Κατάργηση "Thanks"?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Αν εγώ δε θελω να βαλω θενκς, δε θα βάλω, δε μπα να είναι και θρεντ του Ααρντβρακ. Αν θελω, θα βαλω. Αν καποιος εχει 2.000 θενκς, δε σημαίνει ότι εχει και καλά ποστς, δεν είναι κριτήριο το θενκς. Αν καποιος θελει να κυνηγάει θενκς ποστάροντας ό,τι του κατέβει στο κεφάλι αυξάνοντας τα θρεντς του και ποντάροντας σε τυχαία θενκς, γούστο του, δημοκρατία εχουμε. Αν καποιος εχει την ανάγκη να του πουν μπράβο, ποστάροντας ό,τι βλακεία του'ρθει στο μυαλό, το πρόβλημα το έχει αυτός που του βάζει θενκς και όχι αυτός που πόσταρε. Παρόλάυτά, καταλαβαίνω την περίπτωση ανθρώπου που είναι κλειστός χαρακτήρας και ίσως να θελει λίγη προσοχή, και το θενκς είναι και δείγμα προσοχής, του στυλ "οκ το είδα το θρεντ σου το διάβασα και το βρίσκω αξιόλογο". Ειμαστε φόρουμ του οποίου η θεματολογία μπορεί να προτρέψει κάποιον άνθρωπο κλειστού χαρακτήρα να ανοιχτεί, ίσως και να παρει λίγη προβολή, δε βλέπω κάτι το κακό.

Ημαρτον ρε παιδιά, ασχοληθείτε με κάτι ουσιαστικό!
 
:thumbup: πες τα βρε άνθρωπε!

Απλά για εμένα το thank πιστεύω βολεύει πρακτικά διότι αποφεύγουμε να γεμίζουμε από κάτω 100 ποστς που να λέμε πόσο ωραίο είναι αυτό που ΄΄ποσταρίστηκε΄΄από τον χρήστη κάποιου θρεντ.
 
PT8 είπε:
:thumbup: πες τα βρε άνθρωπε!
Απλά για εμένα το thank πιστεύω βολεύει πρακτικά διότι αποφεύγουμε να γεμίζουμε από κάτω 100 ποστς που να λέμε πόσο ωραίο είναι αυτό που ΄΄ποσταρίστηκε΄΄από τον χρήστη κάποιου θρεντ.
Ή το γνωστό Efxaristo :p .
 
Μπράβο ρε Τζων, ορίστε, την ίδια σκέψη με τον Wally έκανα: :D

Αν καποιος κανει ενα καλο post, δεν θελουμε 40 ποστ ευχαριστιων απο κατω...δεν ωφελουν σε κατι. Επηρεαζουν αρνητικα και τη χρηστικοτητα του thread ως πηγη πληροφοριας. Με τη χρηση λοιπον του Thanx εχουμε γλυτωσει πολυ "θορυβο".
 
Θα συμφωνησω με τον PT8. Κι αν ειχαμε per message thanks, δεν θα χρειαζοταν καν να γραψω αυτο το μηνυμα!
 
Κοίτα κακό και φασαρία για μερικά " εορταστικά " μηνύματα. :xm: Τι έγινε δηλαδή, είχα πιάσει τα 4000 και είπα ένα ευχαριστώ. Το ίδιο έκαναν και άλλα παιδιά. Που είναι το κακό; Όπως είπαν και παραπάνω αν κάποιος δεν θέλει, δεν βάζει και όλα καλά.'

Αυτά συμβαίνουν με τους " αλεξιπτωτιστές " στα φόρουμ... :animangry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Να σου πω μόνο ότι είχα για κάποια χρόνια λογαριασμό στο Facebook με φίλους κτλ κτλ και σιχάθηκα την όλη κατάσταση με τα δήθεν likes και όλα τα σχετικά. Στο Fakebook όπως μου αρέσει να το λέω, καθώς είναι ένας ψεύτικος (κατά το πλείστο) κόσμος, βλέπεις γλυψίματα και υπεροψίες.
Όπου Facebook (Fakebook ή όπως αλλιώς το λες) βάλε Internet.
 
μόλις πρόσεξα ότι τόσα χρόνια εδώ μου έχετε βάλει ελάχιστα thanks...θα σας καταγγείλω στην δ/νση του φόρουμ. Διαμαρτύρομαι εντονότατα!!! :D
 
Ετοιμαστείτε. Την Πρωταπριλιά θα σας μηδενίσω τα "κοντέρ" :D (και μετά θα σκεφτώ αν τα επαναφέρω :p :p)
 
Kambia είπε:
Ετοιμαστείτε. Την Πρωταπριλιά θα σας μηδενίσω τα "κοντέρ" :D (και μετά θα σκεφτώ αν τα επαναφέρω :p :p)
Εεε, μας χάλασες την έκπληξη τώρα! :p
 
angel_grig είπε:
Eγω παντως θα προτεινα οχι μονο να καταργηθουν αλλα να υπαρχει σε καθε post.Πολλες φορες θελω να ευχαριστησω καποιον (που δεν ειναι ο thread starter) και μπορω μονο με απαντηση ενω θα προτιμουσα να υπηρχε thanks button.
+1 :thumbup:

Οπως ακριβως γινεται και στο Γερμανικο Klickywelt που ειμαι μελος.... :)

Αρχικο post....

attachment.php


Δυο post παρακατω....

attachment.php
 
Νομίζω, αν όχι στην πλειοψηφία τους, σε μεγάλο βαθμό τα Ελληνικά φόρα έχουν αυτή την λειτουργία.
 
Σκεφτείτε όμως και κάτι άλλο. Το να γράψεις έστω και ένα απλό ποστ "ευχαριστώ για τις πληροφορίες" πχ επαναφέρει ένα θέμα (πολλές φορές ξεχασμένο για χρόνια) πάλι στο δημόσιο ταμπλό με αποτέλεσμα κάποιος που δεν το είχε προσέξει να το διαβάσει και να προσθέσει τις δικές του εμπειρίες, απόψεις, πληροφορίες κλπ. Πατώντας ένα απλό thanks το παραπάνω δεν γίνεται.
 
Kambia είπε:
Σκεφτείτε όμως και κάτι άλλο. Το να γράψεις έστω και ένα απλό ποστ "ευχαριστώ για τις πληροφορίες" πχ επαναφέρει ένα θέμα (πολλές φορές ξεχασμένο για χρόνια) πάλι στο δημόσιο ταμπλό με αποτέλεσμα κάποιος που δεν το είχε προσέξει να το διαβάσει και να προσθέσει τις δικές του εμπειρίες, απόψεις, πληροφορίες κλπ. Πατώντας ένα απλό thanks το παραπάνω δεν γίνεται.
Δεν αντιλεω,ουτε διαφωνω στα λεγομενα σου Ναταλι,αλλα...

θα μπορουσε ομως να υπαρχει και η λειτουργια του Thanks Button για αυτους που θα ηθελαν να την χρησιμοποιησουν. :)
 
Εγώ πότε θα γίνω μάνα που δεν έχω ούτε ένα o άμοιρος ;;
rofl2.gif
 
RIO είπε:
Κοίτα κακό και φασαρία για μερικά " εορταστικά " μηνύματα. :xm: Τι έγινε δηλαδή, είχα πιάσει τα 4000 και είπα ένα ευχαριστώ. Το ίδιο έκαναν και άλλα παιδιά. Που είναι το κακό; Όπως είπαν και παραπάνω αν κάποιος δεν θέλει, δεν βάζει και όλα καλά.'

Αυτά συμβαίνουν με τους " αλεξιπτωτιστές " στα φόρουμ... :animangry:
Ναι...πραγματι....αυτα συμβαινουν με τους αλεξιπτωτιστες του φορουμ αλλα και με τους ''παλιους''...τους ''θαμωνες'' που και καλα τους ''χαλανε την πιατσα'' οι νεοι.

αφιπευσε...
 
Kambia είπε:
Σκεφτείτε όμως και κάτι άλλο. Το να γράψεις έστω και ένα απλό ποστ "ευχαριστώ για τις πληροφορίες" πχ επαναφέρει ένα θέμα (πολλές φορές ξεχασμένο για χρόνια) πάλι στο δημόσιο ταμπλό με αποτέλεσμα κάποιος που δεν το είχε προσέξει να το διαβάσει και να προσθέσει τις δικές του εμπειρίες, απόψεις, πληροφορίες κλπ. Πατώντας ένα απλό thanks το παραπάνω δεν γίνεται.
Συμφωνώ 100%! Αν ενα θρεντ εχει τίτλο "Εγκατάσταση Χ/Ψ λειτουργικό", δε με νοιάζει αν δε γίνει ΑΠ (up:D) ποτέ, όμως αν καποιος εχει ανοίξει θρεντ πριν 10 χρόνια για κάποια ανάμνησή του κι εγώ δεν το'χω παρει χαμπάρι, καποιος άλλος θα μου το υποδείξει απλά απαντώντας.
 
spyros_s είπε:
μόλις πρόσεξα ότι τόσα χρόνια εδώ μου έχετε βάλει ελάχιστα thanks...θα σας καταγγείλω στην δ/νση του φόρουμ. Διαμαρτύρομαι εντονότατα!!! :D
Απλά άνοιξε ένα thread με τίτλο "I Love Atari" και θα δεις πόσα θενκς θα πάρεις! :p

attachment.php
 
Αν καποιον δεν του αρεσει και ενοχλειται τοσο ,

ισως θα μπορουσε να υπαρχει η δυνατοτητα να μην τα βλεπει τα thanks καθε χρηστη μεσω αντιστοιχης επιλογης του user control panel ,

αν αυτο ειναι τεχνικα εφικτο και χωρις να φορτωνουμε παραπανω τους ηδη παραφορτωμενους admins .

thanx.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα