Γι'αυτο το SNES υπερίσχυσε του MEGADRIVE στο τέλος

Αυτό μου θυμίζει ατάκες του στυλ "Η Amiga ζει", αλλά έχουμε μείνει λίγοι που το λέμε (Amiga είχα και την αγαπάω ακόμα).

Εγώ γνώρισα τις δύο κονσόλες από τα παιχνίδια που κατέβαζα ως roms. Η αλήθεια είναι ότι τα παιχνίδια του SNES μου φάνηκαν κάπως καλύτερα από του Megadrive (και του PC Engine), ως γενική εικόνα. Θαύμασα φυσικά και αρκετά παιχνίδια της Sega, όπως το Ecco the dolphin.
 
Σαν οπαδός της Sega δεν μου είναι ευχάριστο ότι υπερίσχυσε το SNES του Μ.Drive. Αλλά η αλήθεια είναι ότι το SNES πούλησε 20 εκατομ. περισσότερες κονσόλες και αυτό τα λέει όλα... κλαψ. :icon_cry:
 
SNES FTW!!!!!!!!!
 
pooky είπε:
Mα την πιστη μου με το σφυρι του THOR θα σε κοπανησω αν ξανακανεις τετοια δηλοση!!!:mad::mad::evil: :bash: :bash::axer::rip:

Dr Malcolm Betruger είπε:
Σαν οπαδός της Sega δεν μου είναι ευχάριστο ότι υπερίσχυσε το SNES του Μ.Drive. Αλλά η αλήθεια είναι ότι το SNES πούλησε 20 εκατομ. περισσότερες κονσόλες και αυτό τα λέει όλα... κλαψ. :icon_cry:
Και αλλος μανιακος της Σεγκα!!!

Οκ μαγκες συναντηση εδω και τωρα!!!

Μαστρο Βetruger δεν φερνεις μερικα Imps η καλυτερα κανα δυο Hellknights για να κανουμε εκαθαριση σε αυτο το site:diablotin: :diablotin:

Θα φερω και εγω το Metal sonic και το Frieza και δεν θα μεινει ρουθουνι απο την Νιντεντο φανατιλα :diablotin: :diablotin:

Παντος μην πιστευεις τα νουμερα του Internet διοτι σκεψου ποσα megadrive και souper nintendo πωλουνται καθημερινα στο ebay και φυσικα δεν καταγραφονται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
SONIC είπε:
Mα την πιστη μου με το σφυρι του THOR θα σε κοπανησω αν ξανακανεις τετοια δηλοση!!!:mad::mad::evil: :bash: :bash::axer::rip:
SNES FTW!!!!

WII FTW!!!!

NINTENDO RULEZZZZ!!!!

SONIC είπε:
Θα φερω και εγω το Metal sonic και το Frieza και δεν θα μεινει ρουθουνι απο την Νιντεντο φανατιλα :diablotin: :diablotin:
Nαι, ναι φοβηθήκαμε.

Α, και για να σε αποτελειώσω: :diablotin: :diablotin:

PS3 FTW!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
λοιπον παιδια σας περιμενω ολους σπιτι μου κανω παραγγελια πιτσουλες ,μπυριτσες και τρελο καψιμο στο saturn αρχκα με το τελειο shinobi,astal,mortal 2, και μετα το μενου εχει 32Χ (chaotix,kolibri) και για το τελος χαλαρα χτυπαμε τρελο dreamcast, και φυσικα τρελλο θαψιμο για την nintendo(φτου φυλακη το στοματι μου)χιχιχι
 
Βεβαιως να ερθουμε - μονο να εχει και parking για να αφησω το οχημα...

mario-kart.jpg
 
Έτσι, έτσι!
 
Μέσα στην εξεταστική βρήκατε να ανοίξετε πάλι τέτοια συζήτηση;;; Δεσμεύομαι να απαντήσω όταν χαλαρώσει λίγο το πρόγραμμα.

Στο μεταξύ, SONIC, "μην πετάς πέτρες στον ανήφορο"! (©Badge, σε mame.gr meeting, αρχές Ιουλίου αν θυμάμαι καλά) :p
 
Nintendo sucks. Period. Kiddies... :p

Ναι, αυτό είναι επιχείρημα. :D
 
Megadrive:1988

SNES: 11/1990

Η 2++ χρονια διαφορα δεν μεταφραστηκε σε αντιστοιχη τεχνολογικη.

Άλλα τεχνολογικα δεδομενα θα περιμενε καποιος να παρουσιαστουν μετα απο μια τοσο μεγαλη διαφορα στο launch...

H ελειψη JRPG, η Αμεικανικη επιτυχια(!) και αλλη ασυμμετροι :D παραγοντες το φαγανε σε πωλησεις ΕΝ ΤΕΛΕΙσε σχεση με, το κατα τα αλλα ομοτιμο σε γενια(!!!), ανταγωνιστη...
 
telamona για ολους εχει χωρο στο parking μου(because mario respect)
 
οι πωλησεις ηταν ιδιο καλες και σχεδον πηγαιναν μαζι αλλα λογω του donkey αλλαξαν ολα φιλε Wally
 
Δηλαδη Wally... το ΧΒΟΧ που παρουσιαστηκε στην Ευρωπη σχεδον 2 χρονια μετα το PS2 ηταν πολυ μπροστα τεχνολογικα ? Το PS3 για τον ιδιο λογο ειναι ανωτερο απο το 360 ?

Φυσικα και ειναι αλλοι οι λογοι που ενα μηχανακι παει καλα και καποιο αλλο οχι - μην λεμε τα ιδια και τα ιδια για το SNES που σχεδιαστικα ανηκε στην ιδια γενια με το Mega Drive.
 
το ΧΒΟΧ που παρουσιαστηκε στην Ευρωπη σχεδον 2 χρονια μετα το PS2 ηταν πολυ μπροστα τεχνολογικα ?
PS2:3/2000 Japan

XBOX:11/2001 USA

Αυτος ο 1,5 χρονος μεταφραστηκε σε τεχνολογικη υπεροχη και καινοτομιες του ΧΒΟΧ εναντι του PS2 (μπολικη μνημη,δισκος,shaders,LIVE,DolbyDigital,ψηφιακες συνδεσεις,custom soundtracks κτλ κτλ)

To PS3 ετυχε και κυκλοφορησε τωρα...ηταν να βγει κανα χρονο πριν.

Σιγουρα ολοι περιμεναν κατι καλυτερο....δεν εκατσε ομως
 
παιδια ας μην γελιομαστε το 1995 το snes ειχε την τυχη να φιλοξενει μια φουρνια παιχνιδιων (yoshi island2,doom,donkey kong 2,killer insict,street fighter alpha 2,super star wars) που αλλαξε αμεσα την πορεια του snes και αφησαε πολυ πισω το mega drive στις πωλησεις,θα συμφωνησω με τον wally oti to MD σχεδιαζονταν απο το 1986 ενω το snes απο το 1989(3 ολοκληρα χρονια,που για τον τομεα της τεχνολογιας εινα παρα πολλα)παρ' ολλα αυτα η sega με νυχια και με δοντια προσπαθουσε να καλυψει αυτην την διαφορα προσπαθοντας να βγαλει παιχνιδια που να μην φανερωνουν την ηλικια του mega drive εναντι του ανταγωνισμου.
 
pooky είπε:
SNES FTW!!!!WII FTW!!!!

NINTENDO RULEZZZZ!!!!
Αρπα την ρε αρρωστε!!!

200px-BetaRayBill.jpg


pooky είπε:
Nαι, ναι φοβηθήκαμε.
Α, και για να σε αποτελειώσω: :diablotin: :diablotin:

PS3 FTW!!!!!!!!
Ξανα αρπα την!!!!!!

deathball.jpg


deathball8yb.jpg


telamonas.stokos είπε:
Βεβαιως να ερθουμε - μονο να εχει και parking για να αφησω το οχημα...
mario-kart.jpg
Ωριστε για να δειτε τη ασχετοι ειστε ακομα και ο Μαριο οταν σχολαει ερχεται να παιξει Sega!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα