Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

θανος είπε:
εμαθα οτι εχει πεθανει εδω και αρκετα χρονια ο γιωργος παρμαξιζογλου (ο τυπος με τα σγουρα μαλλια που επαιζε συνηθως τον μπραβο και επαιζε σε πολλες ταινιες του ταμτακου) ειχε λουλουδαδικο το οποιο διατηρει τωρα η κορη του
Θάνο μου, κάνε ένα καλό σε παρακαλώ και παρέθεσε την πηγή!

Έψαξα, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό & αυτά που βρήκα, δεν ξέρω αν αφορούν τον ίδιο ηθοποιό!....

Γενικά, παράκληση, όταν ανακοινώνετε ότι κάποιος μας "άφησε", προσπαθήστε να παραθέτε και υλικό που το τεκμηριώνει, για να είμαστε όλοι καλυμμένοι! ;)

Ευχαριστώ!
 
ειναι επιβεβαιωμενο μου το ειπε ατομο που τον ηξερε προσωπικα μου προτεινε κιολας να παω απο το λουλουδαδικο της κορης του το οποιο βρισκεται λυκουργου και αμισου στην νεα ιωνια εχει πεθανει το 2002-2003 το ιδιο ατομο γνωριζε και τον τακη χαλα τον κοντο που επαιζε στις ταινιες του ψαλτη οπως το ρακος νο 14 ειχε προβλημα κινητικοτητας απο τι μου ειπε και εχει πεθανει επισης αλλα δεν το ανεφερε κανεις
 
θανος είπε:
ειναι επιβεβαιωμενο μου το ειπε ατομο που τον ηξερε προσωπικα μου προτεινε κιολας να παω απο το λουλουδαδικο της κορης του το οποιο βρισκεται λυκουργου και αμισου στην νεα ιωνια εχει πεθανει το 2002-2003 το ιδιο ατομο γνωριζε και τον τακη χαλα τον κοντο που επαιζε στις ταινιες του ψαλτη οπως το ρακος νο 14 ειχε προβλημα κινητικοτητας απο τι μου ειπε και εχει πεθανει επισης αλλα δεν το ανεφερε κανεις
ο Κώστας Τσάκωνας μιλάει για τον Τάκη Χάλα στο παρακάτω άρθρο. Όπως θα διαπιστώσετε πέθανε μόνος και ξεχασμένος.

http://www.tempo.gr/mixed/dimosieumata/18963-oi-gigantes-afisan-na-pethanei-animporo-kai-avoithito-ena-nano
 
Με τα απο καιρο εκανα ξανα αναζητηση για την Ελενα Στρατη και βρηκα οτι το 2012 συμμετειχε σε μια εκδηλωση του δημου Ν.ιωνιας
 
Περί του Κώστα Μακέδου: αυτός έχει παρατήσει τελείως το θέατρο και την τηλεόραση, και έχει ανοίξει κατάστημα οπτικών στη γειτονιά μου (Κυψέλη). Μάλιστα απέξω γράφει "νόμιμο κατάστημα οπτικών" που σημαίνει ότι μάλλον "επανεκπαιδεύτηκε" και έγινε οπτικός. Εννοείται ότι το κρατάει ο ίδιος το μαγαζί του.

Σταυρίνα Πρεβεδώρου: χμ, τώρα είναι γνωστή ως Σταυρίνα Ευστρατιάδου (της γνωστής οικογενείας, βεβαίως-βεβαίως). Για χορό δεν ήξερα, για μακιγιάζ (εργασία ως make-up artist, εννοώ) το ξέρω σίγουρα. Η ειρωνεία είναι ότι σχετική συζήτηση (για τη Σταυρίνα Π., αλλά και άλλους) είχα στο facebook με τον Herbie Hofer, τον γνωστό και μη εξαιρετέο νυν ζωγράφο και επίσης ηθοποιό σε μικρούς ρόλους σε βιντεοταινίες (ο μεγαλύτερος από αυτούς είναι στον "Λαλάκη τον Εισαγόμενο").

Ελένη Κεφαλοπούλου: άλλο κεφάλαιο αυτή. Ξέρω ότι ναι, κάνει κυρίως μεταγλωττίσεις, κι επίσης διδάσκει υποκριτική όχι σε δραματικές σχολές, αλλά σε ωδεία, κυρίως στα τμήματα μοντέρνου τραγουδιού. Είχα την τύχη να την έχω δασκάλα για μερικούς μήνες και ομολογώ ότι μου έμαθε πολλά όσον αφορά τον τρόπο με τον οποίο "παριστάνουμε" ένα τραγούδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LadyNaty είπε:
Περί του Κώστα Μακέδου: αυτός έχει παρατήσει τελείως το θέατρο και την τηλεόραση, και έχει ανοίξει κατάστημα οπτικών στη γειτονιά μου (Κυψέλη). Μάλιστα απέξω γράφει "νόμιμο κατάστημα οπτικών" που σημαίνει ότι μάλλον "επανεκπαιδεύτηκε" και έγινε οπτικός. Εννοείται ότι το κρατάει ο ίδιος το μαγαζί του.
Σταυρίνα Πρεβεδώρου: χμ, τώρα είναι γνωστή ως Σταυρίνα Ευστρατιάδου (της γνωστής οικογενείας, βεβαίως-βεβαίως). Για χορό δεν ήξερα, για μακιγιάζ (εργασία ως make-up artist, εννοώ) το ξέρω σίγουρα. Η ειρωνεία είναι ότι σχετική συζήτηση (για τη Σταυρίνα Π., αλλά και άλλους) είχα στο facebook με τον Herbie Hofer, τον γνωστό και μη εξαιρετέο νυν ζωγράφο και επίσης ηθοποιό σε μικρούς ρόλους σε βιντεοταινίες (ο μεγαλύτερος από αυτούς είναι στον "Λαλάκη τον Εισαγόμενο").

Ελένη Κεφαλοπούλου: άλλο κεφάλαιο αυτή. Ξέρω ότι ναι, κάνει κυρίως μεταγλωττίσεις, κι επίσης διδάσκει υποκριτική όχι σε δραματικές σχολές, αλλά σε ωδεία, κυρίως στα τμήματα μοντέρνου τραγουδιού. Είχα την τύχη να την έχω δασκάλα για μερικούς μήνες και ομολογώ ότι μου έμαθε πολλά όσον αφορά τον τρόπο με τον οποίο "παριστάνουμε" ένα τραγούδι.
Πολύ συμαντικά τα όσα μας γράφεις περισσότερα απο τα οποια δεν τα γνώριζα. Να υποθέσω βεβέως οτι εχεις και κατ ιδίαν επαφή με αυτούς του ηθοποιούς.

Θελω να πώ ,τους γνωρίζεις απο κοντά?

Για τον Herbie Hofer τι αλλο γνωρίζεις? Ζει και εργάζετε στην Ελλάδα?
 
Για οσους ενδιαφερονται η Νανα Βενετη εχει σελιδα στο facebook!
 
δεν νομιζω να ειναι η ιδια η σταυρινα ευστρατιαδου γιατι αυτη που γνωρισα εγω ειναι κορη του ομηρου και αρκετα παχουλη μαλιστα ειναι παντρεμενη και με τον ηλια κωνσταντινου και μακιγιαζ εκανε απο τις ταινιες του 80 ηδη οποτε καπου μπερδευτηκες
 
Δεν νομίζω... Μάλλον μπερδεύτηκε ο κ. Χόφερ...
 
@video80: Ο Herbie Hofer ζει και εργάζεται στη Φλόριντα των ΗΠΑ και δεν προτίθεται να επιστρέψει στην Ευρώπη. Πρόσφατα παντρεύτηκε με μία Αφροκολομβιανή, ονόματι Ρουθ, μετά την απώλεια της Αφροαμερικανίδας συζύγου του, της Ράντι. Γενικά δεν θέλει να θυμάται το παρελθόν (προφανώς γιατί η νέα του -και στην ηλικία- σύζυγος γνωρίζει ελάχιστα γι' αυτό), τουλάχιστον αυτό που δεν τον τιμά (ο νοών νοείτω), και προτιμά να προβάλλει τις σχέσεις του με διασημότητες της Ευρώπης και της Αμερικής (π.χ. Ρόμπερτ ντε Νίρο, Τζέιν Σέιμουρ, Πάπας Βενέδικτος κλπ.). Μετά από πολλά χρόνια πρόκειται να παίξει σε μία ταινία ονόματι Caprikorn (ένα είδος σουρεαλιστικού Miami Vice, όπως λέει κι ο ίδιος). Έχει ένα σάιτ, το http://www.herberthofer.com, όπου προβάλλει κυρίως τα ζωγραφικά του έργα.

Πάμε τώρα στους "δικούς" μας: από το μαγαζί του Κώστα Μακέδου περνάω σχεδόν κάθε μέρα απέξω, είτε πεζή είτε με τη συγκοινωνία.

Την Ελένη Κεφαλοπούλου, όπως είπα, την είχα δασκάλα στο (αλήστου μνήμης, πλέον) Κεντρικό Ωδείο του (επίσης αείμνηστου, πλέον) Κώστα Κλάββα, και μας έκανε υποκριτική τραγουδιού. Έχω να τη δω κάμποσα χρόνια, γιατί έχω χάσει την επαγγελματική κάρτα με τα τηλέφωνά της, αλλά ξέρω ότι γενικά προτιμά να διδάσκει.
 
evanuos είπε:
εντοπισα συνεντευξη με τον Λευτερη Μελετη στο ζουγκλα τv!-----------------------------------------------------------------------------------------

Αν και δεν κανει να στειλω δευτερο μηνυμα πριν απο λιγο βρηκα ενα σχολιο στο 90lepta.com που λεει οτι πεθανε πριν απο μια εβδομαδα ο ηθοποιος θωμας κωνσταντινιδης

Λόγω του ότι το πατρικό μου είναι στην Καλογρέζα, γνώριζα τον κ. Κωνσταντινίδη. Δυστυχώς τα τελευταία σχεδόν 10 χρόνια όπου έφυγα για σπουδές, φανταρικό κτλ δεν τον είχα δει καθόλου. Πριν μερικές βδομάδες είχαμε την κουβέντα του με τους δικούς μου, αλλά δε μου είχαν αναφέρει τίποτα. Βέβαια ως απλά "γείτονες" δεν είναι απαραίτητο και το ότι θα ξέρανε. Όταν ξαναπεράσω από εκεί θα κοιτάξω για κανένα κηδειόσημο, ή θα ρωτήσω στο ψιλικατζίδικο.

Για την κ. Νανά Βενέτη ξέρω ότι έχει εταιρεία με γερανούς, λόγω της τελευταίας εργασίας μου. Αλλά και από αυτήν δεν έχω μάθει κάτι τα τελευταία 2 χρόνια.
 
Αγαπητοί φίλοι : LadyNaty & pro_crossaro ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την συνδομή σας στο thread.

Είμαστε εδώ και προσπαθούμε να βελτιονόμαστε για την διαιωνιση (κενούργιων νέων) για αυτούς τους ηθοποιους που αγαπάμε.

pro_crossaro : Γείτονας με τον Θωμά Κωνσταντινίδη? Και που εισουν τόσα χρόνια? Τώρα που πέθανε μας το λές...
 
video80 είπε:
Αγαπητοί φίλοι : LadyNaty & pro_crossaro ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την συνδομή σας στο thread.Είμαστε εδώ και προσπαθούμε να βελτιονόμαστε για την διαιωνιση (κενούργιων νέων) για αυτούς τους ηθοποιους που αγαπάμε.

pro_crossaro : Γείτονας με τον Θωμά Κωνσταντινίδη? Και που εισουν τόσα χρόνια? Τώρα που πέθανε μας το λές...

Βασικά ήθελα εδώ και καιρό να το αναφέρω, αλλά συνέχεια το αμελούσα. Γενικότερα στην περιοχή μου υπήρχαν/ουν αρκετοί ηθοποιοί, τραγουδιστές κτλ οπότε δεν μου έκανε και μεγάλη εντύπωση. Για να καταλάβεις το σουβλατζίδικο της γειτονιάς μου, το είχε ο αδερφός του Μίμη Παπαϊωάννου, τον οποίο και έβλεπα συνέχεια.
 
Αν δεν έχει αναφερθεί, τι κάνει ο Νίκος Ρεντίφης;
 
BETTY BOOP είπε:
Αν δεν έχει αναφερθεί, τι κάνει ο Νίκος Ρεντίφης;
Αυτος ειναι ο νικος ρεντιφηςhttp://www.retrodb.gr/wiki/index.php?title=%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%A1%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AF%CF%86%CE%B7%CF%82 . Θανο ελπιζω να κανουν αυτοι καμια συνεντευξη γιατι τα παιδια του forum μαλλον δεν εχουν τη διαθεση ! πανε δυο χρονια ρε παιδια!
 
Πίσω
Μπλουζα