Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

Για να βάλω κι εγώ 5αδα τώρα θα παίξω με τα 80s

Τζώνυ Θεοδωρίδης
Λίλα Καφαντάρη
Πάνος Μιχαλόπουλος
Σοφία Αλιμπέρτη
Σταμάτης Γαρδέλης

Ακολουθεί η προσωπική μου βαθμολογία
Τζώνη Θεοδωρίδης : 10/10
Λίλα Καφαντάρη : 8/10
Πάνος Μιχαλόπουλος : 8/10
Σοφία Αλιμπέρτη : 6/10
Σταμάτης Γαρδέλης : 5/10
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη: Από τα πιο γλυκά και εκφραστικά πρόσωπα που έχω δει ποτέ και με αυθεντική και έμφυτη τσαχπινιά. Η γνώμη μου είναι ότι ναι μπορούσε να είναι και σέξυ- άσχετα αν ήταν κάτι που δεν ήθελε ποτέ να τονίσει η ίδια ή οι σκηνοθέτες που την καθοδήγησαν. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ήταν η οικογενειακή εθνική σταρ, οπότε το σεξαπίλ "αυστηρά μετρημένο". Το ότι ήταν κάπως κοντή και είχε μικρά μάτια εννοείται πως δεν λειτουργούσε ενισχυτικά. Σε κάποιες όμως ταινίες (πρόχειρα μου έρχονται "Το δόλωμα" και "Η δασκάλα με τα χρυσά μαλλιά") διακρίνεται και η ύπαρξη σεξαπιλ. Και κάτι μου λέει πως στην προσωπική της ζωή θα είχε ακόμα περισσότερο. Από εμένα ένα 7
Τζένη Ζαχαροπούλου: Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που έχει milfοειδή γούστα και να μη βρίσκει σέξυ αυτή τη γυναίκα. Όχι του προσωπικού μου γούστου ακριβώς, αλλά είμαι βέβαιος πως αρκετοί άνδρες στα 70s την έβρισκαν σέξυ. Και αυτή θα πάρει ένα 7
Νίκος Κούρκουλος: Αντικειμενικά ήταν και ωραίος και σέξυ- αν και (παράδοξο για άνδρα) το σεξαπίλ του μειωνόταν όσο ωρίμαζε. Απίστευτο σεξαπίλ είχε ας πουμε στον Κατήφορο και στο Ταξίδι, και πολύ λιγότερο στο Ορατότις Μηδέν αν και ήταν 36 μόλις χρονών τοτε (εξαιρετική ηλικία για το sexiness ενός άνδρα). Πολλοί άνδρες είναι γοητευτικότατοι και εξαιρετικά σέξυ και μετά τα 50- δυστυχώς ο Νίκος δεν άνηκε σε αυτή την κατηγορία. Θα του το βάλω όμως ένα 8, γιατί στα early 60s κόλαζε πραγματικά και καλόγριες και επειδή παρέμεινε σχετικά γοητευτικός (αν και όχι σεξυ) μέχρι και το θάνατό του
Γιώργος Λευτεριώτης: Όμορφα εκφραστικά (και κάπως μελαγχολικά) θα έλεγα μάτια, αλλά μέχρι εκεί. Δε νομίζω ότι είχε σεξαπίλ, αν και έβγαζε κάτι πολύ συμπαθητικό το πρόσωπό του. Να αναφέρω ότι ο Λευτεριώτης υπήρξε και εικαστικός. Από εμένα ένα 3
 
Για να βάλω κι εγώ 5αδα τώρα θα παίξω με τα 80s

Τζώνυ Θεοδωρίδης
Λίλα Καφαντάρη
Πάνος Μιχαλόπουλος
Σοφία Αλιμπέρτη
Σταμάτης Γαρδέλης

Ακολουθεί η προσωπική μου βαθμολογία
Τζώνη Θεοδωρίδης : 10/10
Λίλα Καφαντάρη : 8/10
Πάνος Μιχαλόπουλος : 8/10
Σοφία Αλιμπέρτη : 6/10
Σταμάτης Γαρδέλης : 5/10
Τζωνης θεοδωριδης: ένα 7 από μένα περισσότερο είχε το στυλ το αγόρι με τα τζην που λατρεύει την περιπέτεια
Λιλά καφανταρη: και γλυκιά και σεξι ταυτόχρονα ένα 8/10 τα συνδύαζε αρμονικά αυτά τα δύο
Πάνος μιχαλοπουλος: ε εδώ μιλάμε για το βαρύ περιπολικό των 80ς στις γυναικείες φαντασιώσεις 9/ 10 φυσικά αντικειμενικά
Σοφία αλιμπερτη: ωραία κοπέλα στα 80ς μα περισσότερο γλυκιά πάρα σεξι είχε πολύ παιδικό attitude , τι να βάλω δεν ξέρω ένα 7/10
Γαρδελης: υπήρξα ερωτευμένη μαζί του σαν κοριτσακι οπότε εδώ δεν μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά, δίνω 9 το καλό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@kommatia_naginei και @αριαδνη. Σας παρακαλω πολυ, παιδια, να περιμενετε λιγες ημερες μεχρι να βαλετε δικα σας ονοματα και οχι να μπαινουν αμεσως αλλα δεκα. Να προλαβαινουμε να βαθμολογησουμε οσοι εχουμε σκοπο να το κανουμε και να μην γινει μπαχαλο ενα θεμα που μεχρι προτινος κυλαγε ομαλα.
 
@kommatia_naginei και @αριαδνη. Σας παρακαλω πολυ, παιδια, να περιμενετε λιγες ημερες μεχρι να βαλετε δικα σας ονοματα και οχι να μπαινουν αμεσως αλλα δεκα. Να προλαβαινουμε να βαθμολογησουμε οσοι εχουμε σκοπο να το κανουμε και να μην γινει μπαχαλο ενα θεμα που μεχρι προτινος κυλαγε ομαλα.
Έχεις απόλυτο δικιο, ήδη έσβησα την πενταδα που έβαλα, θα την ξαναεπαναάβω την άλλη βδομάδα
 
Είναι αλήθεια πως άμα μπαίνουν πολλά μαζεμένα είναι λες και μιλάμε ο ένας πάνω στον άλλο. Συμβαίνει και στα κουίζ κάποιες φορές που μπαίνουν καινούρια πριν απαντηθούν όλα και κάποια μένουν αναπάντητα. Ας απαντήσω λοιπόν κι εγώ στους προτεινόμενους της @Bambinella

Αλίκη: Η Αλίκη δεν είναι σέξι για πολλούς λόγους. Ακόμα κι όταν είναι σέξι, προσποιείται τη σέξι, δεν είναι αυθορμήτως. Πιθανότατα παλιότερα που την είχαμε βαθμολογήσει να της είχα βάλει παραπάνω βαθμό αλλά τώρα θα της βάλω 3. Η ταινία που μου αρέσει ως γυναίκα είναι το Ταξίδι. Είχε ωραίες καμπύλες αλλά το βλέμμα και το στήσιμο της δε βγάζουν ερωτισμό. Επίσης λόγω προσώπου τα περισσότερα από αυτά που θα λέγαμε σικάτα φορέματα τη φοράνε, δεν τα φοράει. Έτσι βγάζει όσο ερωτισμό έχει στις Διπλοπεννιές όσο είναι φτωχή και μετά που γίνεται τραγουδίστρια δε μ αρέσει.

Τζένη Ζαχαροπούλου: Πολύ σέξι φωνή η Τζένη. Εμφανισιακά ήταν εντυπωσιακή, την πρόσεχες. Θα πάρει ένα 6.

Νίκος Κούρκουλος: Εμένα δε μου αρέσει ο Νίκος. Στην καλύτερη του φάση ήταν στη Λόλα, εκεί γύρω στο '65. Μετά ακούρευτος και με μόνιμα τρομοκρατημένο ύφος δεν τον λέω σέξι. Είχε όμως ωραία φωνή. Ένα 4.

Γιώργος Λευτεριώτης: Ένα περίεργο πράγμα. Αδιάφορος έως μπούλης στα δράματα, σούπερ σέξι στις κωμωδίες. Μου αρέσει πάρα πολύ στο Θησαυρό του Μακαρίτη κι ακόμα περισσότερο στο Τρεις Κούκλες κι Εγώ. Ιδανικός ερμηνευτής των κωμωδιών του Τσιφόρου σε ρόλους ζεν. Είχε παιχνιδιάρικο ύφος αλλά ήταν κι άντρας με τα όλα του. Στην εποχή του θεωρούνταν κελεπούρι κι ορθώς αν με ρωτάτε. 8.
 
Είναι αλήθεια πως άμα μπαίνουν πολλά μαζεμένα είναι λες και μιλάμε ο ένας πάνω στον άλλο. Συμβαίνει και στα κουίζ κάποιες φορές που μπαίνουν καινούρια πριν απαντηθούν όλα και κάποια μένουν αναπάντητα. Ας απαντήσω λοιπόν κι εγώ στους προτεινόμενους της @Bambinella

Αλίκη: Η Αλίκη δεν είναι σέξι για πολλούς λόγους. Ακόμα κι όταν είναι σέξι, προσποιείται τη σέξι, δεν είναι αυθορμήτως. Πιθανότατα παλιότερα που την είχαμε βαθμολογήσει να της είχα βάλει παραπάνω βαθμό αλλά τώρα θα της βάλω 3. Η ταινία που μου αρέσει ως γυναίκα είναι το Ταξίδι. Είχε ωραίες καμπύλες αλλά το βλέμμα και το στήσιμο της δε βγάζουν ερωτισμό. Επίσης λόγω προσώπου τα περισσότερα από αυτά που θα λέγαμε σικάτα φορέματα τη φοράνε, δεν τα φοράει. Έτσι βγάζει όσο ερωτισμό έχει στις Διπλοπεννιές όσο είναι φτωχή και μετά που γίνεται τραγουδίστρια δε μ αρέσει.

Τζένη Ζαχαροπούλου: Πολύ σέξι φωνή η Τζένη. Εμφανισιακά ήταν εντυπωσιακή, την πρόσεχες. Θα πάρει ένα 6.

Νίκος Κούρκουλος: Εμένα δε μου αρέσει ο Νίκος. Στην καλύτερη του φάση ήταν στη Λόλα, εκεί γύρω στο '65. Μετά ακούρευτος και με μόνιμα τρομοκρατημένο ύφος δεν τον λέω σέξι. Είχε όμως ωραία φωνή. Ένα 4.

Γιώργος Λευτεριώτης: Ένα περίεργο πράγμα. Αδιάφορος έως μπούλης στα δράματα, σούπερ σέξι στις κωμωδίες. Μου αρέσει πάρα πολύ στο Θησαυρό του Μακαρίτη κι ακόμα περισσότερο στο Τρεις Κούκλες κι Εγώ. Ιδανικός ερμηνευτής των κωμωδιών του Τσιφόρου σε ρόλους ζεν. Είχε παιχνιδιάρικο ύφος αλλά ήταν κι άντρας με τα όλα του. Στην εποχή του θεωρούνταν κελεπούρι κι ορθώς αν με ρωτάτε. 8.
Υπάρχει γυναίκα που έβαλε 4 στον κουρκουλο ωώωωωωωωω , παιδί μου Ανδρέας ντουζος τα λέω εγώ και ξερό ψωμι :)
@Bambinella περιμένω πως και πως και την δική σου βαθμολογία στον κουρκουλο
 
Ούτε και εγώ τον θεωρούσα κάτι τόσο πολυ ιδιαίτερο όσο λέγανε, μάλλον τον ανέβασαν οι ρόλοι. Για παράδειγμα ο Κούρκουλος μπροστά στον Φωκά... οδοντόκρεμα.
 
Αλίκη:.......Πιθανότατα παλιότερα που την είχαμε βαθμολογήσει να της είχα βάλει παραπάνω βαθμό αλλά τώρα θα της βάλω 3.

Επι τη ευκαιρια, διευκρινιζω πως και τα τρια ονοματα πλην της Τζενης Ζαχαροπουλου ειχαν μπει στο παρελθον και συγκεκριμενα το φθινοπωρο του 2019. Αν θυμοσαστε ομως, το φορουμ επεσε τοτε λογω χακερ και παρεμεινε κλειστο για 35 μερες.
Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να χαθουν παρα πολλες σελιδες απο ολα τα θεματα εκεινου το χρονικου διαστηματος και φυσικα το "Βαθμολογηστε" δεν αποτελεσε εξαιρεση.
Ετσι ενω αρχικα ειχαμε βαθμολογησει Κουρκουλο, Βουγιουκλακη και Λευτεριωτη, τωρα θα τους βαθμολογησουμε και παλι αφου σχολια και βαθμολογιες εξαφανιστηκαν ανεπιστρεπτι.
 
Ούτε και εγώ τον θεωρούσα κάτι τόσο πολυ ιδιαίτερο όσο λέγανε, μάλλον τον ανέβασαν οι ρόλοι. Για παράδειγμα ο Κούρκουλος μπροστά στον Φωκά... οδοντόκρεμα.
Ασυναγώνιστοςο Φωκάς είναι σύμπτωση που βγήκε εξωτερικό όχι βέβαια! Σεξι όμως ήταν ο Κούρκουλος πιστεύω, άλλο το ωραίος όπως ο Φωκάς άλλο το σεξι
 
Ξέρετε παιδιά τι λέω ότι βαθμολογούμε όλους αυτούς τους ανθρώπους για τον ερωτισμό τους αλλά μπορεί να μας διαφεύγουν στοιχεία της προσωπικότητας τους. Μπορεί σε κείνους που να μην τους το έχουμε να είναι ηφαίστεια και σε αυτούς που βάζουμε μεγάλους βαθμούς να είναι κρύοι. Το χετε σκεφτει; θα μου πεις τώρα κατά προσέγγιση και ότι μας βγάζει ο άλλος ως αισθηση
 
@kommatia_naginei και @αριαδνη. Σας παρακαλω πολυ, παιδια, να περιμενετε λιγες ημερες μεχρι να βαλετε δικα σας ονοματα και οχι να μπαινουν αμεσως αλλα δεκα. Να προλαβαινουμε να βαθμολογησουμε οσοι εχουμε σκοπο να το κανουμε και να μην γινει μπαχαλο ενα θεμα που μεχρι προτινος κυλαγε ομαλα.
@Bambinella Εντάξει
 
Ξέρετε παιδιά τι λέω ότι βαθμολογούμε όλους αυτούς τους ανθρώπους για τον ερωτισμό τους αλλά μπορεί να μας διαφεύγουν στοιχεία της προσωπικότητας τους. Μπορεί σε κείνους που να μην τους το έχουμε να είναι ηφαίστεια και σε αυτούς που βάζουμε μεγάλους βαθμούς να είναι κρύοι. Το χετε σκεφτει; θα μου πεις τώρα κατά προσέγγιση και ότι μας βγάζει ο άλλος ως αισθηση

Ε, βεβαια. Αλλωστε εδω μεσα βαθμολογουμε ερωτισμο. Οχι σεξουαλικες επιδοσεις. :D
 
Ξέρετε παιδιά τι λέω ότι βαθμολογούμε όλους αυτούς τους ανθρώπους για τον ερωτισμό τους αλλά μπορεί να μας διαφεύγουν στοιχεία της προσωπικότητας τους. Μπορεί σε κείνους που να μην τους το έχουμε να είναι ηφαίστεια και σε αυτούς που βάζουμε μεγάλους βαθμούς να είναι κρύοι. Το χετε σκεφτει; θα μου πεις τώρα κατά προσέγγιση και ότι μας βγάζει ο άλλος ως αισθηση

Εντάξει, κάτι καταλαβαίνεις... Η "ένστασή" μου είναι ότι βάζουμε και ανθρώπους τους οποίους ούτε οι σύζυγοί τους θα τους έβρισκαν σέξι. Μερικές φορές δεν απαντάω για να μην είμαι πολύ σκληρή.
 
Εντάξει, κάτι καταλαβαίνεις... Η "ένστασή" μου είναι ότι βάζουμε και ανθρώπους τους οποίους ούτε οι σύζυγοί τους θα τους έβρισκαν σέξι. Μερικές φορές δεν απαντάω για να μην είμαι πολύ σκληρή.

Ποιο το νοημα εαν βαζαμε μονο ωραιους και σεξαπηλουχους; Αλλου ειναι η γλυκα.
Γραψε - θαψε αφοβα. :)
 
Εντάξει, αλλά αν κάποια βρίσκεται στη ζωή μερικές φορές με πιάνει το "αν η Γ. που έχει 30 χρόνια καριέρα πίσω της, 3 παιδιά και 17 εγγόνια διαβάσει ότι δεν τη θεωρώ σέξι και πληγωθεί;"
 
Εντάξει, αλλά αν κάποια βρίσκεται στη ζωή μερικές φορές με πιάνει το "αν η Γ. που έχει 30 χρόνια καριέρα πίσω της, 3 παιδιά και 17 εγγόνια διαβάσει ότι δεν τη θεωρώ σέξι και πληγωθεί;"

Kαλά, μη γράφεις.
 
Ας γράψω...
Αλίκη: όχι μωρέ... Ακόμα και στις ταινίες που είναι όμορφη και κομψή όπως στη Μοντέρνα Σταχτοπούτα, πάλι σου βγάζει αυτό να της ορμήξεις. Νομίζω μόνο ο διευθυντής της όρμηξε. Έτσι όπως τη βλέπουμε, χωρίς να μυρίζουμε το άρωμά της... 4
Τζένη Ζαχαροπούλου: Τώρα αυτή κάτι μου θυμίζει...
Νίκος Κούρκουλος: Εντάξει έπειθε σα μάγκας και αρσενικό αλλά και πάλι όχι... Δεν έλεγε και πάρα πολλά από ομορφιά. Άσε που το πολύ στεγνό και μάτσο δε μου αρέσει. Ας βάλω 4 και σ' αυτόν.
Γιώργος Λευτεριώτης: Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.
 
Σε ψηφοφορία που τρέχει αυτή τη στιγμή στο τουιτερ μεταξύ αλεξανδρακη , Κούρκουλου και Φωκά ο Κούρκουλος έχει τα ηνία για το σεξ απηλ που ψάχνουμε και εδώ
 
Πίσω
Μπλουζα