Δόκτωρ Χου (Doctor Who)

Wally είπε:
Wally, σε ευχαριστούμε θερμά για την ενημέρωση - για δύο λόγους:

1) Για τους απανταχού fans του "Doctor Who", αυτά είναι εξαιρετικά νέα! :)

2) Όσον αφορά την κίνηση και τις προσπάθειες που καταβάλλουν το BBC και το BFI για την ανεύρεση χαμένου οπτικοακουστικού υλικού, αυτό είναι παράδειγμα προς μίμηση! Ας ελπίσουμε ότι η "δική" μας ΕΡΤ θα παραδειγματιστεί και θα μιμηθεί τέτοιες αξιόλογες και οργανωμένες προσπάθειες...
 
Σπουδαία νέα!! Άντε σιγά σιγά να συμπληρώνεται ο κόσμος για να το κυκλοφορήσουν όπως πρέπει!!
 
Τον Μαρτη κυκλοφορει το παιχνιδι Doctor Who: The Eternity Clock για PS3/Vita

Ωραιο πλατφορμακι φαινεται


Οι πιο κομπιουτεραδες θα θυμομαστε το Dalek Attack που ηταν το τελευταιο licensed παιχνιδι για Spectrum (1993)...

[video=youtube;fHN4O8Ba-Ww]http://www.youtube.com/watch?v=fHN4O8Ba-Ww
 
Προτιμώ το παλιό, χαχα! Ομολογώ πως δεν το είχα δει ποτέ!
 
Με τον Davros παλία είχα εφιάλτες!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυο διδυμες ξανθιες παιζουν σε αρπα το θεμα του Dr Who

 





ισως το πιο ανουσιο ποστ μου...
 
Story Bundle για περιορισμενο χρονο με βιβλια που αφορουν τη σειρα

The initial titles in The (Unofficial) Doctor Who Bundle (minimum $3 to purchase) are:
Dalek I Loved You: 50th Anniversary Edition by Nick Griffiths

Who & Me by Barry Letts

TARDIS Eruditorum Volume 2: Patrick Troughton by Philip Sandifer

Dining With The Doctor: An Unauthorized Whovian Cookbook by Chris-Rachael Oseland

If you pay more than the bonus price of just $10 USD, you'll get these two extra tomes - including a comprehensive episode-by-episode history of almost the Doctor's entire 50-year run:

VWORP!: Connecting Who, Old And New by Earl Green (almost 400 pages, spanning 1963 to 2011, and a nearly $20 value just on its own!)

The Best Of TARDIS Eruditorum by Philip Sandifer (an exclusive ebook just for this bundle, compiling some of the best critical writing on The Doctor.)
Λεπτομερειες
 
Πρωτη φωτο του 12ου Doctor Who.... :)

12thDoctorSmall.jpg

Πηγη
 
Καλησπέρα σε όλους!

Προσπαθω να βρω ενα επισοδειο του Dr Who με πρωταγωνιστη τον Tom Baker, όπου τον κυνηγα ενα πρασινο "κουκουλι" να το πω? αν θυμαμαι καλα τον ειχε αγγιξει κατι κ σαν ιος, και κολησε στο χερι του, και επειτα προχωραγε σε ολο το σωμα ωσπου καποιος μεταμορφωθηκε σε πρασινο κουκουλι σαν σκουλικι και τον κυνηγαγε...Μπορει καποιος να με βοηθησει? το ψαχνω χρονια! :)
 
Η περιγραφη σου ταιριαζει με το Seed of Doom
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένο πράσινο bubble wrap! Όλα τα λεφτά!
 
THE ARK IN SPACE... μια από τις πιο τρομακτικές εμπειρίες των παιδικών μου χρόνων! :p
 
Lord_Makro είπε:
THE ARK IN SPACE... μια από τις πιο τρομακτικές εμπειρίες των παιδικών μου χρόνων! :p
Μιας και τα έχω πιάσει και τα ξαναβλέπω, να πω ότι το επεισόδιο είναι αριστουργηματικό και βγήκε ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ το Alien. Εκείνη η περίοδος του Γοτθικού τρόμου του Doctor Who είναι καταπληκτική με πολύ δυνατά επεισόδια. Και αργότερα με το καταπληκτικό City of Death σε σενάριο Douglas Adams, τι να πούμε; Απλά η εποχή Doctor Who με Tom Baker είναι η καλύτερη. Βέβαια έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για την σαιζόν 7 με Pertwee και για φοβερά επεισόδια με Troughton (ασπρόμαυρα), οπότε έχω να δω ακόμα πολύ πράγμα. Ε σε λίγο θα ξεκινήσω να δω τι λέει και ο νέος γιατρός αλλά προς το παρόν μένω στα παλιά επεισόδια.
 
Δεν μου αρεσε κανενα Dr Who series μετα του Tom Baker.

Παρολα αυτα, κατι με τραβαει στο trailer του νεου κυκλου

[video=youtube;bB8fh4QUy-A]

 
εγω εβλεπα κλεφτα τοτε καποια επεισοδια με αυτόν τον ηθοποιο.εχει κανεις κατά νου που μπορω να βρω την σειρα?




 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
taksidiotis είπε:
.εχει κανεις κατά νου που μπορω να βρω την σειρα?
Πας στην ηλεκτρονικό κατάστημα του BBC και την αγοράζεις από κει (αλλά μετά τα cc)
 
Wally είπε:
Δεν μου αρεσε κανενα Dr Who series μετα του Tom Baker.
Παρολα αυτα, κατι με τραβαει στο trailer του νεου κυκλου

[video=youtube;bB8fh4QUy-A]

Το Σουκου αφησα προσωρινα τις παρωπιδες στο τραπεζι του σαλονιου (μουαχαχαχαχα) και ξεκινησα να βλεπω τα επεισοδια με τον 11ο Δοκτωρα (Series 5 - 2010). Ειδα τα 4 πρωτα επεισοδια και ενθουσιαστηκα αρκετα!

Δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με τον Matt Smith σαν Δοκτωρα (χωρις να μπορω να προσδιορισω τι με ενοχλει) αλλα τα σεναρια (μεχρι στιγμης) ειναι εξαιρετικα και η companion του (Karen Gillan) οπτικα κανονι.
 
Πίσω
Μπλουζα