Γι'αυτο το SNES υπερίσχυσε του MEGADRIVE στο τέλος

LOL! apo pou kai poso an epitrepetai?
Από εδώ:

http://www.consolesandgadgets.co.uk/

Το μόνο κακό είναι ότι είναι backorder, και γύρευε πότε θα μου έρθει :mad:(γιατί αυτά τα ριμάδια έρχονται από την Ιαπωνία :confused: ). Μαζί με ένα component καλώδιο για to X-Box, μου πήγε γύρω στα 240 ευρώ με τα μεταφορικά. Εκεί λέω να βάλω το X-Box που έχω, την Amiga 1200, και ένα Spectrum 48K. (Όταν βέβαια με πιάσει η όρεξη να καθήσω να τα φτιάξω :biglaugh:).
 
Καλησπέρα σας και καλώς ήλθα! (Μπήκα στο site πρώτη φορά χθες ξημερώματα κατά τις 2 και έκατσα μέχρι τις 5 περίπου και διάβαζα posts!!!)

Sonic πολύ ωραία όλα αυτά που μας έδειξες, έχω τα περισσότερα (τα πιο καλά από αυτά που γράφεις γιατί μερικά π.χ. Lagoon από reviews τουλάχιστον δεν ήταν και φοβερά, απλώς καλά) και πραγματικά όπως λες είναι ο λόγος που υπερίσχυσε το SNES του Mega Drive.

Μου ξύνισε πολύ όμως που ξεκίνησες από το Secret of Evermore!!! Έχοντας παίξει και ξετρελαθεί με το Secret of Mana, το περίμενα πώς και πώς να κυκλοφορήσει, το πήρα στο καπάκι με το που το έφερε το Athens Club (στην Μπόταση). ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!! Τελικά το έδωσα, δεν άντεχα να το βλέπω! Ως φαν του Secret of Mana θεωρούσα πλέον ιεροσυλία να έχω το Secret of Evermore.

Τεσπα, να προσθέσω επίσης άλλα δυο παιχνίδια που λείπουν από τις εικόνες που έβαλες (αν πρόσεξα καλά):

το Super Mario RPG (το αγόρασα το 1996, αγόρασα αμερικάνικο SNES το 1997 για να το παίξω αλλά χρησιμοποίησα λάθος μετατροπέα ρεύματος και το έκαψα επιτόπου, και το έπαιξα τελικά το 2006 όταν μπόρεσα από ebay να αγοράσω καινούριο αμερικάνικο μετασχηματιστή ρεύματος που χρησιμοποίησα αυτή τη φορά με σωστό μετατροπέα! :p)

ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ: ΤΟ EARTHBOUND!!!!!!

Είναι απίστευτο παιχνίδι, πρέπει οπωσδήποτε έστω σε rom να το παίξετε. Το έχω παίξει 4 φορές από την αρχή ως το τέλος.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ!!!

Άλλωστε απ'ό,τι έχω προσέξει το Earthbound φαίνεται να πιάνει την υψηλότερη τιμή απ'όλα τα SNES παιχνίδια στο ebay.
 
Giama είπε:
Καλησπέρα σας και καλώς ήλθα! (Μπήκα στο site πρώτη φορά χθες ξημερώματα κατά τις 2 και έκατσα μέχρι τις 5 περίπου και διάβαζα posts!!!)
Sonic πολύ ωραία όλα αυτά που μας έδειξες, έχω τα περισσότερα (τα πιο καλά από αυτά που γράφεις γιατί μερικά π.χ. Lagoon από reviews τουλάχιστον δεν ήταν και φοβερά, απλώς καλά) και πραγματικά όπως λες είναι ο λόγος που υπερίσχυσε το SNES του Mega Drive.

Μου ξύνισε πολύ όμως που ξεκίνησες από το Secret of Evermore!!! Έχοντας παίξει και ξετρελαθεί με το Secret of Mana, το περίμενα πώς και πώς να κυκλοφορήσει, το πήρα στο καπάκι με το που το έφερε το Athens Club (στην Μπόταση). ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!! Τελικά το έδωσα, δεν άντεχα να το βλέπω! Ως φαν του Secret of Mana θεωρούσα πλέον ιεροσυλία να έχω το Secret of Evermore.

Τεσπα, να προσθέσω επίσης άλλα δυο παιχνίδια που λείπουν από τις εικόνες που έβαλες (αν πρόσεξα καλά):

το Super Mario RPG (το αγόρασα το 1996, αγόρασα αμερικάνικο SNES το 1997 για να το παίξω αλλά χρησιμοποίησα λάθος μετατροπέα ρεύματος και το έκαψα επιτόπου, και το έπαιξα τελικά το 2006 όταν μπόρεσα από ebay να αγοράσω καινούριο αμερικάνικο μετασχηματιστή ρεύματος που χρησιμοποίησα αυτή τη φορά με σωστό μετατροπέα! :p)

ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ: ΤΟ EARTHBOUND!!!!!!

Είναι απίστευτο παιχνίδι, πρέπει οπωσδήποτε έστω σε rom να το παίξετε. Το έχω παίξει 4 φορές από την αρχή ως το τέλος.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ!!!

Άλλωστε απ'ό,τι έχω προσέξει το Earthbound φαίνεται να πιάνει την υψηλότερη τιμή απ'όλα τα SNES παιχνίδια στο ebay.
Αχ λυπησου με παληκαρι οταν ακουω καποιον να λεει εχω τα περισσοτερα και μιλαμε για rpg ψηλοαρρωσταινω(βλεπεις ολα τα παιχνιδια που αναγραφονται εδω τα θελω του θανατα:eek:)

Πριν συνεχισω πρεπει να ξερεις οτι ειμαι πορωμενος με την Σεγκα ομως πλεον σαν συλλεκτης δεν μπορω να κανω τα στραβα ματια για τιτλους υψηλης ποιοτητας ειδηκα οταν προκειται για rpg.

Ξυνιστηκες ομως πρεπει να λαβεις υποψη οτι δεν εχω παιξει ουτε ενα απο αυτα τα παιχνιδια και τα εβαλα σε τυχαια σειρα.

Βεβαια αναρωτιεμαι ποιο ειναι το προβλημα με το Secret of Evermore και χτυπαει 30λιρα και απο την περιγραφη και τις οικονες φαινεται να ειναι κορυφαιος τιτλος :help:

ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ: ΤΟ EARTHBOUND!!!!!!Είναι απίστευτο παιχνίδι, πρέπει οπωσδήποτε έστω σε rom να το παίξετε. Το έχω παίξει 4 φορές από την αρχή ως το τέλος.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ!!!

Άλλωστε απ'ό,τι έχω προσέξει το Earthbound φαίνεται να πιάνει την υψηλότερη τιμή απ'όλα τα SNES παιχνίδια στο ebay
Τελος ακουγοντας σε να λες αυτα τα λογια μαλον ειναι ωρα να αυτοπυρποληθω:nervous:

Διοτι το Συγκεκριμενο παιχνιδι το βρηκα ολοκαινουργιο με τον οδηγο του στο μεγαλο κουτι σε ενα καταστημα εδω στην Ελλαδα στα 15 ευρω και δεν το πηρα ο μα :banghead: :banghead::behead: γιατι δεν ειχα δει τιμες στο ebay,μου φανηκε το ολο στυλ απο πισω πολυ μπεμπε και.....και...

Αχ!!!!!!!!!!!!..........

(ο συλλεκτης Sonic δεν θα ειναι για λιγο μαζι σας γιατι επαθε εκρηξη εγκεφαλου οποτε για το υπολοιπο της ημερας θα σας κανω παρεα εγω ο Metal Sonic)
 
Είχαμε (=εγώ κι ο αδερφός μου αφού η συλλογή μας ήταν οικογενειακή) συγγενείς στην Αμερική που κάθε χρόνο μου έφερναν και από κάτι (τα μισά περίπου έτσι τα πήρα δηλαδή). Τους είχαμε γράψει και συνδρομητές στο περιοδικό Nintendo Power και μας έστελναν κάθε τρίμηνο τα τεύχη μαζεμένα εκείνοι! Είχαμε πολύ θράσος ε; :-Ρ

Έχουμε: Earthbound, Super Mario RPG, Final Fantasy III, Chrono Trigger, Secret of Mana, Illusion of Gaia, Terranigma, Zelda, όλα boxed με οδηγίες φυσικά. Παίξαμε και κανα δυο ακόμα μέσω δανεισμού από άλλους (π.χ. Final Fantasy II θυμήθηκα τώρα).

Τα υπόλοιπα που ανέφερες δεν με ενδιέφεραν να τα αποκτήσω εκτός ίσως από κάποιο Breath of Fire, κάποιο Lufia και πολύ λιγότερο το Ogre Battle (με αυτή τη σειρά προτίμησης).

Αν σε ενδιαφέρουν Ευρωπαϊκά, από τα παραπάνω υπάρχουν μόνο τα Secret of Mana, Illusion of Gaia (με την ονομασία Illusion of Time κυκλοφόρησε στην Ευρώπη), Terranigma και Zelda.

Όσον αφορά το Secret of Evermore, δεν είναι συνέχεια του Secret of Mana. Χρησιμοποιείται απλώς το menu και battle system του Secret of Mana σε μια τελείως καινούρια ιστορία (που δεν σε κρατάει). Βασικά όντας ενθουσιασμένος από το Secret of Mana ήταν πλήρης απογοήτευση σε όλους τους τομείς το Secret of Evermore (ακόμα και στο soundtrack ας πούμε).

Πιθανώς πάντως να ήμουν απλά υπερβολικά ενθουσιασμένος με το Secret of Mana...

Σημαντική λεπτομέρεια: Secret of Mana κατασκευασμένο από την Squaresoft Japan, Secret of Evermore κατασκευασμένο από την Squaresoft of America.

Το πραγματικό sequel του Secret of Mana ("Seiken Densetsu 3" λέγεται. Το Secret of Mana 1 είναι το "Seiken Densetsu 2" και νομίζω ότι υπήρχε άλλο ένα japan-only Seiken Densetsu (1) για το NES) δεν κυκλοφόρησε ποτέ εκτός Ιαπωνίας. Όμως έχει ήδη μεταφραστεί 100% στα Αγγλικά και μπορεί να παιχτεί ως rom. Είναι και αυτό εκπληκτικό παιχνίδι.

Θυμάμαι την απογοήτευσή μου όταν ανακοινώθηκε πως θα είναι japan-only το Secret of Mana 2... Και στο αγγλικό SNES-only περιοδικό Super Play (το οποίο αφιέρωνε πολύ χώρο για τα RPG) να καταφτάνουν γράμματα εξαγριωμένων αναγνωστών για το λόγο αυτό, στα οποία πρόσθεταν και τα δικά τους οι, επίσης εξαγριωμένοι με την είδηση αυτή, συντάκτες του περιοδικού. Νομίζω έκαναν και mini petition για να βγει και στη Δύση το παιχνίδι αυτό.

Εντωμεταξύ είδα στο Γερμανικό ebay να έχει cartridge Ευρωπαϊκό Secret of Mana 2. Κάποιοι τύποι έφτιαξαν μερικά cartridges με την μετάφραση του παιχνιδιού φαίνεται και τα πούλησαν. Έπιασε 230 Ευρώ με πάνω από 30 bids.

Άλλο πολύ καλό RPG πλήρως μεταφρασμένο από fans όμως μόνο είναι το Tales of Phantasia.

Όσον αφορά το Earthbound, φίλος πούλησε στο ebay.co.uk πριν κανα χρόνο το Earthbound του cartridge-only 100 λίρες (150 Ευρώ).

Το έχω boxed στο big box που το έδιναν με το player's guide. Το πακέτο είχε μέσα και μια κάρτα με διάφορες εικόνες από χαρακτήρες/αντικείμενα του παιχνιδιού που έξυνες και μύριζες αντίστοιχη μυρωδιά. Είχε και διαγωνισμό, μια εικόνα που δεν σου έλεγε τί είναι, έξυνες και μύριζες και έστελνες την απάντηση στη Nintendo of America. Μου έστειλαν το δώρο μου απευθείας Ελλάδα: Ένα αρωματικό (για το αυτοκίνητο προφανώς) που εικονίζει τον "Mach Pizza Delivery Man" (non-playable χαρακτήρας του παιχνιδιού) και μυρίζει πίτσα!!!

Η αλήθεια είναι πάντως πως η μόνη αξιοπρεπής συλλογή παιχνιδιών που έχω είναι για το SNES, άντε λίγο και για Ν64. Σε όλα τα υπόλοιπα τίποτα σπουδαίο (αν και NES τελευταία κάτι κατάφερα).

Και για να γράψουμε και πραγματικά εντός θέματος κάτι: Προσωπικά νιώθω πολύ τύχερος που είχα τη δυνατότητα να παίξω όλα αυτά τα παιχνίδια και πραγματικά μέσω αυτών νιώθω πως πράγματι το SNES άξιζε πραγματικά πολύ περισσότερο από το Mega Drive. ΟΜΩΣ, αν περιοριζόμουν στα παιχνίδια που κυκλοφόρησαν στην Ευρώπη για το SNES άσ'τα να πάνε!!! Γιατί εξακολουθούν να νομίζουν πως οι Ευρωπαίοι θα παίξουν του κόσμου τις βλακείες αντί για τέτοια διαμάντια;;;;
 
Για εμενα, που δεν συμπαθω και ιδιαιτερα το SNES,θεωρω κορυφαιο RPG του,το Lufia2...
 
Εμένα το SNES μου άρεσε για τα άσχετα Starwing, Axely και Star wars. Giama και Sonic εσείς οι δύο απο ότι φένεται είσαστε πολύ δυνατοί ρετρό-κονσολό-συλλέκτες! Μπράβο! Respect! :thumbup:
 
Wally είπε:
Sonic...o Segata μου ειπε να σου τραβηξω το αυτι και να σε επαναφερω εις την ταξιν!!
Γραψε 100 φορες

Sega Saturn shiro!!

Metal Sonic

metal_sonic.jpg


"Προσεχε wally τη λες για τον ποιο παρανοικο segamaniac γιατι μπορει τον Sonic να τον μαζεβουνε απο το προηγουμενο ποστ ομως εγω ειμαι εδω και θα σε φλομωσω στο καυτο λεηζερ
aniGif.gif
aniGif.gif


Frieza

frieza1.gif


Moυ φανηκε η απειλησε καποιος τον Σονικ?

FriezaTransforming.gif


Frieza_Destructo_Disc.gif


FreezaPumpingUp.gif


Frieza_Combo.gif


FreezaFingerBlast.gif


FreezaDestructoDisk.gif


Δεν τρομαξες ακομα!?

Παρε την δυναμη μου στο 100%

Frieza_Full_Form.jpg


πως πράγματι το SNES άξιζε πραγματικά πολύ περισσότερο από το Mega Drive
Θα παρακαλουσα να αποφευγονται τετοιες ατακες γιατι φιλε μου οπως βλεπεις η μιση εδω ημαστε σεγκα ανωμαλοι και παρολαυτα αποφευγουμε τετοιες ατακες(εγω τουλαχιστον ο Wally ειναι αλλη περιπτωση :diablotin: )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio είπε:
Εμένα το SNES μου άρεσε για τα άσχετα Starwing, Axely και Star wars. Giama και Sonic εσείς οι δύο απο ότι φένεται είσαστε πολύ δυνατοί ρετρό-κονσολό-συλλέκτες! Μπράβο! Respect! :thumbup:

To Star Wars δεν έτυχε να το παίξω (σε ποιό απ'όλα αναφέρεσαι άραγε; Return of the Jedi, Empire Strikes back?)

To Axelay πράγματι είναι πάρα πολύ καλό, από τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν στο SNES, και το Starwing πρωτοποριακό σχετικά για τότε.
 
Sonic...ριξε τη δυναμη σου στο 25% να φαμε κατι για μεσημερι και συνεχιζουμε powerατοι το βραδακι οκ ? ;)
 
Giama είπε:
To Star Wars δεν έτυχε να το παίξω (σε ποιό απ'όλα αναφέρεσαι άραγε; Return of the Jedi, Empire Strikes back?)
To Axelay πράγματι είναι πάρα πολύ καλό, από τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν στο SNES, και το Starwing πρωτοποριακό σχετικά για τότε.
Nαι έχεις δίκιο δεν έγραψα ποιό συγκεκριμένο Star wars μου άρεσε. Hταν το Return of the Jedi. To The empire strikes back τo είδα πολύ αργότερα. Μου άρεσαν ιδιαίτερα τα ηχητικά εφέ που είχε αυτό το παιχνίδι. Αν και απο όσο θυμάμαι ήταν αρκετά δύσκολο gameplay.

Το σκότωσα το Axelay (axely!) :D
 
telamonas.stokos είπε:
Sonic...ριξε τη δυναμη σου στο 25% να φαμε κατι για μεσημερι και συνεχιζουμε powerατοι το βραδακι οκ ? ;)
Ενταξει ειμαι στο 25% τωρα μπορουμε να συνεχισουμε:biglaugh:
 
παιδια εδω θα διαφωνησω αλλα το mega drive εχει πολυ καλυτερα παιχνιδια, καλημερα
 
jaguar-man είπε:
παιδια εδω θα διαφωνησω αλλα το mega drive εχει πολυ καλυτερα παιχνιδια, καλημερα
Το πίο ενδιάφερον μέρος του ποστ σου, είναι τα επιχειρήματα που παραθέτεις.
 
dynamite head,sonic2,3,shinobi 3,vectorman 2,virtual rally,rocket night,phantasy star 3,golden axe 3,gunstar heroes ,και αλλα πολλα kapamaru παιχνιδια που γραψαν ιστορια
 
Και καποιος SNESοβιος μπορει να σου απαριθμησει αλλα τοσα του SNES που εγραψαν ιστορια επισης. Ολα αυτα ειναι υποκειμενικα - θεμα γουστου και προτιμησεων - δεν αποδεικνυουν τιποτα και δεν ειναι defacto αποδεκτα.

Μην μπερδευεστε - εδω δεν κανουμε κοντρες (εξαιρειται ο Wally και η "παρεα" του...) - στο παρον subforum χωρανε στοιχεια και αναμνησεις απο το SNES - δεν ειμαστε INSOMNIA εδω και δεν θα γινουμε τωρα.
 
η ιστορια των video games ειναι μια και εκει δεν χωρουν γουστα παραμονο αντικειμενικοτητα, δεν ειναι θεμα γουστου αν το vectorman 2 τρεχει στα 60 frames , ειναι μια τεχνολογικη διαπιστωση- αληθεια που φανερωνει προσοντα κονσολας,στα παιχνιδια που ανεφερα πριν δεν παρεθετα το γουστο μου απλα το καθενα απο αυτα ειχε τεχνολογικες καινοτομιες που δειχνουν την δυναμη το genesis. δεν κανουμε καμια κοντρα και με κανεναν απλα γνωμες λεμε
 
jaguar-man είπε:
η ιστορια των video games ειναι μια και εκει δεν χωρουν γουστα παραμονο αντικειμενικοτητα, δεν ειναι θεμα γουστου αν το vectorman 2 τρεχει στα 60 frames , ειναι μια τεχνολογικη διαπιστωση- αληθεια που φανερωνει προσοντα κονσολας,στα παιχνιδια που ανεφερα πριν δεν παρεθετα το γουστο μου απλα το καθενα απο αυτα ειχε τεχνολογικες καινοτομιες που δειχνουν την δυναμη το genesis. δεν κανουμε καμια κοντρα και με κανεναν απλα γνωμες λεμε
Γεια σου φιλε Jaguar-man,δεν ξερεις ποσο χερομαι που εμφανιστηκε αλλος ενας segamaniac διοτι αν εχει ενα ελλατομα αυτο το φορουμ ειναι οτι εχει πηξει στην Νιντεντο:biglaugh:

Ομως δυστυχως σαν γενικος συλλεκτης και λατρης πλεον ολων των games ανεξαιρετου εταιρειας και φορματ οφειλω να συμφονησω με τον τελαμονα.

Διοτι οπως εσυ αναφερεις τον τρομερο βεκτορμαν καποιος μπορει να αναφερει το donkey kong που αν και καθυστερημενος ηρωας εκεινη την εποχη εβγαζε σχεδον ματι.

Γι'αυτο εφτιαξα αυτο το ποστ για να δειξω τι ηταν αυτο που εγειρε την πλαστιγα υπερ του snes,βλεπεις και οι δυο κονσολες ειχαν τρομερους τιτλους ομως τα rpg ειναι το ποιο βαρυ πυροβολικο γιατι δεν ειναι τιτλοι που θα τελειωσουν σε μια η δυο μερες,θα τα ξανατερματισεις και υστερα απο το πολυ ενα μηνα θα τα βαρεθεις (με εξαιρεση φυσικα τον sonic)αλλα περιεχουν κοσμους τεραστιους με απιστευτα σεναρια γεματα ανατροπες και αστειρευτη ποικιλια.

Και το megadrive ειχε φυσικα rpg αλλα ο αριθμος τους ειδικα εδω στην Ευρωπη ηταν απειροελαχιστος.
 
SONIC είπε:
Γεια σου φιλε Jaguar-man,δεν ξερεις ποσο χερομαι που εμφανιστηκε αλλος ενας segamaniac διοτι αν εχει ενα ελλατομα αυτο το φορουμ ειναι οτι εχει πηξει στην Νιντεντο:biglaugh:
Ομως δυστυχως σαν γενικος συλλεκτης και λατρης πλεον ολων των games ανεξαιρετου εταιρειας και φορματ οφειλω να συμφονησω με τον τελαμονα.

Διοτι οπως εσυ αναφερεις τον τρομερο βεκτορμαν καποιος μπορει να αναφερει το donkey kong που αν και καθυστερημενος ηρωας εκεινη την εποχη εβγαζε σχεδον ματι.

Γι'αυτο εφτιαξα αυτο το ποστ για να δειξω τι ηταν αυτο που εγειρε την πλαστιγα υπερ του snes,βλεπεις και οι δυο κονσολες ειχαν τρομερους τιτλους ομως τα rpg ειναι το ποιο βαρυ πυροβολικο γιατι δεν ειναι τιτλοι που θα τελειωσουν σε μια η δυο μερες,θα τα ξανατερματισεις και υστερα απο το πολυ ενα μηνα θα τα βαρεθεις (με εξαιρεση φυσικα τον sonic)αλλα περιεχουν κοσμους τεραστιους με απιστευτα σεναρια γεματα ανατροπες και αστειρευτη ποικιλια.

Και το megadrive ειχε φυσικα rpg αλλα ο αριθμος τους ειδικα εδω στην Ευρωπη ηταν απειροελαχιστος.
φιλε SONIC ας μην ξεχναμε το mega cd 2,και το 32Χ(απο μονα τους αυτα τα μηχανηματα δινουν το προβαδισμα στην MD) και το κυριοτερο οτι τα αθλητικα ποιχνιδια ηταν περισσοτερα και καλυτερα στο mega drive απο οτι στο snes (τα rpg στην ευρωπη εκεινη την εποχη δεν ειχαν επιτυχια)αυτο σαν απαντηση οτι μπορει το snes να ειχε rpg αλλα τα φωτα τοτε επεφταν στους αθλητικους τιτλους(ειδικα σε Αμερικη και Ευρωπη)οπου σε αυτο το ειδος ηταν βασιλιας το MD ,το 32Χ και το mega cd ειχαν ποιχνιδια που το snes ουτε στα πιο τρελα του ονειρα δεν μπορουσε να τα τρεξει.
 
jaguar-man είπε:
φιλε SONIC ας μην ξεχναμε το mega cd 2,και το 32Χ(απο μονα τους αυτα τα μηχανηματα δινουν το προβαδισμα στην MD) και το κυριοτερο οτι τα αθλητικα ποιχνιδια ηταν περισσοτερα και καλυτερα στο mega drive απο οτι στο snes (τα rpg στην ευρωπη εκεινη την εποχη δεν ειχαν επιτυχια)αυτο σαν απαντηση οτι μπορει το snes να ειχε rpg αλλα τα φωτα τοτε επεφταν στους αθλητικους τιτλους(ειδικα σε Αμερικη και Ευρωπη)οπου σε αυτο το ειδος ηταν βασιλιας το MD ,το 32Χ και το mega cd ειχαν ποιχνιδια που το snes ουτε στα πιο τρελα του ονειρα δεν μπορουσε να τα τρεξει.
Ax Jaguar αυτο το παθος σου πραγματικα με τρελαινει ετσι μπραβο αγορι μου μην λυγιζεις με τιποτα,Σεγκα και ξερο ψωμι οπως ελεγα προ αρχαιοτατων χρονων.

Αν και το ψωμι παραεγινε σκληρο μετα την Dreamcast εποχη αλλα που θα παει θα ορθοποδησουμε καποτε και θα ξεφυγουμε απο τα νυχια της Sammy. :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα