Η συλλογή μου για Game Boy

Imgema είπε:
Δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφία τώρα αλλά θα σου δείξω μία που βρήκα στο ebay
Προβολή συνημμένου 120240

Ετσι ακριβώς είναι το κουτί που έχω κι εγώ από κάτω. Αν κατάλαβα καλά εκεί είναι το άσπρο πλαίσιο με τα κειμενάκια στο δικό σου, σωστά?

Στα πλάγια και στο πάνω μέρος έχει απλά το λογότυπο Metroid 2.
Λάθος! Το κείμενο είναι στα πλάγια δεξιά. Στο κάτω μέρος κάνει αυτό το κλείσιμο σαν διασταύρωση για να κλείσει το χαρτόνι.

Το συγκεκριμένο χάρτινο inner tray επίσης είναι από μεταγενέστερη έκδοση και αντικατέστησε το διαφανές πλαστικό θηκάκι.
 
johnny19818 είπε:
Λάθος! Το κείμενο είναι στα πλάγια δεξιά. Στο κάτω μέρος κάνει αυτό το κλείσιμο σαν διασταύρωση για να κλείσει το χαρτόνι.
Α οκ, γιατί από το προηγούμενο ποστ κατάλαβα ότι ήταν από κάτω... Αλλά δεν έχει σημασία, στα κουτιά που έχω δεν το έχει ούτε στα πλάγια το πλαίσιο...
 
Imgema είπε:
Α οκ, γιατί από το προηγούμενο ποστ κατάλαβα ότι ήταν από κάτω... Αλλά δεν έχει σημασία, στα κουτιά που έχω δεν το έχει ούτε στα πλάγια το πλαίσιο...
Ε, τότε μάλλον το δικό σου είναι σαν κι αυτό (Αμερικάνικη βερσιόν). Δες φώτο γύρω γύρω δεν έχει τίποτα.

johnny19818 είπε:
...και το Lucky Luke ίσως και το Street Fighter (θα το τσεκάρω το απόγευμα) έχουν το κείμενο αυτό που περιλαμβάνει και τα ελληνικά.
Όπως το υποπτεύτηκα. Με μια ματιά βρήκα 4 παιχνίδια με το κείμενο το οποίο τελικά είναι αριστερά και όχι δεξιά όπως είπα.

Snow Bros Jr, Street Fighter II, Lucky Luke, Mortal Kombat I & II.

IMG_20141209_181020.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα παρέλαβα ακόμη 4 κομμάτια.

IMG_20150107_115415.jpg

Και η συλλογή όπως έχει διαμορφωθεί πλέον.

IMG_20150107_115004.jpg

Οδηγίες προς ναυτιλομένους.

Το Probotector είναι Σκανδιναβικό variant (SCN) και ενώ το manual γράφει instruction booklet αγγλικό κείμενο δεν υπάρχει.

Τα Ducktales είναι Ολλανδικά (FAH) και ενώ στο manual γράφει mode de'emploi/instruction booklet αγγλικό κείμενο δεν υπάρχει.
 
Βλεπω συνεχεια εμπλουτιζεις την συλλογη σου! Καλοριζικα και αυτα! :D
 
To Game Boy έχει τα ποιο όμορφα κουτάκια, πάει και τελείωσε. Και μόνο γι αυτό ακόμα αξίζει να κάνεις συλλογή. Τα περισσότερα δικά μου έχουν μόνο το πλαστικό προστατευτικό :(
 
Ajax87 είπε:
Βλεπω συνεχεια εμπλουτιζεις την συλλογη σου! Καλοριζικα και αυτα! :D
Σε ευχαριστώ Γιάννη. Να'σαι καλά. Επίσης αποφάσισα, με το καλό όταν πάω στο πατρικό να φέρω και το SNES μαζί μου και ίσως να αρχίσω κι εκεί μια συλλογή. Κρίμα είναι να κάθεται τελικά.

Imgema είπε:
To Game Boy έχει τα ποιο όμορφα κουτάκια, πάει και τελείωσε. Και μόνο γι αυτό ακόμα αξίζει να κάνεις συλλογή. Τα περισσότερα δικά μου έχουν μόνο το πλαστικό προστατευτικό :(
Τελικά πιστεύω κι εγώ πως είναι αλήθεια αυτό που λες. Ευτυχώς από νωρίς την "ψιλιάστηκα" τη δουλειά και άρχισα τα κουτάτα.
 
johnny19818 είπε:
Σε ευχαριστώ Γιάννη. Να'σαι καλά. Επίσης αποφάσισα, με το καλό όταν πάω στο πατρικό να φέρω και το SNES μαζί μου και ίσως να αρχίσω κι εκεί μια συλλογή. Κρίμα είναι να κάθεται τελικά.
Αντε επιτελους να δεις κανα παιχνιδι της προκοπης , καθεσε και πεδευσαι με multi mega και ιστοριες :p
 
Imgema είπε:
To Game Boy έχει τα ποιο όμορφα κουτάκια, πάει και τελείωσε.
Λογικο,αφου δεν ειχε χρωμα η οθονη ειχε το κουτι :diablotin: ...

Περα απο την πλακα,ηταν οντως ομορφα...
 
johnny19818 είπε:
Αυτό που δεν έχει το SNES :p

Τρελαίνομαι για πειράγματα με θέμα τις κονσόλες
Τζοννυ εδω θα ειμαστε , αμα ασχοληθεις με το Snes θα τα ξεχασεις τα αλλα 16μπιτα! Trust me ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Τζοννυ εδω θα ειμαστε , αμα ασχοληθεις με το Snes θα τα ξεχασεις τα αλλα 16μπιτα! Trust me ;)

Ajax με τρομάζεις :) ! Έχω παίξει αρκετά SNES είτε από την ίδια την κονσόλα ως κάτοχος είτε μέσω emulator και έχω γνώση. Υπάρχουν τρομερά παιχνίδια. Είναι κάτι συγκεκριμένο που έχεις υπόψην;
 
Στα περισσοτερα κοινα με το megadrive παιχνιδια το Snes ειναι καλυτερο (πλην εξαιρεσεων βεβαια πχ. MK , Aladin ). Μετα απο εκει και περα εχει τονους παιχνιδια που δεν θα τα βρεις σε αλλη 16αμπιτη και ειναι μεσα στα Top ολων των εποχων!

Ενταξει και το megadrive καλο ειναι αλλα ο Βασηλιας ειναι Ενας :headbang:

Γενικα για μενα το Snes ειναι η καλυτερη κονσολα ολων των εποχων top Nintendo games + top 3rd party + multiplatform!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Στα περισσοτερα κοινα με το megadrive παιχνιδια το Snes ειναι καλυτερο (πλην εξαιρεσεων βεβαια πχ. MK , Aladin ). Μετα απο εκει και περα εχει τονους παιχνιδια που δεν θα τα βρεις σε αλλη 16αμπιτη και ειναι μεσα στα Top ολων των εποχων!
Ενταξει και το megadrive καλο ειναι αλλα ο Βασηλιας ειναι Ενας :headbang:

Γενικα για μενα το Snes ειναι η καλυτερη κονσολα ολων των εποχων top Nintendo games + top 3rd party + multiplatform!

Και μετα λενε γιατι παιρνουν "φωτια" τα θεματα..... :p

Κανω πως δεν το διαβασα τα συγκεκριμενο..... :p
 
stayros είπε:
Και μετα λενε γιατι παιρνουν "φωτια" τα θεματα..... :p
Κανω πως δεν το διαβασα τα συγκεκριμενο..... :p

Αφου θελατε να τα ακουσετε , εγω φταιω ;; :p

Επισης τι φωτα να παρουν τα θεματα , δεν διαβασες ο Βασηλιας ειναι ενας! Δεν υπαρχει αμφισβητηση :diablotin:
 
Ajax87 είπε:
Αφου θελατε να τα ακουσετε , εγω φταιω ;; :p Επισης τι φωτα να παρουν τα θεματα , δεν διαβασες ο Βασηλιας ειναι ενας! Δεν υπαρχει αμφισβητηση :diablotin:
Το πας φυρι φυρι.... :p

Κανω πως δεν το ειδα... :p ....και σταματω γιατι θα βγουμε -ηδη βγηκαμε δηλαδη -τρελα off topic. ;)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα συμφωνήσω με τον συνονόματο όσον αφορά το SNES και στα παιχνίδια που έγραψε είναι και το NBA JAM που η έκδοση του SNES δεν έχει μουσική. Το SNES έχει μακράν τα καλύτερα κατά μέσο όρο παιχνίδια και για την εποχή της μάλιστα ήταν το κάτι άλλο. Τα γραφικά και τα χρώματα απλά δε συγκρίνονται με το Mega Drive κακά τα ψέματα. Και όπως έχω αναφέρει και αλλού αυτό είναι κάτι που με εκνευρίζει με το Multi Mega. Κυκλοφόρησε περίπου 6 χρόνια μετά το 1ο MD και δεν υπάρχει καμία βελτίωση στο hardware για καλύτερα χρώματα,γραφικά κτλ. Παρόλαυτα, δεν παύει να είναι μία limited edition έκδοση μιας compact έκδοσης των MD,Mega CD σε ένα μηχάνημα που όπως βλέπετε μπορεί να παίξει και παιχνίδια Master System και 32x.

Επειδή εδώ όμως είναι το θέμα για τη συλλογή μου για Game Boy, δε μου είπατε, πως σας φαίνεται;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ξέρω. Το έγραψα για να αλλάξει το θέμα...
 
Πίσω
Μπλουζα