Κατάργηση "Thanks"?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
BOY GEORGE είπε:
Ναι...πραγματι....αυτα συμβαινουν με τους αλεξιπτωτιστες του φορουμ αλλα και με τους ''παλιους''...τους ''θαμωνες'' που και καλα τους ''χαλανε την πιατσα'' οι νεοι.αφιπευσε...
Εσύ επανέφερες ένα παλιό θέμα για να προκαλέσεις, όχι εγώ. Πρώτα εφάρμοσε το στον εαυτό σου και μετά κούνα το δάχτυλο για συμβουλές.
 
Απλα τα πραγματα.....

Παραμενει ως εχει το θεμα με τα Thanks και τελειωσε.

Καταθεσαμε ο καθενας τις αποψεις του,ακουστηκαν και απαντηθηκαν απο την διαχειριση...εληξε.

Δεν χρειαζεται ουτε σε προσωπικες κοντρες,ουτε σε αντιπαραθεσεις να μπαινουμε. :)

Πιστευω οτι παραπανω συζητηση φθειρει το θεμα και τιποτα αλλο. :)
 
Nemo είπε:
Αν καποιον δεν του αρεσει και ενοχλειται τοσο ,ισως θα μπορουσε να υπαρχει η δυνατοτητα να μην τα βλεπει τα thanks καθε χρηστη μεσω αντιστοιχης επιλογης του user control panel ,

αν αυτο ειναι τεχνικα εφικτο και χωρις να φορτωνουμε παραπανω τους ηδη παραφορτωμενους admins .
Θα συμφωνησω με τον Nemo. Κι αν ειχαμε per message thanks, δεν θα χρειαζοταν καν να γραψω αυτο το μηνυμα!

You get the point? ;)
 
Θα μου άρεσε η επιλογή ''ευχαριστώ'' σε κάθε μήνυμα.
 
Το PC μου χάλασε εσχάτως, και επανήλθε μόλις χθες.

Όταν έπεσα σε αυτό το θρεντ (που ξαναγεννήθηκε από τις στάχτες του, σαν τον μυθικό Φοίνικα) αισθάνθηκα μεγάλη απογοήτευση.

Για τον εξής λόγο :

Έχοντας ανεβάσει την "τριλογία" θρεντς "Μήπως είστε ρετρόλ" , θεώρησα ότι είχα εξαντλήσει το θέμα.

Με χαρά όμως διαπιστώνω, ότι ο τρολισμός αναζητεί πάντα εναλλακτικές μορφές έκφρασης.

Έτσι, δε μπορώ παρά να προσθέσω το σχετικό λήμμα :

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?21084-Mήπως-είστε-ΡΕΤΡΟΛ-(vol-3)&p=509279&viewfull=1#post509279

Wally είπε:
Αλλωστε δεν χρησιμοποιουμε χαζομαρες του τυπου karma, reputation κτλ.
Πω πω, μας έφτιαξες !!! :)

Πολύ θα γούσταρα να ξεκίναγαν θρεντς του στυλ "να επανέλθει το rep-power" , "να μπει karma" κλπ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Απλα τα πραγματα.....
Παραμενει ως εχει το θεμα με τα Thanks και τελειωσε.

Καταθεσαμε ο καθενας τις αποψεις του,ακουστηκαν και απαντηθηκαν απο την διαχειριση...εληξε.
xiditop2.jpg

????

:diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, τι να λέμε τώρα. Εδώ το ίδιο το Retromaniax μας ευχαριστεί μόλις κάνουμε login.

Efxaristo.JPG
 
@exetlaios συγγνώμη αλλά επειδή δεν κατάλαβα το επίπεδο ειρωνείας στο παραπάνω μήνυμά σου, το να μπαίνει κανείς σ΄ένα φόρουμ και ν΄απαντά σ΄ένα θέμα που πριν κάποια χρόνια είχε ανοίξει κάποιο άλλο μέλος αποτελεί τρολλάρισμα; Γιατί αυτή είναι μια πολύ γοητευτική πλευρά των φόρουμ, ότι επιτρέπουν τη συνέχιση μιας συζήτησης πέρα από τόπο και χρόνο.
 
Clemence είπε:
@exetlaios συγγνώμη..., το να μπαίνει κανείς σ΄ένα φόρουμ και ν΄απαντά σ΄ένα θέμα που πριν κάποια χρόνια είχε ανοίξει κάποιο άλλο μέλος αποτελεί τρολλάρισμα;
Αν είναι έτσι, τότε εγώ δεν κάνω άλλη δουλειά από το να τρολλάρω ξεθάβοντας τόσα και τόσα θέματα...
 
Ο exetlaios μιλάει ξεκάθαρα για κάποιον που επιστρέφει μετά από καιρό και ποστάρει σε αμφιλεγόμενα θέματα τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο που πραγματεύεται το forum...
 
Δε θελω να γίνω κουραστικός και πρήχτης, αλλά θα με βόλευε ενα κουμπάκι Efxaristo! που μολις το πατάω, να μου εμφανίζει download links. Οχι "ευχαριστώ" ούτε "ευχαριστό", αλλά efxaristo, γκρίκλις λέμε!!

Ετσι για να θυμηθούμε τα (πολύ) παλιά :D :D:D

Clemence είπε:
@exetlaios συγγνώμη αλλά επειδή δεν κατάλαβα το επίπεδο ειρωνείας στο παραπάνω μήνυμά σου, το να μπαίνει κανείς σ΄ένα φόρουμ και ν΄απαντά σ΄ένα θέμα που πριν κάποια χρόνια είχε ανοίξει κάποιο άλλο μέλος αποτελεί τρολλάρισμα;
Τρολάρισμα σημαίνει ότι ασχολείσαι με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο (μια λεπτομέρεια που οι αντμινς του φόρουμ θέσπισαν γιατί έτσι γουστάρησαν) πέραν του περιεχομένου που προσφέρει το φόρουμ. Γι'αυτό φωνάζω πιο πάνω ότι "δεν εχετε με κάτι πιο σημαντικό να ασχοληθείτε;".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρολάρισμα είναι να έχεις έτοιμη συνέντευξη Τάσου Ψωμόπουλου και να μην μπαίνεις να καταθέτεις ερωτήσεις.
 
Παιδιά, μην ανεβάζετε τόνους εκεί που δε χρειάζεται! :) Ήδη το θέμα έχει ξεφύγει πολύ.

Όπως είπε πάρα πολύ εύστοχα ο Σταύρος πιο πάνω:

stayros είπε:
Απλα τα πραγματα.....
Παραμενει ως εχει το θεμα με τα Thanks και τελειωσε.

Καταθεσαμε ο καθενας τις αποψεις του,ακουστηκαν και απαντηθηκαν απο την διαχειριση...εληξε.

Δεν χρειαζεται ουτε σε προσωπικες κοντρες,ουτε σε αντιπαραθεσεις να μπαινουμε. :)

Πιστευω οτι παραπανω συζητηση φθειρει το θεμα και τιποτα αλλο. :)
Ενημερωτικά πάντως, για να μην φθειρόμαστε όλοι μαζί, ενόσω παρακολουθώ τη συζήτηση, έψαξα αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό στην πλατφόρμα του φόρουμ. Δυστυχώς, η απάντηση είναι όχι. Υπάρχει ένα συγκεκριμένο mod συμβατό με την έκδοσή μας, αλλά με αμφίβολα αποτελέσματα (και γενικά, αν δεν είναι κώδικας που να έχω γράψει εγώ ή ο Αντώνης, δεν το εμπιστεύομαι).

Οπότε, όλη η συζήτηση γίνεται σε υποθετικό επίπεδο - ένας λόγος παραπάνω για να μη χαλιόμαστε! ;)
 
PT8 είπε:
Εγώ πότε θα γίνω μάνα που δεν έχω ούτε ένα o άμοιρος ;;
rofl2.gif
κάνε θέμα και θα σε ευχαριστήσω εγώ...απλά αν με περάσεις σε thanks θα τσακωθούμε :)

DINO είπε:
Απλά άνοιξε ένα thread με τίτλο "I Love Atari" και θα δεις πόσα θενκς θα πάρεις! :p
attachment.php
αν κάνω το λάθος να το κάνω δεν θα με πιστέψει κανείς...θα νομίζουν ότι κάνω flame posting! Σαν να λέει ο λύκος ότι αγαπά την κοκκινοσκουφίτσα ένα πράγμα! (Συγνώμη για το off topic απλά ο αστεισμός θα βοηθήσει να πέσουν λίγο οι τόνοι)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Σκεφτείτε όμως και κάτι άλλο. Το να γράψεις έστω και ένα απλό ποστ "ευχαριστώ για τις πληροφορίες" πχ επαναφέρει ένα θέμα (πολλές φορές ξεχασμένο για χρόνια) πάλι στο δημόσιο ταμπλό με αποτέλεσμα κάποιος που δεν το είχε προσέξει να το διαβάσει και να προσθέσει τις δικές του εμπειρίες, απόψεις, πληροφορίες κλπ. Πατώντας ένα απλό thanks το παραπάνω δεν γίνεται.
Εγώ συμφωνώ με αυτό που λέει η Kambia, και δεν μου αρέσει γενικά η ιδέα των thanks σε κάθε μήνυμα. Άλλωστε το φόρουμ πρέπει να προωθεί την επικοινωνία νομίζω, κι όχι να γίνουμε μουγκοθόδωρες που πατάνε ρομποτικά thanks.

Και κάτι άλλο, Boy George, μιας και είπες τη γνώμη σου ανοιχτά και προφανώς ενοχλείσαι από τα εορταστικά θέματα κάποιων μελών για μηνύματα και thanks, (δικαίωμά σου, οκ), να πω και εγώ κάτι που με ενοχλεί σε σένα, χωρίς παρεξήγηση, με ενοχλούν τα μπλε σου γράμματα, με χτυπάνε κατακέφαλα κάθε φορά που γράφεις, απλά ήθελα να στο πω :p
 
Το θεμα των thanks ειναι εντελως διαφορετικο απο το thread που ανοιγει καποιος για να γραψει "τα χιλιασα" και απο κατω ολοι να λενε "μπραβο","και εις ανωτερα" κλπ.

Το να ευχαριστησει ο ενας τον αλλο για ενα ποστ που φανηκε χρησιμο ειναι αλλο απο το να επαινει τον αριθμο των ποστ που εχει κανει εως τωρα.
 
Gyubrush είπε:
Το να ευχαριστησει ο ενας τον αλλο για ενα ποστ που φανηκε χρησιμο ειναι αλλο απο το να επαινει τον αριθμο των ποστ που εχει κανει εως τωρα.
Συμφωνω απολυτως. Η πρωτη περιπτωση εχει νοημα. Η δευτερη δεν εχει κανενα νοημα απολυτως, εκτος εαν θελεις να μαζεψεις περισσοτερα Thanks.
 
Μπορεις να κανεις remove τα Thanx αν νομιζεις οτι δεν αξιζουν στο thread.

Πχ οταν ανεβαζω scans σβηνω τα οποια Thanx διοτι δεν τα αξιζω. Αλλος εκανε το περιοδικο του φυλλο και φτερο, εκατσε στο scanner, crop-αρε, εχασε τοσο χρονο για να προσφερει στην κοινοτητα...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα