Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Βλεπετε πουθενα Πολυχρονιου και Μαγκυ;.......Τι; Οχι; o_O
 
Ε, θα πήγανε στον πρώτο... θα πήγανε στον δεύτερο... μετά θα βαρέθηκαν οι άνθρωποι και θα είπαν "Νισάφι πια, αυτή τη δουλειά θα κάνουμε συνέχεια?"
 
Κυρά-κουμπάρα, πού τα πας τα στέφανα? Να τα δει εκεί ψηλά κανείς να τα νομίσει για UFO που είναι και της μόδας εσχάτως. Στο κεφάλι πρέπει να τους τα βάλεις.
 
Ε, πες το μας πως ειναι κλειστος ο κυκλος! Τωρα εξηγειται γιατι λειπουν δυο γνωστα μου προσωπα.
 
Γέμισε με 8 άτομα? Αυτό δεν ήταν εκκλησία, προσκυνητάρι ήταν. Κι αφού γέμισε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ (μας διαβεβαιώνει, μπας και νομίσουμε ότι είναι υπερβολή - σχήμα λόγου) με τους κουμπάρους, πού ήταν το ζευγάρι με τον παπά? Στην αυλή?
 
Για να καταλαβω: Ο Ραπτοπουλος ειναι φιλος του Παριου η του Παναγιωτη Σπυρου;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρώτον, το κρεββάτι μια χαρά μπορεί να είναι κοινωνικό. Αρκεί να έχει το απαραίτητο μέγεθος, όχι "το δικό μου πάπλωμα είναι για δυο άτομα".

Δεύτερον, η φράση είναι "από καθέδρας" όχι "από καθ' έδρας" εκτός αν λέει και τη μητρόπολη "Καθ' εδρικό ναό". Καθέδρα λέγεται ο θρόνος του Πάπα (δεν ξέρω αν είναι γενικότερα κάθε επισκοπικός θρόνος), και μόνο όταν μιλάει "ex cathedra" (μεταφορικά, δεν νομίζω να πρέπει να σκαρφαλώνει σε θρόνο) έχει το αλάθητο. Από εκεί βγήκε η φράση.

Μ' αρέσει που όλοι αυτοί που πετάνε τη σκούφια τους για δημοσιότητα παριστάνουν ότι δεν τη θέλουν.

Τι μας ενδιαφέρει αν ένας παρουσιαστής ειδήσεων ή δημοσιογράφος [τέτοιος δεν είναι/ήταν ο Ευαγγελάτος? Τον ξέρω μόνο ως όνομα, δεν ξέρω ακριβώς τι έκανε τότε] είναι παντρεμένος, ανύπαντρος, έχει καμιά δεκαριά γκόμενες ή/και άλλους τόσους γκόμενους?
 
Θυμάμαι ο Μικρούτσικος είχε φάει κράξιμο και για το γεγονός ότι είχε κάνει το γάμο του σαπουνόπερα. Την εποχή εκείνη ήταν κάτι σαν σερνική Μενεγάκη και μας έλεγαν μέχρι και τι νούμερο βρακί φορούσε. Μετά ήρθε η πτώση και γλιτώσαμε.
Μ' αρέσει που όλοι αυτοί που πετάνε τη σκούφια τους για δημοσιότητα παριστάνουν ότι δεν τη θέλουν.
Αυτό ακριβώς. Όταν τους τσάκωναν στ'αλήθεια, τους έτσουζε κομμάτι. Ιδίως κάτι ανεκδιήγητοι όπως ο λεγάμενος ή εκείνος ο ακόμα χειρότερος της ζούγκλας. Δεν θέλω να γράψω το όνομά του, σιχαίνομαι.
 
Αυτό ακριβώς. Όταν τους τσάκωναν στ'αλήθεια, τους έτσουζε κομμάτι. Ιδίως κάτι ανεκδιήγητοι όπως ο λεγάμενος ή εκείνος ο ακόμα χειρότερος της ζούγκλας. Δεν θέλω να γράψω το όνομά του, σιχαίνομαι.
Αυτον της ζουγκλας που λες τον ειχαν ρωτησει παλια στην τηλεοραση προς τα που κλινει πολιτικα κι εκεινος απαντησε "Τροτσκιστης".
Μαναρι μου, με αυτοματη Μερσεντες και βιλα στην Εκαλη γινομαι τροτσκιστρια κι εγω.
 
Πίσω
Μπλουζα