Κουίζ : Αναγνωρίστε τους επώνυμους από παιδικές φωτογραφίες!

Εδώ η σχετική ανάρτηση από τον συνονόματο
Ο Γιάννης Κατέβας με την Τζίνα Σπηλιωτοπούλου
 
Ενταξει, κανει μπαμ Αντωνη οτι αναφερεσαι στη Τζινα Σπηλιωτοπουλου.
Αλλα γιατι εντυσαν το αγορακι κοριτσιστικα και με κοτσιδακια; Ειμαι αναυδη! :oops:
 
Βασικά δεν το ήξερα ότι είχε νυμφευθεί τραγουδίστρια απλά έτσι μου ήρθε ότι ήταν ο Γιάννης Κατέβας και μετά με σχετική αναζήτηση "Γιάννης Κατέβας σύζυγος" μου έβγαλε και την φωτογραφία της ανάρτησης του συνονόματου...:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
Τα τελευταία 30 χρόνια απ' ότι διάβασα ζει στον Καναδά.
 
Βοήθησα πολύ αλλά το θεώρησα και δύσκολο , ναι είναι ο Γιάννης Κατέβας...Το επόμενο αγοράκι που το λένε Νίκο και είναι το όρθιο , έγινε μετέπειτα γνωστός γοητευτικός ηθοποιός που δυστυχώς σήμερα δεν ζει πια , δώστε τις απαντήσεις σας κ η δική μου απάντηση το βράδυ...

δαδ.jpg
 
Διέγραψα την απάντηση Νίκος Κούρκουλος γιατί δεν συμφωνούσε η ηλικία.
Η @bambinella 100 τον βρήκε: Νίκος Δαδινόπουλος (1944-2012)
 
Ναι, αλλα και που το διεγραψες υπαρχει το ποστ 426 να μας θυμιζει την αμαρτια σου. :D
Scripta manent. :D
Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης.
Διέγραψα την απάντησή μου γιατί είδα ότι δεν συμφωνούσε το έτος γέννησης, πριν προλάβω να δω την απάντηση.
Δεν με ενοχλεί καθόλου ότι δεν ήταν σωστό, άλλωστε το κουΐζ είναι για να μαθαίνουμε πράγματα και όχι για επείδειξη γνώσεων.
 
Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης.
Διέγραψα την απάντησή μου γιατί είδα ότι δεν συμφωνούσε το έτος γέννησης, πριν προλάβω να δω την απάντηση.
Δεν με ενοχλεί καθόλου ότι δεν ήταν σωστό, άλλωστε το κουΐζ είναι για να μαθαίνουμε πράγματα και όχι για επείδειξη γνώσεων.
Πλακα κανω βρε παιδακι μου. Μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα. Αλλα, ενταξει, καινουργιος εισαι ακομα και δεν με εχεις μαθει καλα εδω μεσα. :)
 
Πλακα κανω βρε παιδακι μου. Μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα. Αλλα, ενταξει, καινουργιος εισαι ακομα και δεν με εχεις μαθει καλα εδω μεσα. :)
Δεν το πήρα στα σοβαρά απλά ο τρόπος που γράφω ίσως ορισμένες φορές είναι περεξηγήσιμος...

Άσχετο: βρίσκομαι σε αναμονή στο youtube για την επίσημη προβολή σήμερα στις 16:00
του νέου βιντεο κλιπ της Μαντώς "Σκιές και χρώματα" :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Εγώ προτιμώ το ψυχές και σώματα, μιας άλλης
 
Αφού βρέθηκε και ο Νίκος Δαδινόπουλος και μπράβο σας , πάμε σε έναν άλλον εξίσου γοητευτικό ηθοποιό μας. Πρόλαβε πολύ λίγο τον κινηματογράφο στα τελειώματα , πιο πολύ τον γνωρίζουμε από την τηλεόραση...

img20220116_13352958 - Αντιγραφή.jpg
 
Σκεφτόμουν ποια θα ήταν η επόμενη βοήθεια που θα δώσω, αλλά ο σίφουνας @bambinella 100 τον βρήκε με τη μία , μπράβο!

img20220116_13352958.jpg

Το επόμενο παιδάκι έγινε μετέπειτα πολύ γνωστός τραγουδιστής ο οποίος φυσικά ζει ακόμα και τραγουδά κάπου κάπου νομίζω...
img20220118_11334223 - Αντιγραφή.jpg
 
Και ναι βεβαίως είναι ο Πασχάλης (πρέπει να γίνεις συνεργάτης της Αγγελικής Νικολούλη αφού αναγνωρίζεις τόσο εύκολα πρόσωπα...:D:D:D)

img20220118_11334223.jpg
Ο Αρλεκίνος που βλέπετε είναι γνωστός κωμικός μας ηθοποιός , τον είδαμε και αυτόν στον κινηματογράφο , περισσότερο στην τηλεόραση , στο θέατρο αλλά και σε βιντεοταινίες , νομίζω έχει αποσυρθεί πια...
img20220119_11463691 - Αντιγραφή.jpg

 
Πίσω
Μπλουζα