Η συλλογή επιτραπέζιων μου! (Aoristas)

Εντυπωσιακά και σπάνια αποκτήματα AORISTAS! Σίγουρα απαιτείται επίμονη αναζήτηση για τον εντοπισμό τους.
 
@Ευπαλίνος σε ευχαριστώ πολύ! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ενώ και η τύχη αποτελεί καθοριστικό παράγοντα (π.χ. το επιτραπέζιο "Πράκτωρ 007", το βρήκα ένα πρωινό Σαββάτου σε υπαίθριο πωλητή στο Μοναστηράκι σε βόλτα που έτυχε να κάνω καθώς δεν κατεβαίνω συχνά). Η μαγεία της αναζήτησης δεν περιγράφεται!!
 
Καλησπέρα σε όλους με νέες προσθήκες των τελευταίων μηνών!!!

27711546_10210502092776779_118601326_o.jpg

27744126_10210502092656776_197043760_o.jpg

27744408_10210502094136813_698932518_o.jpg

27785337_10210509028870177_1348346171_o.jpg

27747080_10210509029110183_2079063420_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1@Ευπαλίνος[/USER] Να είσαι καλά Παναγιώτη!!!

 
Καλησπέρα!! Με μεγάλη χαρά παραθέτω ακολούθως, φωτογραφικό υλικό από τη συλλογή με retro ελληνικά επιτραπέζια που έχουμε μαζί με την κοπέλα μου. Φυσικά στη πορεία του χρόνου, θα προστεθούν (ευελπιστώ) αρκετά ακόμα. ENJOY!!
Δεδομένης της αλλαγής πλατφόρμας, σχεδόν όλες οι φωτογραφίες με τα επιτραπέζια της συλλογής που έχω με την κοπέλα μου, δεν μεταφέρθηκαν. Τις επισυνάπτω μαζεμένες παραπάνω! 
 
Καλησπέρα!! Με μεγάλη χαρά παραθέτω ακολούθως, φωτογραφικό υλικό από τη συλλογή με retro ελληνικά επιτραπέζια που έχουμε μαζί με την κοπέλα μου. Φυσικά στη πορεία του χρόνου, θα προστεθούν (ευελπιστώ) αρκετά ακόμα. ENJOY!!
Μπραβο φιλαρακι......
 
Δεδομένης της αλλαγής πλατφόρμας, σχεδόν όλες οι φωτογραφίες με τα επιτραπέζια της συλλογής που έχω με την κοπέλα μου, δεν μεταφέρθηκαν. Τις επισυνάπτω μαζεμένες παραπάνω! 
Έγινε η αποκατάστασή τους όπως ήταν στα ποστ. :)
 
Καλησπέρα και καλό μήνα!! Προσθήκες μεταξύ των οποίων και το χρονολογικά παλαιότερο επιτραπέζιο της συλλογής το οποίο αποκτήθηκε το περασμένο μήνα!! Πρόκειται για το Lunik από την εταιρεία ΕΠΑ, δεκαετίας 50'!!!

29938969_10210918554508062_1905942614_n.jpg
 
Καλησπέρα και καλό μήνα!! Προσθήκες μεταξύ των οποίων και το χρονολογικά παλαιότερο επιτραπέζιο της συλλογής το οποίο αποκτήθηκε το περασμένο μήνα!! Πρόκειται για το Lunik από την εταιρεία ΕΠΑ, δεκαετίας 50'!!!

Προβολή συνημμένου 175815
Καταπληκτικά όλα! Μήπως μπορείς να αναρτήσεις μερικές φωτογραφίες από το εσωτερικό του LuniK?
 
1@Eagle 1[/USER] σε ευχαριστώ πόλύ! Σύντομα θα το παρουσιάσω αναλυτικά το Lunik!!! 

 
Καλησπέρα και καλό μήνα!! Νέες προσθήκες, μεταξύ των οποίων και το έταιρο θρυλικό επιτραπέζιο της ΕΠΑ μετά το Lunik, το "Σπουτνικ - Κατακτηταί του διαστήματος"!!  Είναι πραγματικά μαγευτικό πως μέσα σε δύο μήνες βρέθηκαν στο δρόμο μου αυτά τα δύο εκπληκτικά επιτραπέζια της δεκεατίας του 50', το καθένα με πληρότητα 99%!!  Φυσικά, δεν παραβλέπω και τα υπόλοιπα επιτραπέζια της φωτογραφίας: James Bond - Επιχείρησις Αστραπή, Grand Prix (με τα αυτοκινητάκια της Joy Toy ) καθώς και το Φιδάκι από τη σειρά επιτραπέζιων της χλωρίνης Κλινέξ!! Παραθέτω φωτογραφία!

31779509_10215423382955549_6782654126695120896_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα και καλό μήνα!! Νέες προσθήκες, μεταξύ των οποίων και το έταιρο θρυλικό επιτραπέζιο της ΕΠΑ μετά το Lunik, το "Σπουτνικ - Κατακτηταί του διαστήματος"!!  Είναι πραγματικά μαγευτικό πως μέσα σε δύο μήνες βρέθηκαν στο δρόμο μου αυτά τα δύο εκπληκτικά επιτραπέζια της δεκεατίας του 50', το καθένα με πληρότητα 99%!!  Φυσικά, δεν παραβλέπω και τα υπόλοιπα επιτραπέζια της φωτογραφίας: James Bond - Επιχείρησις Αστραπή, Grand Prix (με τα αυτοκινητάκια της Joy Toy ) καθώς και το Φιδάκι από τη σειρά επιτραπέζιων της χλωρίνης Κλινέξ!! Παραθέτω φωτογραφία!

Προβολή συνημμένου 176934
Και πάλι μας γοήτευσες. Το "Lunik" δεν το έχω, όμως το "Εξπλόρερ Σπούτνικ" το διέσωσα απο την παιδική ηλικία και το έχω παίξει κάποιες φορές τα τελευταία 5 χρόνια.
 
Καλησπέρα σε όλους με νέες προσθήκες των τελευταίων μηνών!!!

Προβολή συνημμένου 172097
Αγαπητέ Aoristas έχεις και τα δικά μου συγχαρητήρια για την υπέροχη αυτή συλλογή σου.

Αλλά ... να ζητήσω και εγώ μια χάρη; Όποτε και ΑΝ μπορέσεις, κάνε και μία παρουσίαση του "Αλαντίν"... :please:

Παιδικός έρωτας παιδιά, δε ξεχνιέται.... :wub:  Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε πήρα ποτέ αυτό το επιτραπέζιο.....!!!
 

Αγαπητέ Aoristas έχεις και τα δικά μου συγχαρητήρια για την υπέροχη αυτή συλλογή σου.

Αλλά ... να ζητήσω και εγώ μια χάρη; Όποτε και ΑΝ μπορέσεις, κάνε και μία παρουσίαση του "Αλαντίν"... :please:

Παιδικός έρωτας παιδιά, δε ξεχνιέται.... :wub:  Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε πήρα ποτέ αυτό το επιτραπέζιο.....!!!
1@blackcatgirl[/USER] με μεγάλη μου χαρά!! Είναι πραγματικά πολύ όμορφο! Βέβαια η δική μου αδυναμία είναι το Lion King, καθώς ως παιδάκι είχα λατρέψει τη συγκεκριμένη ταινία (3 φορές την είχα δει στο σινεμά και άπειρες σε βιντεοκασέτα)!! Όσο αφορά το Αλαντίν, ήταν το δυσκολότερο από όλα τα επιτραπέζια της Disney να βρεθεί, αλλά η χαρά όταν το βρήκαμε δεν περιγράφεται!! Σύντομα, λοιπόν θα κάνω παρουσίαση του Αλαντίν!!

Και πάλι μας γοήτευσες. Το "Lunik" δεν το έχω, όμως το "Εξπλόρερ Σπούτνικ" το διέσωσα απο την παιδική ηλικία και το έχω παίξει κάποιες φορές τα τελευταία 5 χρόνια.
1@Ευπαλίνος[/USER] σε ευχαριστώ πολύ!! Πανέμορφα επιτραπέζια και τα 2 και τόσα ξεχωριστά για την εποχή τους! Τόσο το Lunik όσο και το Σπούτνικ, από όσα έχω ψάξει ήταν εξ ολοκλήρου ελληνικές δημιουργίες, όπως συνήθιζε η ΕΠΑ τις δεκαετίες 50-70. Να είμαστε καλά να τα απολαμβάνουμε!! 

Υ.Γ. Μην ξεχνάμε πως το James Bond της φωτογραφίας ήταν δική σου εύρεση και σε ευχαριστώ για μία ακόμη φορά που με έφερες σε επαφή με τον παλαιοπώλη!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο post 55 το παιχνιδι ''Θα γινω πρώτος μαθητης''...δεν ξερω γιατι μου θυμιζει...το τηλεπαιχνιδι ''Εισαι πιο εξυπνος απο ενα 10χρονο?''...αυτο σκεφτηκα πρωτα...ισως γιατι στο τηλεπαιχνιδι ηταν και τα παιδακια-ατσιδες!?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα