Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

evanuos είπε:
Επισης στην ταινια ροδα τσαντα και κοπανα Ν.2 εμφανιζεται γυμνοστηθη σε μια σκηνη που ειναι ο τζεβελεκος
Τρώμε!!!! :p
 
video80 είπε:
Αν ή ημερομηνία γενήσεως είναι σωστή τον είχα για μικρότερο. Με τι να ασχολείτε σήμερα ?
Παιδια, ο Ζανο Ντανιας κανει σοου σε τουριστικο πλοιο που παει Υδρα Πορο Αιγινα. Εχω και φωτογραφια...100_1744.jpg
 
Να σαι καλα για τη πληροφορια και τη φωτο!
 
video80 είπε:
Φρόσω Δημητρουλάκη : Ναι την θημήθηκα ,την έχω δει την ταινία η οποια μάλιστα πρεπει να είταν η τελευταια του Σουγλάκου αλλά και του Πιτσιλού. Παραγωγής 2004.Επι τι ευκερία θημήθηκα και μια άλλη τύπισσα οπου συμπρωταγωνιστούσαν μαζί σε πολλές βιντεοκωμωδίες ,την Σούλα Διακάτου ,οπου την έχω δει σε μια προσφατη τηλεοπτική διαφήμήση της οτενέτ (εκει που λέει για τους mutual σε ένα μανάβικο).

Πέπη Σταυροπούλου : Eίχες την ευχαρίστηση να μιλίσεις μαζί της στο τηλέφωνο ,αλήθεια απο τότε ξαναεπικοινώνησες?

Νίκος Ρεντίφης : Πρίν απο καμιά 5ετία είχε μερικές συμμετοχές σε εκπομπές του Σεφερλή στο Alter ,τον είχα πετίχει εκει.(οπως και τη Χριστίνα Δελαβίνια).

Αλέκος Ζαρταλούδης : Δυστιχός απεβίωσε το 2007 σύμφωνα με την ιντερνετική εγκυκλοπέδια! Αν και δεν το ακουσα απο το ΜΜΕ ποτέ!

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%AD%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%96%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B7%CF%82 , [EDITED φημες]
ο κύριος Αλέκος Ζαρταλούδης είναι πολύ αγαπημένος ηθοποιός

όντως απεβίωσε -δυστυχώς- στις 7-2-2007 από καρδιακή ανακοπή σε ηλικία σχεδόν 79 ετών

σπουδαίος άνθρωπος και πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω αυτή τη φήμη - που το άκουσες ή διάβασες αυτό φίλε video80 ;

αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες,έστω και μέσω π.μ. ;

να'σαι καλα !
 
Το μηνυμα του Video80 εγινε edit διοτι μιλα για θεματα που απτονται προσωπικου απορρητου και βασει φημων

Να σαι καλα maktrab που το εφερες το ποστ "στην επιφανεια" διοτι μας ειχε ξεφυγει
 
και θα έλεγα ότι έκανες πολύ καλά διότι αυτές οι "φήμες" είναι εντελώς αβάσιμες !

να'σαι καλά κι εσύ φίλε Wally
 
ρε παιδιά πόσο χρονών να είναι η Βέρα Γκούμα;πρέπει αν δεν τα έχει πατήσει θα κοντεύει τα 60 μου φαίνεται
 
Mac Gyver είπε:
ρε παιδιά πόσο χρονών να είναι η Βέρα Γκούμα;πρέπει αν δεν τα έχει πατήσει θα κοντεύει τα 60 μου φαίνεται
Τελικα ηταν παντρεμενη με τον Τσακωνα η ειχαν απλα σχεση ?
 
eixan σχεση.. η εφημεριδες τησ εποχης εγραφαν οτι τουσ χωρισε ο ..πολυδωρας...σιγουρα ειναι 60 ..μακαρι αυτη η γυναικα να μην γερνουσε ποτε.. θεα τελος
 
η ευαγγελια σαμιωτακη θα παιξει φετος στην παρασταση θου κυριε οι φοροφυγαδες στην οποια ακουγεται οτι θα παιξει και ο νικος παπαναστασιου
 
Μια συνευντεξη με τον Νικο παπαναστασιου θα ηταν ολα τα λεφτα! αντε ρε παιδια καντε μας την εκπληξη!
 
maktrab είπε:
ο κύριος Αλέκος Ζαρταλούδης είναι πολύ αγαπημένος ηθοποιός
όντως απεβίωσε -δυστυχώς- στις 7-2-2007 από καρδιακή ανακοπή σε ηλικία σχεδόν 79 ετών

σπουδαίος άνθρωπος και πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω αυτή τη φήμη - που το άκουσες ή διάβασες αυτό φίλε video80 ;

αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες,έστω και μέσω π.μ. ;

να'σαι καλα !
Θα πρέπει να απαντήσω για αυτό.

Αναμφησφητιτα ο ηθοποιός έχει πεθάνει το 2007 ,ομως είχα διαβάσει σε παλιότερη ανάρτηση (πιθανότατα να αποσύρθηκε) [edited]....[/edited],πληροφορία που μαλλον είταν ψευδής- Ανεπιβεβέωτη.

Αυτά που γράφονται στην εγκυκλοπέδια του ιντερνετ πολλές φορές είναι εικασίες και ανευθινότητες. Μπορεί ο οποισδηποτε να το κάνει για καλό ή και κακό σκοπό.

Ούτε και γώ πιστευω οτι ο ηθοποιός [edited]....[/edited],αλλά και να είταν δεν αλαζει η γνώμη μου για αυτόν ,θα τον θαυμάζω πάντα ως μια απο τις χαρακτηριστικές φισιογνωμίες των Greek 1980s.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπέρα σας, πολύ ενδιαφέρον το θέμα που ανοίξατε για το τι μπορει να έχουν γινει όλοι αυτοί οι ηθοποιοί που κράταγαν δεύτερους και τρίοτυς ρόλους αλλά παρόλα αυτά οικείες πού φυσιογνωμίες. Τα ονόματα δεν τα ήξερα τώρα άρχισα να τα μαθαίνω διαβάζοντας εδώ επειδη υπάρχουν και σε αρκετούς φωτος

και εγω έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω

η φρύνη Αρβανίτη η κλασική χοντρή ξανθιά των βιντεοταινιών ζει? τι έχει γίνει?

επίσης ένας που έπαιζε με Μουστάκα αρκετά νομίζω έμαθα απο εδώ τον λένε Πάνο Κορκοτά πεθανε όντως? πότε? δεν πρέπει να ήταν μεγάλος

όπως και ο τόλης πολλάτος και αυτόν απο εδώ έμαθα το όνομα λένε πέθανε 56 χρονών απο τι άραγε

η Λίντα γίγα? η Βίνα Ασίκη?

σταυρίνα πρεβεδώρου?

έφη θεοχάρη

σωτήρης τζεβελέκος?

video80 είπε:
Θα πρέπει να απαντήσω για αυτό.Αναμφησφητιτα ο ηθοποιός έχει πεθάνει το 2007 ,ομως είχα διαβάσει σε παλιότερη ανάρτηση (πιθανότατα να αποσύρθηκε) [edited]....[/edited],πληροφορία που μαλλον είταν ψευδής- Ανεπιβεβέωτη.

Αυτά που γράφονται στην εγκυκλοπέδια του ιντερνετ πολλές φορές είναι εικασίες και ανευθινότητες. Μπορεί ο οποισδηποτε να το κάνει για καλό ή και κακό σκοπό.

Ούτε και γώ πιστευω οτι ο ηθοποιός [edited]....[/edited],αλλά και να είταν δεν αλαζει η γνώμη μου για αυτόν ,θα τον θαυμάζω πάντα ως μια απο τις χαρακτηριστικές φισιογνωμίες των Greek 1980s.
από όσο ξέρω ο παπαναστασίου έχασε την κόρη του περυσι αυτοκτόνησε

τι τραγικό

και τον είχα δει νομίζω στην τηλεόραση στην κηδεία του τσιβιλικα αγνωριστος

σαν να γέρασε δεκα χρόνια

ειναι και 76 ετων αλλα δεν του φαινόταν αλλα μετα απο αυτο το τραγικο νομιζω θα έχει απομονωθεί
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάται κανείς τον Παναγιώτη Σουπιάδη;
 
Προσπάθησα να ανακαλύψω από το διαδίκτυο κι "από τα συμφραζόμενα" που λέμε, τη φήμη για τον Αλέκο Ζαρταλούδη, αλλά δεν τα κατάφερα.

Πάντως, λειτουργώντας αντίστροφα ως προσ τον τίτλο του θέματος, να σας μεταφέρω κι εγώ ένα κουτσομπολιό, που νομίζω ότι δεν θα κοπεί.

Ο γνωστότατος Τάσος Παλαντζίδης λοιπόν, στα πρώτα βήματα της καριέρας του, έχει παίξει σίγουρα σε μια ταινία του ελληνικού "ρεαλιστικού" κινηματογράφου, από τις σκληρές, που λέμε, την οποία έχω δει σε σινεμά, και θυμάμαι και μια ατάκα του σε μια κοπελιά : "Όλοι πάνε για ...., εμείς τι θα κάνουμε;"

Το επιβεβαιώνει κανείς;
 
Την περασμένη Δευτέρα με μεγάλη έκπληξη είδα τον Τάσο Πολυχρονόπουλο, (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%82_%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%85%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82) στα Carefour Planet στο Γέρακα. Τον αναγνώρισα αμέσως. Δεν είναι δραματικές οι αλλαγές του χρόνου στον κ. Πολυχρονόπουλου, απλά τα μαλλιά του είναι πιο αραιά στο μέσο του κεφαλιού.
 
panp είπε:
Προσπάθησα να ανακαλύψω από το διαδίκτυο κι "από τα συμφραζόμενα" που λέμε, τη φήμη για τον Αλέκο Ζαρταλούδη, αλλά δεν τα κατάφερα.Πάντως, λειτουργώντας αντίστροφα ως προσ τον τίτλο του θέματος, να σας μεταφέρω κι εγώ ένα κουτσομπολιό, που νομίζω ότι δεν θα κοπεί.

Ο γνωστότατος Τάσος Παλαντζίδης λοιπόν, στα πρώτα βήματα της καριέρας του, έχει παίξει σίγουρα σε μια ταινία του ελληνικού "ρεαλιστικού" κινηματογράφου, από τις σκληρές, που λέμε, την οποία έχω δει σε σινεμά, και θυμάμαι και μια ατάκα του σε μια κοπελιά : "Όλοι πάνε για ...., εμείς τι θα κάνουμε;"

Το επιβεβαιώνει κανείς;
Δεν το αποκλειω γιατι σε ταινιες τετοες επαιξε και ο Τασος ψωμοπουλος αλλα δεν ηταν αυτος που εκανε παιχνιδι !
 
(Off topic) Χτές κάθισα να δω το Μικρό Σπίτι στο Δάσος (The Cabin in the Woods). Αν νομίζετε λοιπόν ότι οι ελληνικές βιντεοταινίες των 80s, που ακόμα και οι δημιουργοί τους απαξιώνουν σήμερα, είναι κατώτερες από τέτοια τερατουργήματαν του Hollywood, απατάσθε πλάνην οικτράν. Τουλάχιστον σε αυτές τις low budget παραγωγές της χρυσής εποχής της βιντεοκασέτας, κανένας δεν προσπάθησε να πλασάρει το προϊόν του για αριστούργημα όπως κάνει σήμερα ο κάθε αρρωστημένος ψυχάκιας του Hollywood.
 
Πίσω
Μπλουζα