Επιλογή smartphone.

Α ΟΚ!

Το Facebook δεν με ενδιαφέρει καθόλου (έχω να μπω κάτι αιώνες) αλλά το youtube app είναι εξαιρετικό.

MSN δεν έβαλα ακόμα, σιγά - σιγά. Άλλωστε 2 επαφές είναι όλες και όλες και θα είναι για συγκεκριμένη χρήση αποκλειστικά με αυτές.

Γενικά δεν είμαι της "δικτύωσης" αλλά ανάγκα και Θεοί πείθονται.....
 
pooky(1) είπε:
Α ΟΚ!
Το Facebook δεν με ενδιαφέρει καθόλου (έχω να μπω κάτι αιώνες) αλλά το youtube app είναι εξαιρετικό.

MSN δεν έβαλα ακόμα, σιγά - σιγά. Άλλωστε 2 επαφές είναι όλες και όλες και θα είναι για συγκεκριμένη χρήση αποκλειστικά με αυτές.

Γενικά δεν είμαι της "δικτύωσης" αλλά ανάγκα και Θεοί πείθονται.....
Αχέμ ξέχασα υπάρχει και το stream lite (κάπως έτσι, αν θες σου βρίσκω ακριβώς το όνομα αύριο) και έχει τα στριμ των περισσοτέρων καναλιών της τηλεόρασης και σταθμών ραδιοφώνου. (υπάρχει επί πληρωμή η εφαρμογή και η τζάμπα που έχει κάθε 5 καναλία της λίστας ένα μήνυμα, τίποτα δηλαδη:Ρ)
 
Thanks mate!!!!

Αλλά τηλεόραση δεν με ενδιέφερε ποτέ.

Δοκίμασα το wifi του, σκοτώνει. Επίσης συνδέθηκα με mobile internet από το βουνό σήμερα, όλα μια χαρά.

Αύριο θα αρχίσω να του περνάω τραγουδάκια, θα δοκιμάσω και ταινίες!!!!!
 
Να δώσω κι εγώ το status report μου, όλα καλά και ανθηρά με το Omnia II (το οποίο βεβαίως αποκαλώ με το ρετρό nickname OMNI). Έχω εντυπωσιαστεί με πολλές από τις λειτουργίες του αλλά πάνω απ' όλα με την μπαταρία του, δεν το έχω αφήσει στιγμή σε ησυχία κι έχω τσακίσει WiFi, Bluetooth και ομιλία αλλά ακόμα δεν έχει αδειάσει η πρώτη φόρτιση. Πέραν του Mobipocket Reader δεν έχω βάλει ακόμα άλλη εξωτερική εφαρμογή, σιγά σιγά θα γίνει κι αυτό.

Το μόνο που με έχει χαλάσει λιγουλάκι, αν και βέβαια μιλάμε για μικρή λεπτομέρεια, είναι ότι ακόμα κι αν ρυθμίσεις την φωτεινότητα στο ελάχιστο εξακολουθεί να τυφλώνει σαν φάρος στο σκοτάδι, κάτι που κάνει πολύ κουραστικό το χόμπι μου να διαβάζω στο κρεβάτι πριν κοιμηθώ, αφήστε που αυξάνει την κρεβατομουρμούρα.

Πάντως ομολογώ ότι το χέρι μου ψάχνει ακόμα το ροδάκι του P910... ήταν απίστευτα χρήσιμο. Για να καταλάβετε πως είναι να έχεις συνηθίσει έτσι, σκεφτείτε ξαφνικά να αφαιρούσαν το ροδάκι από το ποντίκι του υπολογιστή σας. Δεν θα το αναζητούσατε; Θα ήταν πολύ πιο βολικό αν τα πλήκτρα έντασης στο πλάι έκαναν Page up / Page down.

Όλα αυτά βέβαια είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες, κατά τα άλλα η συσκευή είναι εκπληκτική!
 
Άλκη μήπως έχεις τη φωτεινότητα στο αυτόματο;
 
asemnos είπε:
Προτείνω το SPB Mobile Shell. Κατ' εμέ, το πρώτο πρόγραμμα που πρέπει να εγκαταστήσει κάποιος σε WM.
Διδάσκεις σοφά, Obi-Wan. ;)
 
alkis21 είπε:
Διδάσκεις σοφά, Obi-Wan. ;)
Από ότι έχει πάρει το μάτι μου στο ίντερνε (μπανιστιρτζής γαρ) δεν παίζει καλά με τα HD κινητά.

Be advised.
 
Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα διαπίστωσα πως τα όποια θέματα υπήρχαν φέρονται να λύθηκαν με την τελευταία έκδοση. Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα ακόμα, αλλά θα έχω το νου μου.
 
Το HTC πέρασε το πρώτο test με απόλυτη επιτυχία. Αντικατέστησε επάξια το netbook στο πρώτο του ταξίδι και μέσα στο λεωφορείο ήταν απολαυστικό να σερφάρεις και να είσαι αραχτός.

Ανέφερα ότι δεν ξαναγυρίζω σε απλό τηλέφωνο; :)
 
@pooky, πώς είναι το multitouch στo desire; Εννοώ ζουμάρεις με τα 2 δαχτυλα, κανεις rotation κλπ κλπ χωρίς θεματα;; Για πε!
 
Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο zoom ακόμα και μέσα στο λεωφορείο χτες που κούναγε και πήγαινες πέρα - δώθε στις στροφές στα βουνά.

Βέβαια, δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί είναι η πρώτη συσκευή με τέτοια λειτουργία που είχα ποτέ. Πάντως, το zoom γίνεται με 2 δάκτυλα, χωρίς πρόβλημα, για rotation απλά γύριζα τη συσκευή 90 μοίρες.

Προσπάθησα να κάνω το μηχάνημα να κολλήσει με παλαβά, δεν κατάφερα τίποτε. Πολύ φάση τα παιχνίδια από το Android marketplace, απορώ πως η Nintendo δεν τους έχει πάει στα δικαστήρια με το Marlio !!!!!!
 
Δεν ξερω εάν αναφερθηκε πιο πριν, αλλα δυστυχώς η εκπτωση εληξε στις 31/7. Αλλιώς θα το'παιρνα σήμερα! :(
 
Και να φανταστείς ότι δεν ήξερα καν για την έκπτωση, το έμαθα τη στιγμή που πήγα να το πληρώσω.....
 
Με το συμπάθιο αλλά η χρέωση να σερφάρεις στο internet με το κινητό δεν έχει υπέρογκες χρεώσεις;
 
εγώ έχω blackberry πρόγραμμα με 5GB/μήνα (που το bb και τη συμπίεση που κάνει + τα εξειδικευμένα του προγράμματα δεν παίζει να τα πιάσει) με 15eur
 
telonio είπε:
Με το συμπάθιο αλλά η χρέωση να σερφάρεις στο internet με το κινητό δεν έχει υπέρογκες χρεώσεις;
Έχω Wind καρτοκινητό και κάθε μήνα μου δίνει 1,5 giga χωρίς cent, μέχρι το τέλος του 2010. 1,5 giga από το HTC είναι απίθανο να το ξεπεράσεις ακόμα και αν κάνεις τρελά φιλότιμες προσπάθειες.

Από κει και πέρα, έχουν βγει προγράμματα που σε καλύπτουν όποτε χρειάζεσαι να είσαι on-line μακριά από καλώδια και wi-fi.
 
Εχτες αργα το κερασα παγωμενο γιαουρτι. Ολο εκλαιρακια θα μου παθαινε ζαχαρο! Καλα τα παει μεχρι τωρα. Του εχω αλλαξει τον αδοξαστο.......
 
συνεχιζω εδω για να μην βγαινουμε off topic στο αλλο θεμα

περι iphone ετσι για να μην βαραινουμε το θεμα παραθετω το παρακατω συγκριτικο



τωρα επειδη παρατηρω μια ταση σε σχεση με το ταξικο

να πω οτι το μηλο δεν εχει τα φοντα να συγκριθει με τα Nokia Vertu οποτε ας αφησουμε αυτο το κομματι εκτος κουβεντας
 
Πίσω
Μπλουζα