Εξωγήινοι

Καλησπερα, έβγαλα σήμερα μερικές καλύτερες φωτογραφίες, και ιδού.

Exogini.jpg

@ kingtiger077: Οχι δεν αποφάσισα να τα κρατήσω. Απλά μοιράστηκα μια φωτογραφία. Τώρα για την τιμη τι να σου πω. Αμα βγάλω την προμήθεια του ebay (10%) ειναι 8 ευρό η φιγούρα, και τα κουτιά και το σηματάκι "δώρο". Μπορεί να ειναι λιγο ακριβό, αλλά μιας και δεν τα δινω με χαρά, ας πληρώσω τουλάχιστον 2-3 λογαριασμούς με τα κερδη...

Exogini1.jpg

Exogini2.jpg
 
Μια αποχαιρετιστήρια ομαδική φωτογραφία των Τερατομαχων μου... 1.jpg
 
Γιατι αποχαιρετηστήρια? Τους πουλησες, τους πετας, τι??
 
Ναι εχουν αρχίσει και "αποχωρούν". Εκποιώ μερικά κομμάτια απο την συλλογή "παιχνιδιών" μου γιατι παντρεύτηκα και μετακόμισα.

Εχω εναν καλο αριθμό εξωγήινων και Τερατομαχων που θα "μετακομίσουν" σύντομα και αυτοί σε αλλα μερη.

[edit] περισσότερες πληροφορίες με πμ παρακαλώ καθότι αφορούν υλικό προς πώληση και είναι εκτός κανονισμών του φόρουμ. [edit]

10919411_398678516962925_4075298909733203977_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτοί είναι οι δικοί μου Τερατομάχοι

P1050109.jpg

και παρακάτω οι Εξωγήινοι

P1050112.jpg
 
Ωραίος φίλε! Απλά για να ξέρεις, αυτοί που σου έχω σε κύκλο είναι από παγωτά και όχι εξωγήινοι!!!

eksog.jpg
 
kingtiger077 είπε:
Ωραίος φίλε! Απλά για να ξέρεις, αυτοί που σου έχω σε κύκλο είναι από παγωτά και όχι εξωγήινοι!!!Προβολή συνημμένου 127874
Την είχα αυτή την υποψία αλλά τους έβαλα μαζί γιατί και τα παγωτά που έτρωγα Διαστημικά ήταν !!! :wink:

 


 
Ωραία συλλογή (είχα και εγώ πολλούς μπλέ μια φορά και έναν καίρο).

Ξέρεις μήπως τίποτα για αυτούς τους νίντζα (αξίζουν τίποτα ;)

IMG_4024.jpg
 
Μια νέα παρτίδα που μου ήρθε από Ιταλία και μερικά από Ελλάδα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να ανεβασω συνημενες μου βγάζει σφαλμα!

Αυτες που εχω στο αλμπουμ πως μπορειτε να τις δειτε;

DSC_1773.jpg

DSC_1779.jpg

Τελικαυα καταφερα!αν βλεπετε κατι που ξεχωριζει ή ειναι αξιας θα το εκτιμουσα να μου το λέγατε!

DSC_1772.jpg

DSC_1774.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία κομμάτια αλλά απ' ότι βλέπω είναι όλα σχεδόν της Γαλλικής έκδοσης Cosmix αυτά τα περλέ. Είναι μικρής αξίας ...
 
Υπηρχαν δηλαδη και αλλες εκδόσεις πιο σπάνιες που κυκλοφορουσαν τότε;

Τα ants και οι νιτζα;

[edit] Saxlina όταν θες να συμπληρώσεις κάτι σε ένα θέμα και δεν έχει μεσολαβήσει άλλο ποστ μετά το δικό σου πάτα την επεξεργασία μηνύματος που υπάρχει κάτω από το ποστ σου και συμπλήρωσε εκεί ότι θες ώστε να μην κάνεις συνεχόμενα ποστ :) Αν χρειαστείς κάποια βοήθεια υπάρχει και σχετικός οδηγός εδώ Ενημέρωση-οδηγία [Merge] [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
saxlina είπε:
Υπηρχαν δηλαδη και αλλες εκδόσεις πιο σπάνιες που κυκλοφορουσαν τότε;
Τα ants και οι νιτζα;

[edit] Saxlina όταν θες να συμπληρώσεις κάτι σε ένα θέμα και δεν έχει μεσολαβήσει άλλο ποστ μετά το δικό σου πάτα την επεξεργασία μηνύματος που υπάρχει κάτω από το ποστ σου και συμπλήρωσε εκεί ότι θες ώστε να μην κάνεις συνεχόμενα ποστ :) Αν χρειαστείς κάποια βοήθεια υπάρχει και σχετικός οδηγός εδώ Ενημέρωση-οδηγία [Merge] [edit]
Η σπανιότητα σε αυτα τα παιχνιδια ειναι στο χρώμα της καθε φιγουρας... επειδη η εταιρεια που τα παρήγαγε ηταν ελληνική, άγνωστο το γιατι, κυκλοφόρησε ορισμένα χρώματα στις χωρες που τα έκανε εξαγωγη, σε αντιθεση με την Ελλάδα, που κυκλοφόρησαν ολα τα πιθανά και απιθανα χρώματα που βλέπουμε κατα καιρους... το θέμα ειναι αν θυμάσαι ποτε τα αγόρασες αυτά (εννοω αν τα αγόρασες τοτε που τα πουλάγανε στα ψιλικατζιδικα).

Αν δεν τα αγόρασες την εποχή εκεινη, τοτε οι πιθανότητες να ειναι cosmix ειναι μεγάλες. Π.χ στην 2η εικόνα με τους πρασινοχρυσαφι νιντζα, εχω κι εγω τετοιο χρωμα, αλλα τα αγόρασα αυτα απο το Jumbo οπως εχω πει και παλιοτερα... τα νιντζα ομως, οχι τους εξωγηινους. Τους εξωγήινους με αυτό το χρώμα τους εχω αγορασει απο τότε που πρωτοβγήκαν σαν παιχνιδι στην αγορα (1985, καπου εκει νομιζω ηταν).

Αλλά και πάλι το χρώμα αυτό ειναι αρκετά σπάνιο ακόμα και cosmix να ειναι, γιατι από την έρευνα που έχω κάνει προσωπικα, δεν έχω δει πολλές τέτοιες φιγουρες με αυτό το χρώμα... εαν διαβασεις τις παλιοτερες απαντησεις σε αυτο το θέμα, θα δεις και σχετικές φωτογραφιες με διαφορα χρωματα...
 
Ζηλευωωωω.... λιωνωωωωωωω!!!!!!
 
Εγώ ψάχνω τερατομαχους,καθώς ήμουν λάτρης ως παιδί,ομως δυστυχώς βλέπω στο facebook ότι τους χτυπάνε στο θέμα τιμής.

Με λίγα λόγια εκμετάλλευση περιστάσεων.

Πάντως θα έπαιρνα σίγουρα,ειδικά αν τους έβρισκα και στο κουτάκι τους.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Οι τερατομάχοι ήταν φιγούρες εντελώς αναλώσιμες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζητάνε τόσα πολλά, οι πιο πολλοί μένουν απούλητοι.

Θυμάμαι που τους έπαιρνα μαζί μου στην παραλία μαζί με εξωγήινους, μερικές φορές τους έχανα μέσα στην άμμο και δεν με ένοιαζε γιατί είχα δεκάδες και πάλι θα αγόραζα όποτε ήθελα.

Θυμάμαι στις πρώτες τάξεις του δημοτικού, οι συμμαθητές μου είχαν ο καθένας από τουλάχιστον 50 τερατομάχους και 100δες κυριολεκτικά εξωγήινους/Cosmix.

Δεν είναι σπάνιοι λοιπόν, είναι κυριολεκτικά το πιο διαδεδομένο παιχνίδι στην Ελλάδα του '80 και αρχών '90. Απλά κάθονται σε πατάρια... (όσοι δεν πετάχτηκαν)
 
Πιστεύω πως ενδιαφέρονται περισσότερο ξένοι συλλέκτες. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι προσφορά μου έκανε ένας ιταλός πριν χρόνια για μια φιγούρα από τους εξωγήινους που είχα.
 
Το θέμα είναι ότι ζητάνε υπέρογκα ποσά σε πωλήσεις πού εχω δει.

Κρίμα καθώς θα ήθελα στην συλλογή μου αρκετά κουτάκια,σαν εκείνα πού μου έπαιρνε η γιαγιά μου 500δρχ τότε....

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Πίσω
Μπλουζα