Κορυφαία "χυλόπιτα"

Alucard είπε:
Έπρεπε να του πεις κι εσύ, μισό λεπτό μιλάω με το Σταθμαρχείο μου λένε πως θέλουν να μου κάνουν κονέ με κάποιον που καίγεται για να ταξιδέψει μαζί μου ;)
Καλοοοοοοοοοοοοο...εγω φταιω που ειμαι ευγενικη και φιλικη....α, ρε Αlucard, τι να πω...

Ή στραβος ειν' ο γιαλος, ή στραβα αρμενιζουμε


 
Ωχ, αμάν ρε Dom έχω λυθεί στο γέλιο......... :D :D

ΑΠΑΝ' ΡΕ!!!!!!!!!!

Ο τύπος πρέπει να ήταν εξαιρετικά αφελής και ανασφαλής μαζί. Βάλε και λίγο αγαθιάρης και έδεσε η συνταγή. Ρε συ, σκέφτηκες και το γεγονός ότι μπορεί να ήθελε να σε προστατέψει από το συνάδελφό του;;;;; :D :D

domniki είπε:
Ή στραβος ειν' ο γιαλος, ή στραβα αρμενιζουμε


Και τα δύο καλή μου, και τα δύο!! :flower: :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Nαι, αλλα την επομενη φορα που ηρθε να με ρωτησει κατι για την δουλεια, ετυχε να ειμαι μονη στο γραφειο και να μιλαω στο τηλεφωνο με την Death2Eliza...ε, τον ειχα να περιμενει κανενα δεκαλεπτο...ετσι για καψονι...και μετα τον ρωτησα με την πιο γλυκια και ευγενικη φωνη μου: "με θελεις κατι?".... :rofl: ε, η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο :D Ποιος νομιζεις οτι εισαι ρε φιλε? Ο Jude Law ή μηπως o Hugh Jackman? Ααααααααααααεεεεεεερρρρραααααααααααα!!!!!
Κι αν νομίζει πως είναι η Μαίριλιν??

Χιχιχιχ.. Αυτή η ιστορία με τα "2 αγόρια στο μουτζούρη" πάντα με διασκεδάζει! Μα ήταν απίστευτα άκυρος ο τύπος!! Φαντάσου να του την είχες πέσει κιόλας! Τι θα έκανε? Θα φώναζε τον δυνάδελφο να σου μιλήσει κι αυτός?

Επιμένω πως εκτός από αυτό που προανέφερες, έπρεπε να ρωτήσεις α) "τρένο είναι ο συνάδελφος?"?και β) "έχετε κλείσει και κουκέτα?"

Μάλλον θα τον βρούμε κι αυτόν και τον συνάδελφο σε κανένα gay bar όπως έγινε σε μια από τις χιλόπιττες που διάβασα εδώ σήμερα!
 
QueenofHearts είπε:
Μάλλον θα τον βρούμε κι αυτόν και τον συνάδελφο σε κανένα gay bar όπως έγινε σε μια από τις χιλόπιττες που διάβασα εδώ σήμερα!
Μα δεν μου φαινοταν gay! Δεν νομιζω δηλαδη να ειναι, γιατι οι gay ειναι φιλικοι με τις γυναικες...οι straight μας κανουν το "βαρυ πεπονι" :bash:
 
domniki είπε:
Μα δεν μου φαινοταν gay! Δεν νομιζω δηλαδη να ειναι, γιατι οι gay ειναι φιλικοι με τις γυναικες...οι straight μας κανουν το "βαρυ πεπονι" :bash:
Δυστυχώς δεν φαίνονται όλοι οι γκέι.. Ειδικά στη δουλειά! Μάλλον πανικοβλήθηκε μην πας κι εσύ και τους χαλάσεις το ρομαντικό ταξίδι!
 
Juanita είπε:
schleichs20537largegb0.jpg


Τι κούκλος που είμαι και σήμερα... (Μελένιος )

XA xa xa xa... Dom... πόσοι από αυτούς βουλιάζουν στη φιλαυτία τους νομίζοντας πως επειδή τους μίλησες ή πήγατε για καφέ... λιώνεις για πάρτη τους :rofl: :rofl: :rofl:
δεν θελω να ρίξω λάδι στην φωτιά αλλα αυτο είναι κυρίως γυναικία προνόμιο. :D
 
Λοιπόν, σπάω τη σιωπή μου ( :D ) και θα σας μιλήσω για μία χυλόπιτα που έριξα κατα λάθος, από το τηλέφωνο!

Πρέπει να ήταν το '93 - '94...

Χτυπάει το τηλέφωνο και το σηκώνω...

Ντίνος : Παρακαλώ;

Άγνωστη : Γειά σου

Ν. Γειά

Α. Τι κάνεις, είσαι καλά; Πως πάει το πόδι;

(Παρεπιπτώντως, είχα πάθει διάστρεμμα τότε)

Ν. Καλά... Ποιά είσαι;

Α. Δε με ξέρεις, εγώ όμως σε ξέρω

Ν. Πως ξέρεις για το πόδι μου;

Α. Όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει (κλισέ)

Εγώ υποψιασμένος, νομίζω πως μου κάνουν πλάκα οι φίλοι μου, γιατί τότε κάναμε πολλές πλάκες...

Ν. 'Ελα ρε... Ποιός σε έβαλε για να μου κάνει πλάκα;

Α. Κανένας...... Ξέρω πολλά για σένα, αλλά δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι...

Ήμουν τόσο σίγουρος πως ήταν πλάκα, που απαντώ :

Ν. Θα ρωτήσω τη μάνα μου πότε με γέννησε και θα σου πω...

Παγωμάρα στο τηλέφωνο...

Με ψυχρή φωνή :

Α. Α έτσι... Καλά... Γειά σου...

Ν. Γειά χαράααααα....

Πιο πριν είπαμε και άλλα που δεν τα θυμάμαι και οι αντιμετώπιση από εμένα ήταν ειρωνική...

Περιτό να σας πω την έκπληξή μου την επόμενη μέρα, καθώς ρωτούσα έναν έναν τους φίλους μου να δω ποιός μου σκάρωσε τέτοια πλάκα, και ολοι μου απαντούσαν πως δεν ήταν αυτοί...

Δυστυχώς, η κοπέλα δεν ξαναπήρε τηλέφωνο (λογικό) και μέχρι και σήμερα, δε γνωρίζω ποιά ήταν....
 
domniki είπε:
Μ: Σοβαρα? Ποτε?

Σ: Την Παρασκευη ΄(Ωχ τι έπαθε;; ;) )

Μ: Αληθεια? Κ'εγω την Παρασκευη φευγω. Παω με τρενο, εσυ πώς θα ανεβεις?

Σ: Με τρενο κ'εγω. ( Χμμ! Γιατί ρωτάει;; ;) )

Μ: Αντε ρε, με ποιο τρενο?

Σ: Α, εγω πηγαινω με ενα συναδελφο απο το τμημα Χ. (Ωχ!! Αυτή ζητάει και στοιχεία!!!)

Μ: Ωραια, αλλα δεν μου ειπες με ποιο τρενο πηγαινεις?

Σ: Με το απλο (αργό). (Καλά με γουστάρει τρελά!!!)

Μ: Α, εγω πηγαινω με το Intercity, κανει μονο 5 ωρες. Το αλλο κανει πανω απο 6 ωρες και σταματαει σε καθε σταθμο.

Σ: Εμενα δεν με πειραζει να κανει πολλες ωρες γιατι εχω τον συναδελφο παρεα και περναει ευχαριστα η ωρα. (θέλει να με προσκαλέσει!!! ;) )
:D :D:D

domniki είπε:
Οπως καταλαβαινετε, ειχα κουφαθει :animangry: Ομολογω οτι δεν περιμενα να φαω χυλοπιτα ενω δεν την ειχα πεσει σε κανενα :rant: Ελεος πια, ποσο ψηλα εχουν παρει τον αμανε οι αντρες στην Ελλαδα...καντε λιγο κρατι ρε παιδια, δεν παει αλλο :armed: ...!!!
Βρε dom τώρα που ακούω και τον άνθρωπο.....νομίζω ότι ήσουν λίγο καταιγιστική στις ερωτήσεις σου...μήπως και εσύ το παρακάνεις; ;)
 
DINO είπε:
Λοιπόν, σπάω τη σιωπή μου ( :D ) και θα σας μιλήσω για μία χυλόπιτα που έριξα κατα λάθος, από το τηλέφωνο!
Πρέπει να ήταν το '93 - '94...

Χτυπάει το τηλέφωνο και το σηκώνω...

Ντίνος : Παρακαλώ;

Άγνωστη : Γειά σου

Ν. Γειά

Α. Τι κάνεις, είσαι καλά; Πως πάει το πόδι;

(Παρεπιπτώντως, είχα πάθει διάστρεμμα τότε)

Ν. Καλά... Ποιά είσαι;

Α. Δε με ξέρεις, εγώ όμως σε ξέρω

Ν. Πως ξέρεις για το πόδι μου;

Α. Όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει (κλισέ)

Εγώ υποψιασμένος, νομίζω πως μου κάνουν πλάκα οι φίλοι μου, γιατί τότε κάναμε πολλές πλάκες...

Ν. 'Ελα ρε... Ποιός σε έβαλε για να μου κάνει πλάκα;

Α. Κανένας...... Ξέρω πολλά για σένα, αλλά δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι...

Ήμουν τόσο σίγουρος πως ήταν πλάκα, που απαντώ :

Ν. Θα ρωτήσω τη μάνα μου πότε με γέννησε και θα σου πω...

Παγωμάρα στο τηλέφωνο...

Με ψυχρή φωνή :

Α. Α έτσι... Καλά... Γειά σου...

Ν. Γειά χαράααααα....

Πιο πριν είπαμε και άλλα που δεν τα θυμάμαι και οι αντιμετώπιση από εμένα ήταν ειρωνική...

Περιτό να σας πω την έκπληξή μου την επόμενη μέρα, καθώς ρωτούσα έναν έναν τους φίλους μου να δω ποιός μου σκάρωσε τέτοια πλάκα, και ολοι μου απαντούσαν πως δεν ήταν αυτοί...

Δυστυχώς, η κοπέλα δεν ξαναπήρε τηλέφωνο (λογικό) και μέχρι και σήμερα, δε γνωρίζω ποιά ήταν....
Πω! Ρε φίλε πακέτο....8)
 
@DINO, αγαπητε, το μονο σου αλλοθι ειναι οτι ησουν μικρος...βρε σε παιρνει τηλεφωνο κοπελα να σε ρωτησει τι κανεις, σου λεει ξεκαθαρα πως ενδιαφερεται κ'εσυ την ριχνεις στον Καιαδα ??? :bash: Κατακαημενε! Ηθελες να σου ξανατηλεφωνησει κιολας!

Turrican είπε:
Βρε dom τώρα που ακούω και τον άνθρωπο.....νομίζω ότι ήσουν λίγο καταιγιστική στις ερωτήσεις σου...μήπως και εσύ το παρακάνεις; ;)
Nαι βρε Turrican, ουτε την ανακριτικη λαμπα να ειχα βαλει μπροστα του για να ομολογησει :banghead: Αυτα παθαινω για να ειμαι ευγενικη :rant:

Oσο για τα σχολια της Queen για τις προτιμησεις των αγοριων....χμ...τι να σου πω καλη μου...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου. Αλλα επειδη τωρα θυμηθηκα παλι την ιστορια, θα παω να γνωρισω το αλλο αγορι της παρεας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dom, εγώ πάλι πιστεύω πως σε ήθελε τρελά, αλλά φοβόταν να εκδηλωθεί ... :D

Μήπως να ξαναδοκίμαζες;;;;;

Μην αφήνεις τέτοιες ευκαιρίες ανεκμετάλλευτες...

@Zippo, έχεις ένα point! Η φιλαυτία είναι γυναικείο προνόμιο, άλλωστε το σύμβολο του κύκλου με το σταυρό κάτω παρουσιάζει μιά γυναίκα (θεά Αφροδίτη) στον καθρέπτη ...

Από τους άντρες είναι που δεν το περιμένεις... ::)
 
Juanita είπε:
Dom, εγώ πάλι πιστεύω πως σε ήθελε τρελά, αλλά φοβόταν να εκδηλωθεί ... :D
Μήπως να ξαναδοκίμαζες;;;;;

Μην αφήνεις τέτοιες ευκαιρίες ανεκμετάλλευτες...
Ναι :nervous: ισως πρεπει να ξαναδοκιμασω :precry:

Μα, δεν του την επεσα και εφαγα χυλοπιτα, αν του την επεφτα τι θα εκανε? :banghead:

1. Θα εβγαζε ενα οπλοπολυβολο και θα με πυροβολουσε? :armed:

2. Θα αρχιζε να τρεχει μηπως και φτασει στη Θεσσαλονικη με τα ποδια? :animeek:

3. Θα ζητουσε βοηθεια απο τον συνταξιδιωτη του για να με απομακρυνει? :2beers:

4. Θα παραιτουνταν απο την δουλεια μηπως και με ξανασυναντησει στο ασανσερ? :headbangdude:

Aλλα θα μπορουσε να ηταν και χειροτερα: να τον ρωτουσα με ποιο τρενο πηγαινει και να μου απαντουσε "Μα εχω ηδη κοπελα" :bash: :rofl:
 
Μα Dom μου... :D

μπορεί απλά να ήθελε να κάνει εκείνος το πρώτο βήμα... να σε είδε τόσο επιθετική με τις ερωτήσεις σου και να φρέναρε... :go:

Ισως να το φανταζόταν πιό ρομαντικά...

Να σου κάνει έκπληξη στο τραίνο... :wave:

με ροδοπέταλα... :flower:

κόκκινα χαλιά.... :heartcloud:

την μπάντα του ΟΣΕ να παιανίζει :acoustic: ....

και....

... να του τη χάλασες.. :banghead:

Αμάν βρε Dom...



Ο νους σου στα χειρότερα πήγε.... :rofl: :rofl: :rofl:
 
γυναίκες δηλητήριο...
 
Θυμήθηκα κι εγώ μια ιστορική χυλόπιτα! Βέβαια για να συνειδητοποιήσω πως ήταν χυλόπιτα χρειάστηκε να περάσουν κάποια χρόνια για να μου το πει μια παιδική μου φίλη αλλά such is life..χεχεχε..

Νομίζω όλοι μας θυμόμαστε στο Δημοτικό τη κακιά συνήθεια των αγοριών να πειράζουν τα κορίτσια που τους άρεσαν. Κάτι τέτοιο μου συνέβει και εμένα. Ένα αγόρι από μεγαλύτερη τάξη(νομίζω αυτός Πέμπτη κ εγώ Τετάρτη) στα καλά καθούμενα μια ημέρα των ημερών αποφάσισε να αρχίσει να με πειράζει. Σχεδόν σε κάθε διάλειμμα αυτός και κάποιοι φίλοι του ερχόντουσαν και με πείραζαν, με ακολουθούσε παντού και φυσικά δεν έπαιρνε από λόγια. Το τι τράβηγμα είχαν φάει οι κοτσίδες μου,δε σας λέω τίποτα!!!

Έλα μου όμως που δεν ήξερε που έμπλεκε! Σίγα μην έπιανα το υπονοούμενο! Ήμουν ψιλοαγοροκόριτσο βλέπετε και οι ρομαντικές βλακείες δεν είχαν θέση στο μυαλό μου!

Κάποια μέρα που είχαμε γυμναστική και οι 2 τάξεις είχα πάει να πάρω μια λεμονάδα. Και ποιος σκάει μύτη πίσω απ'το κυληκείο; Το γνωστό υποκείμενο έτοιμος να αρχίσει τα πειράγματα. Τα νεύρα μου πιάνουν τα 0-100 σε 3" με το που τον βλέπω οπότε πάω κοντά του και του λέω "Θα σταματήσεις να με πειράζεις;" μου απαντάει χαζογελώντας "Όχι" και του φέρνω τη λεμονάδα καπέλο λέγοντάς του "μου χρωστάς και 40δραχμές γιατί μόλις την είχα αγοράσει". Το τι φωνές ακολούθησαν δεν λέγεται! Άρχισε να φωνάζει "Μα τι έκανες; Τι έκανες;" για να λάβει την τελειωτική απάντηση "Πάντως κατι καλύτερο απ'ότι κάνεις εσύ τόσο καιρό! Βλάκα!"

Φυσικά δεν με ξαναενόχλησε. Μόνο όποτε τύχαινε να βρεθούμε κοντά με κοίταζε με μίσος κι εγώ του έβγαζα τη γλώσσα! Αχ.. ωραίες εποχές!!
 
Zippo είπε:
γυναίκες δηλητήριο...
Γιατι Zippo? Σε μενα αναφερεσαι?

Queen εισαι φοβερη :worship:

Απιθανη χυλοπιτα...χαχαχα, μονο που πρεπει να βρουμε και το καημενο το αγορακι να γραψει για τα ψυχικα τραυματα που του προκαλεσε το λεμονο-ντουζ :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ήταν αγορακι! Τύραννος ήταν με τόσα που μου έκανε!! χιχι!!
 
domniki είπε:
Γιατι Zippo? Σε μενα αναφερεσαι?
Queen εισαι φοβερη :worship:

Απιθανη χυλοπιτα...χαχαχα, μονο που πρεπει να βρουμε και το καημενο το αγορακι να γραψει για τα ψυχικα τραυματα που του προκαλεσε το λεμονο-ντουζ :rofl:
εγω μιλάω γενικά και αόριστα. :D

παντως ισχύει οτι τα κορίτσια που μας άρεσαν τα πειράζαμε. Θυμάμαι, τέλη δημοτικού (η αρχες γυμνασίου) που τραβούσα την κοτσίδα μια κοπέλας που καθόταν μπροστά μου, όσπου με ξέχεσε κανονικά, χωρις να έχει καταλάβει οτι μου άρεσε. Και μετά λετε εμας μπούφους...
 
Zippo είπε:
εγω μιλάω γενικά και αόριστα. :D
παντως ισχύει οτι τα κορίτσια που μας άρεσαν τα πειράζαμε. Θυμάμαι, τέλη δημοτικού (η αρχες γυμνασίου) που τραβούσα την κοτσίδα μια κοπέλας που καθόταν μπροστά μου, όσπου με ξέχεσε κανονικά, χωρις να έχει καταλάβει οτι μου άρεσε. Και μετά λετε εμας μπούφους...
Ω θέοι! Πές μου πως δεν έιχα ρίξει και τέτοια χυλόπιτα άθελά μου...

Ωωωωχχ.....

Βλάκες άντρες! Γιατί δε μιλάτε! Μα τι λογική είναι αυτή;;;; "Θα τη πειράξω μέχρι να της σπάσω τα νεύρα και έτσι θα υποκείψει στη γοητεία μου";; Έλεος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα