Κορυφαία "χυλόπιτα"

Κάποιος πρέπει να "πληρώσει το μάρμαρο",έτσι γίνεται πάντα..! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Maddog είπε:
Εσύ είσαι αθεόφοβος ρε. Εδώ στο νοσοκομείο είχες έρθει να με δεις και την έπεφτες στην νοσοκόμα. :D
Αλήθεια είναι μαζί με το Μάνο είχαμε πάει.

@Kapamaru: Σέβομαι την θέση σου αλλά διαφωνώ κάθετα. Άσχετα αν δεν ακολουθώ την τακτική του Μάνου γιατί αυτή τη στιγμή προτιμώ την αρραβωνιαστικιά μου που δέχεται όλα μου τα "βίτσια" αναφορικά με υπολογιστές - κονσόλες - αυτοκίνητα και με αφήνει στην ησυχία μου. (Που αλλού θα έβρισκα γυναίκα που θα ήταν άνετη σε σπίτι με 30 κονσόλια και 4 υπολογιστές ακόμα και στο σαλόνι;;;; ) Αν δεν υπήρχε αυτή η προϋπόθεση, θα είχα χωρίσει χρόνια πριν.

Ακόμα και τη πιό όμορφη γυναίκα του κόσμου να μου έδινες, αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα στη δική μου ζωή και στη ζωή που θα μου επέβαλλε αυτή να ζήσω, θα σου τη χάριζα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Όλα είναι θέμα επιλογών τελικά και όλες οι επιλογές είναι σεβαστές.
 
(Που αλλού θα έβρισκα γυναίκα που θα ήταν άνετη σε σπίτι με 30 κονσόλια και 4 υπολογιστές ακόμα και στο σαλόνι;;;; )
Γιατί φυσικά πάντα ισχύει η αρχή: "Άμα με δεις να μη παίζω με τα μπλιμπλίκια μου, ψάξε να δεις τι συμβαίνει". :D :D
 
Μια και ξεκίνησα εγώ αυτό το θέμα, ας πω και τα δικά μου.

Κορυφαίες χυλόπιτες:

Στα 17 από την 30χρονη τότε δασκάλα μου στο πιάνο. Είχαμε (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) ραντεβού στο οποίο δεν πάτησε ποτέ.

Στην Γ' Λυκείου από μια κοπέλα η οποία μου είχε πει το θεϊκό "Με το να μου λες οτι μ'αγαπάς το μόνο που πετυχαίνεις είναι να μου ασκείς πίεση..."

Στην Α' Λυκείου από μία κοπελίτσα που μου είχε πει: "Καλό παιδί είσαι μωρέ αλλά..." και δεν το τελείωσε ποτέ. Ακολούθησαν άλλες 2-3 χυλόπιτες με την ίδια ή περίπου ίδια φράση. Ακόμα δεν έχω κατασταλάξει στο αν συννενοούνται οι γυναίκες μεταξύ τους στο τι λένε.

Κάποιο άλλο καλοκαίρι όπου γούσταρα μια κοπέλα η οποία ήταν θανατική λεσβία και πολέμια των αντρών. Τελικά ήπιαμε σαν καλοί φίλοι ένα ποτό, εγώ, αυτή και η γκομενά της και μου εξηγήσανε. Πρέπει να πήγαινα Γ' γυμνασίου - Α΄λυκείου.

Τέλος, η Ελένη (αχ Ελένη). Πήρα το θάρρος και της τα ζήτησα και η απάντηση ήταν: "Πες τίποτα άλλο μωρέ". Η απάντηση ήταν" Ελένη κατάλαβες τι σου είπα μόλις τώρα;" Για να πάρω την κρύα απάντηση: "Δεν άκουσα τίποτα φιλαράκι..."!!!!!

Να σας πω καλύτερα τις ελάχιστες επιτυχίες μου γιατί όλες οι υπόλοιπες προσπάθειές μου σε χυλόπιτα κατέληξαν!
 
Ήμουν πάντα ντροπαλή και δεν ανοιγόμουν εύκολα.

Γι'αυτό και σκέφτηκα χίλιες φορές πως να εκφράσω τα αισθήματα μου, σε κάποιον, που το επαιζε : ανεξάρτητος, "κακο" παιδι, μυστηριο ύφος κτλ.

Αλλά τον ειχα καψουρευτει! Ήταν μια εποχη (παλιά) που μου άρεσαν τρελλά, τα αγόρια, στο στίλ του.

Πήρα θάρρος κάποιο ενδιαφέρον που νόμιζα πως μου έδειχνε, χωρις όμως να ξεκαθαρίζει.

Και... κάποια στιγμη, του το λέω!

Για να εισπράξω την απάντηση : "ναι, αλλά μόνο sex. Δεν μου αρέσουν οι δεσμεύσεις"

Το θεμα ειναι, οτι ήμουν πολύ μικρη, και άπειρη σε αυτά (καταλαβαινεται!), οπότε ήταν σίγουρα χυλόπιτα, και με τον πλέον άκομψο τρόπο.

Στεναχωρέθηκα πάντως πολύ, και έκανα καιρό να το ξεπεράσω, κυρίως τον τρόπο που αντέδρασε.
 
Playmolover είπε:
Κάποιο άλλο καλοκαίρι όπου γούσταρα μια κοπέλα η οποία ήταν θανατική λεσβία και πολέμια των αντρών. Τελικά ήπιαμε σαν καλοί φίλοι ένα ποτό, εγώ, αυτή και η γκομενά της και μου εξηγήσανε. Πρέπει να πήγαινα Γ' γυμνασίου - Α΄λυκείου.

:D :D :D :D :D
 
Ρε παιδιά,σοβαρά τώρα,θυμήθηκα τον μακαρίτη τον παππού μου με το "θανατική" που έγραψε ο Playmover.....

Θυμάμαι μιλούσε για τους φιλάθλους και αντί για φανατικούς,τους αποκαλούσε "θανατικούς"...!!

Κοίτα να δεις καμιά φορά τι γίνεται.....
 
Μου θυμίσατε το τουριστικό Φέρετρο!!! :D
 
Captain Kal είπε:
Καλά το 1769 το καταλαβαίνω. Το 0,3 τι σημαίνει?:what:
Μπορεί να ήταν κανείς που μέτραγε για μισή μερίδα ή για την ακρίβεια για 1/3 της μερίδας.

Εκεί κόλλησες εσύ;
 
Playmolover είπε:
Στην Γ' Λυκείου από μια κοπέλα η οποία μου είχε πει το θεϊκό "Με το να μου λες οτι μ'αγαπάς το μόνο που πετυχαίνεις είναι να μου ασκείς πίεση..."
γαμώ τις ατάκες! Θα την γράψω στο ατακολόγιο για να την χρησιμοποιήσω σε περίπτωση ανάγκης!
 
manos426f είπε:
...κοιτάζανε ο ένας τον άλλο,χώρια που αρχίζανε μετά τα "έχει καμιά καλή φίλη να μας γνωρίσεις ;" Nαι ρε,έχει,αλλά την θέλω κι αυτήν για την πάρτη μου,αν τα καταφέρω,κακό είναι ;; :diablotin:

Θεική ατάκα ! Είσαι άρχοντας Μάνο !
 
Pooky είπε:
Θυμάμαι ακόμα την ατάκα που πέταξα σε μια κοπέλα στο σχολείο. "Θες να τα φτιάξουμε; Έχω και διπλοκάσσετο για αντιγραφή παιχνιδιών του Spectrum. " :flower:

Καλά, δεν έπεσε η κοπέλα με αυτή την ατάκα???? Περίεργο γιατί έχω βγάλει 14 γκόμενες με την ίδια ατάκα #) #) #) Ταυτόχρονα..
 
Αμα πετάξεις τώρα την ατάκα του pooky θα σε πούν αρχαίο! :D
 
Μου έλεγε η μικρή μου αδερφή ότι της είπε ένα αγόρι "θες να τα φτιάξουμε??Έχω και msn" :rofl: :rofl: :rofl:

Προφανώς αυτή είναι η ατάκα του pooky σε πιο νέες εποχές
 
Msn;;;;; Πωπω κατάντια...

Και άλλοι τις έριχναν με... το καμπριολέ τους... :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο χυλοπιτες master στο γυμνασιο....βεβαια τα θελα... Συνεχεια την επεφτα στις ποιο ομορφες του σχολειου..επαιρνα απαντησεις του στυλ δεν εισαι ο τυπος μου ,καλο παιδι εισαι...., μου αρεσει η παρεα σου αλλα ειμαι αλλου και κατι τετοια μεγαλεια ....

Στο λυκειο εχασα καποια περιττα κιλα και πλακωθηκα στη γυμναστικη ...(πολλα κιλα εχασα) με καποια σχετικη επιτυχια σχετικη επιτυχια και η μεγαλη ειρωνια καμια απο το σχολειο (πλην την κοπελα μου και ενω ηταν απο το σχολειο μου δεν την θυμαμαι καθολου χεχεχε δεν θα ηταν ωραια τοτε....) αλλα και παλι την κοπελα που ειχα τοση τρελλα με την παρτη της δεν μου εκαστε ποτε ....

τωρα σε club (δεν μιλαω για νησια) ειχα παρει τρελη χυλοπιτα απο γκομενα .Δεν μου αρεσουν τα παπουτσια σου ....βεβαια η απαντηση που πηρε η συγκεκρυμμενη εχει περισσοτερο γελιο αλλα θα φαω ban χαχαα η με κατι γκομενες σε ενα μπαρακι που το παιζαν δηθεν και της κερασαμε για σπασιμο σφηνακια με νερο!! και κατι αλλα τρελα κωμικοτραγικα
 
LIONHEART είπε:
...η με κατι γκομενες σε ενα μπαρακι που το παιζαν δηθεν και της κερασαμε για σπασιμο σφηνακια με νερο!!

Είστε τεράστιοι !!!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
λολ αυτο μου θυμίζει μια ιστορία που μου είπε ενας φίλος, οτι ήτανε σε ένα μπαράκι μαζί με δύο αλλα παιδια και ο ένας πήγε ενα λεπτό στην τουαλέτα. Τότε φωνάξανε την γκαρσόνα να τους φέρει τρία σφινάκια και αυτη που νόμιζε οτι το ένα ήταν για εκείνη τους είπε οτι δεν πίνει αλκοόλ. Τοτε ο ένας της λέει: "δεν πειράζει, δεν είναι για εσένα!"
 
Πίσω
Μπλουζα