Θάντερκατς - Thundercats (1985)

το lulu berlu ειναι κλασεις ανωτερο!!ειδικα αυτα που εχει κλεισμενα στα κουτια και οι τιμες τους!! νταξει να μου πεις τι ψαχνει ο καθενας αν θες απλα να εχεις μια δυο φιγουρες to ebay ειναι οκ!!!αλλα και με ξενους συλλεκτες που εχω μιλησει το lulu berlu το τασουν ανωτερο κ απο αλλα μαγαζια...εχει θυσαυρους σε ολες τις σειρες!!κ πολυ καλες τιμες το βασικοτερο!! επισης μεσα στον καινουριο χρονο βγαινει κ καινουριο παιδικο thundercats!!για να γυρισουμε στο θεμα μας!!
 
Ναι πολυ καλο ειναι αλλα κατι φιγουρες του freddy krueger,jason,chucky κ.α που πηρα απο το ebay εκει δεν τις εχει!!

Τελος παντων αντε να δουμε πως θαναι η νεα δουλεια thundercats ευτυχως παντως την ταινια την πηγαν για το 2012 κ για να την αναβαλλουν τοσο μακαρι να μην την βγαλουν γιατι δεν ακουγεται καθολου καλο εγχειρημα!!!!!!!! ;) ;) ;) ;)
 
ε ναι ενταξει αυτες τις βρισκεις κ εδω σε ολα το κομιξομαγαζα κ γενικα ειναι ευκολο να βρεθουν!!!!! εκει ειναι για oldschoolies μονο!!
 
Δεν θα το ελεγα του freddy & του leatherface ειναι απο το 1998 κ ειχα χτενισει ολα αυτα τα μαγαζια αλλα τιποτα !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κοιτα 98 δεν ειναι κ τοσο παλια! εκτος αν μπηκες τωρα στο τρυπακι αυτο το ακριβο με τις φιγουρες!! βασικα αν θες να τα πουμε ανοιξε καποιο αλλο θρεντ η σε καποιο με φιγουρες γιατι εδω νομιζω θα μας κραξουν οτι βγαινουμε εκτος θεματος!!!
 
Δικιο εχεις ξεφευγουμε!Αυτα ειχα να πω παντως για τους thundercats!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν το Boxset εισαγωγής του FNAC που αναφέρετε είναι το Thundercats Complete Series 1 & 2 με τα 24 δισκάκια που τιμάται στο Play.com 61.49 ευρώ.

Σίγουρα πάντως υπάρχει και μια σαφώς φτηνότερη εναλλακτική λύση, πάλι από το Play. Τα έχω στο μάτι εδώ και κάμποσο καιρό, αλλά όλο και κάτι άλλο υψηλότερης προτεραιότητας αγοράζω. Μπορεί πάντως να ενδιαφέρουν κάποιον από εσάς...

Thundercats Complete Series 1 (12 DVD-16.99 ευρώ) και Thundercats Complete Series 2 (12 DVD-19.49 ευρώ). Έτσι με λιγότερα από 38 ευρώ, αποκτάς όλη την συλλογή. Και μην ξεχνάτε ότι οι τιμές του Play είναι με έξοδα αποστολής ενσωματωμένα. :)
 
βασικα αν εισαι φουλ πορομενος με τετοια αγοραζεις χωρις καν να σε νοιαζει η τιμη!!! θυμαμαι τα ειχα αγορασει ολα οταν ειχαν πρωτοβγει απο το 2005!! τι να πω ειμαι ο υπερτατος καμμενος συλλεκτης σε τετοια πραγματα!!
 
Συμφωνώ απόλυτα. Το έχω κάνει και εγώ για πράγματα που με πορώνανε...στην προκειμένη περίπτωση *αν* ήμουν fanboy θα αγόραζα και το Season 1&2 και τις ξεχωριστές Season 1 και Season 2 και ας ήταν η μόνη διαφορά τα εξώφυλλα. ;)

Αλλά επειδή οι περισσότεροι αναγνώστες πιστεύω ότι είναι πιό πολύ νοσταλγοί παρά πορωμένοι, ας έχουν υπόψη και τις δυνητικά φτηνότερες λύσεις από το Play.com που ανέφερα. :)
 
:eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_O

telonio είπε:
Θάντερκατς (Thundercats, 198?-8?), ΕΡΤ2
Πρεμιέρα: Τρίτη 7/7/1987


Δεν ξέρω αν θυμάστε την πρώτη εκπομπή των thundercats στην ελληνική τηλεόραση αλλα ήταν αργά το βράδυ. Στο τηλεοπτικό περιοδικό θυμάμαι καθαρά που έγραφε Thundercats: Κινούμενα σχέδια για μεγάλους. :D
 
αυτο το θυμαμαι πολυ καλα γιατι ειχαμε τον παππου στο νοσοκομειο κ δεν ειχα κατι να διαβασω κ ηταν ενα περιοδικο τηλεορασης καπου κει γυρω κ μου χει μεινειη η διαφημιση με εικονα μαζι!!
 
Εδω ειναι οι τελευταιες πληροφοριες για την αναβιωση της σειρας το 2011.

Ευτυχως, ειναι μια σειρα που δεν εχει αναλωθει σε πολλα remake και spin-off

οποτε θα ειναι κατι καλο κατα τη γνωμη μου.

Αλλωστε και σε αλλα παλια καρτουν που τα εχουν "τραβηξει απο τα μαλλια"

ολα αυτα τα χρονια (βλεπε Τρανσφορμερς) εχουμε καθε φορα την επιλογη,

ή να μενουμε στα κλασσικα ή να ακολουθουμε και να δεχομαστε ή να

απορριπτουμε ενα καλο ή κακο reimaging.

http://splashpage.mtv.com/2010/11/03/thundercats-tv-series-michael-jelenic/
 
Maddog είπε:
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν το Boxset εισαγωγής του FNAC που αναφέρετε είναι το Thundercats Complete Series 1 & 2 με τα 24 δισκάκια που τιμάται στο Play.com 61.49 ευρώ.
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει ακόμα κάποιον (βλέπω ότι ένας τουλάχιστον από τους τότε συνομιλητές πήγε για ban-ιο) αλλά υπάρχει σημαντική μείωση της τιμής στο συγκεκριμένο boxset. 24 DVD για 41.99 ευρώ. Υποθέτω ότι αν είστε οπαδοί των Thundercats, είναι πολύ καλή ευκαιρία. :)
 
Maddog είπε:
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει ακόμα κάποιον (βλέπω ότι ένας τουλάχιστον από τους τότε συνομιλητές πήγε για ban-ιο) αλλά υπάρχει σημαντική μείωση της τιμής στο συγκεκριμένο boxset. 24 DVD για 41.99 ευρώ. Υποθέτω ότι αν είστε οπαδοί των Thundercats, είναι πολύ καλή ευκαιρία. :)
Ναι πραγματικα Maddog πολυ καλη τιμη (και για 2 seasons ειδικα!), αλλα βολευτηκα με τις εκδοσεις που πουλαει το play!! Και ειναι πολυ ωραιες εκδοσεις !!!! :D
 
DoctorGalifrean είπε:
Εδω ειναι οι τελευταιες πληροφοριες για την αναβιωση της σειρας το 2011.Ευτυχως, ειναι μια σειρα που δεν εχει αναλωθει σε πολλα remake και spin-off

οποτε θα ειναι κατι καλο κατα τη γνωμη μου.

Αλλωστε και σε αλλα παλια καρτουν που τα εχουν "τραβηξει απο τα μαλλια"

ολα αυτα τα χρονια (βλεπε Τρανσφορμερς) εχουμε καθε φορα την επιλογη,

ή να μενουμε στα κλασσικα ή να ακολουθουμε και να δεχομαστε ή να

απορριπτουμε ενα καλο ή κακο reimaging.

http://splashpage.mtv.com/2010/11/03/thundercats-tv-series-michael-jelenic/
Μακάρι να γίνει, είναι μία ποιοτική παιδική σειρά και πιστεύω θα μπορέσουν να την αγαπήσουν πολύ και τα νέα παιδιά που μάλλον πρέπει μόνο να παίζουν σε video games γιατί τα παιδικά τους απορώ πως τα βλέπουν .
 
Ναι, αλλα να δοθει και η δεουσα σημασια απο το καναλι που θα το δειξει (αν ειναι καλη σειρα βεβαια).

Αν τη φερει κανενα ελληνικο καναλι δηλαδη, και αν το καναλι τη δειξει σε μια λογικη ωρα με

την καταλληλη διαφημιστικη καμπανια. Πραγμα που εδω στην Ελλαδα ΔΕΝ θα συμβει.

Πιθανον (κι ελπιζω να βγω ψευτης) να μπει στο ιδιο καζανι μαζι με ολα τα bakugan, Ben10, Gormiti,

Dora, και δε ξερω κι εγω τι αλλο. Η τελευταια ποιοτικη σειρα κιν. σχεδιων που θυμαμαι να ειδα

στην Ελληνικη τηλεοραση ηταν τα Gargoyles... (και ημουν ηδη ενηλικος. Παντα τσεκαρω να δω τι παιδικα βγαινουν, ειδικα τωρα που

εχω παιδι και τα βλεπει).
 
Δεν έχεις και άδικο, αλλά δεν νομίζω να έχει καλύτερη τύχη απο τα άλλα ότι βρεις μάλλον σε video club ή σε καμία σπάνια έκδοση στο internet με ελληνικούς υπότιτλους. (ειδάλλως μαζί με το παιδί παρέα να μάθει και αγγλικά λολ :) )
 
Τo Animation τμήμα της Warner Bros έδωσε στη δημοσιότητα την πρώτη επίσημη εικόνα των ηρώων της νέας σειράς ThunderCats που θα ξεκινήσει να προβάλλεται στην τηλεόραση. Όπως αποκάλυψε το μεγάλο studio, όλοι οι γνωστοί χαρακτήρες όπως οι Lion-O, Mumm-Ra, Panthro και Cheetara θα επιστρέψουν σε μια πιο μοντέρνα εκδοχή τους και οι σχεδιαστές τονίζουν πως το τελικό αποτέλεσμα θα μαγέψει τόσο τους παλαιότερους φίλους της σειράς, όσο και νεότερους που δεν είχαν την τύχη να την παρακολουθήσουν.

Την παραγωγή της νέας σειράς έχουν αναλάβει οι Sam Register (Teen Titans, Ben 10, Batman: The Brave and the Bold), Michael Jelenic (Batman: The Brave and the Bold, Wonder Woman) και Ethan Spaulding (Avatar: The Last Airbender).

Πηγή: http://www.enternity.gr
 
εδω θα βρισκετε φουλ πληροφοριες για οτιδηποτε thundercats!! http://www.thundercatslair.org/

εικονες απο το καινουριο animation κ τις καινουριες φιγουρες απο την bandai k to artwork απο τα κουτια!!
 
Πίσω
Μπλουζα