Κατάργηση "Thanks"?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Thanks... κι άλλα thanks...

Συγνώμη Χριστιάνα δικό σου κομματι είναι αλλά έπεσα πάνω σε αυτό...

 
Wally είπε:
Μπορεις να κανεις remove τα Thanx αν νομιζεις οτι δεν αξιζουν στο thread.
Πχ οταν ανεβαζω scans σβηνω τα οποια Thanx διοτι δεν τα αξιζω. Αλλος εκανε το περιοδικο του φυλλο και φτερο, εκατσε στο scanner, crop-αρε, εχασε τοσο χρονο για να προσφερει στην κοινοτητα...
Στην περιπτωση αυτη το thanks ειναι το λιγοτερο που μπορει να κανει καποιο μελος και γενικα οποιοδηποτε ποστ κρινει ο καθενας χρησιμο ειναι ευλογο να κανει thanks.
 
Μου αρέσει το γεγονός που ακόμη και σε αυτό το ποστ , μπορούμε να κάνουμε thanks.
 
Εννοείς μάλλον "...ακόμη και σε αυτό το thread" ή αλλιώς "topic"...

Λογικό είναι... Δε μπορούν κάποια threads να έχουν κουμπί "thanks" και κάποια όχι, κι αν γινόταν αυτό, με ποιά κριτήρια θα γινόταν και ποιός θα τα όριζε;

:)
 
spirtoulis είπε:
Μου αρέσει το γεγονός που ακόμη και σε αυτό το ποστ , μπορούμε να κάνουμε thanks.
Σωστή παρατήρηση, κάποιοι έχουν αφήσει thanks στο θέμα που μιλάει για κατάργηση των thanks, τρελό έτσι; :p

Tα πράγματα είναι απλά, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να λιβανίζουμε το θέμα των thanks. Υπάρχει σαν επιλογή.

Γουστάρεις; Βάλε thanks.

Δεν γουστάρεις; Μη βάζεις thanks.

Έχεις μαζέψει αρκετά thanks; Μαγκιά σου, εις ανώτερα.

Δεν μαζεύεις thanks; Σιγά τα λάχανα, αλλά αν αυτό σου γίνει κίνητρο για να ανοίγεις θέματα και να προωθήσεις τις ευχαριστίες, πάλι μαγκιά σου, πού το κακό;

Ανοίγεις "επετειακά" θέματα με κεράσματα και ευχαριστίες και δέχεσαι thanks; Πάλι μαγκιά σου, δεν υπάρχει τίποτα το κακό.

Ενοχλείσαι που άλλοι ανοίγοντας επετειακά θέματα παίρνουν thanks; Απλά μην τους αφήνεις ο ίδιος thanks και άσε τους άλλους να κάνουν ό,τι γουστάρουν, απλά τα πράγματα.

Αυτά... :)
 
Rygar είπε:
Εγώ νομίζω ότι το θέμα το έχουμε ξεχειλώσει :(
Το αυτό ^^

Έχουμε άλλα 23.796 θέματα και μάλιστα πιο σοβαρά να συζητήσουμε! Το αν θα βάλει, ποιος θα βάλει, γιατί έχει ή δεν έχει βάλει thanks, πόσα έχει, γιατί δεν έχει, γιατί του είναι 2 ή 3 λιγότερα από χθες τα thanks και πάει λέγοντας μας απασχολεί βρε παιδιά?

[Paspartoo mode on] Έλεος [Paspartoo mode off]
 
Και ναι, το παρόν θέμα μετά την αναβάθμιση έχει πάρει σάρκα και οστά προς ανακούφιση όλων των ομοϊδεατών!
 
Μετουσιωθηκε σε κατι πιο μεθοδικο και δικαιο που μπορει ο καθενας να συμμετεχει ή να απεχει.

Δυστυχως χαθηκαν τα παλια thanx που δεν θα μπορουσαν ετσι κι αλλιως να επιζησουν παραλληλα με το Like συστημα.

Ας κλεισει λοιπον η κουβεντα εδω.
 
Ενδιαφέρον το Like. Εντόπισα και ενα μικρο-bug. Πατήστε στο Μου Αρέσει, θα γίνει Δε μου αρέσει και μετά πατήστε πάλι στο Δε μου αρέσει. Θα αντικατασταθεί από ένα άλλ'αντι άλλων κείμενο, το οποίο αν ξαναπατήσετε, θα ξαναγίνει Δε μου αρέσει. Προφανώς το κείμενο αυτό είναι το Μου αρέσει. Να διορθωθεί πάραυτα.

Επίσης αναφέρω ξανά το ενοχλητικό μήνυμα "O server απέτυχε. Ξαναπροσπαθήστε." που εμφανίζεται μολις πατάω Αποθήκευση σε κάθε νέο ποστ (στην Επεξεργασία και αποθήκευση δεν το βγάζει), τουλάχιστον δικό μου ποστ, δεν ξέρω στα άλλα παιδιά που ποστάρουν αν εμφανίζεται.
 
Ρηγανη επειδη ειναι πλεον τσιτα json μηπως εχεις καποιον αρχειο browser, ή καποια παραξενα adblocks?
 
Εχω τον πιο πρόσφατο FF. Τρέχω Adblock plus όμως. Το απενεργοποίησα και θα ποστάρω τώρα και θα κανω edit το ποστ μου για να πω τί έγινε.

EDIT: Οχι, κανει παλι το ίδιο και με adblock ανενεργό. Το μήνυμα είναι το πιο κάτω:



Αφου πατήσω στο ΟΚ, πρέπει να κανω refresh τη σελίδα για να μου εμφανίσει το ποστ μου. Θα ποστάρω και με αλλο browser, όμως θα επιμείνω στη χρήση του FF:D

EDIT2: Και με IE11 κάνει πάλι το ίδιο. Αναρρωτιέμαι, κάποιο άλλο παληκάρι δεν έχει τέτοιο θέμα; Ας μας ενημερώσει.

_Thanks__ - Retromaniax_2016-01-15_14-58-43.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar και εμενα απο chrome στο pc , μερικες φορες μου το πεταει σε διαφορες στιγμες(ψιλοσπανια παντως)

Απο το κινητο δεν το εχω δει ποτε.
 
Προφητικό θέμα, τελικά ήρθε η στιγμή που οι ευχαριστίες καταργήθηκαν! (Με την μορφή που είχαν.)

 


Έχετε προσέξει ότι μπορείτε να πατήσετε like στην δικιά σας ανάρτηση; Το βλέπω συνέχεια στο facebook, αν το δώ κι εδώ θα πεθάνω στο γέλιο!:biglaugh:
 
Κι εγώ προσωπικά το βρίσκω πολύ γελοίο αυτό που κάνουν μερικοί κι αφήνουν like στον εαυτό τους. Δεν νομίζω όμως να το δεις εδώ Moonlight, έχουν ήδη κατηγορηθεί ότι είναι ψωνάρες όσοι ευχαριστιούνται με τα likes των άλλων, φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν άφηναν και στον εαυτό τους; :p Ελπίζω και το υπάρχον θέμα να μην συνεχιστεί στο μέλλον με τίτλο "κατάργηση likes" αυτή τη φορά :p
 
Eγω παντως δεν αντεξα και σας εβαλα ..like και στις δυο σας :p !!(αλλωστε μου ειστε εξαιρετικα συμπαθεις :) )
 
Έχει ειπωθεί και αλλού πως η χρήση Thanks και Likes έχει φέρει ένα πολύ διαφορετικό πρόσωπο στο Retromaniax σε σχέση με το παρελθόν του και το έχει γεμίσει με αρκετή σαβούρα στο κυνήγι της φιλαρέσκειας και μαζέματος Thanks/Likes. Προσωπική μου άποψη είναι πως πρέπει να λείπει όλη αυτή η ανούσια μόδα που δεν έχει θέση σε κανένος είδος Forum , και ιδιαίτερα στο Retromaniax που πραγματεύεται με την ίσως σημαντικότερη θεματολογία όλων.

perlastar είπε:
Κι εγώ προσωπικά το βρίσκω πολύ γελοίο αυτό που κάνουν μερικοί κι αφήνουν like στον εαυτό τους. Δεν νομίζω όμως να το δεις εδώ Moonlight, έχουν ήδη κατηγορηθεί ότι είναι ψωνάρες όσοι ευχαριστιούνται με τα likes των άλλων, φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν άφηναν και στον εαυτό τους; :p Ελπίζω και το υπάρχον θέμα να μην συνεχιστεί στο μέλλον με τίτλο "κατάργηση likes" αυτή τη φορά :p
Απο Moderator θα επιθυμούσα λίγη περισσότερη αμεροληψία , σε αντίθεση με έμμεσες μομφές που γίνονται απο τους απανταχού παραπονεμένους θιασώτες των Thanks/Likes. Δίνει μια αρκετά άσχημη εικόνα και δεν βοηθάει πουθενά , το αντίθετο θα έλεγα πως προτρέπει την άλλη πλευρά να ξεκινήσει πυρά. Το τελευταίο κομμάτι της φράσης δεν είναι δικά μου λόγια αλλά τα λόγια σου σε αυτό το Post που υποδυκνύει πως υπάρχουν δύο στρατόπεδα : http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-retromaniax/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD/1017922-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7?p=1019011#post1019011

Δείγμα της ίδιας 'αμεροληψίας' βρίσκεται και εδώ : http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-retromaniax/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD/1017922-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7?p=1018898#post1018898

Το ποιός διαιωνίζει τί και γιατί είναι φανερό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα