Η συλλογή μου για Game Boy

johnny19818 είπε:
Johnny τι να πω...διαθέτεις μια αξιοζήλευτη συλλογή :worship: Εύχομαι να συνεχίσεις κ να μεγαλώσεις κ άλλο την συλλογή σου. Πόσο καιρό σου πήρε για να τα μαζέψεις?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Johnny τι να πω...διαθέτεις μια αξιοζήλευτη συλλογή :worship: Εύχομαι να συνεχίσεις κ να μεγαλώσεις κ άλλο την συλλογή σου. Πόσο καιρό σου πήρε για να τα μαζέψεις?
Ευχαριστώ για τις ευχές σου φίλε Ανδρέα να είσαι καλά. Έχω ξεκινήσει από τον Απρίλιο του 2012. Τότε κυρίως είχα επικεντρωθεί στο Game Gear και λιγότερο στο Game Boy. Τα περισσότερα κομμάτια τα απέκτησα τώρα τους τελευταίους 2 μήνες.
 
Να φανταστώ ότι δεν έχεις προλάβει να τα παίξεις όλα σωστά?
 
and1 είπε:
Να φανταστώ ότι δεν έχεις προλάβει να τα παίξεις όλα σωστά?
Γενικά τα παιχνίδια αυτά τα έχω παίξει στη ζωή μου και μερικά τα έχω τερματίσει κιόλας. Τώρα με τα συγκεκριμένα σίγουρα δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πλήρως. Μόνο το Burai Fighter για παράδειγμα θέλει αρκετό χρόνο να ολοκληρώσεις 3 (ίσως και 4) επίπεδα δυσκολίας για να το τελειώσεις. Πάντως έτσι όπως τα βλέπω μου θυμίζουν πολύ τα ωραία χρόνια που πηγαίναμε στα μαγαζιά και τα βλέπαμε στα ράφια, έτοιμα να απλώσουμε το χέρι και να τα αγοράσουμε.

Αχ και να ήμουν 20 χρόνια νεώτερος να'χω χρόνο να παίζω με τις ώρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καιρό είχα να δω το συγκεκριμένο θέμα. Congrats για τις τελευταίες σου προσθήκες......εξαιρετικές!! :bow:
 
geo2004z είπε:
Καιρό είχα να δω το συγκεκριμένο θέμα. Congrats για τις τελευταίες σου προσθήκες......εξαιρετικές!! :bow:
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε!
 
Η παρουσίαση της συλλογής και σε βίντεο.

 
Ωραιο βιντεακι Johnny! :thumbup:
 
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε! Και όπως βλέπεις έτυχε η εικόνα του βίντεο να πέσει σε ένα πολύ αγαπημένο σου παιχνίδι Wario Land.
 
Με μερικές ακόμη προσθήκες η συλλογή διαμορφώθηκε ως εξής

IMG_20151031_122726.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις τσίμπησα και ένα Game Boy Color μαζί με ένα ακόμη Doube Dragon 2. Τη συγκεκριμένη κονσόλα είχα να την πιάσω στα χέρια μου από το 1999.

IMG_20151103_183036.jpg
 
Ωραιος Johnny ειναι το ιδιο χρωμα με το δικο μου :D .
 
Και πολυ ωραιο χρωμα θα ελεγα. Αρεσε και στη συζυγο :) . Ασχετο, βρηκα τα πληκτρα start, select πολυ μικρα και μου άρεσαν τα Α,Β που είναι ίδια του Ν64.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η συλλογή αυξάνεται βλέπω, ωραίος Γιάννη. Έχεις καμία φωτογραφία να είναι όλα μαζί;

Αν και κάποτε είχα όλες τις κονσόλες gameboy που υπήρξαν με τα κουτιά τους, μόνο το tetris μου άρεσε. Βλέπεις είχα game gear μικρός και το είχα λατρέψει (αν εξαιρέσω που έπαιζα με μετασχηματιστή).
 
telonio είπε:
Η συλλογή αυξάνεται βλέπω, ωραίος Γιάννη. Έχεις καμία φωτογραφία να είναι όλα μαζί;
Αν και κάποτε είχα όλες τις κονσόλες gameboy που υπήρξαν με τα κουτιά τους, μόνο το tetris μου άρεσε. Βλέπεις είχα game gear μικρός και το είχα λατρέψει (αν εξαιρέσω που έπαιζα με μετασχηματιστή).
Thanks Μαριε! Φωτογραφία με τα παιχνίδια και τις κονσόλες μάλλον εννοείς. Κουτάτο έχω μόνο το κλασσικό Game Boy. Στο Game Gear έχω περισσότερα πράγματα όπως μπορείς να δεις εδώ με μερικές ψιλοαλλαγές βέβαια.
 
Και για να μην ανοίγω ξεχωριστό θέμα, μερικά κομμάτια που ψώνισα τελευταία και για GBA, GBC. Final fight σφραγισμένο!

goodies.jpg
 
Ωραίες προσθήκες Johnny :thumbup: Να ρωτήσω κάτι; Το Donkey Kong Country που βλέπω για το color είναι το ιδιο παιχνίδι με αυτό του gameboy advance;
 
and1 είπε:
Ωραίες προσθήκες Johnny :thumbup: Να ρωτήσω κάτι; Το Donkey Kong Country που βλέπω για το color είναι το ιδιο παιχνίδι με αυτό του gameboy advance;
Σ'ευχαριστώ φίλε! Και τα δύο Donkey Kong είναι μεταφορά από το SNES με μερικές προσθήκες/αλλαγές, extra παιχνίδια κτλ. Αυτή του color είναι πολύ καλή για τα δεδομένα της κονσόλας.
 
Πίσω
Μπλουζα