Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

Εντυπωσιακότατο το "θηρίο" όπως και οι φωτογραφίες σου αγαπητέ φίλε. Φαντάζομαι αν υπάρχει ξαστεριά χάνεις την ώρα σωστά;
 
akmakas με εστειλες τελείως..πάω να πάρω και εγώ ένα θηρίο.. το σκεφτόμουν από καιρό αλλά τώρα έκλεισε το αποφάσισα ... αα και που πουλάνε αυτά που έχουν απομείνει?
 
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 8 ΙΝΤΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣςςςςςςςςςςςςςςςς :eek::eek::eek:

.......αλλά δεν μου περισευουν τώρα........ :icon_cry:
 
Akmaka φοβερές φωτογραφίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap:
 
Πλανητάριο Αθηνών η Θεσσαλονίκης..http://www.planitario.gr Έχει ακόμα κομμάτια προσφοράς..Πάντως πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά amigos σκέψου σοβαρά αν σου αρέσει και θέλεις να ασχοληθείς γιατί πολύς κόσμος αγοράζει και μετά τα παρατάει και είναι κρίμα.....

Καινούριες φωτογραφίες θα ανεβάσω ίσως σήμερα το βράδυ αν επιτέλους δεν έχουμε συνεφιά!
 
telonio είπε:
Εντυπωσιακότατο το "θηρίο" όπως και οι φωτογραφίες σου αγαπητέ φίλε. Φαντάζομαι αν υπάρχει ξαστεριά χάνεις την ώρα σωστά;
Ξαστεριά λίγο δύσκολο φίλε μου μέσα στην πόλη..Πραγματική ξαστεριά και καθαρούς ουρανούς βλέπεις σε κανένα χωριό η τέλος πάντων εκτός μεγαλουπόλεων αλλά αξίζει τον κόπο!!!!Μέσα στην πόλη βλέπεις πολύ λιγότερα πράγματα αλλά τουλάχιστον βλέπεις!
 
φανταστικες!αν μπορεις ανεβασε και αλλες!!
 
Απέραντο γαλάζιο...Πάτμος Αυγουστος 2007..

11kj4.jpg



Φωτογραφική μηχανήo_Olympus SP500UZ



Ρυθμίσεις έκθεσης



Φως φακού F4..



Χρόνοι:1/800



Ευαισθησία φιλμ:ISO 80



Επεξεργασία Photoshop CS



 
Καλοκαίρι Πάτμος Αυγουστος 2007.Εκκλησία Παναγία του χάρου..Το κάλεσμα των πιστών στο πέρασμα του χρόνου..Κάθε χρόνο ξεραμένα κλωνάρια δίπλα στην εικόνα ανθίζουν εκ θαύματος..

p8120061ng0.jpg


Φωτογραφική μηχανήo_Olympus SP500UZ


Ρυθμίσεις έκθεσης



Φως φακού F4..



Χρόνοι:1/800



Ευαισθησία φιλμ:ISO 80



Επεξεργασία Photoshop CS
 
ΩΩΩΩΩΩ !!!!! Akmakas είναι φοβερή η νέα καλοκαιρινη φωτοσοδειά σου !!! :)
 
τρομερή δουλειά !!akmakas.

εδώ είναι το site του φίλου μου του μηχαλάκη ερασιτέχνη φωτογράφου
 
0kouklopioszt6.jpg


δια φακού μου

Ο Κουκλοπαίχτης Χρήστος Εν δράση (απρίλης 2001)

Μηχανή Cannon eos 500 slr (φακός 28-80)

φιλμ. fujicolor superia 200
 
0anestisoz3.jpg


Στο Δωμάτιο του Ανέστη (Μαιος 2006)

Μηχανή Cannon eos 500 slr (φακός 28-80)

φιλμ. fujicolor superia 200
 
0eapvsaekog1.jpg


Eκείνο το βράδυ του Φλεβάρη (2004) το κλειστό γήπεδο της ΕΑΠ (Bόλλευ) έβραζε - από την αγωνία, γιατί αναμετριώσανται με την ΑΕΚ. Με το γεμάτο κόκκο 1600άρι μου προσπάθησα να αποτυπώσω αυτή την αγωνία τον παιχτών της πατρινής ΕΑΠ. Κοντράστ (τα άσπρα άσπρα και τα μαύρα μαύρα, πρασινωπά από τις λάμπες φθορισμού αλλοιωμένα χρώματα, και εικόνα που βράζει από τον κόκκο - που τώρα τον λένε noise οι.. τηλέ-φωτογράφοι). Ρουμελιώτης και Κόζης στον πάγκο, σκέφτονται την επόμενη κίνησή τους, παλεύοντας με τους προσωπικούς τους δαίμωνες.

μηχανή Nikkon (φακός 70-200mm)

φιλμ fujicolor superia 1600
 
stopapigz8.jpg


Toν Νικόλα τον γνώρισα το 1998 τυχαία μέσω μιας φίλης που διατηρούσαι βιβλιοπωλείο στην Πλ. Όλγας (πάτρα) και μαζευόμασταν όλοι εκείνοι που ασχολιόμασταν με κάτι εναλλακτικό (κόμικς, σινεμά, γκραφίτι κλπ), οι παρακατιανοί εν ολίγης που δεν γνωρίζουμε κοσμικά πάρτυ και κάνουμε πάρτυ με πιο ενδιαφέρουσες μουσικές από ότι στα σκυλάδικα.

Ο Νικόλας είχε για πάθος το σινεμά (τρελό πάθος, αλλά ο κόσμος χρειάζεται κι άλλους τέτοιους τρελούς) και είχε την μανία να διοργανώνει (και ας είχε μείον πολλές φορές) μεταμεσονύχτιες προβολές στο ΙΝΤΕΑΛ (από τους παλαιότεροους χειμερινούς σινεμάδες της πάτρας). Από κοντά και εγώ να βγάλω καμιά φωτογραφία από τις προβολές (για να θυμάμαι όταν γεράσω και να έχω να λέω σε νεότερους ότι κάποιοι κάποτε στην πάτρα κάτι προσπάθησαν να κάνουνε, να φτιάξω καμιά αφίσα, να, να, να). Εδώ είμαστε κοντά στα Κτελ στο λιμάνι της πάτρας και περιμένουμε μέσα στο κρύο το πούλμαν με τα καρούλια από την ταινία που πρόκειται να παίξουμε σε λίγες ώρες (Ο Νίκος καβάλα στο στρογγυλοφάναρο honda Παπάκι και πίσω το δικό μου town mate). Δυστυχώς τα όμορφα πράματα τελειώνουνε κάποτε όμως μένουνε τα ντοκουμέντα (εκείνο το βράδυ του Νοέμβρη του 2003 είχα κάνα 2 καρούλια από ασπρόμαυρο 1600 τ-max, καβάτζα πέραν του εγχρώμου που το είχα για τις προβολές και είπα ας κάνω καμιά νυχτερινή λήψη)

Mηχανή Cannon (28-80)

film T-Max 1600 kodak
 
0magissaye2.jpg


H Mάγισσα

(Μάρτιος 2001)

Cannon eos 500 (28-80)

film fujicolor 200
 
0prosfigika1pl8.jpg


Προσφυγικά - 1 (Η γειτονία μου)

Oκτώβριος 2003

cannon eos 500 28-80

φιλμ fujicolor 800
 
Πολύ ενδιαφέρουσες οι φωτογραφίες σου Dominion.Εικόνες της καθημερινότητας,αλλά μοναδικές όταν αποτυπώνονται σε ένα φιλμ που μπορεί να αποτελέσει μελλοντικά και το προσωπικό μας ημερολόγιο...:rolleyes:
 
0prosfigika3mp3.jpg


Προσφυγικά - 2

Γενάρης 2004

cannon eos 500

(28-80mm)

fujicolor superia 200
 
0prosfigika2hm6.jpg


Προσφυγικά Πατρών - 3

Γενάρης 2004

cannon eos 500

(28-80mm)

fujicolor 100
 
Πίσω
Μπλουζα