Κοπή πίτας 2009 (Αθηναϊκό ντιβίζιον)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κοπη της πιτας χωρις dim γινεται? :D
 
Ελα ντε! Κι έλεγα που είσαι! Ευτυχώς που δεν είχα βάλει deadline, γιατί θα το είχες χάσει.

Να δούμε πού στο καλό θα χωρέσουμε :nervous: :nervous: :nervous: :nervous:
 
Και δε κλείνεις για παραπάνω άτομα ρε Νίκο ;
 
Λοιπόν, μολις μίλησα μ'αυτούς και το έκανα για 25-30 άτομα, απλά η υπεύθυνη με παρακάλεσε να το έχουμε διαλυσει μέχρι τις 21.30 γιατί ξεκινάει ζωντανή μουσική. Εντάξει, θεωρώ ότι το μπούγιο θα επικρατεί μεταξύ 19.00-20.30. Αλλωστε αρκετοί είπαν ότι θα έρθουν για καμια ώρα το πολύ.
 
Ώπα,ώπα,τι σημαίνει να το έχουμε διαλύσει μέχρι τις 21:30 ;;;;;

Eγώ νόμιζα ότι απλά θέλανε να έχουμε κόψει την πίτα έως τότε !!!
 
Rygar είπε:
Επειδή είμαστε ήδη υπεράριθμοι, το βλέπω να παραγγέλνω 2 βασιλόπιτες, εκτός κι αν φτιάχνουν βασιλόπιτα γίγας. Ούτως ή άλλως θα μπουν 2 φλουριά. Επίσης, κάτι πρέπει να κάνουμε με τα δώρα, τα οποία πρέπει να είναι ουδέτερα, δηλαδή όποιος και να τα κερδίσει είτε ανήρ είτε θήλυ, να του φανούν χρήσιμα. Μην τύχει ας πούμε Kempston interface στη Δομνικη! Τί να το κάνει!
Προτείνω να βάλει ο καθένας σας από ένα ποσό (2-3) και να πάρετε κάτι που θα είναι χρήσιμο σε μένα (I feel lucky).

Πέρα από την πλάκα, επειδή δεν έχει αναφερθεί κάτι, θα είναι όπως πέρσι; Θα συμμετάσχουμε στην αγορά ή/και στο δώρο;
 
Οχι ακριβώς να το έχουμε διαλύσει, αλλά να μην είμαστε ρε παιδί μου 20 άτομα! Γιατί θα κάνουμε φασαρία εκ των πραγμάτων και θα έχει και ζωντανή μουσική. Αλλωστε το 80% θα έρθει στις 19.00, εμείς θα την κόψουμε γύρω στις 19.45 όταν θα είμαστε σχεδόν όλοι, ε, πιστεύω μέχρι τις 21.30 να το έχουμε ευχαριστηθεί. Ελα ρε, ειναι ειδική περίπτωση. Αλλωστε νομίζω ότι την πρώτη φορά μου είχαν πει ότι μετά τις 21.30 ήταν κλεισμένοι.
 
Εντάξει,δε θα επεκταθώ περισσότερο,απλά και μόνο για να μη προκληθεί αναστάτωση και αλλαγές της τελευταίας στιγμής,αλλά εμένα όλ' αυτά μου φαίνονται αδιανόητα κι εννοείται ότι αν ήταν στο χέρι μου (και χωρίς να σου ρίχνω καμιά ευθύνη,εννοείται αυτό),δε θα δεχόμουν σε καμία περίπτωση τέτοιο deal,αλλά θα στρεφόμουν σε άλλο μαγαζί επί τόπου...

Δηλαδή να κλείνεις τραπέζι για 25-30 άτομα κι αυτοί να σου βάζουν και......ωράριο παραμονής στο μαγαζί,ε αυτό πάει πολύ !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρες άλλο μαγαζί για το οποιο να συμφωνήσουν 30 συμφορουμίτες και θα σου δώσω μια βαριά να με χτυπήσεις στα δόντια :D

Ο λόγος που έγινε αυτό όπως είπα, είναι λόγω της ζωντανής μουσικής και για να μην επικρατεί πανζουρλισμός. Δεν είχε αλλού άλλο χώρο να μας δώσει. Είμαι σίγουρος ότι θα είμαστε ούτε οι μισοί εκείνη την ώρα (21.30) άρα μπορούμε να πάμε στον αποκάτω όροφο.
 
Όχι ρε,είπα άλλωστε ότι δεν είναι ώρα γι' αλλαγές στο "πρόγραμμα"....
 
Ας την κόψουμε να πάει στο καλό τώρα που είμαστε πολλοί, και στην επόμενη συνάντηση ας είμαστε και 3.
 
Μη τρελαίνεσαι ρε,ΟΚ,είναι άλλωστε φαντάζομαι θέμα δικής μου...ιδιοτροπίας αυτό που είπα και για το οποίο "γκρίνιαξα"

Case closed !
 
Μολις παρηγγέλθη μια τεραααάστια βασιλόπιτα!!! Αμα πεινάσω ερχόμενος, μπορεί να λείπει κανά κομμάτι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΜΕΣΑ .Δεν το χανω με τιποτα. bilias
 
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Στηβ μιλάς σοβαρά ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Εχω αλλον ενα λογο να μην το χασω με τιποτα! ;)
 
pssss αυτά είναι!!!

Προβλέπεται να είναι κορυφαία συνάντηση αυτή!!!
 
Rygar είπε:
Μολις παρηγγέλθη μια τεραααάστια βασιλόπιτα!!! Αμα πεινάσω ερχόμενος, μπορεί να λείπει κανά κομμάτι.

Κανόνισε να λείπει αυτό με το φλουρί... :D
 
Δύο φλουριά θα έχει, είμαστε πολλοί άλλωστε και ενα δε φτάνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα