Η Ψηφοφορία του αιώνα….

εδώ που είναι λεπτομέρεια γιατί θα με τρελάνετε

Rastan.png
 
Amigos είπε:
δεν λέω όχι οκ.. καλή η ανάλυση του spectrum αν και δεν βλέπω μεγάλη διαφορά πέρα από ορισμένες σπάνιες εξαίρεσης...αλλά εμένα προσωπικά τα γραφικά αυτά με απογοητεύουν...στο συγκεκριμένο game (Yie Ar Kung Fu) πραγματικά που βλέπεις το καλύτερο στον spectrum??

για το rastan τι έχεις να μου πεις??:eek: :eek:
Amigos είπες....δεν λέω όχι οκ.. καλή η ανάλυση του spectrum. Άρα συμφωνούμε μέχρι εδώ...στο συγκεκριμένο game (Yie Ar Kung Fu) μπορεί να έχει ποιο λίγα χρώματα αλλά η λεπτομέρεια στους χαρακτήρες είναι ονειρική..

Για το rastan saga μην μου βάζεις εικόνες εισαγωγής διότι μας ενδιαφέρει το game play..Εντάξει είναι αυτονόητο πως κάποια παιχνίδια είναι καλύτερα στον CMB αλλά και πάλι είναι ποιο ελκυστικά λόγο περισσοτέρων χρωμάτων..Για δες καλύτερα....

55813642eq9.jpg
43695312lf0.jpg


Σε ποιο από τα δυο Screenshots ο χαρακτήρας έχει καλύτερη λεπτομέρεια?
 
στην πρώτη φώτο δεν μπορώ να καταλάβω που είναι ο χαρακτήρας το μπερδεύω με το backround...
 
Χα χα χα......καλά amigos δεν επιμένω,ο κάθε ένας έχει τις απόψεις του εδώ μέσα και είναι σεβαστό..Μια ερώτηση όμως πριν κλείσω...Γιατί Amiga?και όχι PC? ;)
 
Stormwatch είπε:
Telonio δεν πιστευω να μικρυνες επιτηδες τα screenshots για να μην φαινoνται τα lego-FX... ;) Λεμε τωρα.....
Οχιιιιιιι έτσι τις βρήκα στον γούγλη έχω και μάρτυρες! :)

@Maddog κόψε επιτέλους το Retrogamer. :) Το double dragon καλύτερο στον speecy ε; :tickle:
 
Χρώματα - χρώματα - χρώματα.

Απορώ πώς το Gameboy πούλησε έστω και ένα κομμάτι.............

Μήπως η ατμόσφαιρα και η playability τελικά κάνουν τη διαφορά;
 
Ελπιζω να βρουμε ενα χωρο καποια στιγμη να γινει ενα meeting οπου να εχει ΤV και να φερω το xboxακι μου που το εχω φουλαρει στους emulators και στα fullsets (ωστε να μην κουβαλαμε PCs,καλωδια κτλ) και να κανουμε συγκριτικο...

Αμα μαλιστα εχουμε 2,3 TVs να φερουν και ο Storm το xbox του που ειναι επισης τουμπανιασμενο και οποιος αλλος συμφορουμιτης ωστε να εχουμε head to head real time ;)

Εκει θα λυθουν και οι αποριες του Telonio για το DoubleDragon :D :D
 
pooky είπε:
Απορώ πώς το Gameboy πούλησε έστω και ένα κομμάτι.............
Την ίδια απορία έχω κι εγώ .Ας μας διαφωτίσει κάποιος :tease:

Πάντως, όσον αφορά το color clash , όπως ξαναείπα είναι καθαρα θέμα αισθητικής.

Επίσης, έχω δύο ενστάσεις όσον αφορά αρκετα πόστ απο τα τελευταία :

1) θεωρώ οτι όλα (άντε το 99%) των μεταφορών απο arcade σε 8bit μηχανάκι, είναι στην καλύτερη μέτριες οπότε δεν βλέπω λόγο αναφοράς σε αυτές.

2) επίσης, όσα παιχνίδια έχουν βγεί και σε 16bit και σε 8bit, εγώ προσωπικά δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω - πόσο μάλλον να τα παίζω ( πείτε μου οτι παίζετε το test drive σε 8bit-ο και θα σας κάνω άγαλμα :tease: )
 
Wally, μα φυσικά! :D Αυτό είχα γράψει και εγω σε κάποιο προηγούμενο πόστ. Μια συννάντηση με spectrum-amstrad-commοdore. Θα γίνει της τρελής! :biglaugh:
 
Πως έχωσε αυτό το παιδί το Xbox στην κουβέντα πάλι....:biglaugh:

Σε retro συνάντηση θα βάλεις M$ κονσόλα; :cool:
 
Wallysega, M$Wally, Wally the one and only!!!!!
 
καλα...

να φερουμε Dreamcast?? :D
 
Το καλύτερο είναι να φέρετε τα αυθεντικά μηχανάκια σας..
 
Αυτό τους λέω τόσο καιρό akmaka. Καλομάθανε στους emulators και δε μπορούν να περιμένουν λίγη ώρα :diablotin:
 
akmakas είπε:
Το καλύτερο είναι να φέρετε τα αυθεντικά μηχανάκια σας..
Καλά τα αυθεντικά αλλά θα μας πάρει ένα μήνα η αναμονή φορτώματος για να δούμε αρκετά.

Wally θα φέρω και το gp2x που είναι full στους emulators. Βγάζει σήμα και σε TV (και δεν είναι και Μ$).
 
Maddog είπε:
To δικό σου τότε είναι το 1990, το δικό μου το 1984. Μάλλον αυτή είναι η κυριότερη διαφορά μας...
Του 90` ο Commodore 64; Μήπως να τον βγάλουμε από την ενότητα με τους retro υπολογιστές;
 
Ιερόσυλε...Η αναμονή είναι ιερή στιγμή...Το παραδοσιακό load είναι η όλη χάρη...μην εκτροχιάζεστε από την retro πραγματικότητα. :D (καλά δεν τα λέω shock?) :diablotin:
 
Αρχίζεις να βελτιώνεσαι φίλε μου akmakas. :diablotin:

Για μια στιγμή ανησύχισα :D
 
akmakas είπε:
Ιερόσυλε...Η αναμονή είναι ιερή στιγμή...Το παραδοσιακό load είναι η όλη χάρη...μην εκτροχιάζεστε από την retro πραγματικότητα. :D (καλά δεν τα λέω shock?) :diablotin:
Συμφωνώ μαζί σου βρε akmakas αλλά έτσι θα χρειαστούμε διανυκτέρευση στον τυχερό που θα διαθέσει το σπίτι του.
 
Πίσω
Μπλουζα