Η ιστορία των πρώτων USER

ShadowCaster είπε:
Εγώ τα κοιτάω, εσύ φρόντισε ν' αδειάσεις τα δικά σου μπας και μπορέσω να σου απαντήσω! :p
Μα σου έχω ήδη στείλει pm, ότι ξεμπλόκαρα το inbox μου :p
 
To μπλοκαρισμένο inbox λέγεται Wally syndrome. :p
 
Καλημέρα! καλημέρα!

Α ρε γαμώτο... τί αναμνήσεις... Εγώ στο User πήγαινα, όταν τα γραφεία ήταν στο Χαιδάρι. Κάναμε παρέα τότε με τον Μιχάλη τον Νταμουλάκη και τον Κυριάκο τον Ξαγοράρη (είμασταν μαζί στην σχολή, και αργότερα όταν έφυγαν από το περιοδικό, είχα ψήσει το τότε αφεντικό μου και τους είχαμε πάρει στην Microchip :) )... Έχουμε χαθεί τώρα πια με τα "παιδιά" :(

Μορφή ήταν και ο Αιδίνης... πέταγε κάτι ατάκες... είχε μία λευκή Celica τότε αν θυμάμαι καλά...
 
Shadow, που χάθηκες πάλι; Πήγες διακοπές στα κααυ Άγιου Ανδρέα; :rofl:
 
Stanfromgreece είπε:
είχα ψήσει το τότε αφεντικό μου και τους είχαμε πάρει στην Microchip :) )

Που ήταν η Microchip; Υπήρχε ένα μαγαζί στην Αργυρούπολη που λεγόταν έτσι , από κει αγόραζα τα παιχνίδια του Amstrad τότε , αυτό εννοείς;
 
Αυτό στην Αργυρούπολη ήταν το κεντρικό. Εγώ ήμουν στο κατάστημα του Πειραιά, στον Αγ.Βασίλη. Ο Κυριάκος και ο Μιχάλης είχαν πάει τότε στο κατάστημα που ήταν στην Πέτρου Ράλλη, απέναντι από το κολυμβητήριο (όρια Νίκαιας-Ρέντη)... Υπήρχαν και άλλα καταστήματα... ήταν η πρώτη μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων Υ/Η που είχε γίνει στην Ελλαδα.
 
Έλα ρε δεν το ξερα αυτό οτι ήταν αλυσίδα!

Πω πω εποχές, τι μου θύμησες τώρα...

Είχα πάρει από κει παιχνίδια...
 
Πίσω
Μπλουζα