Κοπή Πίτας 2012 - Αθήνα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
groovy-retro-70s-purple-leisure-suit-costume-rc889179p__1.jpg


Ωραίος διάλογος!!!!!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bλεπω η αλητεια συνεχιζεται...! :D

εγω να ευχηθω μονο η Βασιλοπιτα* του 2020 να γινει στο Σ.Ε.Φ.

καλα να μαστε..

*πιτα?τι πιτα?τραχανοπιτα?μηπως με γυρο?

τιμωμεν την πιτα του Μεγαλου Βασιλειου..
 
Rygar είπε:
Λοιπον, θα σας πω. Ξεκίνησα με το αυτοκίνητο μεσα σε καταρρακτώδη βροχή. Πηγα μεχρι Θησείο και εκεί βαζω GPS. Ελα όμως που το ρημαδι το πρόγραμμα μου έλεγε συνεχώς ότι με βαση τις ρυθμίσεις για την πινακίδα μου δε μου επιτρέπεται να κυκλοφορήσω στο δακτύλιο!! Πσάχνω από δω πσάχνω από κεί, η ώρα πέρναγε και είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι. Ηταν ήδη 8, και είχα ξεκινήσει από 18.30. Σε καποια στιγμή βρίσκω στις ρυθμίσεις της διαδρομής (όχι τις ρυθμίσεις του προγράμματος που κανονικά θα έπρεπε να είναι) για την πινακίδα, τη δηλώνω μονή και ζυγή (το επέτρεπε το πρόγραμμα για καποιο λόγο), αλλά παλι το ίδιο! Ρε παιδιά λεω, μα αφου δεν είμαι Αθηναίος!! Αφηνω την ένδειξη στο χάρτη να υπαρχει και πηγαινα κοιτώντας καθε τόσο που έπρεπε να στρίψω, έλα όμως που δε μπορούσα να βρω με τίποτα το σημείο!!! Είχε παει η ώρα 9 παρά και τα νεύρα μου τσατάλια, σε καποια στιγμή σκέφτηκα ότι θα είχατε κόπσει την πίτα, φούντωσα και πηρα το δρόμο της επιστροφής.
Αν το GPS σου νομίζει ότι υπάρχει Δακτύλιος Σάββατο βράδυ, έχει ΠΟΛΥ σοβαρό πρόβλημα. Συνιστώ να επιστρέψεις στους παραδοσιακούς χάρτες, τουλάχιστον εκείνοι δεν παίρνουν τέτοιες βλακώδεις πρωτοβουλίες. Αφτά.
 
phil_vr είπε:
Shock: Που πανε τα παιδια?

Phil_vr: Εεεεε να στην συγκεντρωση για την πιτα.

Shock: Συγκεντρωσεις εδω φιλε γινονται μονο στο Συνταγμα. Δεν μπαινετε μεσα!

Μaxouli: Μα ειναι για το retromaniax, το φορουμ με το retro orientation.

Shock: A ναι ε? Και που ειναι τα φουξια πουκαμισα μεσα στο παντελονι, ψηλοκαβαλο τζην, η λευκη καλτσα και τo Casio ρολοϊ? Δεν μπαινετε μεσα!
Ωραια ιδεα!

Στην επομενη συναντηση, "dress code" απαραιτητο...

Αλλα, μονο για Admins και Mods!... :cool:
 
Χαίρομαι που έγινε Σάββατο η συνάντηση και μπόρεσα έτσι να παρευρεθώ κι εγώ και να χαρώ από κοντά την ατμόσφαιρα που έβλεπα στις φωτογραφίες στις παλαιότερες κοπές…


Βρήκα τους φίλους μου από το site, αλλά γνώρισα και καινούριους, όλα ζεστά και χαμογελαστά άτομα.


Η διοργάνωση ήταν άψογη και υπήρχε συνεχώς η φροντίδα να κυλούν όλα όπως πρέπει.



Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και ελπίζω σύντομα σε νέα συνάντηση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Maddog είπε:
Αν το GPS σου νομίζει ότι υπάρχει Δακτύλιος Σάββατο βράδυ, έχει ΠΟΛΥ σοβαρό πρόβλημα. Συνιστώ να επιστρέψεις στους παραδοσιακούς χάρτες, τουλάχιστον εκείνοι δεν παίρνουν τέτοιες βλακώδεις πρωτοβουλίες. Αφτά.

Android έχει, περίμενες τίποτε καλύτερο; :p :p
 
Σαν όνειρο μου φαίνεται! Πότε ήρθαμε, πότε έγινε η κοπή, πότε επιστρέψαμε.....

Το σίγουρο είναι οτι πέρασα υπέροχα (παρά την απίστευτη κούραση, 41 ώρες άυπνη!)

Επιτέλους σας είδα από κοντά!!!.

Tους συν admins Wally και Shock (gentleman και εξαιρετικός φωτογράφος που μου αρέσει να τον πειράζω για εκείνο το φορματ :flower: )

Tα retro "ξαδέρφια" μου Pooky, Kyriazisv και Juanita που μοίρασε σε χρόνο dt με την D@redevil την πίτα ;)

Tον συμπαθέστατο Maddog, τον αγαπητό phil_vr, την αδυναμία μου... Herco, τον Θεό Don Dokken, την γλυκύτατη Χριστίνα με την χαριτωμένη κορούλα της (το γλυκό ήταν σούπερ!!! Έφαγα 2 πιάτα :D :D), τη χαμογελαστή Maverick και το «τέρας μνήμης» Rinus Cesar.

Tην Abbey και την Κριος (τέτοια θερμή αγκαλιά έχω να πω οτι δεν υπάρχει), τον Stratulator (είχα ξεχάσει τελείως το Sanitarium #) ), τον playmobilακια Stayro και τυχερό της βραδιάς. Περιμένουμε να ποστάρεις εντυπώσεις από τον 6128 :D

Επιτέλους έδωσα από κοντά και τα respects στον Fotis_kfor για την συλλογή του. Όπως και στον teras 1956 για τις φωτογραφικές μηχανές του. Να περιμένουμε και φωτογραφίες με τι συλλογή από στυλό?

Retrofan έχω να πω ότι ακόμα γελάω με τον macgyver και την σκλάβα Ιζάουρα.

Ntsmrtz μετά την κουβέντα για τα adventures αποφάσισα να ξαναπαίξω τα Myst!

Σίγουρα ξέχασα να αναφέρω πολλούς που γνώρισα και σίγουρα δεν μπόρεσα να μιλήσω με όλους και σας ζητώ συγνώμη!. Θα σας χρωστάω και άλλη επίσκεψη γι αυτό…

Caprice δεν σε ξέχασα. Απλά ότι και να πω είναι λίγο….
 
Kambia είπε:
Σαν όνειρο μου φαίνεται! Πότε ήρθαμε, πότε έγινε η κοπή, πότε επιστρέψαμε..... Το σίγουρο είναι οτι πέρασα υπέροχα (παρά την απίστευτη κούραση, 41 ώρες άυπνη!)

Επιτέλους σας είδα από κοντά!!!.

Tους συν admins Wally και Shock (gentleman και εξαιρετικός φωτογράφος που μου αρέσει να τον πειράζω για εκείνο το φορματ :flower: )

Tα retro "ξαδέρφια" μου Pooky, Kyriazisv και Juanita που μοίρασε σε χρόνο dt με την D@redevil την πίτα ;)

Tον συμπαθέστατο Maddog, τον αγαπητό phil_vr, την αδυναμία μου... Herco, τον Θεό Don Dokken, την γλυκύτατη Χριστίνα με την χαριτωμένη κορούλα της (το γλυκό ήταν σούπερ!!! Έφαγα 2 πιάτα :D :D), τη χαμογελαστή Maverick και το «τέρας μνήμης» Rinus Cesar.

Tην Abbey και την Κριος (τέτοια θερμή αγκαλιά έχω να πω οτι δεν υπάρχει), τον Stratulator (είχα ξεχάσει τελείως το Sanitarium #) ), τον playmobilακια Stayro και τυχερό της βραδιάς. Περιμένουμε να ποστάρεις εντυπώσεις από τον 6128 :D

Επιτέλους έδωσα από κοντά και τα respects στον Fotis_kfor για την συλλογή του. Όπως και στον teras 1956 για τις φωτογραφικές μηχανές του. Να περιμένουμε και φωτογραφίες με τι συλλογή από στυλό?

Retrofan έχω να πω ότι ακόμα γελάω με τον macgyver και την σκλάβα Ιζάουρα.

Ntsmrtz μετά την κουβέντα για τα adventures αποφάσισα να ξαναπαίξω τα Myst!

Σίγουρα ξέχασα να αναφέρω πολλούς που γνώρισα και σίγουρα δεν μπόρεσα να μιλήσω με όλους και σας ζητώ συγνώμη!. Θα σας χρωστάω και άλλη επίσκεψη γι αυτό…

Caprice δεν σε ξέχασα. Απλά ότι και να πω είναι λίγο….
Playmobilακιας ΕΓΩ???!!! :eek: Πλακα μου κανεις... :p :D.Λοιπον,περα απο τον χαβαλε,ευχαριστουμε για την υπεροχη βραδια που διοργανωσατε,ηταν ολα στην εντελεια! Ειχα την τιμη να γνωρισω απο κοντα οχι μονο εσενα αλλα και αλλους ρετροφανατικους και να ανταλαξω διαφορες ρετροαποψεις.Οσο για τον Amstrad,ακομα δεν εχω αδειασει να ασχοληθω μαζι του.Να ειμαστε καλα και να ξαναβρεθουμε και του χρονου!
 
Σημερα βρηκα χρονο να ακουσω το CD του Rinus (το οποιο χαρισε απλοχερα).

Χωρις να εχω τοσες γνωσεις σε αυτο που λεμε "εντεχνο Ελληνικο" ωστε να επιχειρησω μουσικοκριτικη θα πω απλα οτι αποτελει μια πολυ ευχαριστη εκπληξη, ενα πολυ ομορφο ακουσμα.

Φροντισμενη παραγωγη, φροντισμενο εξωφυλλο, φροντισμενο ενθετο, παραθεση στιχων (βασικο στοιχειο που οι περισσοτεροι παραμελουν), μερακλιδικη δουλεια.

Ψαχνωντας στο διαδικτυο ειδα οτι ο Rinus, ως Κωστας Αγας, κανει μουσικη για τη μουσικη και μονο. Και τις πεντε δουλειες που εχει κανει μεχρι τωρα τις χαριζει σε οποιον το επιθυμει!

Να σαι καλα Rinus τοσο για το ταλεντο σου οσο και για την σταση σου απεναντι στην μουσικη...

Βρισκομαι ηδη στη δευτερη ακροαση...(το τραγουδι "Μετα απο χρονια παλι θα σε δω" το εχω ακουσει ηδη 4 φορες)
 
Καλά... αν τελικά καταφέρω να στείλω αυτό το μήνυμα :wait2: μάλλον θα κρασάρει ο σέρβερ του ρετρό...

 


Αυτή τη φορά δεν ήταν απλώς καλά... ήταν σαφέστατα καλύτερα από άλλες μαζώξεις αλλά θα μπορούσε θα ήταν και τέλεια.

 


@
Στενοχωρέθηκα γιατί:


- κάποια από τα παιδιά (αγόρια και κορίτσια) που συνήθιζαν να έρχονται στις πίττες -για τους δικούς τους λόγους ο καθένας - δεν κατάφεραν να παρευρεθούν. Όπως και να το κάνουμε, η απουσία τους ήταν αισθητή.
:xm:


- κάποια από τα παιδιά που ήρθαν, έφυγαν νωρίς, χωρίς στην ουσία να προλάβουμε να πούμε κουβέντα... (να μην αναφέρω πως από τους παρόντες ελάχιστα ονόματα θυμάμαι... )



- τα κορίτσια που μας τίμησαν με την παρουσία τους από τη Θεσσαλονίκη δεν κατάφερα να τα δω όσο θα ήθελα αφού και στη μασαμπούκα καθίσαμε οι μισές στην Ανατολή οι άλλες στη Δύση...
:(


- δεν κέρδισα το φλουρί της πίττας...


 


@
(Κατά)χάρηκα γιατί:


- γνώρισα επιτέλους και από κοντά την e-ξαδέρφη Kambia και τη φοβερή Dare που η παρουσία της ξεπερνάει τη φήμη της
:beer: . Μάλιστα, ένιωσα και τελείως χαζή (τί πρωτότυπο... :xm: ) όταν πληροφορήθηκα από τον Circleag πως η Kambia μας έγινε admin. Συγχαρητήρια και στις δύο (αν και οφ τόπικ) και τους εύχομαι ό,τι καλύτερο γενικώς και ειδικώς!!! :cheers:


- δοκίμασα ένα
ελάχιστο :p κομμάτι από το υπέροχο γλυκό της Χριστίνας


- δεν κέρδισα το φλουρί στην πίττα (γιατί... πού να κουβαλάς νυχτιάτικα ένα ολόκληρο πι σι;;; ) και επιπλέον είχα τα δικά μου δωράκια από την Caprice και την Kambia που με έβγαλαν ασπροπρόσωπη στο παιχνίδι με την Κατερίνα.


 


Να μας έχει ο Θεός γερούς



πάντα ν΄ανταμώνουμε



και να ξεφαντώνουμε...


 


που δε λέει ο Νταλάρας...
:wub: (γιατί... κάπου έπρεπε να τον αναφέρω και αυτόν :hurrah: )

 


-Συγχαρητήρια στο νικητή!!!



-Χίλια ευχαριστώ στον Rinus για το cd που όμως δεν έχω προλάβει να ακούσω ακόμη...
:(


- ... και άλλα τόσα στη retro-dream- team για τη φοβερή σε οργάνωση μάζωξη!!!


 

 


Hasta la ... proxima vez siempre!!!
che-guevara-emoticon.gif


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα κατάφερα να βρω χρόνο να μπω μετά την κοπή του σαββάτου συγχωρέστε με αλλά ήμουν όλη την προηγούμενη βδομάδα με ψύξη στο αριστερό μου πλευρό....

Πραγματικά δεν περίμενα να δω τόσα πολλά παιδιά!!!! Μπράβο για άλλη μια φορά για την απίστευτη προσέλευση!!!!

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά:

Επιτέλους "The South Connection" Daredevil & Kambia - είστε πραγματικά απίστευτες και μακάρι να σας βλέπουμε πιο συχνά!!!

Είχαμε την καθιερωμένη linuxoσυζήτηση με την Dare τον pooky(1) και τον bspus , με την Kambia δεν πρόλαβα να μιλήσω πάρα πολύ γιατί προσπαθούσε πραγματικά να τους ικανοποιήσει όλους (μια από δω , μια από κει έτρεχε η καημένη :) )

Τον Δον (πραγματικά υποκλίνομαι!! Δεν έχω άλλα λόγια!!)

Τον phil_vr , fotis_kfor, amigovios, Alucard (έχω διαβάσει τόσα πόστ σας και έχω τρελό respect στη συλλογή του foti!!)

Τον Rinus_Cesar (το cd ακόμη δεν το χω ακούσει αλλά αυτό που κάνεις είναι απίστευτο να το δίνεις δωρεάν οπότε προσκυνάω!)

Τον θάνο που τρακάραμε στην ανηφόρα και μπήκαμε μαζί στο μαγαζί!!

Τον stavro που πέτυχε το φλουρί και κέρδισε τον Amstrad (Καλόπαιχτοοοοοοοοοοος!!!!)

Συγγνώμη αν ξεχνάω κανέναν που γνώρισα για πρώτη φορά αλλά είμασταν πάρα πολλοί!!!!! :)

Χάρηκα πάρα πολύ που είδα ΠΑΛΙ από κοντά όλα τα παιδιά που γνώριζα από πριν!!!!

ξεκινάμε λοιπόν με τους :

pooky(1) , Maddog , circleag , bspus , SONIC , kyriazisv (Εσείς ξέρετε....ε; και σύντομα!) ,

Ambu (ακόμα δεν μπορώ να θυμηθώ το nick που λέγαμε ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!! :) )

ntsmrtz ( Καλά στη συναυλία των Inspiral Carpets θα γίνει χαμός , θα σκάσω με 20 άτομα περίπου!!!!)

mike ( που δε θα ξεχάσω τι έκανε για μένα εκείνη τη μέρα)

dominion (στην αρχή δε σε γνώρισα ρε συ μετά από 2 λεπτά (εντάξει λίγο αλτζχαίμερ έχω θα περάσει, υγεία πάνω απ'όλα!! χεχε))

Wally , Shock , herco (για την προσπάθεια τους γι'αυτη τη συνάντηση που ήταν μεγάλη!!!)

και περνάμε στις γυναικείες παρουσίες :

Caprice , krios, abbey , retrofan , juanita , maverick kai Χριστίνα (μετά κορούλας) ξερετε πόσο σας αγαπώ και εκτιμώ οπότε δε χρειάζεται να πω τίποτε άλλο!

Συγγνώμη αν ξεχνάω πάλι κανέναν....

και τέλος.....

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!! :)

Υ.Γ. Χριστίνα!!!!!!!!!!!! τη συνταγή του γλυκού περιμένω ε;!;!;!;!;!;!;!;!;;;;;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να πω και εγω με την σειρα μου (αργοπορημενα βεβαια λογω δουλειας και..ΚΑΤ) οτι περασα παρα πολυ ωραια.Γνωρισα απο κοντα τους Wally,Kambia,D@redevil,τον συναδελφο Maddog,τους pooky,herco,cutlaroc,τον Φιλλιπο (που τωρα ..ξεχασα το nick name του),τον θανο,και ξαναειδα τον (γειτονα) shock.Ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο απο οτι περιμενα.Ελπιζω να τα ξαναπουμε απο κοντα συντομα..Επισης τα συγχαρητηρια μου στον Stayro για το νεο του αποκτημα
 
cutlaroc & angel_grig... :thanx2: :thanx2:.Αν και ακομα δεν εχω βρει το χρονο να ασχοληθω μαζι του... :(
 
Ήρθε η ώρα (μετά από δισεκατομμύρια έτη) να γράψω κι εγώ: Μου άρεσε που ήρθε πολύς κόσμος, μου άρεσε το μαγαζί, μου άρεσε η βασιλόπιτα, μου άρεσαν τα μεγάλα κομμάτια (τύπου παστίτσιο), μου άρεσε το γλυκό της Χριστίνας, μου άρεσε η ζωγραφιά της κορούλας της και γενικότερα χάρηκα πολύ α) που σας είδα ξανά (όσους ήδη ήξερα), β) που γνώρισα νέα μέλη, γ) που μίλησα με την αγαπητή μου Kambia και αγαπητή Dare εκ του σύνεγγυς επιτέλους, δ) που με έκανε η ξαδέρφη μου να λιώσω στο γέλιο με μια φοβερή ατάκα! Ιδιαίτερα ευχαριστώ τον Κώστα για το δώρο του, τη Χριστίνα για το γλυκό, την Caprice, τον Wally, τον Βαγγέλη και τους λοιπούς διοργανωτές. Θα ήθελα μόνο ο Dj να είχε βάλει τραγούδια italodisco :) Ωραία ήταν, και του χρόνου να είμαστε καλά και όλοι μαζί αγαπητοί μου ρετρομανιακοί!
 
Θα έρθω ενοείτε, πλην εκτάκτης ανάγκης
 
μολις ποσταρες στο περσινο thread για την Κοπη της πιτας :D

φετινο δεν εχουμε ανοιξει ακομα, βιαστικέ ! :D
 
Κάποιος πείνασε. :p
 
Ετσι μπραβο να αγοραζετε και να τρωτε πολλες βασιλοπιτες για να μην γεινουμαι κλεφτες εμεις οι ζαχαροπλαστες :D
 
μηπως να το ανοιξουμε απο τωρα να ετοιμαζομαστε??
 
Θα το ανοιξουν απο τη διαχειριστικη ομαδα μολις ειμαστε ετοιμοι (πλησιαζει η ωρα) ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα