Κορυφαία "χυλόπιτα"

Άφησα ένα καλό για το τέλος....

Έναν περίπου χρόνο πριν γνωρίσω εγώ την αραβωνιαστικιά μου, την πολιορκούσε ένας τύπος πολύ καμένος και λίγο χαζούλης. Ήταν αδερφός της κολητής της. Της τα είχε ρίξει 5-6 φορές και η απάντηση ήταν η γνωστή "σαν βλέπω σαν φίλο, είσαι αδερφός της κολητής μου" τίποτα αυτός.

Μια μέρα λοιπόν γιόρταζε ένα παιδί στην πολυκατοικία και ήρθε και ο χαζούλης με την αδερφή του... Πάνω λοιπόν στο τσακίρ κέφι, βγαίνει στο μπαλκόνι ο τύπος και αρχίζει να φωνάζει στην αραβωνιαστικιά μου...

Αν δεν μου πεις ότι μ'αγαπάς θα πέσω.... Δεν ακούτε και εσείς ρε παιδιά... θα πέσω... Τι κάθεσται ρε παιδιά θα πέσω, πηγαίντε κάτω απλώστε κάνα στρώμα....

Κρίμα που το λέω γιατί είναι χαζούλικο το παιδί, αλλά έγινε ο περίγελος του πάρτυ...
 
Maddog είπε:
Ελπίζω η ανάλυση μου να μην αφήνει λογικά κενά πουθενά. Ας πούνε την γνώμη τους και οι κοπέλες του forum. :) Αν συμφωνούν, θα πάω να αναλάβω σύμβουλος σχέσεων. :p
Maddog, εισαι απιθανος :worship: Δεν ξερω την ειδικοτητα σου ως γιατρος, αλλα σαν συμβουλος σχεσεων θα εκανες χρυσες δουλειες και θα γλιτωνες και μερικους/ες απο ασκοπες στεναχωριες (βλ. καημενη κοπελα στην περιπτωση Turri).

Oσο για την περιπτωση του καημενου που περιγραφει ο Playmolover, ε, λιγη κατανοηση βρε ανθρωποι...πονεμενη ψυχη ηταν ο τυπος :flower: Στο κατω-κατω θελει κοτσια για να γινεις ρεζιλι με την θεληση σου :D
 
Maddog είπε:
The doctor says: αν δεν γούσταρε καθόλου, δεν θα έπαιζε δύο εβδομάδες, ειδικά αν σε κάποια σημεία σε οδήγησε κιόλας...θα έπρεπε να είναι πολύ bitch για να λειτουργήσει έτσι απλώς για να διασκεδάσει.
Μα... μήπως ήταν καμιά τρελή που ήθελε να πειράζει τα αγόρια ;;; :precry:

Maddog είπε:
The doctor says: Δέχεται να βγείτε μετά από 2 εβδομάδες ψηστήρι και έχεις και το αίσθημα ότι όλα βαίνουν καλώς. Πιθανώς σωστό αίσθημα. Σιγά μην έβγαινε αν δεν της άρεσες. Γιατί να το κάνει; Για να πιεί τζάμπα καφέ; Για να αναλύσετε το Κυπριακό; Αν ήθελε να σου ρίξει χυλόπιτα, εδώ ήταν το πιθανότερο σημείο να το κάνει. Δηλαδή θα μπορούσε απλώς να αρνηθεί με κάποιον τρόπο να βγει μαζί σου.
Μήπως δεν κατάλαβε δύο εβδομάδες τι κάναμε; :precry:

Maddog είπε:
The doctor says: Έδρασες υπό πίεση και μάλλον την αιφνιδίασες. Πιστεύω ότι περίμενε πρώτα λεκτική "επίθεση" και όχι αμέσως σωματική επαφή που ενίοτε προκαλεί φόβο. Δηλαδή να ακούσει ότι την αγαπάς κλπ κλπ κλπ. Κάτι πιό "ρομαντικό" από απευθείας σιωπηλό φιλί.
Δίκιο έχεις γιατρέ μου! Κλάψ! :cry:

Maddog είπε:
The doctor says: δεν απέφυγε εντελώς την σωματική επαφή παρά τον αιφνιδιασμό και μάλιστα επανέλαβε ακριβώς την ίδια κίνηση για δεύτερη φορά (που λογικά ο αιφνιδιασμός είχε υποχωρήσει έστω και λίγο, οπότε θα ήταν ικανότερη να αποφύγει πλήρως την επαφή αν δεν την ήθελε καθόλου). Αν είχε ενοχληθεί πραγματικά από την κίνηση σου, στην δεύτερη απόπειρα ήσουν ισχυρός υποψήφιος για σπρώξιμο μακριά ή ακόμα και χαστούκι.
Ξανά δίκιο έχεις γιατρέ μου!!! Ωχ αμάν!!!! :cry:

Maddog είπε:
The doctor says: Γυναίκα που θα είχε ενοχληθεί/θυμώσει με την κίνηση σου θα είχε τραβηχτεί γρήγορα σαν να κάηκε, δεν θα σπατάλαγε 30 δευτερόλεπτα cheek to cheek. Και άλλωστε στο είπε καθαρά το κορίτσι: "μου βάζεις δύσκολα"! Κοινώς "θέλω, αλλά δώσε μου χρόνο".
Συ...συγνώμη!!!!! :cry: :cry: :cry:

Maddog είπε:
The doctor says: αν αυτό δεν είναι ανοιχτή πρόσκληση για συνέχιση της επαφής, τότε τι είναι; Πιστεύεις ότι ήθελε να μιλάτε φιλικά και μόνο; Προσωπικά αμφιβάλλω σφόδρα...
Δεν ξέρω....... :precry:

Maddog είπε:
Φυσικά, αν την είχες πάρει τηλέφωνο μετά, δεν θα ήθελε να της πεις ότι όλα αυτά τα φαντάστηκε και την βλέπεις σαν φίλη που γράφεις (πάλι χυλόπιτα θα είχε θεωρηθεί). Ενδεχομένως θα ήθελε κάτι του στυλ "Συγγνώμη για προχτές, αλλά μου αρέσεις πάρα πολύ και ίσως το παράκανα. Ελπίζω να μην με μισείς. Θέλω πολύ να ξαναβγούμε. Μήπως θα ήθελες και εσύ;"

Επαρκώς "ασφαλές" σαν προσέγγιση για μια διστακτική κοπέλα, αλλά αφήνει την πόρτα ορθάνοιχτη για συνέχιση των επαφών αν το θέλει και εκείνη!
Πολύ σωστά!!!! Ωχ! Δεν..δεν είμαι καλά.... :fever:

Maddog είπε:
Ελπίζω η ανάλυση μου να μην αφήνει λογικά κενά πουθενά.
Γιατρέ μου , έπαθα κυριολεκτικά πλάκα!!!! :zip:

Εκπληκτική η ανάλυση σου!!!!!! :worship:

Απίστευτα τέλεια η λογική σου!!!! :thumbup:

Τώρα εγώ... θα έπρεπε να νοιώθω καλύτερα τώρα που... ανακάλυψα επιτέλους την αλήθεια..... :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Χμμμμ....

Υπάρχει και άλλη μία εκδοχή λίγο παρατραβηγμένη...

Να υπήρχε και άλλος στο προσκήνιο και η τύπισσα έκανε παιχνίδι για να δει ποιός της αρέσει περισσότερο... :D :D:D
 
Δεν έχει σημασία πια, μην το σκέφτεσαι.
 
μετά από την ανάλυση του maddog...βλέπω τον Turri και την τύπισα στο ''πάμε πακέτο'' χαχαχα... έ ρε γλέντια! :)
 
Stanfromgreece είπε:
μετά από την ανάλυση του maddog...βλέπω τον Turri και την τύπισα στο ''πάμε πακέτο'' χαχαχα... έ ρε γλέντια! :)
Φοβερη ιδεα! Αντε Turri, ευτυχως που υπαρχει ο γιατρος του φορουμ και οι καταλληλες τηλεοπτικες εκπομπες :rofl:
 
Που χαθηκε ο Turri ρε παιδια?? ;) :D
 
Κανονίζει με τη Νικολούλη γιατί τα τηλέφωνα δεν απαντούν, τα γράμματα και τα λουλούδια γύρισαν πίσω...

:rofl: :rofl: :rofl:
 
εδώ ο κολλητός μου (34 ετών!) βρήκε τον γιό του (18 ετών!!!), τον οποίο δεν είχε δεί ποτέ στην ζωή του, γιατί γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Δανία...και δεν θα βρεί ο Turri την κοπέλα? Αποκλείεται!!!
 
Stanfromgreece είπε:
εδώ ο κολλητός μου (34 ετών!) βρήκε τον γιό του (18 ετών!!!), τον οποίο δεν είχε δεί ποτέ στην ζωή του, γιατί γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Δανία...και δεν θα βρεί ο Turri την κοπέλα? Αποκλείεται!!!
Αντε Turri, εχεις ελπιδες :D
 
Maddog είπε:
....Δηλαδή να ακούσει ότι την αγαπάς κλπ κλπ κλπ. Κάτι πιό "ρομαντικό" από απευθείας σιωπηλό φιλί.
Δηλαδή γιατρέ μου,ήθελε να ακούσει ένα ψέμα ίσα με το μπόι της...!

Ο δε Turri,αν (νόμιζε) την είχε αγαπήσει από το πρώτο ραντεβού,μετά θα έπρεπε να του συστήσεις κι έναν καλό ψυχολόγο... :D :D :D :D
 
Αν της έλεγε πως την αγαπούσε από 20 τηλεφωνήματα και ένα ραντεβού η κοπέλα μάλλον θα .... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά γιατί ψάχνετε τη Νικολούλη ή οποινδήποτε άλλο; Εγώ τι δουλειά κάνω??? Είμαι ή δεν είμαι δημοσιογράφος???
 
Αναλαμβάνεις να βγάλεις τον Turri από τη δυσάρεστη θέση του ψαξίματος;;;;;8)

Μήπως κάτι σε P.I. κόλλαγε καλύτερα;;;;;

Αναλαμβάνω γραμματεία γιατί λόγω αυξημένων Καντο εξόδων θέλω και 3η δουλειά... :cry:
 
μπορω να κάνω έρευνες εγώ που έχω διαβάσει ολα τα βιβλία του Ρείμοντ Τσάντλερ και του Ντάνσιελ Χάμμετ.
 
Θα ξαναρωτησω (μετα τον Wally), πού ειναι ο Turri??? Μηπως, ρε παιδια, μετα τις συμβουλες του Maddog ετρεξε να βρει την κοπελα? Turri, θελουμε update :clap:
 
Juanita είπε:
Χμμμμ....
Υπάρχει και άλλη μία εκδοχή λίγο παρατραβηγμένη...

Να υπήρχε και άλλος στο προσκήνιο και η τύπισσα έκανε παιχνίδι για να δει ποιός της αρέσει περισσότερο... :D :D:D
ΩΩΧΧΧ!!!! :nervous:

kapamaru είπε:
Δεν έχει σημασία πια, μην το σκέφτεσαι.
Αμμμ τώρα μου φούντωσε!!!! :precry:

Wally είπε:
Που χαθηκε ο Turri ρε παιδια?? ;) :D
Τι γελάτε βρε παιδιά.... :precry:

manos426f είπε:
Δηλαδή γιατρέ μου,ήθελε να ακούσει ένα ψέμα ίσα με το μπόι της...!
Ο δε Turri,αν (νόμιζε) την είχε αγαπήσει από το πρώτο ραντεβού,μετά θα έπρεπε να του συστήσεις κι έναν καλό ψυχολόγο... :D :D :D :D
Χμμμ!! Άρα... καλά 'ξηγήθηκα. 8)

Juanita είπε:
Αν της έλεγε πως την αγαπούσε από 20 τηλεφωνήματα και ένα ραντεβού η κοπέλα μάλλον θα .... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Τι θέλετε πια από εμααααας!!!! :cry:

domniki είπε:
Θα ξαναρωτησω (μετα τον Wally), πού ειναι ο Turri??? Μηπως, ρε παιδια, μετα τις συμβουλες του Maddog ετρεξε να βρει την κοπελα? Turri, θελουμε update :clap:
Μπα...θα ασχοληθώ αποκλειστικά με τα Atari μου.... :help:
 
Δεν το πιστεύω ..... 8)

Δεύτερη φορά χυλόπιτα στην έρμη κοπέλα και μάλιστα δημοσίως και χωρίς να το γνωρίζει η ίδια...

Επιβάλλεται να αναλάβουν Zippo και Playmolover να βρουν το δυστυχισμένο κορίτσι να του πούν να μην ξεροσταλιάζει αδίκως πάνω απ΄το τηλέφωνο...

Alea jacta est :)what: δεν είμαι σίγουρη... τεταρτοδεσμίτισσα ήμουν :D )

Ο Turri επέλεξε... Atari... :fever:
 
Juanita είπε:
Δεν το πιστεύω ..... 8)
Δεύτερη φορά χυλόπιτα στην έρμη κοπέλα και μάλιστα δημοσίως και χωρίς να το γνωρίζει η ίδια...

Επιβάλλεται να αναλάβουν Zippo και Playmolover να βρουν το δυστυχισμένο κορίτσι να του πούν να μην ξεροσταλιάζει αδίκως πάνω απ΄το τηλέφωνο...

Alea jacta est :)what: δεν είμαι σίγουρη... τεταρτοδεσμίτισσα ήμουν :D )

Ο Turri επέλεξε... Atari... :fever:
Αστα ρε juanita, ειναι αδυσωπητοι αυτοι οι αντρες...μας εχουν στησει στη γωνια και μας πυροβολουν. Και δεν της τηλεφωνησε, και το θεωρησε χυλοπιτα ο Turrican...ημαρτον :cry:

 


Αχ, αντρες, ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου, οπως λεει και η φιλη μου η Ειρηνη
:precry:
 
Πίσω
Μπλουζα