Κουίζ : "κοσμητική" ζωολογία

Δεμιρης: -"Ειναι καλες αυτες οι γυναικες που θα μας φερετε κυριε Αρνι;"

Μουστακας: -"Oui,oui"

Δ.: -"Ξερουνε την δουλεια;"

Μ.: -"Oui!"

Δ.: -"Τσιγαρακι κυριε Αρνι;"

Μ.:- "Merci messie,merci,mill merci! AAA...messie...Je m' apelle Anrie e pa Αρνι.Καταλαβες; Αaaanrie..."

Δ.: -"Μαλιστα κυριε Αρνι!" :rofl: :rofl: :rofl:

Και λιγες σκηνες παρακατω ακολουθει κι ο εξης διαλογος...

Δεμιρης: -"Τα κοριτσια λεει να τα συγχωρειτε που θα

καθυστερησουν λιγακι γιατι ετοιμαζονται για την δουλεια."

Κωνσταντινου: -"Τι να κανουμε θα περιμενουμε."

Δ.: -"Και τι θα παρετε λεει;"

Κ.: -"Τι θα παρω; Τιποτα"

Δ.:-"Η δεσποινις Λιζα λεει να σας φερω ενα ουισκι"

Κ.: -"Ουισκι; Τι λες ρε;Τι σοι μαθημα θα κανουμε με το ουισκι;"

Δ.: -"Τοτε να σας φερω μια πορτοκαλαδα;"

Κ.: -"Φερε μια πορτοκαλαδα"

Δ.: -"Να φερω και σε εσας ενα κονιακακι κυριε Αρνι;"

Μουστακας: -"Μπππππεεεεεεεε....":rofl: :rofl: :rofl:

Παλι απο την ταινια "Καλως ηρθε το Δολλαριο" του 1967
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινια "ο αντιφασιστας" ο Κωστας Βουτσας αποκαλει τον Γιωργο Μουτσιο "γουρουνι" και "γομαρι" και μαλωνουν ο ενας στα ιταλικα κι ο αλλος στα γερμανικα.

Ενας μαθητης της Καιτης Παπανικα ρωταει τη δασκαλα του γιατι μαλωνουν αφου η περιοχη δεν ειναι δικη τους κι εκεινη απαντα "δυο γάιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα"

Αργοτερα ο ΚΒ λεει για τον ΓΜ "τι γαβγιζει αυτος εδω ο σκυλος";

Ο ΓΜ αρχιζει να "κολλαει" στην ΚΠ και λεει ο ΚΒ "δε φανταζομαι να κανει το γαμπρο αυτο το γουρουνι στην κοπελα" , μετα τον αποκαλει "γερμανικο γουρουνι"

Ο ΚΒ λεει στον Νικητα Πλατη για τον ΓΜ "αυτος γάιδαρος γεννηθηκε και γάιδαρος θα πεθανει"

Καποια στιγμη ο ΝΠ λεει στον ΚΒ προκειμενου ο 2ος να την αφησει να κανει μαθημα στα παιδια στην περιοχη που ειναι κατακτητης ο ΓΜ: "Η Νικη(ΚΠ) ειναι αγριοκατσικο και θα τον κανει αρνακι"

Ο ΚΒ λεει στους στρατιωτες του "avanti βρε χελωνες"! Λιγο αργοτερα πετυχαινει με το οπλο εναν λαγο και λεει "λαγο χτυπησα,συναδελφο μου"
 
Στην ταινια "ο κατεργαρης" ο Χρονης Εξαρχακος λεει στο Σπυρο Καλογηρου σχετικα με το παρτυ που γινεται: "ελα θειε Πλουταρχε,νεα παιδια ειναι,βραζουνε απανω στα ζουμια τους.Εμεις δε βραζουμε ειμαστε τραγια" και πεταγεται η Κατερινα Γιουλακη λεγοντας "εγω δεν ειμαι τραγι",η απαντηση του Χρονη: "καλα,εσυ εισαι κατσικα"

Αργοτερα οταν η ξαδερφη τους η Ευδοξια/Κικη (Δωρα Φυτιζα) ερχεται στο σπιτι τους επειδη τη χτυπησε ο πατερας της ΣΚ,η ΚΓ ενημερωνει το Χρονη λεγοντας του οτι η Ευδοξια εχει γινει σαν ζεμπρα απ τα σημαδια κι ετσι οταν τη βλεπει ο Χρονης της λεει "που εισαι βρε ζεμπρα".

Ο Γιαννης Μιχαλοπουλος λεει για το γιο του τον Εμιρ στο Χρονη: "ο Εμιρ(Λευτερης Βουρνας) ειναι γαϊδουρι" και ο Χρονης απαντα "γαϊδουρι αλλά απο καλη ρατσα"
 
Αν δεν έχει αναφερθεί, να προσθέσω στην ταινία ''Το κοροιδάκι της δεσποινίδος'' ο Ντίνος Ηλιόπουλος αποκαλεί ''τράγο'' το Διονύση Παπαγιαννόπουλο, απευθυνόμενος στο Σταύρο Ξενίδη.
 
BETTY BOOP είπε:
Αν δεν έχει αναφερθεί, να προσθέσω στην ταινία ''Το κοροιδάκι της δεσποινίδος'' ο Ντίνος Ηλιόπουλος αποκαλεί ''τράγο'' το Διονύση Παπαγιαννόπουλο, απευθυνόμενος στο Σταύρο Ξενίδη.
και στην ίδια ταινία η Τζένη Καρέζη λέει στον πατέρα της Διονύση Παπαγιανόπουλο για τον Ντίνο Ηλιόπουλο "τι να μ' αέσει από αυτόν. αυτός είναι σαν σκουμπρί με γυαλιά"
 
Στην ταινια "νυχτα γαμου" ο Φαιδων Γεωργιτσης κανει μπουρμπουληθρες στην πορτοκαλαδα του και η Μαρθα Καραγιαννη του λεει "κοιτα τι κανει ο γάιδαρος"

Αργοτερα οι παντρεμενοι πλεον Μπετυ Αρβανιτη και Φαιδων Γεωργιτσης εχουν τον παρακατω διαλογο οταν ο ΦΓ επιμενει για την 1η νυχτα γαμου αλλά η ΜΑ δε θελει γιατι ειναι θυμωμενη

ΜΑ: μη μου κανεις εμενα το σατραπη γιατι εμενα δε με ξερεις καλα,εγω εχω τιγρη μεσα μου,μ ακους;

ΦΓ: κι εμενα δε με ξερεις καλα,εγω εχω λιονταρι μεσα μου,μ ακους;μη μ εξαγριωνεις περισσοτερο γιατι ειπαμε ν ανοιξουμε σπιτι οχι θηριοτροφειο

Αργοτερα η ΜΑ λεει στο Γιαννη Βογιατζη για το ΦΓ που ξαπλωσε στο κρεβατι : "ειδατε τι γάιδαρος που ειναι";
 
Στην ταινια "το δολωμα" ο Ντινος Ηλιοπουλος λεει στον Αλεκο Αλεξανδρακη: "που ειναι η "Γαλατεια" ;η κοπελα που προκειται να μεταμορφωθει απο μοσχαρι σε ανθρωπο"; φυσικα εννοει την Αλικη

Στην ταινια "η παιχνιδιαρα" η Δεσποινα Στυλιανοπουλου λεει για την Αννα Φονσου "βρε τι σουπια ειναι αυτη;τρομαξε το ματι μου"

Ο Νικος Σταυριδης λεει σε εναν υπαλληλο του "μαστρο Φωτη δωσε στο γιο μου μια φορμα και να τον ζευσεις στη δουλεια"

Μολις το ακουει ο Αλεκος Τζανετακος του λεει "να με ζευσει;τι ειμαι;αλογο";

ΝΣ: "κι αν δεν εισαι..θα γινεις"!

Αργοτερα οταν ο ΑΤ γυρναει στο σπιτι μεθυσμενος και τον βλεπουν ο ΝΣ,η Αννα Φονσου και η ΔΣ ,ο ΝΣ του λεει "εγω αν ημουν στη θεση της,θα σε πεταγα οξω με τις κλωτσιες!γαϊδουρι"!

Η ΔΣ λεει στο Διονυση Παπαγιαννοπουλο "ειπε ο γάιδαρος τον πετεινο κεφαλα" αφου εκεινος της ειχε πει προηγουμενως "κανε περα τρελη"

(οπου γάιδαρος= ΔΠ και οπου πετεινος= ΔΣ )
 
Στην ταινια "ο εξυπνακιας" ακολουθει ο παρακατω διαλογος μεταξυ Νικου Σταυριδη και Αλεκου Τζανετακου:

ΑΤ: με γαϊδουρια θα ασχολουμεθα τωρα;

ΝΣ:Ε βεβαια,ασχολεισαι με τον εαυτο σου και κανει το ιδιο...

ΑΤ:σε παρακαλω,μη με λες "γαϊδουρι"!

Αργοτερα ο Δημητρης Παπαμιχαηλ που παρουσιαζεται στο ΝΣ ως βλακας του λεει οτι οι συναδελφοι του του κολλουσαν χαρτια στην πλατη που εγραφαν "ειμαι ονος"

Στο τελος,οταν αποκαλυπτεται η αληθεια,ο ΝΣ λεει στο ΔΠ : "τι αετος χρυσοφτερουγος εισαι εσυ";
 
Στην ταινια "φοβαται ο Γιαννης το θεριο" ο Γιαννης Βογιατζης απευθυνεται στους Βασιλη Αυλωνιτη και Σωτηρη Μουστακα λεγοντας:

ολοι απο 3 παιδια εχουν; ρημαδα τυχη που μ εκανες κουκο

Οταν αποκαλυπτεται η αληθεια ο ΓΒ λεει στο ΣΜ:

"εισαι γάιδαρος βρε! γαϊδουρογάιδαρος ξεσαμαρωτος βρε"!
 
Στην ταινια "οι σαταναδες της νυχτας" οι εικονιζομενες ηθοποιοιs1.JPG"νυφιτσα" και "οχια"οταν εκεινος τις προσβαλλει

s0.JPG
 
Στην ταινία ''Ο στρίγκλος που έγινε αρνάκι'' ο Λάμπρος Κωνσταντάρας ακούει από το τηλέφωνο ''...αρνάκι άσπρο και παχύ...'' και μην μπορώντας να καταλάβει λέει: ''...κύριε Αρνάκια...''
 
Στην ταινια "ο αχορταγος" ακολουθει ο παρακατω διαλογος αναμεσα στο Διονυση Παπαγιαννοπουλο και το Γιαννη Γκιωνακη

ΔΠ: εμενα πώς με βλεπεις; σαν κρεας μοσχαρακι;

ΓΓ: μαλλον βοδινο (ουτε λιγο ουτε πολυ ειναι σαν να τον αποκαλει "βοδι" )

Στην ταινια "ο τρομοκρατης" ο Κωστας Βουτσας αποκαλει συχνα το Σωτηρη Τζεβελεκο "κατσαριδα"
 
Στην ταινια "ο πολυτεκνος" ο Θανασης Βεγγος που εργαζεται ως γκαρσον καφενειου και οχι μονο,μολις βλεπει τις κοπελες που δουλευουν στον οικο μοδας του Μισελ να πινουν το νερο που τις πηγαινει λεει "σιγα σιγα βατραχινες,σαρδελες φαγατε πρωι πρωι";
 
Ο Διονύσης Ππαπαγιανόπουλος έλεγε (νομίζω στην ταινία "ο δασκαλάκος ήταν λεβεντιά") για τον γιο του : "θα βάλώ αγγελία στην εφημερίδα αγνοείται κύων κοπροσκυλο. Ο ευρών να του ρίξει φόλα να ησυχάσουμε"
 
Στην ταινια "Η ωραια των Αθηνων" λεει καποια στιγμη ο Μιμης Φωτοπουλος στο Νικο Σταυριδη "ε δε γινεται κουβεντα μ αυτη την καμπια" εννοωντας τη Γεωργια Βασιλειαδου που δεν τους αφηνει να μιλησουν για τα σχεδια τους και τους διακοπτει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινια "Μανωλακης ο τεντι μπόι" ο παρακατω εικονιζομενος ηθοποιος (στην ταινια λεγεται "Βαλτασαρ" και ειναι ο υπευθυνος του υπηρετικου προσωπικου) λεει στους υποτιθεμενους σερβιτορους (Φραγκισκος Μανελλης και Νικος Θηβαιος) : "βρε γαϊδουρια!τι καθεστε;φερτε γρηγορα τις κροκετες με τη μαγιονεζα"!

attachment.php


Στην ταινια "Φιφης ο αχτυπητος" ο Φωτης (Σταυρος Παραβας) λεει σ ενα φιλο του οτι με τον "αδερφο" του το Φιφη ειναι διδυμοι και μοιαζουν σα δυο σταγονες νερο και οτι οταν ηταν πιτσιρικαδες στη γειτονια τους φωναζαν "καμπιες"

valt.JPG
 
Στο βιντεο αποσπασμα της ταινιας "μας κρυβουν τον ηλιο" που ανεβασε ο Αντωνης,η Καιτη Μπαλανικα αποκαλει μια ηθοποιο "γρια καρακαξα"

http://www.youtube.com/watch?v=Bvdqfe7lktE
 
Στην ταινια "τι 30 τι 40 τι 50" θυμηθηκα οτι ειχα βρει κατι σχετικο με το θρεντ : ο Λαμπρος Κωνστανταρας οταν βλεπει το Γιωργο Μοσχιδη να πηγαινει στο σπιτι της Ρικας Διαλυνα με ενα λουτρινο αρκουδακι του λεει "η μεγαλη αρκουδα εφερε τη μικρη"
 
Από την ταινία ''Ο Θόδωρος και το δίκανο''

Μίμης Φωτόπουλος προς Αντιγόνη Κουκούλη: ''Γιατί πήγες στα πεύκα Ρούλα; Κάμπια ήσουνα;''

tzias57 είπε:
Ο Διονύσης Ππαπαγιανόπουλος έλεγε (νομίζω στην ταινία "ο δασκαλάκος ήταν λεβεντιά") για τον γιο του : "θα βάλώ αγγελία στην εφημερίδα αγνοείται κύων κοπροσκυλο. Ο ευρών να του ρίξει φόλα να ησυχάσουμε"
Από την ταινία ''Ο δασκαλάκος ήταν λεβεντιά''.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινια "χωρισαμε ενα δειλινο" ο Λαυρεντης Διανελλος λεει καποια στιγμη στο Χρηστο Τσαγανεα "Δε σε φοβαμαι Μπεζα,βρωμερο σκουληκι"
 
Πίσω
Μπλουζα