Καθαρισμός retro πλαστικών...

Παιδιά, σόρυ που το ξεθάβω αλλά βρέθηκε κι άλλος ευκολοτερος τρόπος:

http://www.amibay.com/showthread.php?t=31469

Γίνεται με τη χρήση διαλυμάτων για βαφή μαλιών (Igora Royal 12% + Igora Vario blond Extra) και απ'ότι δείχνει τα κάνει κατάξανθα, εμ, κάτασπρα ήθελα να πω!
 
Ναι και που θα βρουμε Igora Royal 12% + Igora Vario blond Extra ? ετσι θα το ζητησω στο κομμωτηριο?
 
Ρομπα θα γινουμε! Αλλα με τοση ευκολια πραγματικα ψηνομαι ακομα και εγω να το κανω, που δεν με χαλαει και λιγη κιτρινιλα.
 
Τα πήρα ήδη και θα τα δοκιμάσω το ΣΚ. Btw, βρωμάνε απίστευτα. Πρέπει να έχουν και αμμωνία γιατί προς τα κει φέρνει η μυρωδιά.
 
Απο τι μαγαζι τα πηρες?

Εγω μια φορα δοκιμασα να κανω retrobright σε ενα ποντικι για δοκιμη και βγηκε πουα (με βουλες).

Γενικα δεν κανω σε κανενα μηχανημα retrobright, αλλα εχω μια Α500 για πεταμα, ειναι πιο κιτρινη και απο τους Αρειανους και δεν την υπολογιζω καθολου.
 
: ))) Χθες γυρίζοντας απ' τη δουλειά έκανα μια στάση στην Ομόνια. Στο hondos center, στον 1ο όροφο.
 
Θα κοιταξω και εγω εδω Hondos Πατρα.

Να δηλωσω παντως οτι δεν ειμαστε μετροσεξουαλ, ειμαστε Ρετροσεξουαλ!!!
 
Πωπω, φανταστείτε τι βάζουν οι γυναίκες στα μαλλιά τους...
 
freaktmp είπε:
Θα κοιταξω και εγω εδω Hondos Πατρα.
Να δηλωσω παντως οτι δεν ειμαστε μετροσεξουαλ, ειμαστε Ρετροσεξουαλ!!!
:) Με κοιτούσε περίεργα η κοπέλα στο ταμείο και της είπα οτι είναι για το σκύλο μου! Ξεράθηκε στα γέλια!

Stormwatch είπε:
Πωπω, φανταστείτε τι βάζουν οι γυναίκες στα μαλλιά τους...
:) Κάπου είχα διαβάσει για εγκάυματα από βαφές μαλιών...
 
Και η Amiga θηλυκό είναι, οπότε μπορεί και να της πάει καλά η βαφή! ;)
 
Πηγα σημερα στο χοντος στην Ομονοια, με τα συστατικα αντεγραμενα σε χαρτακι, αλλα ενω το Igora Royal 12% το ηξεραν (σαν οξυζενε),

το Igora Vario blond Extra δεν ειχαν ιδεα τι ειναι και ειπαν "δεν εμπορευονται αυτο το πραγμα".
 
Αυτό θα το πάρεις από το ισόγειο στη κυρά με τα προϊόντα Schwarzkopf. Είδες έγινα εξπέρ και σ' αυτά :)
 
Σε ποιο μαγαζί όμως; Δεν έχει κάθε κτήριο ισόγειο με κυρά με προϊόντα Schwarzkopf! :D
 
nkarytia πολυ καλη η πληροφορια για τον νεο τροπο "ξεκιτρινισματος"..αναμενω τα αποτελεσματα του πειραματος...
 
Gryzor είπε:
Σε ποιο μαγαζί όμως; Δεν έχει κάθε κτήριο ισόγειο με κυρά με προϊόντα Schwarzkopf! :D
Στην Ομόνοια :) Μόλις μπαίνεις (κυλιώμενες) τέρμα πίσω.

angel_grig είπε:
nkarytia πολυ καλη η πληροφορια για τον νεο τροπο "ξεκιτρινισματος"..αναμενω τα αποτελεσματα του πειραματος...
Θα το δοκιμάσω νωρίς αύριο :)
 
nkarytia είπε:
Στην Ομόνοια :) Μόλις μπαίνεις (κυλιώμενες) τέρμα πίσω.
Αχά, μέσα/κάτω στην Ομόνοια; Εγώ απλά κατάλαβα τριγύρω στην πλατεία :D (αλλά και πάλι, από ποιες κυλιόμενες; Έχει κάμποσες τριγύρω...)
 
Χαχα, θα σκάσουν όλοι οι ρετρομανιακοί στην Schwarzkopf στην Ομόνοια και θα πάθει πλάκα η πωλήτρια.
 
Όχι η συνηθισμένη πελατεία της :D
 
Λοιπον να δουμε εαν καταλαβα σωστα: περναω τον σεκιουριτη και με το που μπω ανεβαινω τις κυλιομενες που βρισκω μπροστα μου.

Εκει που τελειωνουν κατευθεινομαι ευθεια στο βαθος οπου βρισκω τα σβαρτσοφ και περνω το "igora blonde".

Μετα ανεβαινω εναν οροφο, παω στα ειδη κομμωτηριου και περνω το "igora 12%".

Σωστα?
 
Πίσω
Μπλουζα