Κορυφαία "χυλόπιτα"

Playmolover

RetroMaNiaC
Joined
3 Δεκ 2007
Μηνύματα
569
Αντιδράσεις
158
(Επειδή δεν κοίταξα sorry αν υπάρχει παρόμοιο θέμα)...

Τον καιρό λοιπόν που δεν υπήρχε το chat και τα sms ο μόνος τρόπος ήταν να καταπιείς την ντροπή σου, να πάρεις 2-3 βαθιές ανάσες και να πας να "τα ζητήσεις" από το άτομο που σου άρεσε. Κάποιες φορές με επιτυχία, πολλές με αποτυχία (για μένα τουλάχιστον).

Υπάρχει καμία "χυλόπιτα" που να σας έχει μείνει αξέχαστη;
 
Δηλαδή για να καταλάβω,επειδή είμαι εντελώς άσχετος με αυτά,ισχυρίζεσαι ότι μέσω chatting γίνεται πλέον η πλειοψηφία των γνωριμιών...;
 
Έχω την πεποίθηση ότι ναι. Στο μεγαλύτερο ποσοστό.
 
Στο λύκειο, είχα κλείσει ραντεβού (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) με την κουκλάρα του σχολείου.

Δεν το πίστευα, πόσο τυχερός ήμουν !

Μέχρι να φτάσει η μέρα της συνάντησης, είχα απίστευτη αγωνία.

Την επίμαχη μέρα, "σενιαρίστηκα" και πήγα στο "ραντεβού".

Έκπληκτος την είδα με ... φόρμα και αθλητικό σακίδιο.

Γύρναγε με άλλες 5-6 κοπέλες από την προπόνηση.

Εγώ τα έχασα και εκείνη μου είπε "λοιπόν, τι ήθελες να μου πεις;".

Η ατμόσφαιρα "μύριζε χυλό", αλλά τόλμησα.

Με περίσσια γενναιότητα "της τα έριξα"

και με εξίσου μπόλικη γενναιότητα έφαγα μια τρισμέγιστη χελώνα !

Άσε που πρέπει να το συζήτησε και με τις φίλες της μετά,

και πρέπει να γέλαγε μαζί μου όλη η "ομάδα" !

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι πήγε στραβά !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Δηλαδή για να καταλάβω,επειδή είμαι εντελώς άσχετος με αυτά,ισχυρίζεσαι ότι μέσω chatting γίνεται πλέον η πλειοψηφία των γνωριμιών...;

Playmolover είπε:
Έχω την πεποίθηση ότι ναι. Στο μεγαλύτερο ποσοστό.
Μπαρντόν; 8)
 
exetlaios είπε:
Στο λύκειο, είχα κλείσει ραντεβού (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) με την κουκλάρα του σχολείου.Δεν το πίστευα, πόσο τυχερός ήμουν !

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι πήγε στραβά !
Εμ. Ίσως δεν θα έπρεπε να αναφέρεις σαν χόμπυ την συλλογή και τη θέαση Πακιστανικών ταινιών με ζόμπι..... :D :D:D:D

Back to subject.

Στο σχολείο είχα κλασσική εμφάνιση '80's nerd. ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΑ γυαλιά μυωπίας, ανάκατο λαδωμένο μαλλί (αλλουσιά FTW !!!!! ), κοτλέ τριμένο παντελόνι χρώματος πράσινο λαδί, κλασσικό nerdοπουλόβερ, πέδιλα χωρίς κάλτσα ( :angry: :angry: ) και μίλαγα όλη την ώρα για υπολογιστές.

Αναρωτιέστε πόσες χυλόπιτες είχα μετρήσει; Συλλογή ολάκερη. Δεν με ένοιαζε όμως εγώ σταθερά με τους υπολογιστές.

Θυμάμαι ακόμα την ατάκα που πέταξα σε μια κοπέλα στο σχολείο.

"Θες να τα φτιάξουμε; Έχω και διπλοκάσσετο για αντιγραφή παιχνιδιών του Spectrum. " :flower:
 
Μια και μοναδική χυλόπιτα (και οδυνηρή θυμάμαι), στη 2α Γυμνασίου, ήθελε πολλά κότσια τότε.

Στην αυλή του σχολείου με το σχόλασμα, ξέρετε η κλασσική ατάκα, και όντως exetlaios "μύριζε χυλό" απο πρίν αλλά τόλμησα.
 
Χα χα χα χα!!! Ωραίος ο Pooky!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ!

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς μπορώ να πω, πως δεν έχω φάει καμία χυλόπιτα! :D

Και αυτό, γιατί πολύ απλά δεν "τα έριξα" ποτέ σε κάποιο κορίτσι!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ!

Όποια κοπέλα ήθελα, ερχόταν μόνη της, και αυτό διότι "όταν ήμουνα μικρούλης, ήμουνα και νοστιμούλης"...

Ντάξει, δεν ήμουν και ο ωραιότερος του κόσμου, αλλά είχα αρκετές επιτυχίες!

Τώρα, ο γάμος, μου έχει προσθέσει κιλά και τα μαλλιά έχουν αρχίσει να αραιώνουν (όχι πολύ), οπότε, κοιτάω τις φωτογραφίες και αναπολώ τις παλιές καλές εποχές...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ!

Επίσης, λόγω του οτι είμαι και μοναχοπαίδι και ήμουν και λίγο ντροπαλός, δεν εξωτερίκευα (?) τα συναισθήματά μου!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ!

Περιττό να σας πω, πως και η γυναίκα μου, αυτή μου "τα'ριξε" πρώτη!!! :D

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ!

Αλήθεια τι γεύση έχει η χυλόπιτα; :D

Αυτά!
 
Δυο χυλοπιτες εδω με full extra... 1η απο γνωστη νοσοκομα που γουσταρα απιστευτα (αλλα οπως ειχε πει "σε συμπαθω παρα πολυ, περισσοτερο απο τον καθενα, θελω λιγο χρονο απλα...") για να την δω μετα απο λιγο καιρο πανω στην μηχανη ενος αλλου τυπα να φευγει αερατη. Κατα τα αλλα καλοπερνουσε μαζι μου. Και τις μεταλλιες μας και τις βολτες μας....

2η απο "φιλη" η οποια προκαλουσε μεχρι εκει που δεν πηγαινε ενω ηξερε οτι ειναι λεπτα τα πραγματα μεταξυ μας δωστου κολοτριψιματα, δωστου "ξερω οτι γουσταρεις να ειμαστε μαζι". Και μολις ρισκαρα και μιλησα η απαντηση; Παρεξηγησες, πω πω δεν το πιστευω οτι μου τα λες αυτα!!!!!!!!!! Της το κραταω ομως ακομα, και οπως λεει και το ρητο: Vengeance is MINE!!!!!!

Εχουμε ριξει βεβαια και τις δικες μας αλλα αυτα δεν ειναι επι του παροντος....
 
Κορυφαία νεο-χυλόπιτα το 2004 στους Ολυμπιακούς. Μια γιαπωνέζα με ρώταγε οδηγίες για το πως θα πάει κάπου (αρκετα μακρυά). Αφού της είπα με ρωτάει αν είναι μακρυα και εγώ της λέω οτι είναι αλλα δεν θα την πειράζει αφού έκανε όλο τον δρόμο απο την Κινα για να έρθει. Οπως καταλαβαίνετε, μετά δεν ήμουν για να της την πέσω...
 
Την πρώτη μου χυλόπιτα την έφαγα από ένα φίλο -μόλις 10 χρόνια μεγαλύτερό μου- που πηγαίναμε μαζί στο γήπεδο...

Πλησίαζα τα 15 και θεωρούσα πως στο πρόσωπό του είχα βρει το έτερόν μου ήμισυ... (ήταν και η εποχή που διάβαζα Άρλεκιν...)

Τώρα που το σκέφτομαι... πως τα συνδύαζα;;; :what:γήπεδο και Άρλεκιν;;;;
Του την έπεσα ένα βράδυ όταν ετοιμαζόμασταν να δούμε "Αθλητική Κυριακή". :cold: Με κοίταξε με τα μάτια γουρλωμένα (ήμουν η μισή τότε...) και μου απάντησε:

"...Μα τι θα κάνουμε;;; (ποτέ δεν το είχα σκεφτεί...)

...άλλωστε... δεν ξέρεις ούτε 5 πράγματα για μένα..."

ΨΕΜΜΑΤΑ :sure:... ήξερα παραπάνω:

όνομα, επώνυμο, αγαπημένη ομάδα, ζώδιο, Σ/Μ που δούλευε, το όνομα της αδερφής του, χρονιά που γεννήθηκε... :)what: παραπάνω δεν είναι;;;; )

Μάζεψα τα ζουμιά και για μιά βδομάδα δεν τολμούσα να τον κοιτάξω στα μάτια... Ε, μετά μου πέρασε... :D :D:D
 
Juanita και εγώ που νόμιζα οτι η συγκομιδή χυλόπιτας ήταν ανδρικό σπόρ :cool:
 
Omega είπε:
Juanita και εγώ που νόμιζα οτι η συγκομιδή χυλόπιτας ήταν ανδρικό σπόρ :cool:

Σώπα βρε...

Δεν έχω γνωρίσει μία που να μην έχει φάει -τουλάχιστον- μία... :D :D:D
 
Juanita είπε:
Σώπα βρε...
Δεν έχω γνωρίσει μία που να μην έχει φάει -τουλάχιστον- μία... :D :D:D
Χμμ μήπως γνώρισαν εμένα? :cool:

Είμαι αρκετά ψείρας σε αυτό το θέμα..
 
Ρε,τι λέτε ρε...;;!!;!;!;;!!;!;!;!;!;!!;;!

Mήπως μαζεύτηκαν ξαφνικά στο thread αυτό όλοι οι....αριστοκράτες του forum και αρχίσαμε τα "δεν έχω φάει χυλόπιτα","έχω φάει μόνο μία" κτλ κτλ...;; :D :D

Ου ρε,ου !!! :D :D

Λοιπόν,χωρίς πολλά λόγια,έχω φάει ένα σκασμό χυλόπιτες,να φάνε και τα δισέγγονά μου !!

Χυλόπιτα σε club,σε καφετέρια,σε bowling center,σε πάρτυ,σε πλοίο,στο σταθμό του ΗΣΑΠ Αμαρουσίου,έτσι απλά για να θυμηθώ μερικές...

ΟΜΩΣ,αυτό ήταν απόρροια της λογικής μου "καλύτερα να την "πέσεις" σε κάποια κι ό,τι γίνει,παρά να μην κάνεις τίποτε",πράγμα που είχε ως αποτέλεσμα δίπλα στις χυλόπιτες,να έχω "φάει" και πολλές γυναίκες,πολλές εξ' αυτών πολύ ωραίες ,που συνήθως οι άλλοι απλά τις κοιτάζανε...

Βλέπετε ποτέ δεν ήμουν ο τύπος που "θα του κάνανε το κονέ" οι άλλοι,αλλά έπαιρνα την κατάσταση στα χέρια μου...

Ειδικά μεταξύ 19-26 ετών είχα οργιάσει να την πέφτω σε γυναικόκοσμο πραγματικά !!Πολλές χυλόπιτες αλλά και πολλά "λαβράκια" για μένα λοιπόν,και η αλήθεια είναι ότι δεν μετάνιωσα λεπτό για την τακτική μου αυτή.... ;)
 
Πρέπει να ήμουν Γ' Γυμνασίου, μικρό και άβγαλτο κορτσαδέλι (έβηξε κανείς ;) ) και είχα

καψουρευτεί ένα παιδί απο γειτονικό σχολείο. Εγώ όταν καψουρευόμουν τότε μην

φανταστείτε οτι τολμούσα να μιλήσω ή έστω να κοιτάξω στα μάτια στο αντικείμενο του

πόθου μου (ευτυχως αυτό έχει αλλάξει :) ). Αντίθετα η στρατηγική μου ήταν να

μαθαίνω τα πάντα για αυτόν και απλά να τον παρατηρώ απο μακριά (κι αγαπημένοι).

Έτσι λοιπόν για μερικούς μήνες τον έπαιρνα καθημερινά τηλέφωνο, του έστελνα

ανώνυμα ραβασάκια, τον παρακολουθούσα όταν σχόλαγε (όταν τον πετύχαινα),

καθόμουν κάτω απο το σπίτι του και έριχνα πασιέντζες στο πεζοδρόμιο (όχι δεν είναι

μεταφορά, κυριολεκτικά μιλώ) και γενικά φρόντιζα να είμαι όσο πιο συχνά μπορούσα σε

μέρη που ήταν κι αυτός. Όλα αυτά μαζί με τον τότε κολλητό μου ο οποίος αγγόγυστα

ακολουθούσε τις καθημερινές μου εμπνεύσεις. Κι έτσι περνούσε όμορφα ο καιρός...

Μέχρι ένα βράδυ... όπου ο κολλητός μου φτάνοντας στο αμήν εκεί που καθόμασταν και

παρακολουθούσαμε τον εν λόγω απο μακριά, παίρνει πρωτοβουλία και πηγαίνει να τον

φέρει! Πώ πω μου κόπηκαν τα πόδια! Αλλά δεν έφυγα! Και ήρθε ο κολλητός μου μαζί

του, αυτός ευγενέστατος, ο κολλητός μου έκοψε λάσπη και αφησε αυτόν να με γυρίσει

σπίτι. Ε μιλήσαμε λιγακι (εγώ περισσότερο κουνούσα το κεφάλι μου, μην κοιτάτε τώρα

που αν αρχίσω δεν σταματάω, ε ρε πώς αλλάζει ο άνθρωπος), και όταν φτάσαμε σπίτι

μου, μου εξήγησε πολύ ευγενικά οτι δεν ενδιαφέρεται. Δεν θυμάμαι αν έκλαψα ή

στεναχωρήθηκα (για να μην θυμάμαι μάλλον δεν θα έκλαψα, τα θυμάμαι εγώ κάτι

τέτοια μελοδραματικά!) πάντως πήρα τηλέφωνο στο καπάκι τον κολλητο που έτρωγε τα

νύχια του πάνω απο τη συσκεύη και του έδωσα αναφορά ΑΦΟΥ του τα έψαλα. Πώ πω τι

ωραία χρόνια ρε γμτ....Και τώρα...τεσπα..

Το ωραίο της υπόθεσης ποιο είναι... Πριν κανα δυο χρόνια είδα τον νεαρό που μου είχε

πάρει τότε τα μυαλά, σε ένα gay bar με το αγόρι του!

Α ΩΣΤΕ ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ! ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΓΩ!
 
Ε,δε μπορείς να πεις όμως ρε Arduinna,ήταν πολύ παρήγορο το ότι ήταν εκολλαπτόμενος gay το παιδί τουλάχιστον... :D
 
Τελευταία μέρα του σχολείου, (εν έτη 1987), και αποφάσισα και εγώ να εξομολογηθώ τον έρωτα μου, σε συμμαθήτρια μου. :xm:

Που προφανώς γνώριζα, ότι είχε πολυπληθές φαν κλαμπ :precry: , αλλά επειδή ως γνωστόν "του αντρειωμένου ο λαιμός ζυγό δεν τον σηκώνει", (άσχετο μεν, έφτιαξα κατάλληλη διάθεση δε :cool: ), της έγραψα ποίημα 8) (ναι, ναι, δεν ασχολιόμουν μόνο με listings), πάνω στην μουσική του Ρίτα – Ριτάκι και της το άφησα στο θρανίο της.

Την κολάκεψε μεν, η χυλόπιτα εδόθη δε. :zip:

Και πάνω που μάζευα τα κομμάτια της πληγωμένης μου καρδιάς (λυγμ - λυγμ, κλαψ – κλαψ, που λένε και στα Μίκυ – Μάους ), μαζεύονται καμιά δεκαριά ματσουλαραίοι, με βουτάνε και με βάζουν κάτω από μια βρύση, και γίνομαι παπί από την κορφή εως τα νύχια. :angry:

Γιατί πήγα να το παίξω ρομαντικός, την μέρα που ΟΛΟ ΜΑ ΟΛΟ το σχολείο έπαιζε μπουγέλο. :points:
 
exetlaios είπε:
Στο λύκειο, είχα κλείσει ραντεβού (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) με την κουκλάρα του σχολείου.
(...)

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι πήγε στραβά !
Να στο εξηγήσουμε λοιπόν!

Η κουκλάρα του σχολείου , απέρριψε εσένα και προτίμησε κάποιον άλλον;

Ή απέρριψε εσένα και τους υπόλοιπους 1769,3 που την την έπεσαν μέχρι που τέλειωσε το σχολείο και έφτασε στο 1ο , 2ο έτος Σπουδών ή δουλειάς σε τοπικό καφέ/σουπερ-μάρκετ/κομμωτήριο;

Αν συμβαίνει το δεύτερο, τότε το στραβό ήταν ότι επέλεξες ως στόχο τη δεδομένη κοπέλα, στη δεδομένη ηλικία ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα