτσαλο στη λιμνη κανει το μαλλι του γκριζο, στο Δεσποινις ετων 39 κανει παλι τον ηλικιωμενο, στο Ουτε γατα ουτε ζημια γινεται αγνωριστος υποδυομενος τον τρελο του χωριου και στο Ενας ηρωας με παντουφλες αλλαζει και παλι ως γλυπτης Λυμπεριαδης ο Ναξιος.
Και ερχομαστε στο Σαντα Τσικιτα και στον Ζηλιαρογατο και βλεπουμε εναν μελαχρινο κουκλο. Οχι τιποτε αλλο δηλαδη, αλλα για να μη λετε...:) Περα απο ολα αυτα, μου ηταν παντοτε και εξαιρετικα συμπαθης και οταν γερασε τον συμπαθησα ακομα περισσοτερο. Λιγο καλυτερη φωνη να ειχε και θα του εβαζα δεκαρι γιατι ειναι ο τυπος του αντρα που θα παντρευομουν. 9.
bambinella έβλεπα χθες ένα απόσπασμα από τον Ζηλιαρόγατο στο youtube και νομίζω πως έχεις ένα point. Προφίλ ο Πρωτόπαππας μοιάζει όντως με μια πιο "σιτεμένη" εκδοχή του Άντονι Πέρκινς. Πάντως ούτε τον Άντονι έβρισκα ποτέ σέξυ, ούτε φυσικά τον Πρωτόπαππα. Στην καλύτερη περίπτωση γοητευτικούς απλά και τους 2 (είναι και αυτό το Ψυχώ που με έχει σημαδέψει από την εφηβεία μου :midfinger:
:) )
 
bambinella έβλεπα χθες ένα απόσπασμα από τον Ζηλιαρόγατο στο youtube και νομίζω πως έχεις ένα point. Προφίλ ο Πρωτόπαππας μοιάζει όντως με μια πιο "σιτεμένη" εκδοχή του Άντονι Πέρκινς. Πάντως ούτε τον Άντονι έβρισκα ποτέ σέξυ, ούτε φυσικά τον Πρωτόπαππα. Στην καλύτερη περίπτωση γοητευτικούς απλά και τους 2 (είναι και αυτό το Ψυχώ που με έχει σημαδέψει από την εφηβεία μου.
Κοιτα, κι εμενα με πειραξε που ειδα τον Αντονι με γκριζα περουκα και με το φουστανι της μαμας του, αλλα προσπαθω να το ξεχασω. :D
 
Πίσω
Μπλουζα