Η πιο γοητευτική στη ντουζιέρα / μπανιέρα

katerinak είπε:
H Ριτα Μπενσουσαν στη μπανιερα στην ταινια "ο φαντασμενος"

Αυτή την γυναίκα ποτέ δεν την συμπάθησα... Γαι γοητεία ούτε λόγος...

Ίσως φταίει η πρώτη επαφή μαζί της στον Τρελλό Αεροπειρατή που τσιρίζει "Στιβββββββββββ"!!!!!!! :sealed:
 
Η Ρίτα Μπενσουνσάν αν έχει λόγο ύπαρξης σε αυτό το θέμα, είναι μόνο για να παρατηρήσουμε το ρετρό πλακάκι της Φιλκεράμ Τζόνσον ή της Ελίκης (δεν είμαι σίγουρος ποια εταιρία από τις δύο είναι).

Και τέτοια επίσης αντίστοιχα "μπλιαααχ" σκηνή, υπάρχει και με τη Γκιζέλα Ντάλι στους "Κυνηγημένους Εραστές", αλλά τι να λέει...

Ελπίζω να μην παρεξηγιέστε με την πλάκα, ε;
 
panp είπε:
Η Ρίτα Μπενσουνσάν αν έχει λόγο ύπαρξης σε αυτό το θέμα, είναι μόνο για να παρατηρήσουμε το ρετρό πλακάκι της Φιλκεράμ Τζόνσον ή της Ελίκης (δεν είμαι σίγουρος ποια εταιρία από τις δύο είναι).Και τέτοια επίσης αντίστοιχα "μπλιαααχ" σκηνή, υπάρχει και με τη Γκιζέλα Ντάλι στους "Κυνηγημένους Εραστές", αλλά τι να λέει...

Ελπίζω να μην παρεξηγιέστε με την πλάκα, ε;
καμμια παρεξηγηση panp :)

απλα προσθετω τα screenshots για να δουμε κι αλλες ηθοποιους να κανουν μπανιο στη ντουζιερα/μπανιερα
 
Στην ταινια "τρεις κουκλες κι εγω" βλεπουμε τη Μαρθα Καραγιαννη στη μπανιερα

attachment.php
attachment.php


attachment.php


3 koukleskiego,mar8akaragianni.JPG

ma.JPG

ma1.JPG
 
Στην ταινια "γλυκια συμμορια" βλεπουμε τη Δεσποινα Τομαζανη στη μπανιερα

attachment.php


glsimor,despoinatomazani.JPG
 
panp είπε:
Η Ρίτα Μπενσουνσάν αν έχει λόγο ύπαρξης σε αυτό το θέμα, είναι μόνο για να παρατηρήσουμε το ρετρό πλακάκι της Φιλκεράμ Τζόνσον ή της Ελίκης (δεν είμαι σίγουρος ποια εταιρία από τις δύο είναι).Και τέτοια επίσης αντίστοιχα "μπλιαααχ" σκηνή, υπάρχει και με τη Γκιζέλα Ντάλι στους "Κυνηγημένους Εραστές", αλλά τι να λέει...

Ελπίζω να μην παρεξηγιέστε με την πλάκα, ε;
Γιατι να παρεξηγηθουμε; Ριτα Μπενσουνσαν μας λενε; :)
 
Εμενα η ψηφος μου πηγε στη Ζωη Λασκαρη με πολυ δυσκολια αναμεσα στην Ελενα Ναθαναηλ !

Επισης σκηνη σε ντουζιερα εχει και η Βινα Ασικη στο "Ροκακιας Την Ημερα Το Βραδυ Καμαριερα".Μονο που δεν γινεται να βαλουμε screenshot για ευνοητους λογους....!!! #)
 
Αργησα λιγο να ψηφισω γιατι ημουν αναμεσα στις δυο Ελενες (Ελενα Ναθαναηλ και Ελενη Προκοπιου) τελικα διαλεξα την Ελενη Προκοπιου για το ολο σκηνικο που ειχε με τον Ντινο Ηλιοπουλο (το ειδαμε στο βιντεο που βρισκεται στο ποστ)

Αν ειχα δευτερη επιλογη τοτε θα διαλεγα την Ελενα Ναθαναηλ

Αρκετα γοητευτικη ειναι και η Μαρω Κοντου τοσο στη μπανιερα οσο και στη ντουζιερα

Απ τις πρωταγωνιστριες που ανηκουν στην κατηγορια "αλλη" θα επελεγα την Ειρηνη Παππα που ειναι πολυ ομορφη στη σκηνη που κανει μπανιο στην ταινια "Τρωαδες"

Αυτη που για μενα ειναι σκετη απογοητευση στη σκηνη της ντουζιερας ειναι η Ζωη Λασκαρη,δε βγαζει καθολου γοητεια (οπως εχω ξαναγραψει)
 
Στην ταινια "ενας αλλά λεων" υπαρχει σκηνη με τη Σια Φαρακη στη μπανιερα (ευτυχως η retrodb εχει και φωτογραφιες με τους ηθοποιους γιατι τη συγκεκριμενη δεν τη γνωριζα)

attachment.php


enasallaleon.JPG
 
katerinak είπε:
Eυτυχως η retrodb εχει και φωτογραφιες με τους ηθοποιους γιατι τη συγκεκριμενη δεν τη γνωριζα.
Tο πραγματικο της ονομα ειναι Πλουσία Φαρφαράκη και υστερα απο την αναδειξη της σε Σταρ Ελλας 1983, εγινε ηθοποιος. Επεσε ομως στο ξεκινημα των βιντεοταινιων και εμφανιστηκε σε πολλες απο αυτες.
 
bambinella 100 είπε:
Tο πραγματικο της ονομα ειναι Πλουσία Φαρφαράκη και υστερα απο την αναδειξη της σε Σταρ Ελλας 1983, εγινε ηθοποιος. Επεσε ομως στο ξεκινημα των βιντεοταινιων και εμφανιστηκε σε πολλες απο αυτες.
ευχαριστουμε πολυ ΒΒ γιατι με τις γνωσεις σου εμπλουτιζεις τα θρεντς :)

τωρα που εμαθα αυτη τη λεπτομερεια παρατηρησα οτι το ονομα της αναφερθηκε πριν απο πολυ καιρο και στο μπλογκ "εστεμμενες και διασημες" (μερος Δ) :flower:
 
Σκηνη στη ντουζιερα υπαρχει και με την Ελενη Ερημου στην ταινια "τελευταια πτηση" :

erimou.JPG

erim.JPG
 
ενα διαφορετικο ντουζ απολαμβανει η Δωρα Σιτζανη στην ταινια διακοπες στην Κυπρο μας / ο κυρ Γιωργης και οι τρελες του ,ντουζ στον καταρρακτη των Καληδονιων στο χωριο Πλάτρες

attachment.php
attachment.php


sitz0.JPG

sitz.JPG
 
Βέεεεβαια ! Τρομερή σκηνή, που αναδεικνύει καλοκαίρι (αλλά και το κορμί της Δώρας...) !

Στις Πλάτρες, εκεί όπου έγραψε ο Σεφέρης ότι "τ' αηδόνια δεν σ' αφήνουνε να κοιμηθείς".

Kάπου αλλού αναγράφεται σε αυτό το site ότι τρεις Κύπριοι κομπάρσοι που φαίνονται σε μια άλλη σκηνή με το Νίκο Δαδινόπουλο στο λιμανάκι, σκοτώθηκαν κατά την εισβολή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα συνδιασμό Προκοπίου-Ναθαναήλ...

Ή μήπως Μαρθούλα;

Ωπ! Αυτό είναι! Μάρω Κοντού στον Κράχτη! ΘΕΑ! .-
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελενα Ελενα!!!
 
εχω μια απορια : αν στη θεση της Ζετας Αποστολου (με το ζορι πηρε μια ψηφο) υπηρχε το ονομα της Δωρας Σιτζανη, η Ελενα Ναθαναηλ θα εξακολουθουσε να εχει την πρωτη θεση στη δημοσκοπηση αυτη; Βλεποντας τις φωτογραφιες μπορουμε να πουμε οτι εχουν περιπου την ιδια ποζα,επισης θεωρω πλεονεκτημα για τη Δωρα το ολο τοπιο με τον καταρρακτη.Ισως το μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι δε βρισκεται κατω απ τη ντουζιερα/μπανιερα (που ειναι και το κοινο στοιχειο στο οποιο βασιστηκα για να φτιαξω αυτη τη δημοσκοπηση) οπως η Ελενα και ολες οι υπολοιπες πρωταγωνιστριες της λιστας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πιστεύω ναι, η Έλενα θα κέρδιζε οποιονδήποτε "αντίπαλο", υπάρχει σκληροπυρηνικό fan club στο Retromaniax... :)
 
Maddog είπε:
Εγώ πιστεύω ναι, η Έλενα θα κέρδιζε οποιονδήποτε "αντίπαλο", υπάρχει σκληροπυρηνικό fan club στο Retromaniax... :)
Maddog για να το λες αυτο κατι θα ξερεις εσυ παραπανω απο μενα :)
 
Πίσω
Μπλουζα