Κορυφαία "χυλόπιτα"

Karnov είπε:
Περίεργο.Τους αθληταράδες του Λυκείου που πήγαινα εγώ, τους βλέπω σήμερα να πλένουν αυτοκίνητα κουστουμαρισμένων, όχι να είναι οι ίδιοι κουστουμαρισμένοι με χλιδάτα τουτού.

Όχι όλοι βέβαια. Άλλοι φέρνουν πίτσες με το παπάκι ή γεμίζουν ποτήρια νερού σε καφέ. :D
Τουλάχιστον αυτοί έχουν την αξιοπρέπεια που δεν έχουν οι δικοί μου πρώην συμμαθητές.

Γιατί το "κουστούμ' " και το "κάρρο" τους είναι η βιτρίνα πίσω από την οποία κρύβουν τη δυστυχία τους και την αφραγκιά τους. (Έχεις δει κουστουμαρισμένο τυπά, ντυμένο στην πένα με ακριβό 4χ4 να παρακαλάει στην τράπεζα για παράταση μιας εβδομάδας στη δόση του καταναλωτικού; Χίλιες φορές να γεμίζω νερό σε καφέδες και να παραδίδω πίτσες και να είναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ παρά αυτή η κατάντια και σκλαβιά ) .

Shock μην ανησυχείς δεν θα μιλήσω πάλι για πιστωτικές. Σταματάω εδώ.
 
manos426f είπε:
Κάτσε ρε Turri,η χυλόπιτα που είναι εδώ ;Δηλαδή ΔΕΝ της ξανατηλεφώνησες ;;

Turrican είπε:
Κλασικη περιπτωση: η αμοιρη κοπελα θα περιμενε να της τηλεφωνησεις, κ'εσυ δεν το εκανες. Και φυσικα εκεινη θα αναρωτιωταν:

"Γιατι δεν μου τηλεφωνησε? Μηπως εσπασε το ποδι του? μηπως εχασε το τηλεφωνο μου? μηπως τον πατησε το τρενο? μηπως επαθε αμνησια?"

...αρα, εκεινη εφαγε την χυλοπιτα...

Αχ, αντρες :banghead: Ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα... με εξέθεσε μπροστά στην γκαρσόνα (β) !!!!! :precry:
 
Και απέ;;;;8)

Μπορεί να μην ήταν έτοιμη ακόμη η κοπέλλα...

Να σ΄έβλεπε αρχικά σα φίλο...
 
n00bery stick για τον Turrican.

Βρε, χαλαρά την είχες ρίξει. Απλώς δεν ήθελε να πέσει φιλί απευθείας στο πρώτο ραντεβού. Πόσα χρόνια περιμένει τηλέφωνο σου η κοπέλα;
 
Turrican είπε:
Μα... με εξέθεσε μπροστά στην γκαρσόνα (β) !!!!! :precry:
Γιατί εκτός από το λογαριασμό, είχες να της δώσεις και "λογαριασμό";;;

Ημαρτον ρε Μητσάρα!!!
 
Rygar είπε:
Γιατί εκτός από το λογαριασμό, είχες να της δώσεις και "λογαριασμό";;;
Ημαρτον ρε Μητσάρα!!!
Σωστος ο Rygar...τελικα δεν μας ειπες, ποιος πληρωσε το λογαριασμο????

ή μηπως σε ''λυπηθηκε'' η γκαρσονα και σας κερασε εκεινη :D :D:D
 
ρε συ Turri... ήμαρτον! σου είπε ''ελπίζω να μου ξανατηλεφωνήσεις'' και εσύ την άφησες να ξεροσταλιάζει στο τηλέφωνο??? Ισα ίσα που φάνηκε και σοβαρή κοπέλα! Τί ήθελες να είναι? καμία από αυτές που βλέπουμε σε σειρές τύπου Αλ Μπάντι????
 
Πάντως αυτο που έχω συνειδητοποιήσει μετα απο την 3000 χυλόπιτα είναι οτι οι περισσότερες γυναίκες σήμερα απλά φοβούνται να ανοιχτούν και να δοκιμάσουν. Οι περισσότερες προτημούν άτομα με εμφάνιση παρόμοια με αυτές (πχ γκοθούδες με γότθους κ.α.) ενώ άλλες φοβούνται ακόμα και να χαμογελάσουν. Είναι λυπηρό να βλέπεις τρείς-τέσσερις κοπελούδες μαζί σε ένα μπαράκι, μόνες τους και όταν πας να τους ζητήσεις να έρθουν να κάτσετε παρένα να σου λένε οχι. Και μετα να κάθονται πάλι μόνες τους. Νομίζω οτι πιο παλια που ήταν ξεκάθαρα τα πράγματα ήταν και κάπως καλύτερα...
 
Juanita είπε:
Και απέ;;;;8)
Μπορεί να μην ήταν έτοιμη ακόμη η κοπέλλα...

Να σ΄έβλεπε αρχικά σα φίλο...
Έεεε;; Εγώ αρχικά την έβλεπα αλλιώς.. :precry:

Maddog είπε:
n00bery stick για τον Turrican.
Βρε, χαλαρά την είχες ρίξει. Απλώς δεν ήθελε να πέσει φιλί απευθείας στο πρώτο ραντεβού. Πόσα χρόνια περιμένει τηλέφωνο σου η κοπέλα;
Ήμουν πιεσμένος από τον χρόνο... Έπρεπε να κερδίσω χρόνο... :precry:

Λες γιατρέ μου; Λες;;; :cry:

Rygar είπε:
Γιατί εκτός από το λογαριασμό, είχες να της δώσεις και "λογαριασμό";;;
Ημαρτον ρε Μητσάρα!!!
Για ένα πρόσωπο ζούμε στην κενωνία...! :cool:

domniki είπε:
Σωστος ο Rygar...τελικα δεν μας ειπες, ποιος πληρωσε το λογαριασμο???? ή μηπως σε ''λυπηθηκε'' η γκαρσονα και σας κερασε εκεινη :D :D:D
Έεεε...δε θυμάμαι ήμουν πολύ ταραγμένος! :cry:

Λογικά εγώ... :precry:

Stanfromgreece είπε:
ρε συ Turri... ήμαρτον! σου είπε ''ελπίζω να μου ξανατηλεφωνήσεις'' και εσύ την άφησες να ξεροσταλιάζει στο τηλέφωνο??? Ισα ίσα που φάνηκε και σοβαρή κοπέλα! Τί ήθελες να είναι? καμία από αυτές που βλέπουμε σε σειρές τύπου Αλ Μπάντι????
Πώ! Πω! Δίκιο έχεις Stan!! Φαντάσου να ήταν σαν την κόρη του Αλ!!! Αίσχος!!! :rolleyes:
 
ε...όχι...η κόρη του Αλ ήταν εκτός συναγωνισμού... υπάρχουν και φήμες ότι... είχε σχέση με τον Αλ στην πραγματικότητα! το ήξερες αυτό??? :)
 
Turrican είπε:
Έεεε;; Εγώ αρχικά την έβλεπα αλλιώς.. :precry:


Ήμουν πιεσμένος από τον χρόνο... Έπρεπε να κερδίσω χρόνο... :precry:

Λες γιατρέ μου; Λες;;; :cry:

Για ένα πρόσωπο ζούμε στην κενωνία...! :cool:

Έεεε...δε θυμάμαι ήμουν πολύ ταραγμένος! :cry:

Λογικά εγώ... :precry:

Πώ! Πω! Δίκιο έχεις Stan!! Φαντάσου να ήταν σαν την κόρη του Αλ!!! Αίσχος!!! :rolleyes:

εγώ παντως σε παραδέχομαι και σου χρωστάω μια τιμητική πλακέτα για την προσφορά σου, το ήθος σου και τις ώρες που ξεροστάλιαζε στο τηλέφονο!!
 
Stanfromgreece είπε:
ε...όχι...η κόρη του Αλ ήταν εκτός συναγωνισμού... υπάρχουν και φήμες ότι... είχε σχέση με τον Αλ στην πραγματικότητα! το ήξερες αυτό??? :)
Άφωνος!!!8)

Zippo είπε:
εγώ παντως σε παραδέχομαι και σου χρωστάω μια τιμητική πλακέτα για την προσφορά σου, το ήθος σου και τις ώρες που ξεροστάλιαζε στο τηλέφονο!!
:precry: Ε...ευχαριστώ!
 
Αυτο ομως που είναι αλήθεια είναι οτι ο Ed o'Nill (Αλ Μπάντυ) είναι αθλητής βραζιλιάνικου ζίου-ζίτσου.
 
Πάντως πλάκα-πλάκα, η ιστορία του Turrican διεκδικεί με αξιώσεις τον τίτλο της πραγματικά κορυφαίας χυλόπιτας του thread! Άλλος νόμιζε ότι την έφαγε και άλλος (πιθανότατα...) την έφαγε στην πραγματικότητα!
 
Πρέπει να αποκατασταθεί η αλήθεια... Να αναζητηθεί η κοπέλα, μέσω Νικολούλης. Ερυθρού Σταυρού, δεν ξέρω και εγώ πως και να της δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια....

Δεν μπορεί η κοπέλα να ζει ακόμα με την αβεβαιότητα......
 
Maddog είπε:
Πάντως πλάκα-πλάκα, η ιστορία του Turrican διεκδικεί με αξιώσεις τον τίτλο της πραγματικά κορυφαίας χυλόπιτας του thread! Άλλος νόμιζε ότι την έφαγε και άλλος (πιθανότατα...) την έφαγε στην πραγματικότητα!
Mαζι σου Maddog :clap:

Σύμφωνα παντως με την air-tight θεωρια μου, οταν δινεις σε καποιον το τηλεφωνο σου και αυτος δεν τηλεφωνει -ειδικα μετα απο ενα τετοιο ραντεβου οπως αυτο που μας περιεγραψε ο Turrican, οπου η κοπελα ξεκαθαρα του ειπε να της τηλεφωνησει- δεν σημαινει οτι τον πατησε το τρενο ή επαθε αμνησια :nono: αλλα απλα δεν θελει να τηλεφωνησει...δεν ενδιαφερεται, ρε παιδακι μου :tsktsk: πώς το λενε! (Δεν εχω δικιο ρε παιδια, δωστε μου μια ανδρικη γνωμη γιατι αρχιζει να με πνιγει το ποταμακι :nervous: )

Οποτε η ερωτηση που μου ερχεται στο νου να απευθυνω στον Turri ειναι: αγαπητε, ενδιαφεροσουν και δεν την πηρες τηλεφωνο?????? Αν ναι, πρεπει να τιμωρηθεις παραδειγματικα :ban: και να την παρεις τηλεφωνο μετα απο τοσα χρονια να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους :bash: Φερτε τη Νικολουλη :p Ανατρεπεις ολα τα δεδομενα ρε Μητσαρα, δεν γινονται αυτα τα πραγματα...για να μην αναφερω αυτο που εγραψε και ο αγαπητος Maddog...αλλος νομιζε οτι εφαγε χυλοπιτα, και αλλος την απολαυσε :rofl: Kαημενη κοπελα... :cry: και ναι, την ψηφιζω σαν την καλυτερη χυλοπιτα (που εδωσε ο Τurri)...μαζι με το μπυρο-λουσιμο του Pontium :award:

ΝΒ. Το εν λογω thread ειναι απο τα καλυτερα-σιγουρα το πιο απολαυστικο...μπραβο στον εμπνευστη Playmolover :worship:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε παρακαλώ.... ειδικότητά μου οι χυλόπιτες!
 
domniki είπε:
Mαζι σου Maddog :clap: Σύμφωνα παντως με την air-tight θεωρια μου, οταν δινεις σε καποιον το τηλεφωνο σου και αυτος δεν τηλεφωνει -ειδικα μετα απο ενα τετοιο ραντεβου οπως αυτο που μας περιεγραψε ο Turrican, οπου η κοπελα ξεκαθαρα του ειπε να της τηλεφωνησει- δεν σημαινει οτι τον πατησε το τρενο ή επαθε αμνησια :nono: αλλα απλα δεν θελει να τηλεφωνησει...δεν ενδιαφερεται, ρε παιδακι μου :tsktsk: πώς το λενε! (Δεν εχω δικιο ρε παιδια, δωστε μου μια ανδρικη γνωμη γιατι αρχιζει να με πνιγει το ποταμακι )
Μα....μήπως την ενοχλούσα;;; :precry:

domniki είπε:
Οποτε η ερωτηση που μου ερχεται στο νου να απευθυνω στον Turri ειναι: αγαπητε, ενδιαφεροσουν και δεν την πηρες τηλεφωνο??????
Ενδιαφερόμουν και της το έδειξα με τον πιο σαφή τρόπο! :dribble:

Να την πάρω τηλέφωνο ε; Χμμμμ... Θα μπορούσα να της πω ότι όλα αυτά τα φαντάστηκε και την βλέπω σαν φίλη!!! ;)

domniki είπε:
Ανατρεπεις ολα τα δεδομενα ρε Μητσαρα, δεν γινονται αυτα τα πραγματα...για να μην αναφερω αυτο που εγραψε και ο αγαπητος Maddog...αλλος νομιζε οτι εφαγε χυλοπιτα, και αλλος την απολαυσε :rofl: Kαημενη κοπελα... :cry:
Μα...!!! Λέτε βρε παιδιά;;; Λέτε;;; :animeek:
 
Turrican είπε:
Μα...!!! Λέτε βρε παιδιά;;; Λέτε;;; :animeek:
Λέμε!

Και ας δούμε και τα γεγονότα ξανά με ψύχραιμο και κριτικό μάτι:

Turrican είπε:
Η κατάσταση είχε δουλευτεί πολύ καλά τις δύο τελευταίες εβδομάδες...Πολλά μηνύματα είχαν ανταλλαγεί και από τις δύο πλευρές!

Το εγκεφαλικό παιχνίδι που έζησα δεν είχε προηγούμενο.

Άλλοτε ένοιωθα να χάνονται τα πάντα και άλλοτε αυτήν να με οδηγεί χεράκι χεράκι...
The doctor says: αν δεν γούσταρε καθόλου, δεν θα έπαιζε δύο εβδομάδες, ειδικά αν σε κάποια σημεία σε οδήγησε κιόλας...θα έπρεπε να είναι πολύ bitch για να λειτουργήσει έτσι απλώς για να διασκεδάσει.

Turrican είπε:
Έτσι τελικά αισίως κανονίστηκε μια πολύ υποσχόμενη συνάντηση. Τι υποσχόμενη δηλαδή...τελειωμένη υπόθεση αφού πλέων η πάσα μου είχε δοθεί σαφώς
The doctor says: Δέχεται να βγείτε μετά από 2 εβδομάδες ψηστήρι και έχεις και το αίσθημα ότι όλα βαίνουν καλώς. Πιθανώς σωστό αίσθημα. Σιγά μην έβγαινε αν δεν της άρεσες. Γιατί να το κάνει; Για να πιεί τζάμπα καφέ; Για να αναλύσετε το Κυπριακό; Αν ήθελε να σου ρίξει χυλόπιτα, εδώ ήταν το πιθανότερο σημείο να το κάνει. Δηλαδή θα μπορούσε απλώς να αρνηθεί με κάποιον τρόπο να βγει μαζί σου.

Turrican είπε:
Η ώρα περνά και τα χρονικά περιθώρια στενεύουν και σε λίγο θα πούμε καλή νύχτα ... πρέπει να δράσω!!! Σκύβω προς το μέρος της την πιάνω απαλά από τους ώμους και προσπαθώ να την φιλήσω
The doctor says: Έδρασες υπό πίεση και μάλλον την αιφνιδίασες. Πιστεύω ότι περίμενε πρώτα λεκτική "επίθεση" και όχι αμέσως σωματική επαφή που ενίοτε προκαλεί φόβο. Δηλαδή να ακούσει ότι την αγαπάς κλπ κλπ κλπ. Κάτι πιό "ρομαντικό" από απευθείας σιωπηλό φιλί.

Turrican είπε:
Μα τι στο καλό;;; πως απέτυχα έτσι;;Αντί να πετύχω το στόχο μου βρεθήκαμε να ακουμπάμε μάγουλο με μάγουλο!!!! Ωχ!! Δεν χάθηκαν όλα σκέφτηκα !! Με ψυχραιμία τραβιέμαι πίσω και προσπαθώ να τη φιλήσω πιο συγκεντρωμένα αυτή τη φορά, για να βρεθώ ξανά με μια ελαφριά κλίση του κεφαλιού της στη ίδια πάλι θέση....
The doctor says: δεν απέφυγε εντελώς την σωματική επαφή παρά τον αιφνιδιασμό και μάλιστα επανέλαβε ακριβώς την ίδια κίνηση για δεύτερη φορά (που λογικά ο αιφνιδιασμός είχε υποχωρήσει έστω και λίγο, οπότε θα ήταν ικανότερη να αποφύγει πλήρως την επαφή αν δεν την ήθελε καθόλου). Αν είχε ενοχληθεί πραγματικά από την κίνηση σου, στην δεύτερη απόπειρα ήσουν ισχυρός υποψήφιος για σπρώξιμο μακριά ή ακόμα και χαστούκι.

Turrican είπε:
Μείναμε περίπου μισό λεπτό σε αυτό το χαριτωμένο cheek to cheek- αρκετός χρόνος για να την ακούσω να μου λέει " με φέρνεις σε δύσκολη θέση!
The doctor says: Γυναίκα που θα είχε ενοχληθεί/θυμώσει με την κίνηση σου θα είχε τραβηχτεί γρήγορα σαν να κάηκε, δεν θα σπατάλαγε 30 δευτερόλεπτα cheek to cheek. Και άλλωστε στο είπε καθαρά το κορίτσι: "μου βάζεις δύσκολα"! Κοινώς "θέλω, αλλά δώσε μου χρόνο".

Turrican είπε:
Μου είπε μετά: "ελπίζω να μου ξανατηλεφωνήσεις...."
The doctor says: αν αυτό δεν είναι ανοιχτή πρόσκληση για συνέχιση της επαφής, τότε τι είναι; Πιστεύεις ότι ήθελε να μιλάτε φιλικά και μόνο; Προσωπικά αμφιβάλλω σφόδρα...

Φυσικά, αν την είχες πάρει τηλέφωνο μετά, δεν θα ήθελε να της πεις ότι όλα αυτά τα φαντάστηκε και την βλέπεις σαν φίλη που γράφεις (πάλι χυλόπιτα θα είχε θεωρηθεί). Ενδεχομένως θα ήθελε κάτι του στυλ "Συγγνώμη για προχτές, αλλά μου αρέσεις πάρα πολύ και ίσως το παράκανα. Ελπίζω να μην με μισείς. Θέλω πολύ να ξαναβγούμε. Μήπως θα ήθελες και εσύ;"

Επαρκώς "ασφαλές" σαν προσέγγιση για μια διστακτική κοπέλα, αλλά αφήνει την πόρτα ορθάνοιχτη για συνέχιση των επαφών αν το θέλει και εκείνη!

Ελπίζω η ανάλυση μου να μην αφήνει λογικά κενά πουθενά. Ας πούνε την γνώμη τους και οι κοπέλες του forum. :)

Αν συμφωνούν, θα πάω να αναλάβω σύμβουλος σχέσεων. :p
 
Πίσω
Μπλουζα