Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

paragodeskt9.jpg


Πάντα θεωρούσα τους πολιτικούς μίζερα, δίστοκα και συντηρητικά άτομα.

Προσπάθησα να καταγράψω αυτή την έκφρασή τους (της ηλιθιότητας) με το ταχύ 3200 φιλμ της μηχανής μου (από το γήπεδο της ΕΑΠ σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας για να μην κλείσει το γήπεδο). Εδώ ανάμεσα στους...παράγοντες ένας πατρινός θα αναγνωρίσει έναν από τους πολύ γνωστούς πλέον της πάτρας πρίν να γίνει γνωστός (είναι οκτώβρης 2003)
 
Υπέροχες οι φωτογραφίες σου dominion όμως καλό θα ήταν να τις ανέβαζες σε λίγο μικρότερη ανάλυση πηγαίνω πέρα δώδε τις μπάρες για να τις δω!!!
 
Να αγοράσεις wide screen οθόνη, εγώ έχω και περιθώριο.

Dominion οι φωτό σου ξεχωριστές και τα σχόλιά σου απολαυστικά.

Κι άλλο!!!!!! Κι άλλο!!!!!!!!!!!
 
pooky είπε:
Να αγοράσεις wide screen οθόνη, εγώ έχω και περιθώριο.
Dominion οι φωτό σου ξεχωριστές και τα σχόλιά σου απολαυστικά.

Κι άλλο!!!!!! Κι άλλο!!!!!!!!!!!
Βρε pooky..Έχω 20" και ανάλυση 1440Χ1050 και πάλι έκανα βόλτες..

Δεν είσαι μόνο εσύ..είναι και τα άλλα μέλη τα οποία δουλεύουν πολύ χαμηλώτερες αναλύσεις...
 
παιδια, τι να πω..

:clap: :clap:

κακως το ειχα παραμελησει αυτο το τοπικ..

ολες οι φωτος ειναι εκπληκτικες, αλλα επιτρεψτε μου να δωσω ειδικα συγχαρητηρια στο telonio, που μου εδωσε την ευκαιρια να δω επιτελους την περιφημη σκια "πυραμιδα" απο την κορυφη του Ταυγετου, μια κ παρολο που εχω κανει αναβαση εκει, δεν ημουν την σωστη ωρα για να το δω..

Ειναι τρομερο το θεαμα, οι φωτος ειναι συναρπαστικες, κ φανταζομαι πως θα ηταν να το βλεπεις ζωντανα!!

ευχαριστω!
 
Death2Eliza πραγματικά, αυτό το φαινόμενο είναι πολύ εντυπωσιακό και ενδιαφέρον για τον όποιο τυχερό ορειβάτη και επισκέπτη του περίφημου Ταυγέτου. Αν τύχει να επισκεφτείς ξανά την βραχοπυραμίδα έχε υπόψη σου να δεις με τα μάτια σου την σκιά της. Σου εγγυώμαι απόλυτα πως δεν θα το μετανιώσεις!
 
Ένας διαφορετικός κόσμος...............Ιερά Μονή Μεγίστης Λαύρας.Άγιον Όρος

2007071400066jp4.jpg



Φωτογραφική μηχανή:
Κινητό S200 2mp

Ρυθμίσεις:Auto..αυτό έλειπε να είχα και manual!!
 


Cure live@Gazi (συγχωρέστε την ημ/νία , μόλις είχα πάρει τη sony compact)
 
Και μόνο τον Robert να έχεις ως φιγούρα,αρκεί για να γίνει η φωτογραφία έργο τέχνης.Αν αφαιρέσεις τα κεφάλια από κάτω,είναι άψογη!!!Μπράβο asikamin. :clap:
 
Δεν εχω κανει και κριτης σε διαγωνισμο φωτογραφιας αλλα η συγκεκριμενη στον μουσειακο χωρο πλεον της Wieliczka ειναι πολυ καλη και αποτυπωνει την ατμοσφαιρα - αληθεια οι παραστασεις στους τοιχους τι απεικονιζουν ?
 
Πρόκειται για Ναό σμιλεμένο στο ορυχείο από τους εργάτες που ζούσαν μέχρι το τέλος της ζωής τους εκεί!

Όλα , ακόμα και οι πολυέλαιοι είναι από αλάτι!
 
Εντυπωσιακο !! Ωραιος ο Asikamin :thumbup:
 
@Dominion

Respect...

@asikamin

Πολύ καλή η φώτο με το γκρουπάκι

pooky είπε:
Να αγοράσεις wide screen οθόνη, εγώ έχω και περιθώριο.
4:3 Never Dies :headbangdude: :biglaugh: :biglaugh:

Πέραν της πλάκας πάντως, κάποια στιγμή θα μπεί αυτόματος resizer για τα images, οπότε no worries ;)

Υ.Γ. Είχα να μπώ καιρό εδώ τελικά :p
 
asikamin είπε:

Cure live@Gazi (συγχωρέστε την ημ/νία , μόλις είχα πάρει τη sony compact)
asikamin..γράψε λάθος τώρα είδα τις μεγενθυμένες..με μπέρδεψε το Cure live@Gazi..Πραγματικά και οι δυο είναι πολύ μαγευτικές έχουν άφθονο μυστήριο μου αρέσουν πολύ πραγματικά... :) Για κινητό..μα καλά..τι κινητό έχεις γιατί η φωτογραφία είναι πολύ καλή!!!
 
Προσωπικά μιας και πήρα 19άρα lg οι αναλύσεις που κάνω στις εικόνες (μόνο για προβολή η/υ είναι 1280 επί 1024 (συνήθως το πλάτος συχνά μικρότερο αλλά το μήκος σταθερά 1280). Εξάλλου έτσι μπορούνε κάλιστα να γίνουνε screensaver. Oπότε δεν νομίζω να έχετε παράπονο. :)
 
0tvscrollbe9.jpg
[/img]

Mια σειρά φωτογραφιών με θέμα τον εθισμό στην τι βι (και ειδικά στα βραζιλιάνικα).

Για την πραγμάτωσή της επιστράτευσα την γιαγιά μου (που χαιδευτικά την φωνάζω Milagros η ατίθαση)

αυτά έγιναν τον Σεπτέμβριο του 2003.

Φίλμ 400 fujicolor (daylight type σε συνθήκες πυρακτώσεως βγάζει μια τέλεια κιτρινίλα) και αρκετά καλό κόκκο

μηχανή cannon 28-80
 
Πίσω
Μπλουζα