Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Βάλε μας μερικές φωτογραφίες να δούμε αν βγάλουμε άκρη πως έκανες τη συνδεσμολογία.

Ενα usb καλώδιο είναι αρκετό για να το συνδέσεις στο pc.
 
είναι με ps2 σύνδεση όπως τη φωτο που έβαλες χτές

Έχω γεφυρώσει όλες τις γειώσεις στη γείωση του πρώτου παίχτη και όλα τα άλλα κανονικά στις θέσεις τους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και του παίκτη ένα και του παίκτη 2 η γείωση είναι μαζί? ΑΝ είχες πρόβλημα στη γείωση δε θα σου λειτουργούσε τίποτα.... Χμ.... Άνοιξες ένα notepad να δεις αν "γράφουν" τα αντίστοιχα γράμματα εκεί? Στο Url που σου έβαλα χθες έχει αντιστοίχιση για το κάθε switch τι πρέπει να σου γράφει. Τσέκαρέ το και πες μας.

Mε ps2 είναι η σύνδεσή σου? Δεν είναι με usb?

Yγ. Καλύτερα να είχες ξεχωριστή γείωση για τον κάθε παίκτη
 
ναι και δεν γράφουν τίποτα και ναι τα έχω βάλει όλα σε μία γείωση.

Το περίεργο είναι οτι τώρα δεν δουλύει το κατω του μοχλού 1 αλλα μόνο το strt 1

Θα τα βγάλω όλα και θα τα ξαναβάλω με ξεχωριστές γειώσεις και βλέπουμε...

Ναι, είναι με ps2 to i-pac
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δοκίμασε ένα ένα τα κουμπιά οτι δουλεύουν όταν τα συνδέεις στην ipac στο notepad.

Δδλ πάρε ένα διακόπτη βάλε την γείωση και δοκίμαζε το άλλο καλώδιο σε κάθε άλλη θέση αν δουλεύει. Επίσης θα δοκίμαζα με έναν μετατροπέα ps2 σε usb αν δουλεύει.
 
ok το θέμα λύθηκε, ήταν χαλασμένο ενα καλώδιο και δεν επιανε τη γείωση..

Τωρα το πρόβλημα που έχω (τι πρωτοπυπο #) ) είναι αυτό..

Λοιπόν.. Εχω το maximus arcade και στο mame όλα παίζουν τέλεια αλλά στους άλλους emulators πακέτο.. Καμια λύση? Αυτά λοιπόν.

Απο άυριο θα βάλω και φωτο
 
Βαλε φωτοοοο θελουμε να δουμε!!
 
Λοιπόν στους άλλους emulators θα μπεις (σύνδεσε ένα πληκτρολόγιο) στις ιδιότητές τους εκτός maximus arcade και θα ορίσεις από κει τα κουμπιά.

Περιμένουμε και τις φωτογραφίες
 
DSC05233.jpgκαι μερικες φωτο.. Αντυτο ακόμηDSC05226.jpg

DSC05232.jpg

DSC05231.jpg

DSC05229.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαντάζομαι τα κουμπιά του Ρ1 και Ρ2 θα τα βγάλεις έξω ε? Τα 2 κουμπιά στο κέντρο τί είναι?

Καλόπαικτη :D
 
Ναι τα κουμπιά θα κάνω τρύπες για να βγούν έξω.

Αυτα τα κουμπιά ήταν απο παλιά και συνδέονται με το coin in και σου έβαζε gredits αν σου έτρωγε κανα πενιντάρικο.. Δουλεύει ακόμα και το έχω συνδεμένο..

Η καμπίνα θα ντυθεί όλη με γρφικά απο pucman..
 
Μπραβο φιλε πολυ ωραια καμπινα καλοπαιχτη!!
 
Ευχαριστώ Ajax, να είσαι καλά! Την λιώνω ήδη!
 
Καλοπαιχτη και απο μενα.Και μαυρη οπως ειναι μια χαρα ειναι αλλα αφου θα την ντυσεις με τον Pacman ακομα καλητερα :D Δεν με πεφτει λογος φυσικα γιατι τα γουστα ειναι γουστα αλλα για πιο λογο εβαλες 4 κουμπια και οχι 6 θα εχεις θεμα με τα srteet fighter κλπ.Επισης προσωπικα θεωρω κακη επιλογη τους μακροστενους μοχλους γιατι ειναι αδυνατων να παιξεις σοβαρα καποια παιχνιδια οπως Pacman,Donkey Kong αλλα και γενικοτερα ειναι πιο αβολη οι συγκεκριμενοι μοχλοι.Φυσικα οπως ειπα τα γουστα ειναι γουστα και οτι θελει βαζει ο καθενας.
 
Για τα 6 κουμπιά έχει δίκιο ο Μεταλ. Εκτός και αν και αυτά τα βάλεις μετά γιατί στην προηγούμενη σελίδα αναφέρεις οτι έχεις πάρει 6 κουμπιά ανά παίκτη. Ή δεν έχεις σκοπό να παίξεις srteet fighter κλπ παιχνίδια 6 κουμπιών.
 
Ευχαριστώ metalcandyman η καμπίνα θα ντυθει με αυτο ακριβώς θέμα. Όχι το αμάξι τα γραφικά στο αμάξι... χεχε..

Για τα κουμπιά έβαλα 4 γιατί μετά θα ήταν πολύ στριμωγμένα.. Για τους μοχλούς μπορεί να έχεις και δικιο θα δείξει ο καιρός..

images.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Very clean job που λεν και οι ξένοι!!!!

Καλόπαιχτη.

Συμφωνώ και εγώ με τον μέταλ οσον αφορά τους μοχλούς και τα πλήκτρα.

Οι οθόνη είναι flat crt?Πόσες ίντσες? Πραγματικά δείχνει πολύ ωραία.
 
Αν και δεν ειμαι γνωστης επι του θεματος...

Καλοριζικη και καλοπαιχτη και απο μενα! :thumbup:

Ολα τα τα λεφτα το σταχτοδοχειο! :D Δινει μια νοτα επιπλεον απο 80s:D
 
Η οθόνη είναι 19'' 4:3 crt.. Ευχαριστώ πολυ
 
Ωραια η καμπινα σου φιλε μου,για πες μους πως εβαλες την crt οθονη μεσα στη καμπινα?εχω κγω μια 19αρα crt βγαλε καμια φωτο να παρω καμια ιδεα απο μεσα.Καλοπαιχτη να ειναι α βαλε αλλα 2 κουμπια καποια στιγμη κ θα εισαι αρχοντας!(Χωρανε)
 
Πίσω
Μπλουζα