Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ναι έχω αλλά τις ανεβάζω σιγά σιγά......
 
"Μία πόρτα είναι μοναχά..........!!"

Το θέμα είναι, ποιός θέλει να την περάσει!!! :nervous:

pylhpardeisoywi5.jpg


Τραβηγμένη από εμέ την Πρωτομαγιά στο χωριό Ελαιώνας της Άμφισσας.

Στα πόδια του χωριού αυτού βρίσκεται ο μεγαλύτερος ελαιώνας της Ευρώπης και αριθμεί περίπου 1.000.000 δέντρα( :) )
 
Πολύ ωραία η φωτογραφία σου..με τι φωτογραφική την τράβηξες?
 
Πριν από μια εβδομάδα φωτογράφισα την σελήνη με το κινητό μου(Αυτό είχα εκείνη την στιγμή) Κάπως έτσι την έβλεπα την ώρα εκείνη μέσα από το τηλεσκόπιο μου.

2007072100195yl8.jpg


Κινητό:Camera 2 MP Auto

Τηλεσκόπιο:Skywatcher dobsonian 8" F7

Barlow:2x

Προσοφθάλμιο:25mm πραγματική μεγέθυνση 96Χ από τα 400Χ οφέλιμου.
 
Πολυ καθαρη για κινητο!!!!!

Παραλιγο να εντοπιζα και τη διαστημικη βαση Αλφα :D
 
Εδώ μιλάμε για ποιότητα...Καλά μην μου πεις ότι δεν είδες την πρώτη πατημασιά των πρώτων σελινάθρωπων!!!! :D
 
Ακόμη μια φωτογραφία που τράβηξα πριν τέσσερα περίπου χρόνια στον ναυτικό όμιλο Θεσσαλονίκης!

diafora154cu2.jpg


Jaga 6 MP with interpolation Ρυθμίσεις Auto
 
akmakas είπε:
Πολύ ωραία η φωτογραφία σου..με τι φωτογραφική την τράβηξες?
Η φωτογραφική είναι μία παλιά ψηφιακή OLYMPUS C-350 με 3.2Mp. Δεν είμαι fun του είδους, αλλά καμιά φορά έχω κάτι αναλαμπές και βρίσκω ωραία θέματα. :)
 
Wally είπε:
Πολυ καθαρη για κινητο!!!!!Παραλιγο να εντοπιζα και τη διαστημικη βαση Αλφα :D
Πως να μην είναι καθαρή? Αφού μπροστα από το φακό του κινητού βρισκόταν το προσοφθάλμιο του 8"ου SKYWATCHER :D
 
Πραγματικά πολύ καλές οι φωτογραφίες σας παιδιά. Τα συγχαρητήριά μου! :thumb:
 
Τελικα ειμαστε ολοι καλλιτεχνες εδω ΄μεσα?
 
anemks7.jpg


Ποιο πολύ τη βρίσκω με κάτι τέτοια! Θα ήθελα την γνώμη σας....σχετικά.
 
Κοντοχωριανέ (κυριολεκτικά), οι φωτογραφίες σου είναι πολύ ενδιαφέρον!Ειδικά οι δυο με το γατάκι είναι φοβερές! Συγχαρητήρια! Good work!
 
Μπράβο teflon εκτός από το γατάκι που είναι σκέτη γλύκα οι φωτογραφίες σου είναι πολύ σωστές..

Παρακαλώ μαζί με την φωτογραφία ποστάρετε και την φωτογραφική μηχανή που έχετε όπως και τις ρυθίσεις που βάλατε!
 
attachment.php


Τραβηγμενη με κινητο , στο Σαρωνικο. Απεικονιζεται ο ξαδερφος μου με την κοπελα του :D και ενα υπεροχο δελφινι !!

Και η υπολοιπη οικογενεια του! Δυστυχως δεν φαινονται πολυ καλα :icon_cry:

attachment.php


ωχ..δεν μου εμφανιζονται οι φωτος.
 
Teflon πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σου :thumb: :thumb: :thumb: αν και θα ήθελα μια κοντινή και με σκυλάκια που είναι η αδυναμία μου. :) :) :)
 
Πίσω
Μπλουζα