Η συλλογή μου μεγαλώνει...

perlastar είπε:
Με γειά τα ωραία σου παιχνίδια Viking! Aυτό το μέρος που λες δεν το γνώριζα, τώρα το τσέκαρα και φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Αν είναι έτσι όπως δείχνει, το καλό που σου θέλω να μην τα ξεσηκώσεις όλα, ειδικά τα επιτραπέζια, γιατί θέλω να το τιμήσω κι εγώ όταν πάω :p
Χαχαχα!!! Χμμμ,οκ, θα προσπαθήσω.. :p Αν και όπως είπα, με 20? έκαστο, όσο και να θέλω να πάρω πολλά, λίγο δύσκολο..Αφού σκέφτηκα να του πω να δουλέψω εκεί μέχρι να φύγω κι αντί να με πληρώνει,να παίρνω 1 επιτραπέζιο την ημέρα..καλοοοο;;; Να κι άλλο ένα που πήρα σήμερα: UNO (1992) - Mattel, έκδοση deluxeimage.jpg
 
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι :p Κι εγώ αν ήταν για τα επιτραπέζια, θα δεχόμουν να δουλέψω και χωρίς μισθό :)

Ωραίο και το UΝΟ, εγώ το είχα στο πιο απλό του.
 
Καλορίζικα κ καλόπαιχτα τα νέα σου επιτραπέζια Viking4a. Το uno είναι από τα πιο αγαπήμενα μου. Ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού κ πάρα πολύ γέλιο. Τώρα αυτό που είπες για τα 20 ευρώ θεωρώ ότι είναι πάρα πολλά για ένα μεταχειρισμένο επιτραπέζιο. Αν πας σε κάποιο κατάστημα θα δεις ότι τα περισσότερα επιτραπέζια όπως taboo,μονόπολη (κλασική έκδοση), μυστήρια στο πεκίνο, cluedo κοστίζουν 20 ευρώ οπότε με τα ίδια λεφτά το παίρνεις καινούριο. Γενικά θέλει προσοχή γιατί εύκολα κάποιος πωλητής θα προσπαθήσει να σε ξεγελάσει κ να σου ζητήσει κ γω δεν ξέρω πόσα λεφτά με την δικαιολογία ότι αυτό που παίρνεις είναι συλλεκτικό ή κ γω δεν ξέρω τι.
 

Ευχαριστώ 1@and1[/USER]. Χτες εγκαινίασα με το που γύρισα σπίτι το UNO, κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου. Έπαιζα με την γιαγιά μου 2 ώρες!! :p

Το θέμα μωρέ ξες ποιο είναι? Ότι άλλο να πάρεις σημερινό επιτραπέζιο κι άλλο τα παλιά του 1990 π.χ., που είχες κι εσύ κάποτε μικρός, πιο συλλεκτικό ας πούμε.. Ενώ αν πάω σε ένα σύγχρονο παιχνιδαδικο και πάρω ένα ολοκαίνουργιο, δε θα είναι το ίδιο, δε θα το ευχαριστηθώ τόσο.. Δε ξέρω αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω ακριβώς..

 
Αχ αυτή η μινι Ναυμαχία... Την είχαμε με τον αδερφό μου και παίζαμε μανιωδώς για ένα διάστημα (όπου και έμαθα την αγγλική αλφαβήτα). Δυστυχώς με τα χρόνια χάσαμε τα μπιρμπιλόνια που σημάδευες τις τορπίλες που πέφτανε, οπότε και το σουτάραμε σε κάποια επιχείρηση εκκαθάρισης δωματίου.

Πριν από λίγα χρόνια την απέκτησα σε νέα, μοντέρνα έκδοση, και πάλι ταξιδιού. Αλλά αυτή ήταν αγαπημένη! Θυμάμαι και το πώς σφήνωναν μαζί τα δύο κομμάτια.
 
Φειδιας power, of course.. ;)

Ξέρετε κάποιο άλλο μαγαζί με μεταχειρισμενα η παλια, όπως ο Φειδιας στην Θεσσαλονίκη?
 
Το περιπτερο στην Ολγας εχει και μερικα επιτραπεζια.
 

1@viking4a[/USER] έχεις πάρει φόρα κ δεν σε προλαβαίνουμε :D Καλορίζικα κ αυτά! Κάνε κ καμιά βόλτα από το μπιτ μπαζάρ, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να βρεις.
 

1@and1[/USER] ευχαριστω και πάλι.. Ασε, έχω ξεμείνει πλέον, όποτε λίγο κρατει τώρα, αναγκαστικά..

Παντως, πιστευω στο μπιτ μπαζάρ θα έχει παλιά (και ακριβά) επιτραπέζια, όμως θα κάνω μια βόλτα, δε θα πάθω και τίποτα για λίγο έξτρα ποδαρόδρομο.. :p

Στο περίπτερο δε ξέρω πως και που θα μπορέσω να παρκάρω το αμάξι, γι αυτό δε παίρνω την απόφαση να πάω.. Πέρυσι ήμουν με λεωφορείο γενικά και η στάση πριν (Αγ. Γεωργιου νομίζω) ήταν τέλεια..

Μάλλον Γιάννη 1@johnny19818[/USER] θα γίνεις ο..."ανταποκριτής" μου, χαχα!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφα όλα τα παιχνίδια!!! :flower:
 

viking4a είπε:
Στο περίπτερο δε ξέρω πως και που θα μπορέσω να παρκάρω το αμάξι, γι αυτό δε παίρνω την απόφαση να πάω.. Πέρυσι ήμουν με λεωφορείο γενικά και η στάση πριν (Αγ. Γεωργιου νομίζω) ήταν τέλεια..

Μάλλον Γιάννη 1@johnny19818[/USER] θα γίνεις ο..."ανταποκριτής" μου, χαχα!!
Όχι Αγίου αλλά σκέτο Γεωργίου λέγεται η στάση :) . Το αμάξι μπορείς να το παρκάρεις και στην Α.Παπανδρέου (πρώην Ανθέων) και μετά ποδαράτο, που κόλλησες... :p

 
Τι εχεις κανει εκει ρε παλαβε????!!!! :eek:

Ποτε ηρθες,ποτε τα ψωνισες,ποτε μεγαλωσε η συλλογη σου.....χαμπαρι δεν πηραμε!!!! :sleep:

Ωραιος ρε Μπιλαρα...Μπραβο!!!! :thumbup:
 
Ευχαριστώ ρε Σταύρο...Ναι, και έχει και συνέχεια.. ;)

Κι εγώ που νόμιζα ότι δεν έχει πέραση το θεματάκι με την συλλογή μου..κλαψ λυγμ

Θα ανεβάζω όποτε βρίσκω κι αλλά επιτραπέζια φωτογραφίες, keep in touch..
 
stayros είπε:
Τι εχεις κανει εκει ρε παλαβε????!!!! :eek:
Ποτε ηρθες,ποτε τα ψωνισες,ποτε μεγαλωσε η συλλογη σου.....χαμπαρι δεν πηραμε!!!! :sleep:

Ωραιος ρε Μπιλαρα...Μπραβο!!!! :thumbup:

Μέσα σε 5 μέρες αγόρασε σε αριθμό όλα αυτά που έχω αποκτήσει σε 3 χρόνια!!!

Ωραίος!
 
τι ομορφα παιχνιδια!

Μου τραβηξε το ενδιαφερον η γλυκια φατσουλα του παιδιου στη συσκευασια του παιχνιδιου ΕΙΚΟΝΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ...Απ' ό,τι διακρινω το παιχνιδι ειχε προτυπωμενες εικονες με σχεδια και πολλα κομματια από διαφορα πολυχρωμα σχηματα...ετσι εφτιαχνες με τα σχηματα τις εικονες που εβλεπες...ίσως ήταν και παιχνιδι ταχυτητας αυτό; Να φτιαξεις όσο πιο γρηγορα μπορουσες με τα κομματια τις εικονες;
 
Μου τραβηξε το ενδιαφερον η γλυκια φατσουλα του παιδιου στη συσκευασια του παιχνιδιου ΕΙΚΟΝΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ στο προηγουμενο μηνυμα...

Απ' ό,τι διακρινω το παιχνιδι ειχε προτυπωμενες εικονες με σχεδια και πολλα κομματια από διαφορα πολυχρωμα σχηματα...ετσι εφτιαχνες με τα σχηματα τις εικονες που εβλεπες...ίσως ήταν και παιχνιδι ταχυτητας αυτό; Να φτιαξεις όσο πιο γρηγορα μπορουσες με τα κομματια τις εικονες;
 
Πίσω
Μπλουζα