Καλύτερη κονσόλα 5ης Γενιάς

Καλύτερη κονσόλα 5ης Γενιάς

  • Panasonic 3DO

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Amiga CD32

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Atari Jaguar

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Saturn

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sony Playstation

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Nintendo 64

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Μπαα ειναι απασχολημενος τωρα - καπου θα βρισκεται και θα δερνει παιδακια....
 
Telamonas.stokos είπε:
Τουλαχιστον οσο μιλαμε για την καλυτερη κονσολα και οχι γιαυτη που πουλησε (με το στανιο) τα περισσοτερα κομματια.
Αυτό ξαναπέστο. Σε πρόσφατη συνέντευξη ενός απο τους δημιουργούς του 3DO, αναφέρθηκε οτι

"...τα χρήματα που δαπανήθηκαν για διαφήμιση έτσι ώστε PSX με το ζόρι να απογειωθεί, όχι απλώς δεν τα είχαμε εμείς - αλλα δεν είχαμε φανταστεί οτι υπήρχαν στο χώρο".

Ταφόπλακα confirmed λοιπόν, απο την πρώτη κιόλας μέρα ....
 
Saturn δαγκωτό. Όχι ότι το είχα ή ότι έπαιξα σαν τρελλός μαζί του. Αλλά γιατί είναι Sega και Sega είναι και το Dreamcast............
 
Telamonas.stokos είπε:
Παροτι το 3do ηταν πολυ μπροστα τη χρονια που βγηκε - αλλα και το Jaguar ειχε καλα στοιχεια - νομιζω οτι η απαντηση ειναι by default το Ν64
picture.php
 
Μου μυριζει...

picture.php


:D
 
Ναι οντως - οποτε χανει καποιος μιλαει για conspiracy - αμα κερδιζει ειναι ολα καλα :D
 
Poll, the Wally way..... :D
 
Εγώ πάντως ψήφισα Ν64 γιατί το αξίζει.
 
keeper7k είπε:
Αυτό ξαναπέστο. Σε πρόσφατη συνέντευξη ενός απο τους δημιουργούς του 3DO, αναφέρθηκε οτι
"...τα χρήματα που δαπανήθηκαν για διαφήμιση έτσι ώστε PSX με το ζόρι να απογειωθεί, όχι απλώς δεν τα είχαμε εμείς - αλλα δεν είχαμε φανταστεί οτι υπήρχαν στο χώρο".

Ταφόπλακα confirmed λοιπόν, απο την πρώτη κιόλας μέρα ....
Τι μας λενε ωρε. :angry:

Αν δεν ειχαν λεφτα να πουλησουν κονσολες να καθοντουσαν σπιτι να παιξουν κολιτσινα.
 
Telamonas.stokos είπε:
Παροτι το 3do ηταν πολυ μπροστα τη χρονια που βγηκε - αλλα και το Jaguar ειχε καλα στοιχεια - νομιζω οτι η απαντηση ειναι by default το Ν64.
Σαφως με καλυτερη 3D απεικονιση απο το playstation και πολυ καλυτερα παιχνιδια (αναλογικα σε ολες τις κατηγοριες) απο ολα τα αλλα δεν βρισκει αντιπαλο σε αυτη τη γενια. Τουλαχιστον οσο μιλαμε για την καλυτερη κονσολα και οχι γιαυτη που πουλησε (με το στανιο) τα περισσοτερα κομματια.
LOL. To "3D" του θρυλικού "FOG BOX" το καλύτερο; Ε, όχι και έτσι φίλε telamona. Αυτό δεν το πιστεύει ούτε ο ίδιος ο Miyamoto-san.

Άρχισε από τα βασικά και το ξανασυζητάμε αν θέλεις...

Η με διαφορά πιό ευρέως αποδεκτή άποψη είναι ότι στην 5η γενιά το καλύτερο 3D το είχε το Playstation και το καλύτερο 2D το Saturn.
 
Γιατρέ συμφωνούμε απόλυτα....

Καλό το N64 δεν είπε κανείς το αντίθετο, αλλά λίγα παιχνίδια, πολύ λίγα για να συγκριθούν με το PS.

Σημειωτέον ποτέ δεν είχα PS (έχω παίξει όμως πολύ σε αυτό που είχαν τα ανήψια μου) και ούτε το συμπαθώ σαν μηχάνημα, μου φαίνεται απρόσωπο... η καρδιά μου ανήκει στο Saturn αλλά κακά τα ψέμματα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φτου ρε η Ν64 πέρασε μπροστά.

Wally hack the damn thread please.......
 
Κοίτα να δεις που πατώσαμε... :D

Βρε σεις...

Δεν ανατριχιάσατε παίζοντας Silent Hill;

Δεν "τα παίξατε" οταν παίξατε METAL GEAR SOLID;

Δεν "τα'δατε όλα" με τα Final Fantasy;

κλπ. κλπ. κλπ...
 
Sega brothers περαστε στην αντεπιθεση,υπαρχει ενορχηστρωμενο σχεδιο των Nintentακηδων (αλλιως θα πρεπει να χακαρω το poll :) )

picture.php
 
DINO είπε:
Η ψήφος μου πάει φυσικά στο Sony Playstation, το οποίο έφερε την επανάσταση στο gaming και μπήκε σχεδόν σε όλα τα σπίτια...
Παρομοίως!!
 
Wally είπε:
Sega brothers περαστε στην αντεπιθεση,υπαρχει ενορχηστρωμενο σχεδιο των Nintentακηδων (αλλιως θα πρεπει να χακαρω το poll :) )
picture.php
...Επήλθε η ισοφάριση, προφανέστατη η ψήφος που όφειλα να δώσω...

SEGA FTW! :D

Wally, με το που θα βγούμε πάλι μπροστά, κλείσε το poll... :wave:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
cd32 θελει και ερωτημα !! μπορει να μην ειχε τα καλυτερα games συγκριτικά με τα αλλα μονο το ονομα που κουβαλαει τα λεει ολα !! αν και ειναι σχετικα αδικο να συγκρυνεται με psx και saturn ....
 
Πίσω
Μπλουζα