Ελληνικές Snes Κυκλοφορίες Παιχνιδιών [Itochu - Nortec]

Και μόλις φτάσουμε τα 100 θα κάνουμε κάτι αντίστοιχο για το nes :D
 
Πρέπει να πάρει σειρά και το Gameboy καθώς και τα NES / N64. Καλό είναι να έχουμε και μια φωτό για τον κάθε τίτλο εφ'όσον μας δίνει τη δυνατότητα το σάιτ να δημιουργήσουμε άλμπουμ. Ελπίζω πάντως σε περισσότερες συμμετοχές στο μέλλον.
 
2 ακόμα indiana jones Greatest Adventures και Yogi bear's

b.jpg

indi.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε Σάκη. Ας προστεθούν στην Itochu κατηγορία:

Indiana Jones' Greatest Adventures

Yogi Bear's Cartoon Capers
 
geo2004z είπε:
Ευχαριστούμε Σάκη. Ας προστεθούν στην Itochu κατηγορία:
Indiana Jones' Greatest Adventures

Yogi Bear's Cartoon Capers
Προστέθηκαν, αλλά βλέπω ότι δεν έχετε τους τριγράμματους δίπλα όπως σε άλλα λήμματα. Να υποθέσω ότι δεν υπάρχουν ή ότι δεν τους ξέρουμε?
 
D@redevil είπε:
Προστέθηκαν, αλλά βλέπω ότι δεν έχετε τους τριγράμματους δίπλα όπως σε άλλα λήμματα. Να υποθέσω ότι δεν υπάρχουν ή ότι δεν τους ξέρουμε?
Σωστή παρατήρηση και χαίρομαι για αυτό.... :D

Όποτε δεν τους αναγράφω πάει να πει ότι δεν τους διακρίνω στη φωτό δυστυχώς και δεν τους ξέρω.
 
Αν και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχουν πράγματα για το SNES που δε γνωρίζεις, I 'll stick to that! :)

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση!
 
Εγώ βασικά μόνο ένα παιχνίδι είχα πάρει καινούργιο για SNES..

Ήταν το "Killer Instinct" το οποίο πήρα από ελληνικό κατάστημα..

Δεν είχε στο εξώφυλλο αυτοκόλλητο ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά μέσα είχε ελληνικές οδηγίες.. αυτό είναι λογικό?

Ήταν έκδοση ESP.
 
borellus είπε:
Δεν είχε στο εξώφυλλο αυτοκόλλητο ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά μέσα είχε ελληνικές οδηγίες.. αυτό είναι λογικό?

Ήταν έκδοση ESP.
Είναι λογικό καθώς έχω βρει αρκετούς τίτλους στην ίδια κατηγορία, ελληνικές οδηγίες δηλαδή χωρίς αυτοκόλλητο. Αυτό το φαινόμενο το χω παρατηρήσει σε τίτλους με πολλές πωλήσεις στην Ελλάδα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι επειδή τα αυτοκόλλητα τα κολλούσαν ανθρώπινα χέρια και όχι μηχανήματα, άφηναν μερικές κούτες ανέπαφες προσθέτοντας μόνον τις ελληνικές οδηγίες που ήταν υποχρεωτικές από το κράτος.
 
Harvest Moon και με βαθμολόγηση παρακαλώ.

harvest moon.jpg
 
Tupamaro είπε:
Ωραίο πράμα εδώ. Όμως 1300$?? Κανείς έλληνας ή και ξένος συλλέκτης δε θα δώσει τόσα χρήματα για ένα ανοιχτό "sealed"...
 
Itochu τιτλος με λευκο αυτοκολλητο και επισημη ταινια Nintendo;;;;

Κατι βρωμαει εδω....
 
Getta Robo είπε:
Itochu τιτλος με λευκο αυτοκολλητο και επισημη ταινια Nintendo;;;;Κατι βρωμαει εδω....
Τίποτα δε βρωμάει, έχω ξανά δει κάτι τέτοιο στο παρελθόν, συνήθως σε gameboy τίτλους.
 
geo2004z είπε:
Τίποτα δε βρωμάει, έχω ξανά δει κάτι τέτοιο στο παρελθόν, συνήθως σε gameboy τίτλους.
Αν προσεξεις το αυτοκολλητο κανει κυμματισμους, σαν να εχει ξανακοληθει απο πανω.

Επειδη αναφερθηκε και σε αλλα θεματα, δεν υπηρχαν υπαλληλοι οπου δουλεια τους ηταν να τοποθετουν τις οδηγιες κτλ μεσα στα παιχνιδια. Αυτη η δουλεια στην Ελλαδα γινοταν απο εργαζομενους κυριως πχ στην αποθηκη, οπου μεταξυ αλλων ανοιγανε τα κουτακια, βαζανε τις Ελληνικες οδηγιες και τα κλεινανε με το κλασικο λευκο αυτοκολλητο.

Τι γινεται τωρα. Καποια παιχνιδια, μαλλον υψηλης δημοτικοτητας, καμια φορα βγαιναν στο εμποριο διχως αυτοκολλητο itochu/nortec και χωρις Ελληνικες οδηγιες. Καθολου συνηθες, αλλα γινοταν.

Το να ερθει απο εξω ( λογικα Γερμανια; ) ετοιμη συσκευασια παιχνιδιου με κοκκινη ζελατινα Nintendo + Ελληνικο αυτοκολλητο με οδηγιες, δεν το εχω δει ποτε. Και οντως να υπηρξε κατι τετοιο, ο συνδιασμος του να φαινεται η ζελατινα σαν να εχει ανοιχθει + να φαινεται το αυτοκολλητο της itochu σαν να εχει ξανακολληθει, σε συνδιασμο με τον συγκεκριμενο πωλητη μου φαινοντε τουλαχιστον υποπτα.

Ολα αυτα μαζι με το γεγονος οτι πλεον μπορεις να ανοιξεις και να κλεισεις την ζελατινα ενος κουτιου διχως να αφησεις σημαδια οτι ανοιχθηκε, θα με απετρεπαν απο το να το σκεφτομαι το συγκεκριμενο καν.
 
Τωρα ο πωλητης τι θελει να μας πει, οτι καποιος στην αντιπροσωπια στην Ελλαδα ανοιξε τη νιντεντο ταινια, εβαλε μεσα ελληνικες οδηγιες, εβαλε το ασπρο αυτοκολλητο Ιτοτσου, και μετα το ξανα-εκλεισε με sealed ταινια nintendo? και του προσφερε η ιτοτσου την δυνατοτητα να εχει την ταινια nintendo και να την σφραγιζει? μουφα που κανει μπαμ.

edit : μπορει και να κανω λαθος, παρατηρωντας καλυτερα την 3η φωτο, φαινεται οτι το αυτοκολλητο itochou ειναι ξεκολλημενο και σηκωμενο, σαν να ειναι κολλημενο ΠΑΝΩ απο τη διαφανη ταινια της νιντεντο, κατι δεν παει καλα, περιεργο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα