Κορυφαία "χυλόπιτα"

domniki είπε:
Μηπως σου ειχε πιασει το χερι? Ααααα, τοτε θα επρεπε τουλαχιστον να σε παντρευτει την επομενη μερα! Στα θεματα τιμης πρεπει να ειμαστε ατεγκτοι!

Όχι Dom... Δεν τον άφησα να μου πιάσει το χέρι!!! :sure:

Δε θα έδινα έτσι εύκολα την τιμή μου... :D

@Queen, τελικά είσαι πολύ κακιά :D

Πιο πολύ απ΄όσο φαντάζεσαι... :rofl: :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Queen: Μα ηθελε ρομαντικο τραγουδι ο τυπος?

Γιατι δεν δοκιμαζε κατι αληθινα ρομαντικο?????

Artist: Elvis Costello


Song: She


 


She

May be the face I can't forget


The trace of pleasure or regret



May be my treasure or the price I have to pay ....


 


@Juanita: Ετσι πρεπει, στο υψος σου κοπελα...! η τιμη τιμη δεν εχει...
 
Δεν ειναι του Costello (το εχουν τραγουδησει απειροι - μεχρι και ο Μανουελ στο Fawlty Towers :D ).

O Aznavour το τραγουδησε δισκογραφικα πρωτος και ναι ειναι κομματαρα
 
Wally είπε:
O Aznavour το τραγουδησε δισκογραφικα πρωτος και ναι ειναι κομματαρα
Ναι Wally

To εχω ακουσε με τον Αζναβουρ :heartcloud: ...με την απιστευτη φωνη του και την υπεροχη γαλλικη του προφορα :bow:

Αλλα επειδη το Notting Hill ειναι απο τις αγαπημενες μου (ακρως cheesy) ταινιες, γι'αυτο ανεφερα τον Costelo:


She



May be the face I can't forget



The trace of pleasure or regret



May be my treasure or the price I have to pay



She



May be the song that summer sings



May be the chill that autumn brings



May be a hundred different things



Within the measure of a day


 


She



May be the beauty or the beast



May be the famine or the feast



May turn each day into a heaven or a hell



She may be the mirror of my dreams



The smile reflected in a stream



She may not be what she may seem



Inside her shell


 


She



Who always seems so happy in a crowd



Whose eyes can be so private and so proud



No one's allowed to see them when they cry



She



May be the love that cannot hope to last



May come to me from shadows of the past



That I'll remember till the day I die


 


She



May be the reason I survive



The why and wherefore I'm alive



The one I'll care for through the rough in ready years



Me



I'll take her laughter and her tears



And make them all my souvenirs



For where she goes I've got to be



The meaning of my life is


 


BTW Παττυ, εμενα μου τραγουδουσαν το Ain't No sunshine ;)
 
διαβάζοντας τις τελευταίες δύο σελιδες, αναρωτιέμαι αν θα ήταν καλύτερα να ζούμε σε εκείνες τις ωραίες εποχές που οι γυναίκες δεν είχαν δικαιόματα... :cool:
 
Zippo είπε:
διαβάζοντας τις τελευταίες δύο σελιδες, αναρωτιέμαι αν θα ήταν καλύτερα να ζούμε σε εκείνες τις ωραίες εποχές που οι γυναίκες δεν είχαν δικαιόματα... :cool:
Edit: ok, αφού το θέλετε αλλάζω το ποστ μου αλλά πραγματικά δεν βρίσκω τέτοιου τύπου σεξισμό αστείο, ειδικά σε συνθήκες φόρουμ.. Ας συνεχίσουμε κανονικά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
QueenofHearts είπε:
Ελπίζω να καταλαβαίνεις και μόνος σου πόσο άκυρο, άσχημο και χωρίς ίχνος χιούμορ είναι αυτό που λες και να ανακαλέσεις.
Cool down παιδια. Queen, νομιζω οτι ο αγαπητος Zippo εκανε χιουμορ. Το threadακι-που εχει εξελιχθει σε αγαπημενο μου- ξεκινησε για να γελασουμε ολοι και οχι για να μαλωσουμε ;)
 
domniki είπε:
Το threadακι-που εχει εξελιχθει σε αγαπημενο μου- ξεκινησε για να γελασουμε ολοι και οχι για να μαλωσουμε ;)
Ακριβώς όπως το είπε η domniki...

Εφιστώ λοιπόν την προσοχή όλων σας,ώστε να αποφύγουμε να φτάσουμε στο ιδιαιτέρως δυσάρεστο σημείο-ανάγκη να κλειδωθεί προσωρινά ΚΑΙ αυτό το thread....
 
Captain Kal είπε:
Να μια καλή ιδέα, για ρομαντική μουσική υπόκρουση, σε πρώτο ραντεβού. :rofl:
Ωχ, δεν το εχω ακουσει σ'αυτη την εκτελεση...

Wally εχεις να ποσταρεις κανενα youtube?
 
Δυστυχως οχι,ειναι στο τελευταιο επεισοδιο του Fawlty Towers.
 
Ας ποσταρω ομως αυτο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KhtWf5Vl6Ag&feature=related]YouTube - she

να και ο Elvis Costelo

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=95Qr5RAvv5Q&feature=related]YouTube - SHE - ELVIS COSTELLO

Παντως Queen εγω θα "επεφτα" μ'αυτο ;)
 
Μια και το γυρίσαμε στο soundtrack, το πρώτο - πρώτο βράδυ που έμεινα μαζί με την αρραβωνιαστικιά μου της σιγοτραγουδούσα για να κοιμηθεί το Lalena (όπως το είπαν οι deep purle όμως, όχι όπως το έλεγε ο donovan (ο παλιός, όχι ο jason donovan) και το see' s like the wind του Patrick Swayze
 
Οχι οτι εχουμε βγει εντελως off-topic, αλλα μ'αρεσει ;)
 
Και για να επιστρέψω στο θέμα μας...

Κάποτε, πενταήμερη κάπου....

Καθηγητές στο σχολείο δεν είχαμε οπότε ήρθε αναπληρώτρια, περίπου 35 ετών, από την πρωτεύουσα, η οποία δέχθηκε να μας συνοδεύσει και στην εκδρομή.

Το δεύτερο βράδυ είχα αποσπάσει ήδη ένα φιλί ενώ το τελευταίο βράδυ κοιμηθήκαμε μαζί... (σαν αδελφάκια).

Εμένα η καρδιά μου πήγαινε να σπάσει τότε. Είχα αρχίσει να ερωτεύομαι τρελά.

Πήραμε το δρόμο της επιστροφής. Φτάσαμε σε ένα λιμάνι. Μου λέει, εγώ δεν θα έρθω μέχρι το σχολείο, θα φύγω από εδώ γιατί θέλω να πάω 2-3 μέρες κάπου. Με παίρνει αγκαλιά και μου λέει: θέλω να γνωρίζεις κάποιους.

Με παίρνει από το χέρι, και ξαφνικά βλέπω μπροστά μου έναν κύριο, με δύο μωρά. Η ατάκα από εδώ ο άντρας μου και τα παιδιά μου δεν άργισε να έρθει! Οι δύο μήνες μέχρι να τελειώσει το σχολείο ήταν εφιάλτης και για μένα και γι' αυτή.

Εγώ να έχω συνέχεια εκρήξεις ζήλιας που οδηγούσαν σε τρομερούς καυγάδες... Τελείωσε το σχολείο και έφυγε χωρίς να μου πει ούτε ένα γεια....

Πέρασαν σχεδόν 15 χρόνια. Παίρνω στο σπίτι μια πρόσκληση για μια εκδήλωση την οποία διοργάνωνε ένας παλιός καθηγητής μου. Πάω, και μου λέει η γυναίκα του: έλα να δεις ποια είναι εδώ κοντά μας σήμερα.... Ήταν αυτή.... Μου έπεσε αμέσως από τα χέρια κινητό και τσιγάρα.

Πρόλαβα να ψελίσω μόνο ένα Γιατί; πριν γυρίσω την πλάτη και σηκωθώ να φύγω.
 
Playmolover διάβασα 2 φορές το post σου για να συνειδητοποιήσω αυτό που διάβασα.

Σκέφτομαι πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν η παραπάνω εμπειρία αφορούσε Καθηγητή και μαθήτρια.
 
Playmolover πραγματικά απίστευτη η εμπειρία σου.

Αν και, κατά τη γνώμη μου, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί χυλόπιτα!!!!!!

Ζηλεύω ρε φίλε. Εγώ την είχα πατήσει στην πρώτη Λυκείου με την καθηγήτρια που έφεραν οι δικοί μου για ιδιαίτερα στα Αρχαία. Το πρώτο τρίμηνο το 8άρι έγινε 17άρι στο δεύτερο και 18άρι στο τρίτο, με 16 στις εξετάσεις. Η κοπέλα ένα πραγματικό κουκλί με την οποία συζητούσαμε διάφορα. Αλλά ποτέ δεν τόλμησα να της πω την άγρια Καψούρα που με έδερνε, λες και δεν το είχε καταλάβει εδώ που τα λέμε.......

Με σταμάταγε ο καθρέφτης, βλέπεις............ :precry: :precry:
 
Playmo με συγκίνησες με το ποστ.. Τι τα θες, η πρώτη φορά πονάει για πάντα.

Ποοκυ τουλάχιστον έβγαλες και κάτι καλό απ΄την υπόθεση.

Θυμήθηκα τώρα μια παλιά μου συμμαθήτρια που της άρεσε ο καθηγητής που της έκανε αγγλικά και τον είχε φέρει σε τόσο άσχημο σημείο που αναγκάστηκε να σταματήσει τα μαθήματά μαζί της, σύστησε έναν άλλο καθηγητή, και φυσικά μετά της άρεσε και αυτός..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Playmolover, απιστευτη ιστορια...και οι λεξεις που χρησιμοποιησες για την περιγραφη της ειναι υπεροχες...μας μετεδωσες ολο το συναισθημα :wub:

Oμολογω οτι ξαφνιαζομαι που την θυμοσουν και ειχε τετοια επιδραση πανω σου 15 χρονια μετα, αλλα παλι, τιποτα αληθινο δεν πεθαινει. Και ο,τι εχουμε ζησει παραμενει για παντα δικο μας :heartcloud:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα