Δυναστεία (Dynasty)

Κριμα, και εγω λυπηθηκα πολυ για τον Μπλεηκ :(
 
stakovios είπε:
Δυστυχώς "έφυγε" προχθές Τετάρτη , και ένας ακόμα ηθοποιός της σαπουνόπερας, o Βρετανός Κρίστοφερ Καζενόβε, στα 64 του χρόνια. :(
Ειρωνικό δεν είναι? Τα δύο τηλεοπτικά αδέλφια της ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ να φύγουν από τη ζωή μέσα στην ίδια εβδομάδα...

Ο Christopher Cazenove, εκτός από το ρόλο του Ben Carrington, αδελφού του Blake, στην 6η και την 7η σεζόν της ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ, είχε παίξει επίσης σε πολλές μίνι σειρές (πχ "Lace 2") και σε ταινίες (πχ "Three men and a little lady"). Στην Αγγλία, ήταν ιδιαίτερα αγαπητός (καθότι Βρετανός).

Ένα σύντομο απόσπασμα από την αναγγελία του θανάτου του στην Βρετανική τηλεόραση:

http://www.youtube.com/watch?v=1il9MWJca70

Τι να πω? Ας ελπίσουμε ότι θα σταματήσει εδώ και δε θα τριτώσει... :(
 
Σε ευχαρστουμε Bernard για το βιντεο.
 
Λοιπόν, είμαι/είμαστε τυχεροί - τελικά δεν είχαν πεταχτεί όλα. Επέζησαν 22 τεύχη, οπότε ας συνεισφέρω κι εγώ στο forum το κάτι τις. :D



:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ertfan είπε:
Από το 1ο τεύχος του TV3 - fulfilling a request here. ;)
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Δεν έχω λόγια! Πραγματικά, σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για το γεγονός ότι το ανέβασες και για την άμεση ανταπόκριση και για την μεγάλη χαρά που μου έδωσες!! Επιτέλους, είναι ένα από τα λίγα αφιερώματα της εποχής για τη σειρά που έψαχνα τόσα χρόνια!!

Και σε τι καλή ανάλυση έκανες το σκανάρισμα!! ΕΥΓΕ!!!

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
 
Υπέροχο! Σ' ευχαριστούμε πολύ που το ανέβασες. Το TV3 ήταν μοναδικό σε αυτά.
 
Πολύ Αλέξις έπαιζε στα τεύχη που ξεφύλλιζα αυτές τις ημέρες - λογικό μια και τότε ήταν top όνομα. ;) Μερικές ακόμη φωτος...

 
ertfan είπε:
Πολύ Αλέξις έπαιζε στα τεύχη που ξεφύλλιζα αυτές τις ημέρες - λογικό μια και τότε ήταν top όνομα. ;) Μερικές ακόμη φωτος...
Τέλειες! Σε ευχαριστούμε!

Η Joan Collins ήταν όντως τότε top όνομα και η Δυναστεία βρισκόταν στην Αμερική ένα χρόνο μετά την κατάκτηση της πρώτης θέσης θεαματικότητας και προβαλλόταν σε δεκάδες χώρες σε όλο τον κόσμο! Το 1986/87 η σειρά βρισκόταν στο ζενίθ της, ή μάλλον ήταν στα πρώτα στάδια της ύφεσης στις ΗΠΑ, αλλά στην Ελλάδα, καθότι είμασταν πίσω, απολαμβάναμε ακόμα επεισόδια προηγούμενης σεζόν...
 
Οι τελευταίες από Dynasty που βρήκα εδώ κι εκεί - η Αλέξις τότε ήταν εξώφυλλο παντού βέβαια, όχι μόνο στο TV3. :)

 
Δείτε ένα απόσπασμα από την ((ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ)) με τους


John Forsyth Joan Collins και Linda Evans



που μεταδόθηκε το 1989 από την ΕΤ.2


[video=youtube;ohJgu-LAJi4]http://www.youtube.com/watch?v=ohJgu-LAJi4
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Δείτε ένα απόσπασμα από την ((ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ)) με τους
John Forsyth Joan Collins και Linda Evans



που μεταδόθηκε το 1988 από την ΕΤ.2
Και φυσικά πρόκεται για τα τελευταία λεπτά από το 28ο (και τελευταίο) επεισόδιο της 7ης σεζόν της δημοφιλούς σαπουνόπερας!

Για την ιστορία, αυτά είναι και τα τελευταία λεπτά της ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ που προβλήθηκαν ποτέ από το δεύτερο κανάλι (ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2/ΕΤ2), καθώς ο 8ος και ο 9ος κύκλος της σειράς αγοράστηκαν και προβλήθηκαν από το MEGA το 1990/1991.

Θα σε διορθώσω όμως στην ημερομηνία προβολής του συγκεκριμένου επεισοδίου από την ΕΤ2 φίλε FORD231:

το πρώτο επεισόδιο του 7ου κύκλου επεισοδίων της ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ προβλήθηκε την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 1988 και το τελευταίο επεισόδιο της σεζόν προβλήθηκε την Πέμπτη 11 Μαίου 1989.
 
Και σε βιντεοκασέτες παρακαλώ η σειρά!!!! (ευτυχώς που οι 1000 και 1 νύχτες μοιράστηκαν στην εποχή του ντιβιντί)... :)
 
λατρευα την αλεξις τρομερη γυναικα εκανε οτι γουσταρε και πατουσε παντα στο λαιμο την κυρια καρικτον που εκανε πολυ την αγια

η τζοαν κολινς στα καλυτερα της...
 
Με το σημερινό τεύχος της Ραδιοτηλεόρασης κυκλοφορεί και αφιέρωμα στην σειρά η οποία το 1984 κατέκτησε την χρυσή σφαίρα καλύτερης δραματικής σειράς. Χρυσή σφαίρα ερμηνείας κατέκτησαν η Λίντα Έβανς το 1982, ο Τζον Φορσάιθ το 1983 και το 1984 και η Τζόαν Κόλινς το 1983. Να σημειωθεί ότι ο Τζόν Φορσάιθ (ο οποίος πέθανε την Πρωταπριλιά του 2010 ήταν ο μόνος που έπαιξε και στα 220 επεισόδια). Η Λίντα ΄Έβανς έπαιξε στα 204 και σε 195 η Τζόαν Κόλινς.
 
Πίσω
Μπλουζα