Εξωγήινοι

songless_bird είπε:
(...)
attachment.php

Διορθώστε με, αν θυμάμαι λάθος.... δε συνοδεύονταν και με κάποια μικρά αυτοκολλητάκια τα συγκεκριμένα μπαρμπαδάκια?

Μόλις είδα τη φωτό, έφαγα ένα πολύ δυνατό φλαςμπακ με τον εαυτό μου, να κολλάει ένα στίκερ στο στήθος τους σαν "οικόσημο" ( ; ).... Σ' ένα τετραγωνάκι, όσο για να μπει το αυτοκόλλητο?

Καλά θυμάμαι ή τα έχω μπερδέψει στο μυαλό μου?! :xm:
 
D@redevil είπε:
Διορθώστε με, αν θυμάμαι λάθος.... δε συνοδεύονταν και με κάποια μικρά αυτοκολλητάκια τα συγκεκριμένα μπαρμπαδάκια?
Μόλις είδα τη φωτό, έφαγα ένα πολύ δυνατό φλαςμπακ με τον εαυτό μου, να κολλάει ένα στίκερ στο στήθος τους σαν "οικόσημο" ( ; ).... Σ' ένα τετραγωνάκι, όσο για να μπει το αυτοκόλλητο?

Καλά θυμάμαι ή τα έχω μπερδέψει στο μυαλό μου?! :xm:
Μια χαρα θυμασαι Μαριαννακι! :flower:

Φωτια,Ξυλο,Νερο... ;)
 
Οι τερατομάχπο ήταν οι αγαπημένες μου φιγούρες σε σακουλάκια!

Έχετε δει κάτι εξωφρενικές τιμές που τα πουλάνε στο ebay; Έλεος!!
 
stayros είπε:
Μια χαρα θυμασαι Μαριαννακι! :flower:
Φωτια,Ξυλο,Νερο... ;)
Σταύρε, είσαι gamepedia σκέτη! :flower:

Πού το θυμήθηκες - όντως έτσι ακριβώς όπως το λέτε! Μόλις μου ήρθε εικόνα και από τα αυτοκόλλητα, προτού καλά-καλά κάνω κλικ στο link σου!

:bow:
 
Άντε να γουστάρουμε λίγο με μία δόση αμερικανιάς....

Ιδού ένα κλειστό κουτάκι αμερικάνων m.u.s.c.l.e. με 10 φιγούρες εσώκλειστες, σε χρώμα flesh.

IMG_0848.jpg

IMG_0849.jpg

IMG_0850.jpg

IMG_0851.jpg
 
Δώσε κόσμε...!!!

Πρέπει να κάνουμε το θέμα των εξωγήινων, αυτό με τη μεγαλύτερη επισκεψιμότητα...!!!!
 
zombiesquad3 είπε:
Δώσε κόσμε...!!!Πρέπει να κάνουμε το θέμα των εξωγήινων, αυτό με τη μεγαλύτερη επισκεψιμότητα...!!!!
Ιαπωνία: η γη της Επαγγελίας για τους θαυμαστές των εξωγήινων...!!!

Έφτασαν λοιπόν από αυτή τη ''γη'', δύο ακόμα συλλεκτικά νομίσματα των Kinnikuman...

Το ένα είναι το Unmasked Kinnikuman για τα 29 χρόνια από την κυκλοφορία τους (σε αγαπημένο πορτοκαλί χρώμα).

Το άλλο είναι το Kinnikuman vs Uno Caol για τα 30 χρόνια από την κυκλοφορία τους (σε αγαπημένο πορτοκαλί χρώμα και δείχνει στην όψη του τον μαχητή του MMA Ιάπωνα Uno Caol) και συμπεριλαμβάνει μία μπλε φιγούρα του Uno Caol (τύπου εξωγήινου) κι ένα φυλλαδιάκι για τα 29+1 χρόνια από την κυκλοφορία των φιγούρων.

IMG_0861.jpg

IMG_0862.jpg

IMG_0863.jpg

IMG_0865.jpg
 
Επιτέλους αποκτήθηκε το ρινγκ των εξωγήινων, υπό την αιγίδα των αμερικανών m.u.s.c.l.e., μαζί με την αυθεντική του συσκευασία (ούτε που το περίμενα)...!!!!

Καλή του ώρα, ο πωλητής έστειλε δώρο κι ένα κλειστό πακετάκι με 4 εξωγήινους....

IMG_0873.jpg

IMG_0874.jpg

IMG_0875.jpg

IMG_0876.jpg

IMG_0877.jpg

IMG_0878.jpg

IMG_0879.jpg

IMG_0880.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος!!! Εγώ το ρινκ το είχα πάρει εδώ Ελλάδα αλλά χωρίς κουτί...Ξηγημένο και το παλικάρι που σου το έστειλε να σου βάλει δώρο στο πακέτο και ένα πακετάκι με 4 φιγούρες!!
 
Μόλις έφτασαν από Γαλλία, ένα μείγμα εξωγήινων και Ninja mites! Τέτοια χρώματα οφείλω να ομολογήσω δεν είχα! Είναι σαν περλέ!!!

Εικόνα0278.jpg
 
003.jpg βρηκα αυτα. αλλα, δεν ειναι το θεμα μου, αν ειταν στρατηωτακια θα ειχα ιδιετερη συμπαθια ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλημερα...

αυτα ειναι οτι εχουν διασωθει απο την μητρικη παρακρουση....ολα τα πεταω..ολα τα χαριζω..

καμια πληροφορια σε ποια κατηγορια ανηκουν ειναι ευπροσδεκτη

IMG_0148.jpg

IMG_0149.jpg
 
[edit] Αγγελία. Διάβασε τους κανονισμούς [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανακάλυψα τυχαία στο ebay την παρακάτω φωτογραφία από το σετ των 28 φιγούρων που κυκλοφορούσαν στην Αμερική, και μου ήρθαν κατά νου οι ελληνικές φιγούρες. Οι δικές μας φιγούρες ήταν 40 στο σύνολο ως γνωστόν, σε αντίθεση με τις 236 αμερικάνικες M.U.S.C.L.E. Βλέποντας την φωτό από το σετ αυτό είδα πως οι 27 από τις 28 φιγούρες κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα! Συνεπώς οι διαφορετικοί εξωγήινοι που κυκλοφόρησαν συνολικά στην Ελλάδα προέρχονταν κατά το μεγαλύτερο μέρος από το σετ Thug Bustrs, ένα από τα 4 διαφορετικά που κυκλοφόρησαν.

thugs.jpg

Περισσότερα για τα σετ των 28 φιγούρων δείτε εδώ
 
kingtiger077 είπε:
Ανακάλυψα τυχαία στο ebay την παρακάτω φωτογραφία από το σετ των 28 φιγούρων που κυκλοφορούσαν στην Αμερική, και μου ήρθαν κατά νου οι ελληνικές φιγούρες. Οι δικές μας φιγούρες ήταν 40 στο σύνολο ως γνωστόν, σε αντίθεση με τις 236 αμερικάνικες M.U.S.C.L.E. Βλέποντας την φωτό από το σετ αυτό είδα πως οι 27 από τις 28 φιγούρες κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα! Συνεπώς οι διαφορετικοί εξωγήινοι που κυκλοφόρησαν συνολικά στην Ελλάδα προέρχονταν κατά το μεγαλύτερο μέρος από το σετ Thug Bustrs, ένα από τα 4 διαφορετικά που κυκλοφόρησαν.
Προβολή συνημμένου 85478

Περισσότερα για τα σετ των 28 φιγούρων δείτε εδώ

Πράγματι, στην Αμερική είχαν κυκλοφορήσει 4 τέτοια κουτιά-ομάδες εξωγήινων, που περιείχαν 28 φιγούρες έκαστο, εκτός βέβαια και από τις επιμέρους εκδόσεις τους, δηλαδή το κουτάκι-τενεκές με 10 φιγούρες, το χαρτοκούτι με 4 φιγούρες και το ρινγκ με τις 2 φιγούρες και πάει λέγοντας.

Είχα βρει πολλές τέτοιες ευκαιρίες, σε διάφορα sites και σε καλή τιμή, για να αγοράσω κάποια τέτοια κουτιά, πλην όμως ''ψάρωσα'' όταν ένας Αμερικανός φίλος και συλλέκτης με ενημέρωσε ότι πολλοί τα πουλάνε στο διαδίκτυο με kinnikuman φιγούρες και όχι muscle (οι αμερικάνικες δλδ) ή ακόμα, βάζουν ότι νά'ναι φιγούρες μέσα και όχι αυτές που είχε το κάθε κουτί όταν πρωτοκυκλοφόρησε. Οπότε, με προσοχή όταν αγοράζουμε διαδικτυακά τέτοια παιχνίδια, διότι η απατεωνιά πάει καπνός-το τονίζω αυτό σε κάθε ευκαιρία, καθώς σχεδόν καθ'ολοκληρία ψωνίζω κατά τον τρόπο αυτόν και "ο παθώς, μαθώς" (όπως είπανε σε παλιά ελληνική ταινία).

Είχα κάνει ταξίδι στην Αμερική και οφείλω να ομολογήσω ότι, υπάρχουν άπειρα και απίστευτα μαγαζιά με παιχνίδια (toys walmart) και μάλιστα αφιερώνουν ολόκληρες αίθουσες σε παιχνίδια περασμένων ετών. Στην Ελλάδα όμως, ο πονηρός Νεοέλληνας τα κρύβει σε αποθήκες και πατάρια και τα πουλάει όπως πουλούσαν οι μαυραγορίτες το ψωμί στην γερμανική Κατοχή.....
 
ψαχνω μανιωδως σε μαγαζια και παλαιοπωλεια και δεν βρισκω καθολου τετοια!!

Μαλλον θα κινηθω κι εγω προς ebay για να αποκτησω κι εγω.Δυστηχως οτι ειχα παλια εξαφανιστηκαν.
 
Πίσω
Μπλουζα