Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

akmakas είπε:
maxplanck μπορώ να σου βγάλω το καπέλο..απίθανες οι φωτογραφίες σου ζωντανά χρώματα καθαρά με διαύγεια..
Αφου σας αρεσαν τα χρωματα δειτε και αυτη. την πηρα σημερα για να δοκιμασω πως διαολο λειτουργει η μακρο (η σουπερ μακρο) λειτουργια της μηχανης. Μου βαλατε το ζιζανιο να ψαξω το μανιουαλ...

p9161644sl1.jpg


πρωτη φορα στη ζωη μου μου λενε οτι βγαζω απιθανες φωτογραφιες

*smilie που να κοκκινιζει δεν υπαρχει?

ωχ! εκτος αν εννουσες αυτες που δεν ηταν δικες μου :biglaugh::biglaugh:
 
@maxplanck

ΠΟλύ καλές οι φωτο σου, κακώς δεν στο έχουν ξαναπεί ;)

@Dominion

Τα ρέστα μου .... αλλες 5-6 φωτογραφίες σου να δώ και θα σπάσω την μηχανή μου :p
 
maxplanck πραγματικά πολύ καλές οι φωτογραφίες σου!

dominion άξιος! δώσε και άλλες (για να σπάσει ο keeper την μηχανή του!)
 
Έλεος Ρε!!!!!!

http://imageshack.us/

To upload an image, click "Browse...", select an image, click OK/Open, and then click "host it!". After a short while, your image will upload. Depending on your use for the image, use any of the provided linking codes.

και στην προκειμένη περίπτωση επιλέγουμε

Thumbnail for forums (1)
 
@asikamin

Υπομονή μέχρι να ανέβει ο image resizer...
 
Σορυ παιδια!! και σκεφτομουν να ρωτησω πως πρεπει τελικα να ανεβαζω τις φωτογραφιες ολοκληρες η εικονιδιο και σε τι αναλυση.

Ενημερωστε με, please... I'm new around here...
 
Ρε asic έλεος!!!!

Έχεις 22άρι wide αν δεν κάνω λάθος, δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα!
 
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ 768 SHARED ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 20 ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!:comfort:

KAI 19αρι 4:3!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Δεν χρειάζονται μεγάλες αναλύσεις παιδιά..το πολύ 800Χ600 για να μην πω 640Χ480..Φτάνει για να πάρουμε μια δυνατή δόση μιας καλλιτεχνικής φωτογραφίας..
 
Πραγματικά υπέροχες οι φωτογραφίες σου maxplanck,λατρεύω τα χρώματα!!! :clap:

Εδώ μερικές ταπεινές φωτογραφίες από το κινητούλι μου...

Άλλο ένα ηλιοβασίλεμα από την πανέμορφη παραλία του Βράχου Πρεβέζης.

image0126or1.jpg


Χανιώτη Χαλκιδικής: Το καλοκαίρι τελείωσε,έμειναν όμως οι ξαπλώστρες να μας το θυμίζουν...:rolleyes:

image0138ct9.jpg
 
Διαβαζοντας τα προηγουμενα καταληγω οτι εχουμε καποιο προβλημα εδω - πραγματι καποιες φωτο ειναι τεραστιες - απο τη μια καθυστερουν το φορτωμα της σελιδας και απο την αλλη "κοβονται" στις οθονες καποιων χρηστων λογω μεγεθους της αναλυσης που χρησιμοποιουν.

Η λυση του asicamin λυνει το ενα απο τα 2 προβληματα.

Αν ανεβαζατε τις φωτο στο imageshack πχ και χρησιμοποιουσατε το link που δινει για "Thumbnails για φορουμ" τοτε το αποτελεσμα που θα εμφανιζοταν εδω θα ηταν κατι σαν και αυτο



το οποιο "τρωει" πολυ λιγοτερη μνημη απο το να αποτυπωσετε τη φωτο στις πραγματικες της διαστασεις.

Τωρα - απο τη στιγμη που θα την "κλικαρετε" θα πεσετε παλι στη ιδια λουμπα - εφοσον η φωτο ειναι τεραστια - και θα αργησει να φορτωσει και δεν θα χωρεσει (πιθανον) στην οθονη σας ολοκληρη.

Η λυση λοιπον ειναι να εφαρμοσετε και την προταση του Akmaka - καντε resize την φωτογραφια σας με καποιο προγραμμα (πχ mspaint, photoshop, gimp) στα 800Χ600 , ανεβαστε την στο imageshack.us KAI META χρησιμοποιηστε το link Thumnail for forums (οπως προτεινε ο asicamin) ωστε να ερθει εδω μικρη και ελαφρια και να μην "σκισει" το thread.
 
Eφαγα flashιά και έβγαλα αυτή τη φωτό.....

p9091566vt5.jpg


.....δεν λέω, είναι λίγο χαζή αλλά μου άρεσε και την έκανα wallpaper !! :)
 
Ενδιαφέρον! Ποτήρι με νερό δεν είναι;
 
candy: αυτες ειναι οι... ταπεινες;; Αχ, και να ημουν εκει!!

teflon: πολυ ωραια φωτογραφια!! το ξερεις οτι η επιφανεια του νερου λειτουργει ως καθρεφτης. οποτε με το ζουμ που εκανα ειδα και αυτον που εβγαλε τη φωτογραφια. σιγουρα ησουν εσυ;;;

dfdpg1.jpg
 
telonio είπε:
Ενδιαφέρον! Ποτήρι με νερό δεν είναι;
Είναι το εσωτερικό από ένα μπλε πλαστικό μπουκάλι τύπου "BOUZOUKIA Mineral Water"

maxplanck είπε:
teflon: πολυ ωραια φωτογραφια!! το ξερεις οτι η επιφανεια του νερου λειτουργει ως καθρεφτης. οποτε με το ζουμ που εκανα ειδα και αυτον που εβγαλε τη φωτογραφια. σιγουρα ησουν εσυ;;;

dfdpg1.jpg
Πω πω ντροπήηηηη :blush:!!! Με είδατε χωρίς το κράνος.........:look:
 
ssey8.jpg


Μια παλιά μου φωτογραφία το 2001 σε μια πλευρά του διαβαλκανικού νοσοκομείου στο δρόμο για το αεροδρόμιο.

Canon MV 450i Auto.

Επεξεργασία Photoshop CS3
 
Λοιπόν παιδιά..χθες το βράδυ έβγαλα το τηλεσκόπιο μου στο μπαλκόνι και παρατήρησα την σελήνη..άσχετο με το thread δεν ήξερα που να το βάλω τράβηξα με την camera μου μέσα από το προσοφθάλμιο και σας παρουσιάζω ένα βίντεο το τι βλέπει κάποιος μέσα από ένα καλό τηλεσκόπιο...Δυστυχώς πάλι η δουλειά έγινε στο πόδι αφού δεν είχα δαχτυλίδι για να βιδώσω σταθερά την κάμερα στον φακό και απλά έγινε η δουλειά με το χέρι μου γιαυτό και η εικόνα δεν είναι σταθερή..

http://rapidshare.com/files/71293853/The_moon_by_telescope.wmv.html
 
πολυ καλο akmakas πρωτη φορα βλεπω απο τηλεσκοπιο!!
 
Πίσω
Μπλουζα