Κορυφαία "χυλόπιτα"

Alucard είπε:
Λοιπόν κομμένες και οι όποιες προτάσεις για καφέ πλέον :D
:rofl:

Εννοουσα τις προτασεις για καφε με απωτερο σκοπο...αλλα μετα θα μου πειτε οτι δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων-γυναικων => καθε προταση για καφε εχει απωτερο σκοπο :nervous: ωχ, τα μπερδεψα :D Μην αγχωνεσαι Αlu...αν δεν ρισκαρεις, δεν θα καταφερεις τιποτα #)
 
Οι προθέσεις όπως σωστά ανέφερες είναι συνήθως πονηρές.

Συνεπώς όντως κάποια ενδεχόμενη άρνηση είναι χυλόπιτα «από τα αποδυτήρια».

Σκέφτομαι λοιπόν πως όταν ξεκινούσαμε το «πρωτάθλημα» (τότε που ήμασταν μικροί) και καθώς δε γνωρίζαμε τα μυστικά της μπάλας, το παιχνίδι στο γήπεδο έμοιαζε περισσότερο... άναρχο με ξαφνικά σουτ που λογικά τα περισσότερα κατέληγαν γελοιωδώς άουτ (οι γυναίκες τότε ξέρατε καλύτερη «μπάλα»).

Γι’ αυτό ίσως και η εξιστόρηση των εμπειριών αυτών είναι τόσο διασκεδαστική :) Σαν να βλέπει κάποιος ένα πολύ αστείο αγώνα ποδοσφαίρου.

Πλέον έχουμε στρώσει το παιχνίδι και παίζουμε με ομάδες της κατηγορίας μας ;)
 
Alucard είπε:
Πλέον έχουμε στρώσει το παιχνίδι και παίζουμε με ομάδες της κατηγορίας μας ;)
Αυτο ειναι αληθεια, αλλα δεν εχει γελιο...γι'αυτο και οι χυλοπιτες του παρελθοντος προκαλουν τοσο ενδιαφερον...ενα σουτ απο το κεντρο του γηπεδου, εχει σιγουρα μεγαλυτερο ενδιαφερον απο ενα απλο πλασε...εστω και αν δεν μπει το γκολ ;)
 
Ο Ο.Π.Α.Π ενημερώνει..... :p
 
domniki είπε:
Αυτο ειναι αληθεια, αλλα δεν εχει γελιο...γι'αυτο και οι χυλοπιτες του παρελθοντος προκαλουν τοσο ενδιαφερον...ενα σουτ απο το κεντρο του γηπεδου, εχει σιγουρα μεγαλυτερο ενδιαφερον απο ενα απλο πλασε...εστω και αν δεν μπει το γκολ ;)
Συμφωνώ με αυτό domniki.

Έχει γίνει πλέον συντηρητικό το παιχνίδι μας. Η παιδική μας ηλικία είχε περισσότερο ενθουσιασμό σε οποιονδήποτε τομέα.

Πλέον μας ενδιαφέρει μόνο το αποτέλεσμα.

Μήπως να αλλάξουμε προπονητή; :cool:

Turrican είπε:
Ο Ο.Π.Α.Π ενημερώνει..... :p
loool Turrican
 
Alucard είπε:
Έχει γίνει πλέον συντηρητικό το παιχνίδι μας.
Ακριβως, παιζουμε σαν τις ιταλικες ομαδες...μπορει να κερδισουμε τον αγωνα, αλλα δεν το διασκεδαζουμε καθολου...ιταλικο ποδοσφαιρο=βαρεμαρα (πασουλες-πασουλες στο κεντρο-> στημενη φαση -> γκολ) :D :D:D

Δεν βλεπεις ποδοσφαιρο Turri? Η ζωη ειναι πολλες φορες σαν εναν ποδοσφαιρικο αγωνα... :rofl: τιποτα δεν ειναι γκολ αν δεν το σφυριξει ο διατητης ;)
 
ΑΧΧΧ!!!! Το είχα παίξει στάνταρ!!!!! :precry:
 
thamonas είπε:
Με του που τελειώνω την πρόταση μου, γυρίζει αυτή και μου λέει με σπαστά ελληνικά "se parkalo FYGEEE!!" εγώ μένω κόκκαλο, και οι φίλοι μου να μην μπορούν να σταματήσουν να γελάνε..περιτό να πω οτί αυτή η ατάκα με ακολουθεί ακόμα και σήμερα...
XAXAXAXAXAXAAXA ... μου βγήκε ο καφές απο την μύτη
 
Playmolover είπε:
να της δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια.... Δεν μπορεί η κοπέλα να ζει ακόμα με την αβεβαιότητα......
Τί χρόνια, μόλις 3 μέρες έχουν περάσει, δεν είναι και τόσο τραγικό!

@Turrican:

Πολύ καλά έκανες που δεν την πήρες τηλέφωνο. Για να σε κάνω να νιώσεις και λίγο καλύτερα, να σου πω ότι πιθανότατα ο επόμενος στάθηκε πιο τυχερός, γιατί η κοπέλα δε θα ήθελε να χάσει δεύτερη καλή ευκαιρία στη σειρά...

Και κάτι που είχα ξεχάσει και έπρεπε να το είχα γράψει στην αρχή:

Κάποτε ένας φίλος μου σύστησε μια φίλη του, η οποία μου άρεσε. Η κοπέλα με κάλεσε σε τραπέζι έξω που έκανε η αδερφή της, γιατί είχε γεννέθλια το αγόρι της. Όταν είδα την αδερφή της, την ερωτεύτηκα. Αργότερα ήρθε στο τραπέζι και μια άλλη φίλη τους, που ήταν επίσης όμορφη, και μου την έπεσε κιόλας εκείνο το βράδυ (πήγαμε για ποτό μετά το φαγητό), αλλά χωρίς να ξέρει ότι ήθελα την πρώτη και με ήθελε (μπερδευτήκατε; ).

Από την πρώτη κοπέλα έφαγα χυλόπιττα, αλλά μάλλον έφυγε ένα βάρος από πάνω μου (κυρίως γιατί μίσησα το γούστο της στα clubs και τη μουσική, αλλά όχι μόνο), αλλά πειράχτηκε αργότερα όταν έμαθε ότι μου άρεσε κι η φίλη της.

Πολύ αργότερα, βγήκα με την αδερφή της κάνα δυο φορές, τελείως φιλικά όμως, λόγω του παρελθόντος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ βρε Vag, τυφλα να'χει η "Τολμη και Γοητεια" και το "Beverly Hills"...τι μπερδεματα ειναι αυτα???
 
Vag μου , μόνο εσύ με καταλαβαίνεις.... :cry:
 
Vag είπε:
Τί χρόνια, μόλις 3 μέρες έχουν περάσει, δεν είναι και τόσο τραγικό!
@Turrican:

Πολύ καλά έκανες που δεν την πήρες τηλέφωνο. Για να σε κάνω να νιώσεις και λίγο καλύτερα, να σου πω ότι πιθανότατα ο επόμενος στάθηκε πιο τυχερός, γιατί η κοπέλα δε θα ήθελε να χάσει δεύτερη καλή ευκαιρία στη σειρά...

Και κάτι που είχα ξεχάσει και έπρεπε να το είχα γράψει στην αρχή:

Κάποτε ένας φίλος μου σύστησε μια φίλη του, η οποία μου άρεσε. Η κοπέλα με κάλεσε σε τραπέζι έξω που έκανε η αδερφή της, γιατί είχε γεννέθλια το αγόρι της. Όταν είδα την αδερφή της, την ερωτεύτηκα. Αργότερα ήρθε στο τραπέζι και μια άλλη φίλη τους, που ήταν επίσης όμορφη, και μου την έπεσε κιόλας εκείνο το βράδυ (πήγαμε για ποτό μετά το φαγητό), αλλά χωρίς να ξέρει ότι ήθελα την πρώτη και με ήθελε (μπερδευτήκατε; ).

Από την πρώτη κοπέλα έφαγα χυλόπιττα, αλλά μάλλον έφυγε ένα βάρος από πάνω μου (κυρίως γιατί μίσησα το γούστο της στα clubs και τη μουσική, αλλά όχι μόνο), αλλά πειράχτηκε αργότερα όταν έμαθε ότι μου άρεσε κι η φίλη της.

Πολύ αργότερα, βγήκα με την αδερφή της κάνα δυο φορές, τελείως φιλικά όμως, λόγω του παρελθόντος.
μάλλον έπρεπε να κινηθείς προς αυτην που σου την έπεσε αρχικά. Δυστηχώς σε πολλές περιπτώσεις δεν εχεις επιλογή...
 
Zippo είπε:
μάλλον έπρεπε να κινηθείς προς αυτην που σου την έπεσε αρχικά. Δυστηχώς σε πολλές περιπτώσεις δεν εχεις επιλογή...
Τώρα πια ξέρω (θεωρώ) ότι είναι λάθος αυτό. Πια δεν είμαι υπέρ του να κινηθώ προς καμμία, παρά μόνο προς μία, και μόνο σοβαρά. Γιατί δεν υπάρχει επιλογή;

Turrican, αν το σκεφτείς έτσι, είναι αρκετά παρήγορο. Αν π.χ. σε λίγο καιρό βρεις τη γυναίκα της ζωής σου (αν δεν την έχεις βρει), θα σκέφτεσαι ό,τι είχε συμβεί τότε; Δεν θα έχει καν νόημα, λέω εγώ.
 
Αχχχ!!!! Έδωσα τα πάντα για σένανε μαντάμ ,


και τώρα je suis bossu de clos de Notre Dame.
... :icon_cry:


 
Turrican είπε:
Αχχχ!!!! Έδωσα τα πάντα για σένανε μαντάμ ,
και τώρα je suis bossu de clos de Notre Dame.
... :icon_cry:


Ωχ, δεν ειμαι καλη στα γαλλικα και δεν μπορω να παρακολουθησω την εξελιξη του μυστηριου...

Επισης εχω την ιδια απορια με τον Vag: γιατι δεν υπαρχει επιλογη?

Mια καλη φιλη (να 'σαι καλα Queen) μολις μου θυμισε μια πολυ αστεια χυλοπιτα που εφαγα πριν 3 χρονια. Φυσικα δεν την θεωρω ακριβως χυλοπιτα, και θα καταλαβετε αμεσως τι λεω.

Πλησιαζε η περιοδος των Χριστουγεννων και ετοιμαζομουν να φυγω για τα πατρια. Ειχα κλεισει εισιτηριο με το intercity, αυτο που κανει 5 ωρες για Σαλόνικα. Τεσσερις-πεντε μερες πριν την αναχωρηση μου, ερχεται στο γραφειο ενας συναδελφος, ιδια ηλικια με μενα, Θεσσαλονικιος κ'αυτος, που θα τον ονομασω Σ. Κατι ρωτησα, ως ειθισται για τις διακοπες, ετσι συζητηση να γινεται, και ακολουθει η παρακατω στιχομυθια.

Σ: Α, φευγω κ'εγω για επανω, για διακοπες.

Μ: Σοβαρα? Ποτε?

Σ: Την Παρασκευη

Μ: Αληθεια? Κ'εγω την Παρασκευη φευγω. Παω με τρενο, εσυ πώς θα ανεβεις?

Σ: Με τρενο κ'εγω.

Μ: Αντε ρε, με ποιο τρενο?

Σ: Α, εγω πηγαινω με ενα συναδελφο απο το τμημα Χ.

:eek:.....οπως καταλαβαινετε, ειχα μεινει κοκκαλο :banghead: ...τον ρωτησα με ποιο τρενο πηγαινει και μου απαντησε οτι πηγαινει με ενα συναδελφο :confused: ...δηλαδη, μου ελεγε εν ολιγης "Α, μη σου μπαινουν ιδεες να ερθεις μαζι μου, εγω παω με αλλον" :bash: Kαι η συζητηση συνεχιζεται...

Μ: Ωραια, αλλα δεν μου ειπες με ποιο τρενο πηγαινεις?

Σ: Με το απλο (αργό).

Μ: Α, εγω πηγαινω με το Intercity, κανει μονο 5 ωρες. Το αλλο κανει πανω απο 6 ωρες και σταματαει σε καθε σταθμο.

Σ: Εμενα δεν με πειραζει να κανει πολλες ωρες γιατι εχω τον συναδελφο παρεα και περναει ευχαριστα η ωρα.

Οπως καταλαβαινετε, ειχα κουφαθει :animangry: Ομολογω οτι δεν περιμενα να φαω χυλοπιτα ενω δεν την ειχα πεσει σε κανενα :rant: Ελεος πια, ποσο ψηλα εχουν παρει τον αμανε οι αντρες στην Ελλαδα...καντε λιγο κρατι ρε παιδια, δεν παει αλλο :armed: ...!!!

Το ακομα πιο αστειο της υποθεσης ειναι οτι διηγουμουν αυτη την ιστορια στην καλη φιλη QueenofHearts μια μερα μεσα στον Ηλεκτρικο, ενω κατεβαιναμε απο το Μαρουσι στο Μοναστηρακι. Περιττο να σας πω οτι σε ολη τη διαδρομη ειχαμε πεθανει στα γελια, γιατι η Queen ειχε πει την εξης ατακα μολις ακουσε την ιστορια:

"Μα ποσο gay ακουγεται αυτος ο Σ???? Επρεπε να του κλεισεις το ματι και να του πεις: Ενταξει βρε αγορια, δεν θα σας ενοχλησω καθολου στη διαδρομη"...ε, δεν αντεξα και μετα δεν μπορουσα να σταματησω το γελιο :rofl: Δυστυχως δεν εχω καταφερει ακομα να γνωρισω τον ετερο συνταξιδιωτη του Σ, αλλα ξερω οτι ειναι υπαρκτο προσωπο. Α, ρε ξυλο που θελουν μερικοι :bash:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχαχα...πολύ καλό!!! αυτό είναι...να τρώς χυλόπιτα,χωρίς να την έχεις παραγγείλει κιόλας! Α...το Γαλλικό πιο πάνω...σημαίνει και τώρα έγινα ο καμπούρης της Παναγιας των Παρισίων (Κουασιμόδος δηλαδή!)
 
schleichs20537largegb0.jpg


Τι κούκλος που είμαι και σήμερα... (Μελένιος )

XA xa xa xa... Dom... πόσοι από αυτούς βουλιάζουν στη φιλαυτία τους νομίζοντας πως επειδή τους μίλησες ή πήγατε για καφέ... λιώνεις για πάρτη τους :rofl: :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
XA xa xa xa... Dom... πόσοι από αυτούς βουλιάζουν στη φιλαυτία τους νομίζοντας πως επειδή τους μίλησες ή πήγατε για καφέ... λιώνεις για πάρτη τους :rofl: :rofl: :rofl:
Nαι, αλλα την επομενη φορα που ηρθε να με ρωτησει κατι για την δουλεια, ετυχε να ειμαι μονη στο γραφειο και να μιλαω στο τηλεφωνο με την Death2Eliza...ε, τον ειχα να περιμενει κανενα δεκαλεπτο...ετσι για καψονι...και μετα τον ρωτησα με την πιο γλυκια και ευγενικη φωνη μου: "με θελεις κατι?".... :rofl: ε, η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο :D Ποιος νομιζεις οτι εισαι ρε φιλε? Ο Jude Law ή μηπως o Hugh Jackman? Ααααααααααααεεεεεεερρρρραααααααααααα!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν...τί θυμήθηκα τώρα! Πρέπει να ήμουν λίιιγο πιο μικρός,απ'όσο εμφανίζομαι στο avatar μου...σχολιαρόπαιδο! Ηταν καλοκαίρι...σχεδόν όπως πάντα στην Αίγινα...και έκοβα βραδάκι βόλτες με το αγωνιστικό μου ποδήλατο (Carrera 10ταχυτο!!!).Λόγω του ότι σχεδόν όλη μέρα βόλταρα με το εν λόγω όχημα, είχα φτάξει και το ανάλογο σώμα (ατσσσσ)...και επειδή ήμουν και ψηλό παιδί...φαινόμουν αρκετά μεγαλύτερος από όσο ήμουν! Ο παραλιακός δρόμος της Αίγινας έκλεινε για τα αυτοκίνητα το βράδυ...και έτσι αλώνιζα με την ησυχία μου. Σε κάποια φάση όμως δίψασα...και πήγα ακριβώς στο σημείο που έβαζαν το απαγορευτικό στον δρόμο,γιατί εκεί υπήρχε ψύκτης! Κατεβαίνω λοιπόν από το ποδήλατο...και πάω προς τα εκεί...

Εκεί δίπλα λοιπόν, ήταν σταματημένο ένα αυτοκίνητο,και βρίσκονταν εκεί με ανοιχτή την πόρτα 2 κοπέλες,γύρω στα 20. Μου φωνάζει η μία(αν θυμάμαι καλά!) : ε,ψιτ φίλε, να σε ρωτήσουμε κάτι? εγώ σαν ευγενικό παιδί (πάντα) απάντησα...''παρακαλώ'' με χαμόγελο Τζοκόντας :flower: .Με ρωτάνε λοιπόν: ''ξέρεις εδώ κοντά καμία disco?''. Τους λέω που θα βρούν Disco... και γυρνάει η δεύτερη κοπέλα,και λέει...''θέλεις να έρθεις μαζί μας?'' ...εγώ έγινα κόκκινος...και είπα...''όχι...δεν μπορώ'' και έφυγα με το ποδήλατο..αφήνοντάς τες να κοιτάζουν η μία την άλλη... Τώρα που το σκέφτομαι... βλακεία έκανα!!!
 
domniki είπε:
...ετυχε να ειμαι μονη στο γραφειο και να μιλαω στο τηλεφωνο με την Death2Eliza...ε, τον ειχα να περιμενει κανενα δεκαλεπτο...ετσι για καψονι...και μετα τον ρωτησα με την πιο γλυκια και ευγενικη φωνη μου: "με θελεις κατι?".... :rofl:
Έπρεπε να του πεις κι εσύ, μισό λεπτό μιλάω με το Σταθμαρχείο μου λένε πως θέλουν να μου κάνουν κονέ με κάποιον που καίγεται για να ταξιδέψει μαζί μου ;)
 
Πίσω
Μπλουζα